IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    България е на първо място в света сред 230 страни по намаляване на населението. От 9 млн. вече сме 6,8 млн., а може би и много по-малко, показва проучване на ООН. Прогнозите на Световната банка пък сочат, че през 2050 г. ще сме само 4,5 млн. души
    инвестирайте смело!
    ехааа, значи според ООН през 2050-та останалите тук ще се шириме в по няколко апартамента, на морето, на планината, в София, в Пловдив и една виличка някъде в сгушено и закътано селце с двор, плевник и обор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      И какво ще ядат в детската в родния град? В София ако има безработица, смятай извън нея как ще е. Бъркате положението с това преди 15 години. Тогава цените на имотЯта бяха надути до безобразие, но на хранителните стоки се търпяха. Можеше човек да преживее и с малко.
      Няма избор ако нямат работа. В детската пада наема, а храната е въпрос на кулинарни умения... Ще си спомнят някои стиудентски рецепти с колбас, картоф и пасата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        При рецесия София ще намалее жестоко - първо си тръгват строителите, след тях брокерите, после фирмите вадят брадвата със съкращения. Тогава всички бягат в детската, а тя е в родния град.
        И какво ще ядат в детската в родния град? В София ако има безработица, смятай извън нея как ще е. Бъркате положението с това преди 15 години. Тогава цените на имотЯта бяха надути до безобразие, но на хранителните стоки се търпяха. Можеше човек да преживее и с малко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          не, просто ще опразнят квартирите
          България е на първо място в света сред 230 страни по намаляване на населението. От 9 млн. вече сме 6,8 млн., а може би и много по-малко, показва проучване на ООН. Прогнозите на Световната банка пък сочат, че през 2050 г. ще сме само 4,5 млн. души
          инвестирайте смело!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков

            а тия дето ще бягат в деЦката, ще продават ли имотите на промоционални цени или ще чакат банките да им ги продават през ЧСИ? И КОГА? Брадясахме от чекане
            не, просто ще опразнят квартирите
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков

              а тия дето ще бягат в деЦката, ще продават ли имотите на промоционални цени или ще чакат банките да им ги продават през ЧСИ? И КОГА? Брадясахме от чекане
              Защо не? Но ако всички продават, вие купувате ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Добре, сега виждаш спестените пари да се бутат у тухли. После като дойде рецесията те ще секнат, и ще плъзнат икономическите мигранти. Да, цените ще са по-ниски, но хора в София ще има. Колелото не е спирало да се върти от премахването на софийското жителство до ден днешен.

                НИ в европейска столица няма вариант да е губеща инвестиция, без войни и катаклизми. Единственото което се изменя е рентабилността. Едни купуват на върхове и чакат десетилетия за да излезнат на +, други целят точния момент и правят х2 за десетилетка от наеми + капиталова.
                При рецесия София ще намалее жестоко - първо си тръгват строителите, след тях брокерите, после фирмите вадят брадвата със съкращения. Тогава всички бягат в детската, а тя е в родния град.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Виждал ли си комплекса от 7 гигантски сгради срещу Централни гробища? Изглежда нищо не смущава съня на уплътнителите. Аз там не бих си купил и сладолед, но инвестицията е за десетки милиони. Кой ще отиде там? Няма ли да забележи гробищата отпред - отзад Централна гара, отпред Централните софийски, релси и надгробни паметници? Същото е и с релсите и индустриалните зони - строи се и се живее в светове, напъхани един в друг на принципа на матрьошката.
                  Не сте прав за комплекса. С нищо по-различен от тези под Околовръстен път. Даже като избират плочките за банята са баш до магазините. И като протече новата баня, ще купят силиконче от Баухауса, абе магия си е това

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                    То смисъл и за зелено хрупащите купили там вече няма. Някои са умрели от нерви и инфаркт, други са изплатили ипотеката, но Хапартамент нет:-( Та линчно аз не вярвам на обещания и картинки от ЮЛ с капитал 2 или 5000лв. Днес са в луксозен офис, черпят те кафе поднесено от секси секретарки. вдигат си телефоните. Утре са по островите и иди да гониш Михаля. Обикновенно имотите са с тежести и Държавата и банките са първи. За обикновенният новодомец не остава.
                    Още лятото предупредих, че един такъв възирал, подробности не съм питал, но мога да попитам кой е бил.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Щото парЕ нема, а инфлацията каквато у София, такава и извън нея. Със средна заплата от 1200лв в големите областни градове, което означава медиана под 1000лв (разбирай масова) си жив умрял при текущите цени. И колкото по-напечено става положението, толкова повече ще прииждат. Берти, ти в историята не си ли забелязал, че миграция има, не когато е хубаво, а когато положението стане нетърпимо.
                      Вярно е, че в София се живее по-лесно под наем/ипотека, но много се плашат от това и си седят по родните места или емигрират. Много повече е вероятността от малкия град да минат само през централна гара. А с тенденциите на липса на деца няма кой да идва в София, няма достатъчно раждания за да се стигне до този чакан прилив. Е няма да стане 2050 София да е 2 млн. Ще е 1.3 и даже по-малко, държавата 5 млн тотал. Инвестиции в имота на подобна демография е буквално пунта мара (като да строиш мост в морето).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Знам, бъзикам се. А защо да го отклоняваш - не искаш ли евтини маломерки?
                        искам, ама първо искам да ми стане зеленото
                        а влезе ли накавръков на тоя пазар, знаеш какво го чака
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          При високи цени обаче, много нови хора искат да се включат и да "произвеждат", докато не залеят пазара и вече няма кой да купува, каkто се случи с тези:
                          Лилави разочарования: Стопани ще изхвърлят лавандулово масло

                          Добивите от декар са сравнително добри, но пазарът е сринат


                          https://agri.bg/novini/lilavi-razoch...andulovo-maslo
                          оффтопик малко, но е добър пример за свръхпроизводство, че имало 'далавера'

                          това беше ясно, че ще се случи още стопанската 2018-2019 (и 2-3 години преди това), когато се засадиха огромно количество площи в Добруджа
                          познат агроном ми казваше тогава тука е супер за лавандула (че сухо и бедно при нас) - викам му да супер , супер се гледа, но как се продава с ония десетки хиляди декари дето влизат в силата си в Добруджа... свръхпроизводство на световно ниво направихме и цените закономерно се сринаха.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            ако някой се е наиграл в зеленото
                            най-добре да се спасява
                            аз лично отивам да се моля да разваляме договора и 30-те % платени до сега, няма и да ги търся
                            Майтапиш се? Кво стана, та чак да зарежеш 30%???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                              Нямаше разлика. Обичайното. На 2-3 години някой наемател да стане семеен и да търси по-голямо жилище или някой да замине в чужбина... Определено не усетих отлив заради хоум офиса. Относно нишата.....да много е важно да се сегментираш в даден пазар. Преди 15-20 години се смеех на един познат, който от тогава до ден днешен купува подземни и надземни гаражи на кило. Думите му бяха: населението намалява, но колите в Сф се множат. Едно семейство има вече по 2-3 коли. Наемите тогава бяха по 50-70 лв, сега са по 200-300 и нагоре според зависи. Не сменя бойлери като мен:-))))))))))))))))))))))))))))
                              Хм затуй ли ми звънят често за подземното паркомясто? 200 лв ми бяха предложили, но не го дадох. Проблемът при затворените комплекси е, че не продават на външни лица, само на собственици.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Хъм, ходи го виж щом ти е в таргета. Младост 1А е таргет на наематели от новите офис сгради и ако не се лъжа мисля ,че се казваше Технопарка. Не е никак лошо това което си показал. Моята група са тези от посолствата и затова не излизам от Изток, ама те не търсят нищо по-малко от тристайно.
                                Нз дали съм споменавал, но и на мен тоз дет ми прави ремонта ми каза, че ако искам може да ми доведе някакъв, който е бил служител на някакво посолство за 1000 евро, даже доколкото разбрах нямало да го ползва често. Това беше миналата год, аз отказах. Излежда наистина тези от посолствата търсят големи и луксозно обзаведени ап.

                                Коментар

                                Working...
                                X