IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    На теб не ти трябва, но тук има хора наистина с пари и те много добре ще ме разберат защо пиша това. Истината е ,че на мен горивата в БГ, още са ми много по-евтини от тези които наливам тук и не ме притесняват дори и да се вдигнат още.
    Пак стигаме до казуса с вканционния имот-купуваш го да си почиваш,с наема трудна работа защото не живееш там ,ако има разрушения само наливаш в каца без дъно ,а и извън сезона трудно ще го отдадеш изобщо .
    Никакъв смисъл -ето сега преди 2 дни договорих 7 дни с Ултра all inclusive пакет за 2 човека почивка в Кушадасъ в хотел 4 звезди на брега на морето за 434 лева на човек -в тези пари е включен транспорта и всички разходи ,общо 864 лева за 2 човека !
    Това е почивка,море както искаш го наречи ,сега сама сметни каква е сметката да набиеш купчина пари във ваканционен имот .
    Колко пъти ще си там в годината,през живота си ,вместо да го замениш с различни места ,и отиваш както аз в Турция нито ще мисля храната нито нищо,собствен плаж

    Ето и хотела :

    https://grandblueskyinternational.ho...sadasi.com/en/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      На теб не ти трябва, но тук има хора наистина с пари и те много добре ще ме разберат защо пиша това. Истината е ,че на мен горивата в БГ, още са ми много по-евтини от тези които наливам тук и не ме притесняват дори и да се вдигнат още.
      Вместо да купя някой кофтор и да му бера грижата, мога да ходя в онзи хотел за по 500 лева на вечер 20 години подред и да ми слугуват на мен, вместо аз да слугувам на кофтора.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        За какво са им на хората ваканционни имоти с тези цени на горивата ?
        Едно ходене до морето ще ти излезне баснословно скъпо,в България няма добре развита жп мрежа с високоскоростни влакове и алтернативи за пътуване в добри графици .
        Ваканционния имот няма никакъв смисъл
        На теб не ти трябва, но тук има хора наистина с пари и те много добре ще ме разберат защо пиша това. Истината е ,че на мен горивата в БГ, още са ми много по-евтини от тези които наливам тук и не ме притесняват дори и да се вдигнат още.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Дреме ти ,след такива увеличения срива в пазара е калкулиран ,в момента купуват само глупаците защото просто ги е страх .
          Те не купуват за да позлват жилището ,не влагат разум къде купуват,на каква цена ,дали изобщо им излиза сметката като инвестиция дори най-грубо ,просто никаква сметка ,купуват защото така пише в медиите,защото УЖ спасявали кеша,купуват от страх че ще се минат защото всички около тях това правят например и още много други ситуации.
          Това е реалността и историята е показала че всички те после са купили нещо което буквално до година цената му заминава с едни 30-40% надолу минимум .
          Ами от 2016 не съм имал съмнение какво ще се случи освен за 2 седмици при локдауна.
          Сега ми е честно неясно кое как . Предполагам че ще взема все пак нещо / освен ако акциите не паднат с 25% още/ , но ще бъде В Бусманци където премията за строителите е по-умерена. Около мен не ми е ок да плащам по 2К над строителната себестойност. Не че не струва толкова заради парцелите и т.н. , но има повече място за корекция надолу.
          От 1000 евро при 500 строителство и да има спад 20-30% / не че ще се случи/ ще съм 200-300 евро минус.... все тая.... При 2500 ще съм 500-750 минус.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Това пиша и аз Започнете да следите морските ваканционни имоти ,по мой сметки от есента тази година ,но може да се появят интересни неща още това лято. За разлика от Евго, бих препоръчала южно черноморие защото там има повече руски имоти ,а и смятам ,че климата му е много по-добър.
            Започнат ли масови продажби на руски имоти цените няма как да не паднат. По морето вече строителството спира ,а и руснаците са основните собственици на ваканционни имоти.
            Добър съвет, но доминото ще тръгне от руските имоти. Ще са необходими свежи пари!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

              Артекс в Изток продаваха преди 6 години за 2500 на зелено
              Радев, да се намериш в приказка а ? :-)
              Пишеш за неща за които нямаш представа, а аз имам оферти за Тинтява, Гагарин и Диамант 1 в мейла от това време + последният останал на Латинка в сградата на ЦЦ ... построен тогава / той беше на 1200 - 250К тотал първи етаж/.
              Дори преговарях 2-3 пъти в офиса им. Отказах се от тях защото ми искаха 30% на старта тотал. / 10% на предварителен +20% на старта/. На други места схемите на плащане ми харесаха повече.
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.05.2022, 10:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                За какво са им на хората ваканционни имоти с тези цени на горивата ?
                Едно ходене до морето ще ти излезне баснословно скъпо,в България няма добре развита жп мрежа с високоскоростни влакове и алтернативи за пътуване в добри графици .
                Ваканционния имот няма никакъв смисъл
                Има няколко начина да стигнеш до морето без кола:

                - със самолет
                - с автобус
                - с влак (спален вагон)
                - споделено пътуване

                Не вярвам да те събори някой от тези варианти.

                Аз ползвам първите 2 варианта. Интересното е, че аптекарката и една от Пловдив искаха да идват на море при мен, но не като гаджета. И аз изобщо не се вързах, тъй като искаха да са free riders.

                Дали на север или на юг, човек като се разходи и огледа, сам ще си прецени коя вила или апарт ще го грабне. Може и апарт в Бургас, ако е евтин.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  За какво са им на хората ваканционни имоти с тези цени на горивата ?
                  Едно ходене до морето ще ти излезне баснословно скъпо,в България няма добре развита жп мрежа с високоскоростни влакове и алтернативи за пътуване в добри графици .
                  Ваканционния имот няма никакъв смисъл
                  как да няма - брокерите, банкерите са мнооо щастливи
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    Купих си апартамент и кола, парите свършиха и вече спя спокойно. Имах спестени към 150 бона, почнаха да се обезценяват, инфлацията взех да я сънувам", това казва завърналият се от гурбет преди година кърджалиец А., цитиран от 24rodopi.com.

                    https://blitz.bg/regioni/gurbetchiya...ews883778.html
                    А. е от хората, които купуват имоти, за да спасят парите си от инфлацията. Придобил апартамент в Пловдив. Не е послушал баща си, който го увещавал, че е най-добре да си пази спестяванията в злато и евро.

                    Това подчертаното е много важно !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Купих си апартамент и кола, парите свършиха и вече спя спокойно. Имах спестени към 150 бона, почнаха да се обезценяват, инфлацията взех да я сънувам", това казва завърналият се от гурбет преди година кърджалиец А., цитиран от 24rodopi.com.

                      https://blitz.bg/regioni/gurbetchiya...ews883778.html
                      БЕДНИЯ е свикнал ЦЯЛ живот да НЯМА.
                      И като случайно проима някой лев ВЕДНАГА го ПРОФУКВА да му е спокойно .
                      Може спокойно да псува в кръчмата, да се оплаква че няма 1лев и т.н.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Това пиша и аз Започнете да следите морските ваканционни имоти ,по мой сметки от есента тази година ,но може да се появят интересни неща още това лято. За разлика от Евго, бих препоръчала южно черноморие защото там има повече руски имоти ,а и смятам ,че климата му е много по-добър.
                        Започнат ли масови продажби на руски имоти цените няма как да не паднат. По морето вече строителството спира ,а и руснаците са основните собственици на ваканционни имоти.
                        За какво са им на хората ваканционни имоти с тези цени на горивата ?
                        Едно ходене до морето ще ти излезне баснословно скъпо,в България няма добре развита жп мрежа с високоскоростни влакове и алтернативи за пътуване в добри графици .
                        Ваканционния имот няма никакъв смисъл

                        Коментар


                        • Купих си апартамент и кола, парите свършиха и вече спя спокойно. Имах спестени към 150 бона, почнаха да се обезценяват, инфлацията взех да я сънувам", това казва завърналият се от гурбет преди година кърджалиец А., цитиран от 24rodopi.com.

                          https://blitz.bg/regioni/gurbetchiya...ews883778.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Добро утро,

                            купи една хубава вила на Северното черноморие, с гледка към морето. Да си пиеш бирата навън, да гледаш морето и понякога да си цъкаш на лаптопа. И ще си спестите много пари от хотели във времето. И ще си каните гости понякога.

                            Благодарение на това, че през 1994 г. баща ми "имаше топки" и купи хубава вила (която подобрихме във времето), въпреки кризисните години по онова време си ходя безплатно на море и си свиркам,

                            По същата схема може да се купи планинска вила или апарт. Стига сте стискали парите,


                            Поздрави
                            Това пиша и аз Започнете да следите морските ваканционни имоти ,по мой сметки от есента тази година ,но може да се появят интересни неща още това лято. За разлика от Евго, бих препоръчала южно черноморие защото там има повече руски имоти ,а и смятам ,че климата му е много по-добър.
                            Започнат ли масови продажби на руски имоти цените няма как да не паднат. По морето вече строителството спира ,а и руснаците са основните собственици на ваканционни имоти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              убавци, щом математическата гордост на радомирските села и хард лайнера на тъщините финансиИ, песимисчо
                              е дал сигнал за спад след 2 години, най-добре се спасявайте от ненужните имоти, скоростно.

                              за сега личните ми работят, но не се знае, още колко.
                              така, че, първите оферти ги разглеждам с предимство
                              разни уникални коптори, без достъп до метро, не ме интересуват.
                              Добро утро,

                              купи една хубава вила на Северното черноморие, с гледка към морето. Да си пиеш бирата навън, да гледаш морето и понякога да си цъкаш на лаптопа. И ще си спестите много пари от хотели във времето. И ще си каните гости понякога.

                              Благодарение на това, че през 1994 г. баща ми "имаше топки" и купи хубава вила (която подобрихме във времето), въпреки кризисните години по онова време си ходя безплатно на море и си свиркам,

                              По същата схема може да се купи планинска вила или апарт. Стига сте стискали парите,


                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www-actualno-com.cdn.ampproj...s_1748516.html
                                Пефектната буря. .....Тройна криза в САЩ,Европа и Китай...!!!!!

                                Перфектната буря - рецесия в САЩ, Китай и Европа 04.05.2022 21:00 2813
                                Моментът не е избран случайно. Целта е срив при петрола и газа, а тези с кредитите ще бъдат наградени с по-високи лихви!

                                Коментар

                                Working...
                                X