IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
    Наистина майсторите са вдигнали цените, сякаш са архитекти. Няма да давам примери, че може да видят и тез дет работят по-евтинко и да "коригират" цените.
    Спор няма тука. Плащането на майсторите хвръкна. Посред пандмията за 300 лева цяла баня правиха. Сега е по 10 вече искат същите хора. Майсторите са действителния барометър на инфлацията понеже при тях се харчат недоказаните доходи най-лесно а продукта отива в стойността на имота и я запазва там, от ръка на ръка. И като има повечко за раздаване винаги се налива при тях, по 10-15 хилки който има - дава, само и само да се отърве от кеша на Киро-инфлацията. Има огромни проекти дето се правят само с плащане на ръка. Особено в новите покрайнини на София има много работа и малко въпроси.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Наистина майсторите са вдигнали цените, сякаш са архитекти. Няма да давам примери, че може да видят и тез дет работят по-евтинко и да "коригират" цените.
      От 130-150 нагоре. И вече ако се намерят изключения по-надолу е добре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
        ejonny2376, безобразен език , как не те е срам не разбирам !

        BONI, не се занимавай с подобна простащина !

        Възмутихте ме ужасно !!!
        Колежке, не съм чел какво е писал Джони, екшъна е ставал през нощта. Допускам обаче, че може да е свързано с излиянията на Бонка по мой адрес. Жалко , че не бяхте тука вчера да се възмутите и от нея ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          %""+?! не дава да ти отговарям, затова прилагам само цитати:
          Реторични въпроси, колежке, Мислите ли, че отговорите не са очевидни (това съшо е реторичен втъпрос, не отговарайте). И песимисимта по едно време се загуби в разсъжденията за великите български олимпийци по математика, но се усети когато го попитах дали неговите деца ходят на олимпиади.

          Коментар


          • Наистина майсторите са вдигнали цените, сякаш са архитекти. Няма да давам примери, че може да видят и тез дет работят по-евтинко и да "коригират" цените.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Ботич, при описаната майсторска картина как мислиш , че имотиту ще поевтинеят.... и наемите също ?
              Или трябва всеки да си е майстор :-)
              Ако разумният човек не може да си поддържа имотите поради липса на майстори, по финансови причини или заради нещо друго, то най-логичното решение е да се "оттърве" от тях вместо да се рушат. Ще търси начин да поддържа това, което ползва и евентуално някое със сантиментална стойност.
              Това е при равни други условия. Вече съвсем друг е въпросът ако очаква, че в един бъдещ момент дори имотите в недобро състояние ще струват повече от днешните. Съответно си носи и рисковете.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Я ми намери ЧИТАВ "майстор" който да дойде за 50кв на 40км от софия. Като в София има обекти по 10 000 квадрата и му се молят и ги е записал с 2-3 години напред. Закрепил съм го, Чакам да огладнеят и да си намеря поне разбиращ. Щот иначе платиш и след 1 година ринеш и псуваш. Питай патило и старило.
                Имам и 100кв плочки - по същата причина няма кой да ми ги направи качествено на софийска цена като на ГОЛЯМ обект над 1000кв. Накрая ще си ги направя САМ с братята со мозайка.
                Имам си МНООООГО читав майстор - НА НИКАКВА ЦЕНА НЕ МОГА ДА ГО НАКАРАМ ДА се разкарва по 100км дневно. Да спи на къщата още по голям абсурд
                Нали някакви хора строяха наоколо. Що не пробваш да "дръпнеш" някой майстор за няколко дни? Като спрат да строят може да чакаш още 7 години... Тамън до 2029

                пп помисли дали да не шитнеш къщата сега, докато още има балами

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  това е сега, след 2-3 години ще е мноооого по различно.
                  Въпреки че миналата седмица четох че строителите са 2 пъти по малко от 2008г. Нещо 250 на 120хиляди
                  Ясно е че са по-малко и ако е само 2 пъти е добре. Въпросът е дали вече изкарват повече от програмистите.....
                  След 2-3 години от 120К ще са станали 110К, а след 10 години ако има и 50К ще е чудо..... Сещаш се нали ?.... демография.... Как мислиш се ремонтират / много остарял сграден фонд в страната/ няколко милиона жилища с 50К майстори ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ботич, при описаната майсторска картина как мислиш , че имотиту ще поевтинеят.... и наемите също ?
                    Или трябва всеки да си е майстор :-)
                    това е сега, след 2-3 години ще е мноооого по различно.
                    Въпреки че миналата седмица четох че строителите са 2 пъти по малко от 2008г. Нещо 250 на 120хиляди
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Я ми намери ЧИТАВ "майстор" който да дойде за 50кв на 40км от софия. Като в София има обекти по 10 000 квадрата и му се молят и ги е записал с 2-3 години напред. Закрепил съм го, Чакам да огладнеят и да си намеря поне разбиращ. Щот иначе платиш и след 1 година ринеш и псуваш. Питай патило и старило.
                      Имам и 100кв плочки - по същата причина няма кой да ми ги направи качествено на софийска цена като на ГОЛЯМ обект над 1000кв. Накрая ще си ги направя САМ с братята со мозайка.
                      Имам си МНООООГО читав майстор - НА НИКАКВА ЦЕНА НЕ МОГА ДА ГО НАКАРАМ ДА се разкарва по 100км дневно. Да спи на къщата още по голям абсурд
                      Ботич, при описаната майсторска картина как мислиш , че имотиту ще поевтинеят.... и наемите също ?
                      Или трябва всеки да си е майстор :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                        Ботич, не беше ли ти човека, който се беше хвалил, че му е излязла къщата около 300 еуро/м2? Според мен не си използвал качествени материали. Да не можеш да си оправиш терасата е много странно, има си фирмени системи, плащаш няколкостотин лева на квадрат и си ти. Сега, ако ти е скъпо да платиш за качество и загнилия запад не го признаваш, кажи, човешко е.
                        Я ми намери ЧИТАВ "майстор" който да дойде за 50кв на 40км от софия. Като в София има обекти по 10 000 квадрата и му се молят и ги е записал с 2-3 години напред. Закрепил съм го, Чакам да огладнеят и да си намеря поне разбиращ. Щот иначе платиш и след 1 година ринеш и псуваш. Питай патило и старило.
                        Имам и 100кв плочки - по същата причина няма кой да ми ги направи качествено на софийска цена като на ГОЛЯМ обект над 1000кв. Накрая ще си ги направя САМ с братята со мозайка.
                        Имам си МНООООГО читав майстор - НА НИКАКВА ЦЕНА НЕ МОГА ДА ГО НАКАРАМ ДА се разкарва по 100км дневно. Да спи на къщата още по голям абсурд
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Имат едно абсолютно амортизирано жилище след 30 години изплащане и живеене в него.
                          Ака пред пенсия могат да си отдъхнат че имат котур за изриване. Отиват на село, и децата го продадат че или са в чужбина или не им се занимава
                          такъв е живота, не всички са богати каго теб и имат кеш пара!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            ха ха
                            точно така - след 20 години ВСИЧКО трябва да се смени.
                            И картони, и изолация (тя вече има някои леки проблеми - подлизва от едната воронка).
                            Канализицията - всеки месец профилактично я чистя, че за 3 почти се запушва кухненската мивка.
                            Една керемида вече пада - че плащах 10лв на един пияница да я сложи и ЗАВИЕ, че 'майсторите" това са го пропуснали.
                            Дограмата вече един път съм я настройвал - 200лв дадох, и пак имам проблеми с двойното в банята.
                            за перипетиите с откритата тераса да не разправям - 2 пъти съм я преправял и сега е оставена само на хидроизолация. След 5 години макс пак ще трябва да се занимавам ЦЯЛОСТНО - още поне 4-5к с "новите" цени.
                            за очуканите ръбчета, позатрепан ламинат (различен цвят вече има и чистене не помогна особено)
                            И това само за 7 години
                            Ботич, не беше ли ти човека, който се беше хвалил, че му е излязла къщата около 300 еуро/м2? Според мен не си използвал качествени материали. Да не можеш да си оправиш терасата е много странно, има си фирмени системи, плащаш няколкостотин лева на квадрат и си ти. Сега, ако ти е скъпо да платиш за качество и загнилия запад не го признаваш, кажи, човешко е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Бота, живея в къща строена в началото на 20-ти век и изобщо не е амортизирана. Зависи как си поддържаш имота ! По тази логика и твоята къща скоро ще е за изриване, а ти още не си довършил всичко което искаш
                              ха ха
                              точно така - след 20 години ВСИЧКО трябва да се смени.
                              И картони, и изолация (тя вече има някои леки проблеми - подлизва от едната воронка).
                              Канализицията - всеки месец профилактично я чистя, че за 3 почти се запушва кухненската мивка.
                              Една керемида вече пада - че плащах 10лв на един пияница да я сложи и ЗАВИЕ, че 'майсторите" това са го пропуснали.
                              Дограмата вече един път съм я настройвал - 200лв дадох, и пак имам проблеми с двойното в банята.
                              за перипетиите с откритата тераса да не разправям - 2 пъти съм я преправял и сега е оставена само на хидроизолация. След 5 години макс пак ще трябва да се занимавам ЦЯЛОСТНО - още поне 4-5к с "новите" цени.
                              за очуканите ръбчета, позатрепан ламинат (различен цвят вече има и чистене не помогна особено)
                              И това само за 7 години
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                                23 May: Rightmove Reports Record Average House Price
                                • Average UK property price hits £367,501
                                • 10.2% price growth in year to May
                                • Stock of properties down 55% in three years
                                The average price of a UK home hit a record level for the fourth month in a row in May 2022, according to data from property portal Rightmove.

                                Its latest house price index shows that asking prices rose by 2.1% month-on-month, taking the average value to £367,701. Annual price growth to May this year stood at 10.2%, compared with 9.9% in April.

                                https://www.forbes.com/uk/advisor/pe...rices-updates/

                                Поскъпването не само продължава, но е все по-голямо! Кой твърдеше, че в Англия имотите падат?
                                Имам познати в УК, казват, че е лудница. Всеки имот се пускал на търг и към тази пъровначална цена понякога се добавали до 30% при наддаването!

                                Коментар

                                Working...
                                X