IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Е аз затова питах хората, които дават под наем как им излиза сметката и зашо го правят. Така и не можаха да ми отговорят. Имаше един-два опита да ми "обяснят" как техните апартаменти били купени преди време по-евтино и затова сегашните наеми били ок. Явно не могат да разберат, че сметката е колко можеш да изкараш ако даваш под наем сравнено с ако продадеш а не наем/покупна цена. По тяхната логика , ако жилището е наследствено може да да го даваш под наем за 0 лв.
    Не разбираш. Прекрасно е да изкарваш пари от наем на НИ и да знаеш ,че когато искаш можеш да изкараш пари и от продажбата му. Когато започнат да минават годините и виждаш как първо един път наема ти е изплатил апартамента, после втори път се е случило и продължава ,а цената му се е покачила 7-8 пъти и стигаш до извода, че няма нищо по-добро от това. Хубавото е ,че изкарваш пари от наем и можеш ако искаш да продадеш на сметка. Каквото и да ми пишете ,аз съм видяла как се удвояват и наемите и цените и не виждам причина да си продавам златните кокошки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
      Роди ми се дете и не съм участвал активно във форума последния месец-два. Да обобщим.
      Е поне има шанс един ПРАЗЕН хапартамент да се изпълни с живот. Честито на повишителите - 1 потенциалиен клиент повече да им вдига цените
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
        Роди ми се дете и не съм участвал активно във форума последния месец-два.
        Честито за детенцето, да ти е живо и здраво!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          Аз мога да ти отговоря ако искаш, давам два под наем. Последният е взет през октомври по 1400 евро на квадрат ако броиш реална площ (демек плюс терасата, че се разминават как се смята старо и ново) в краен квартал на София, напълно обзаведен и ремонтиран, нов покрив за 500 лв на месец.

          Остава 455 лева след данъка, без да смяташ смяна на уреди, ремонти и тн се изплаща за 33 години. Което нали не звучи супер при положение, че без проблем може да си намериш нещо с 6% дивидент в този пазар. НО бг икономиката догонва бавно бавно европейската и това е водещото за покачването на цените на имотите.

          https://news.bg/finance/ikonomikata-...iva-za-es.html

          Да кажем рано или късно трябва да се доближим по бвп на калпак до Португалия, Гърция, Чехия и тн и тогава съответно цените на имотите ще са горе-долу на тамошните нива. От друга страна, както отбелязаха по-долу в темата, има си един минимум за наемите съответно и те ще растат. Да сравним с Лисабон, че ми е близък до сърцето след като съм живял там като малък, в покрайнините цените са двойно спрямо Люлин докато наемите са 140% отгоре. Нелош margin of safety дето би казал някой валю инвеститор


          https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
          panda, от чисто любопитство;
          защо предпочете старо пред ново
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Е аз затова питах хората, които дават под наем как им излиза сметката и зашо го правят. Така и не можаха да ми отговорят. Имаше един-два опита да ми "обяснят" как техните апартаменти били купени преди време по-евтино и затова сегашните наеми били ок. Явно не могат да разберат, че сметката е колко можеш да изкараш ако даваш под наем сравнено с ако продадеш а не наем/покупна цена. По тяхната логика , ако жилището е наследствено може да да го даваш под наем за 0 лв.
            Аз мога да ти отговоря ако искаш, давам два под наем. Последният е взет през октомври по 1400 евро на квадрат ако броиш реална площ (демек плюс терасата, че се разминават как се смята старо и ново) в краен квартал на София, напълно обзаведен и ремонтиран, нов покрив за 500 лв на месец.

            Остава 455 лева след данъка, без да смяташ смяна на уреди, ремонти и тн се изплаща за 33 години. Което нали не звучи супер при положение, че без проблем може да си намериш нещо с 6% дивидент в този пазар. НО бг икономиката догонва бавно бавно европейската и това е водещото за покачването на цените на имотите.

            https://news.bg/finance/ikonomikata-...iva-za-es.html

            Да кажем рано или късно трябва да се доближим по бвп на калпак до Португалия, Гърция, Чехия и тн и тогава съответно цените на имотите ще са горе-долу на тамошните нива. От друга страна, както отбелязаха по-долу в темата, има си един минимум за наемите съответно и те ще растат. Да сравним с Лисабон, че ми е близък до сърцето след като съм живял там като малък, в покрайнините цените са двойно спрямо Люлин докато наемите са 140% отгоре. Нелош margin of safety дето би казал някой валю инвеститор


            https://www.numbeo.com/cost-of-livin...atchComparison
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
              Роди ми се дете и не съм участвал активно във форума последния месец-два. Да обобщим.

              - Цените щяха да се сриват до края на 2022г, което се отложи до началото на пролетта на 2023-та. Вече сложих летните гуми, ама спадът пак се оказа ръст. Изглежда, че най-вярната прогноза е на местния пророк Вълчо за 2039-та Когато ще имаме по още една нула на парите спрямо сега.
              - Средното качество на предлаганите имоти продължава да пада. Свестен ремонтиран 3-стаен с гараж под 400К евра вече е много трудно да се открие в бял квартал в София. Луксозните стигат и към 700-800К евра, което очевидно е непродаваемо, защото идва на парите на къща. Не сме дорасли като нация за пентхауси още
              - Платих си дивидент и имам приготвени 150 хил. евра за двустайка под наем и два пъти на ден гледам имотните сайтове. Даже на 4-5 огледа отидох. На снимките добре, а на живо са скапани имоти с компромиси, на които с клизма може да им се извлече 3-4% доходност от наем. Продавачите не бързат, а от брокерите чувам, че много от купувачите се преориентират към наематели и ще чекат големото мяу, па след това ще купят, да не се минат. Браво на чаветата, че са се изнесли от деЦката поне... че алтернативата е трагикомична.

              Та мисълта ми е да очаквате още скок в наемите, защото много купувачи вече са priced out от пазара. А пък продавачите нямат какво да правят кеша и по-добре да стои в имот вместо да го стопи инфлацията. С покачването на цените този ефект ще се усеща повече и повече. Нищо ново, така е на запад от доста време.

              И те така... до 2039-та. Моите 150 евра ще ги подсиля с още една ипотечка (5-та на брой), за да има за свестен 2-стаен или 3-стаен на добро място в качествена сграда, който да държи стойност за поколенията. Зависи какво ще изпадне Ако ми вдигнат лихвата (на мен ми дават 2.1%) ще пиша на някой от безимотните във форума да ме спасят от потъващия ипотекарски титаник.
              Поздравления за детето. Да ти е живо и здраво.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                Роди ми се дете и не съм участвал активно във форума последния месец-два. Да обобщим.

                - Цените щяха да се сриват до края на 2022г, което се отложи до началото на пролетта на 2023-та. Вече сложих летните гуми, ама спадът пак се оказа ръст. Изглежда, че най-вярната прогноза е на местния пророк Вълчо за 2039-та Когато ще имаме по още една нула на парите спрямо сега.
                - Средното качество на предлаганите имоти продължава да пада. Свестен ремонтиран 3-стаен с гараж под 400К евра вече е много трудно да се открие в бял квартал в София. Луксозните стигат и към 700-800К евра, което очевидно е непродаваемо, защото идва на парите на къща. Не сме дорасли като нация за пентхауси още
                - Платих си дивидент и имам приготвени 150 хил. евра за двустайка под наем и два пъти на ден гледам имотните сайтове. Даже на 4-5 огледа отидох. На снимките добре, а на живо са скапани имоти с компромиси, на които с клизма може да им се извлече 3-4% доходност от наем. Продавачите не бързат, а от брокерите чувам, че много от купувачите се преориентират към наематели и ще чекат големото мяу, па след това ще купят, да не се минат. Браво на чаветата, че са се изнесли от деЦката поне... че алтернативата е трагикомична.

                Та мисълта ми е да очаквате още скок в наемите, защото много купувачи вече са priced out от пазара. А пък продавачите нямат какво да правят кеша и по-добре да стои в имот вместо да го стопи инфлацията. С покачването на цените този ефект ще се усеща повече и повече. Нищо ново, така е на запад от доста време.

                И те така... до 2039-та. Моите 150 евра ще ги подсиля с още една ипотечка (5-та на брой), за да има за свестен 2-стаен или 3-стаен на добро място в качествена сграда, който да държи стойност за поколенията. Зависи какво ще изпадне Ако ми вдигнат лихвата (на мен ми дават 2.1%) ще пиша на някой от безимотните във форума да ме спасят от потъващия ипотекарски титаник.
                честито, колега.
                живи и здрави
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                  - Цените щяха да се сриват до края на 2022г, което се отложи до началото на пролетта на 2023-та. Вече сложих летните гуми, ама спадът пак се оказа ръст. Изглежда, че най-вярната прогноза е на местния пророк Вълчо за 2039-та Когато ще имаме по още една нула на парите спрямо сега.
                  София ви опроварга -

                  През четвърто тримесечие на 2022 г. понижение на цените се наблюдава в град София (-2.5%).

                  https://www.nsi.bg/bg/content/20155/...%BD%D0%B0-2022
                  Last edited by unimog; 26.03.2023, 08:22.

                  Коментар


                  • Recession 2.0


                    My City Krefeld is Dying lots of stores are out of business part 2 it got worst


                    https://www.youtube.com/watch?v=xHRj_7tHyzs
                    Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	28.5 КБ
ID:	4044227

                    Last edited by unimog; 26.03.2023, 07:36.

                    Коментар


                    • Роди ми се дете и не съм участвал активно във форума последния месец-два. Да обобщим.

                      - Цените щяха да се сриват до края на 2022г, което се отложи до началото на пролетта на 2023-та. Вече сложих летните гуми, ама спадът пак се оказа ръст. Изглежда, че най-вярната прогноза е на местния пророк Вълчо за 2039-та Когато ще имаме по още една нула на парите спрямо сега.
                      - Средното качество на предлаганите имоти продължава да пада. Свестен ремонтиран 3-стаен с гараж под 400К евра вече е много трудно да се открие в бял квартал в София. Луксозните стигат и към 700-800К евра, което очевидно е непродаваемо, защото идва на парите на къща. Не сме дорасли като нация за пентхауси още
                      - Платих си дивидент и имам приготвени 150 хил. евра за двустайка под наем и два пъти на ден гледам имотните сайтове. Даже на 4-5 огледа отидох. На снимките добре, а на живо са скапани имоти с компромиси, на които с клизма може да им се извлече 3-4% доходност от наем. Продавачите не бързат, а от брокерите чувам, че много от купувачите се преориентират към наематели и ще чекат големото мяу, па след това ще купят, да не се минат. Браво на чаветата, че са се изнесли от деЦката поне... че алтернативата е трагикомична.

                      Та мисълта ми е да очаквате още скок в наемите, защото много купувачи вече са priced out от пазара. А пък продавачите нямат какво да правят кеша и по-добре да стои в имот вместо да го стопи инфлацията. С покачването на цените този ефект ще се усеща повече и повече. Нищо ново, така е на запад от доста време.

                      И те така... до 2039-та. Моите 150 евра ще ги подсиля с още една ипотечка (5-та на брой), за да има за свестен 2-стаен или 3-стаен на добро място в качествена сграда, който да държи стойност за поколенията. Зависи какво ще изпадне Ако ми вдигнат лихвата (на мен ми дават 2.1%) ще пиша на някой от безимотните във форума да ме спасят от потъващия ипотекарски титаник.
                      Last edited by ivanvg93; 26.03.2023, 02:52.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Да, и това е вариант. Тук някой беше пускал обява за наем на двустаен ново строителство Точно до входа на Южния парк ( виждаше се фонтана от прозореца) обзаведен и с битова техника с наем 1000 лева. Та колко стотин години при сегашните цени на квадрат там и переодичните ремонти и поддръжка на апартамента ще трябват за да се избие " инвестоцията"
                        Е аз затова питах хората, които дават под наем как им излиза сметката и зашо го правят. Така и не можаха да ми отговорят. Имаше един-два опита да ми "обяснят" как техните апартаменти били купени преди време по-евтино и затова сегашните наеми били ок. Явно не могат да разберат, че сметката е колко можеш да изкараш ако даваш под наем сравнено с ако продадеш а не наем/покупна цена. По тяхната логика , ако жилището е наследствено може да да го даваш под наем за 0 лв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          ... или цените на жилищата ше слезнат до нива наемите да имат смисъл
                          Да, и това е вариант. Тук някой беше пускал обява за наем на двустаен ново строителство Точно до входа на Южния парк ( виждаше се фонтана от прозореца) обзаведен и с битова техника с наем 1000 лева. Та колко стотин години при сегашните цени на квадрат там и переодичните ремонти и поддръжка на апартамента ще трябват за да се избие " инвестоцията"

                          Коментар


                          • https://www.pariteni.bg/novini/rabot...botnici-245649

                            Компании започнаха да съкращават хиляди работници Други замразяват назначаването на нови хора

                            Най-високата от десетилетия инфлация и последиците от войната в Украйна принудиха компаниите в цяла Европа през последните месеци да започнат да съкращават персонал или да замразят наемането на нови служители.
                            Ройтерс обобщава по сектори информация за някои от компаниите, обявили съкращения от декември насам:

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Кавръче, навремило е да закупиш нещо от тухли. Извади си парите от депозит и ги наби в облигации, баш когато доходността от облигации поема на юг! Спаси го този кеш братко най-сетне, без излишни мъки, купи си имот и ще се почувстваш истински свободен. Не се подлъгвай по фалшиви ментори. Симпатяга си, акумулирал си достатъчно пари, за да не се поддаваш на мошеници във финансовия сектор.
                              Байлоре,

                              Доходността моята е добра , тройна на депозита в банка ,за няколко месеца само съм заключил парата после съм ок.Сега точно не мога да влизам в сценарий тип Силикон Валей и то заради апарти на по 100 години.Живял съм в 100 годишна сграда в Яворов та знам какво е .Иначе за времето си прав ,не трябва да има пропуск тоя път.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                                Защо точно 2.6 души? Кой счита, че е така? За какво жилище?
                                Това са аматьорски съждения на колегата. Може и при желание на инвеститори да се купуват подходящи имоти с 0, 01 човек и пак да се търсят и отдават.

                                Коментар

                                Working...
                                X