IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Властите на Валенсия обявиха в бюджета за 2023 г. данък върху пустеещи жилища и къщи на собственици, които притежават повече от 10 имота. Властите ще глобяват собствениците на онези къщи и апартаменти, които не бъдат продадени, отдадени под наем или прехвърлени за ползване в рамките на шест месеца. В случай, че жилището е празно, нормата директно установява месечни глоби.

    УЖАСТ ТИЯ ВЛИЗАТ ВЪВ ФОРУМА ДА МИ ЧЕТАТ ОТКАЧЕНИТЕ ИДЕИ ,СПИРАМ ДА ПИША !
    Обаче за сиромасите с 9 имота не важи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      В хола има работно бюро, много книги и транзистор с антена. Доцент от БАН трябва да е бил. Примерно доцент Денев.
      А пък аз познавам двама преподаватели от СУ, на 70г и живеят в кв. Изток. Сигурно е случайност, не вярвам от СУ да са раздавали апартаменти точно там.

      Те обаче са с големи доходи, преди години даваха частни уроци за кандидатстване за много пари, а сега на 70 г. жената преподава английски в частна известна школа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

        Връщането на стар дълг става, чрез нов такъв. После тези 9млрд ще станат 17 млрд, после 25млрд.... така е било винаги в историята на Пазарната икономика и така ще бъде докато я има.
        Иначе ето някокло важни неща от днес.
        https://www.investing.com/economic-c...gage-rate-1042
        https://www.investing.com/economic-c...rice-index-313
        То ясно ама докога? Отделно едно е да имаш кредит от 10 000 лв, ама да имаш дворче и да продаваш розови домати по 5 лв/кг с които да връщаш кредита, друго е да имаш 3000 лв, ама да си соц слаб.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          То не е късно да я пусна под наем за 300 лв, на промоция.
          Точно.И естествено ще я дадеш под наем на някоя мадама, която ти хване окото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
            Според вас колко ще излезе ремонтът и обзавеждането на това?
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67404650921801

            В коя европейска столица на такива топ локации апартамент може да бъде населяван от подобни мърльовци като в този случай?
            В хола има работно бюро, много книги и транзистор с антена. Доцент от БАН трябва да е бил. Примерно доцент Денев.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

              Грешно си подходил. Трябвало е да й дадеш апартамента за няколко месеца на по-ниска цена. И като се нанесе да ходиш при нея уж нещо във връзка с апартамента и да я поканиш на кафе или вечеря.И после действай. Знам за случай,при който наемателка се омъжва за наемодателя си така.После той беше умрял при катастрофа, та аз я хванах за гадже. Та затова й знам историята.
              Като им говориш така направо да ти станат гадже или съпруга жените се плашат.Първо нека се привържат и тогава им прави предложение.
              То не е късно да я пусна под наем за 300 лв, на промоция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                Според вас колко ще излезе ремонтът и обзавеждането на това?
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67404650921801

                В коя европейска столица на такива топ локации апартамент може да бъде населяван от подобни мърльовци като в този случай?
                Апартаментът е от времето на баба ми и дядо ми. И е много схеоден с техния, дори общите части при тях също бяха и са в зелено, и ние имахме подобна ламперия, подобен преход, дори такова табло в коридора и такава баня до 1991 г.

                Тук са живели стари хора и са си заминали, на 80+ или 90+, а ремонт не е правен от 50 г.

                Можеха поне да го изчистят преди продажбата. Апартаментът е много скъп за малката квадратура от 68 кв.м.

                Може да се боядиса и да се постегне малко, с нова спалня и нова кухня, но ще носи наем 400-500 лв при козметичен ремонт.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  "Предвид мащаба на вложените средства една от възможностите, които се обмислят, е допълнително общо взимане на заеми."
                  Средствата пренасочени от имотите ще бъдат предоставени за заеми, но срещу съответната лихва. Логично е и не е сложно!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo

                    Привет

                    аз пък си сменям наемателите и дори си писах с украинки, 20-30 годишни, търсещи апартамент.

                    С високи претенции, без приятел, обаче не можем да намерим общ език.

                    Искат много луксозно, с нисък наем. Аз им казах, че предлагам бюджетен апартамент и няма как да направя скъпа и хубава декорация вътре за тези пари. Въпреки че почти всичко е ново и ремонтирано.

                    И накрая й казах, че си търся половинка и може да дойде при мен, без да плаща нищо. Тя хич не го хареса, каза, че я обиждам. Аз й казах: "ако ти го кажа на живо, на улицата, съвсем ще се обидиш".

                    Все пак не се стигна до блокиране!
                    Грешно си подходил. Трябвало е да й дадеш апартамента за няколко месеца на по-ниска цена. И като се нанесе да ходиш при нея уж нещо във връзка с апартамента и да я поканиш на кафе или вечеря.И после действай. Знам за случай,при който наемателка се омъжва за наемодателя си така.После той беше умрял при катастрофа, та аз я хванах за гадже. Та затова й знам историята.
                    Като им говориш така направо да ти станат гадже или съпруга жените се плашат.Първо нека се привържат и тогава им прави предложение.

                    Коментар


                    • Според вас колко ще излезе ремонтът и обзавеждането на това?
                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67404650921801

                      В коя европейска столица на такива топ локации апартамент може да бъде населяван от подобни мърльовци като в този случай?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Песи, а инфлацията защо не я смяташ? Нали цяла год я смятахте и с това оправдавахте повишенията? Ако приемем че данните ти са достоверни то картинката става следната:
                        4 спад + 17% офиц инфлация=21% спад, реално повече.
                        Нали цяла година тръбяхте, че ръстът винаги бие инфлацията?

                        П.с печатарката ако я пуснат, пак последни ще се вдигнат имотите, но като ги измериш в брой хлябове, може да се окаже, че всъщност са паднали още.
                        Исторически за 100 назад са малко повече от инфлацията да, но да кажем че са на същото ниво на РЕАЛНАТА инфлация. Това разбира се няма как да е истина за всяка една година по отделно.
                        В конкретната година, ако мерим на годишна база ръста на цените на имотите е точно 10% при 17% инфлация / ако е толкова официално за годината не знам/ имаме резултат от минус 7%. Спада започва от Август месец ... В предните години ръста беше повече от инфлацията, но ще има поне още 2 години в които инфлацията ще бие ръста или да кажем спада при имотите. След това зависи от много неща кое и как ще бъде...Не може да се прогнозира сега.

                        ПП Има купища продукти които ще са по-добре от имотите....проблема е че не можеш да ги съхраняваш 100 години или да ти носят наем....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Сега да не кажеш глей кви ги пише тука един ''повишител''..., но то е като всеки друг път само фактите без значение дали ми харесват или не.
                          Фазата Замръз е към отминаване според мен и има реален и СТАБИУУУЕН спад от върха през Юли. Към момента са 4%. Ако го екстраполираме това са все едно 7-8% за година което не е малко. До нова година беше лека игра 1-2% явно замръза , след нова година някои са премислили явно като са видяли броя разрешителни и както ти посочи, а и аз съм писал строителите могат без проблем да свалят примерно 20% в момента и пак да имат прилична печалба.... ВСИЧКИ. Някои ще държат щото не им трябва кеш, но други ще почнат с прИмоциите.
                          Трябва да се имат предвид и няколко други факта - голяма част от хората които са масовка с някакви възможности за покупка вече са я направили , ипотечките все още не са вдигнати, но ще се вдигнат и това е отразено само частично в цените, на тези цени покупка на зелено с цел наем не е много добра опция , изключвам Ратко и подобни , но това са тъмно зелени с познати инвеститори на много различни цени много рядко и не за всеки...
                          Т.е. на пазара за покупка остават основно ИГРАЧИ с КЕШ. Те имат алтернативи като бизнес или койни или ако трябва ДЦК по Джони ...могат да смятат и имота освен за някоя кака / не за инвестиция/ не им е на всяка цена освен ако не е в Гоцето :-)
                          Логичното е спада да продължи и мисля тази година няма какво да попречи на това ...едни 10% би било нормално. За следващата може да са пуснали печатарката вече и цените да отлетят 20% нагоре....нищо не се знае....
                          А и горното е необвързваща прогноза. Моля никой да не я взима под внимание за взимане на решение. Още повече въпреки че очаквам подобно развитие ако ми изпадне подходящ имот ще го захлупя, а моят любим инвеститор ако почне проекта който чакам цял етаж ще взема на колкото каже без пазарлък....

                          ПП Да допълня също че от върха на цените броят на обявите е с 7% повече....Търсенето няма как да се измери , но както описах по-горе така на око е поне 20-30% по-малко....Имаше времена когато нямаше достатъчно имоти, а сега няма достатъчно купувачи...:-)
                          Песи, а инфлацията защо не я смяташ? Нали цяла год я смятахте и с това оправдавахте повишенията? Ако приемем че данните ти са достоверни то картинката става следната:
                          4 спад + 17% офиц инфлация=21% спад, реално повече.
                          Нали цяла година тръбяхте, че ръстът винаги бие инфлацията?

                          П.с печатарката ако я пуснат, пак последни ще се вдигнат имотите, но като ги измериш в брой хлябове, може да се окаже, че всъщност са паднали още.
                          Last edited by better; 18.01.2023, 15:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Внимавай с Украинките. Не всички разбира се но като цяло мисля, че са най-красивите жени.... и това си има цена. Често излиза много скъпо във всеки смисъл.
                            То и българката не е толкова добродетелна както едно време.

                            Дори съм намислил при следващия ремонт как да декорирам, че да бъде яко,

                            То обаче зависи дали ще го наема мъж, жена или леля. Не може на мъж да направиш розова декорация и с цветя. Жена пък няма да хареса синята гама или ярко червено, . Трябва неутрално да е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              "Предвид мащаба на вложените средства една от възможностите, които се обмислят, е допълнително общо взимане на заеми."
                              продава се ес мамо за жълти стинки. Дали ще се намери някой да го купи?
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Т.е. да очакваме новите партиди по-скоро от плануваното. Може би още в началото на 2024г.?
                                "Предвид мащаба на вложените средства една от възможностите, които се обмислят, е допълнително общо взимане на заеми."

                                Коментар

                                Working...
                                X