IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Хаха, вече имаме депозит от 4%, по-малко от година след това велико изказване. Тогава повишителите бяха в еуфория. Е, свърши се. Сега следват едни здравословни 50% надолу + депозити от по 5%-6% в скоро време.
    Имаме и инфлация от 17-20 % , нали ?! Депозитие от 5-6 % ,които изобщо не ме интересуват при тази инфлация няма да подкрепят спада, дори и лихви по ипотеките от 5-6 % без безработица и без намаляване на раб. заплата няма да помогне много, много, но ще видим .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Мишки, мишки ама имаме по няколко имота от които печелим пари всеки месец. Лошото е ,че ти ще трябва да се конкурираш с нас или такива като нас и когато / ако паднат цените
      Такива като теб ,които през прехода присвоиха имоти ,не ги коментираме ,защото Вие трябваше да минете през лустрация и да бъдете изгонени от държавата .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
        Я да припомним някои от "прогнозите" на повишителите:


        Хаха, вече имаме депозит от 4%, по-малко от година след това велико изказване. Тогава повишителите бяха в еуфория. Е, свърши се. Сега следват едни здравословни 50% надолу + депозити от по 5%-6% в скоро време.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Трагедия ,пълни мишки
          Мишки, мишки ама имаме по няколко имота от които печелим пари всеки месец. Лошото е ,че ти ще трябва да се конкурираш с нас или такива като нас и когато / ако паднат цените

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Защото аз не съм продавач, нали ко казах 100 000 пъти. Мен ме учудва, че не си признавате, че сте сгрешили.

            П.С ти пък защо си се запритеснила, нали каза че в твоя район само нагоре.
            А, кой от повишителите е продавач ?! Не познавам такъв тук ,а в този форум познавам хората повече от десетилетие. С кое сме сгрешили ? С какво си сгрешил ти след като си купил няколко имота и мислиш да купуваш още ?
            Питаш ме защо се притеснявам Нали няма да те учудя ако ти кажа ,че изобщо не се притеснявам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
              Я да припомним някои от "прогнозите" на повишителите:


              Трагедия ,пълни мишки

              Коментар


              • Я да припомним някои от "прогнозите" на повишителите:



                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                  Хъм, ти нали имаш няколко имота ? Защо си мислиш ,че не си от набуталите се ?! Учудваш ме да си призная.
                  Защото аз не съм продавач, нали ко казах 100 000 пъти. Мен ме учудва, че не си признавате, че сте сгрешили.

                  П.С ти пък защо си се запритеснила, нали каза че в твоя район само нагоре.
                  Last edited by better; 20.01.2023, 10:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Повишителите вият от яд и започнаха да си измислят глупости. Стига сте си фантазирали - набутаните сте само вие. Искате ли да започна да изкарам глупстите, които дрънкахте само допреди няколко месеца.
                    Хъм, ти нали имаш няколко имота ? Защо си мислиш ,че не си от набуталите се ?! Учудваш ме да си призная.

                    Коментар


                    • Повишителите вият от яд и започнаха да си измислят глупости. Стига сте си фантазирали - набутаните сте само вие. Искате ли да започна да изкарам глупстите, които дрънкахте само допреди няколко месеца.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                        А да продадеш имот и да набуташ в койни,м? Или докато се чудиш инфлацията да изпапа 30 процента
                        Кой е тоя? Някакви доказатеслтва?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мецобик Разгледай мнение
                          и от 16:50 до 18:00 ако решиш да си тръгваш в посока Спартак или Вапцаров е ужас. Козяк не е само в частта до мола...а тази част там не е ли Хладилник всъщност... Да плюс е метро и Южен парк, но си е замърсено от булевардите сутрин е смрад на Ибсен и Козяк особено, и Козяк е с голям трафик и постоянни изпарения.., ако си разходя кучето по обиколните алеи на парка се тровя като миньор... Не мерси... Е ако е евтино може да се прежали човек, ама не е. Но е по добре от Сточна гара и Хр. Ботев де а ако човек иска да ползва метро до центъра и с кола на околовръстното колко квартала вече го предлагат, от Горна баня си за 15-16мин возене с метрото до НДК/ Попа, от Надежда същото, от Х. Димитър същото, променя се София и едни елитни уж райони си понижават качеството според мен.
                          А за цените не се напъвайте толкова,, аз не мога да схвана аджендата на Кавръков каква е - взима стотинки на пост? Или просто от скука и яд, от страх не може да купи? От стистнатост? Ако имах 200лева/евра да съм си купил където искам с една ипотека за 10-15 години остатъка със някакви смешни вноски по 600-800лв на месец и си живееш живота, ама човек като остарее и си свикне и става трудно, нали ги виждам и моите родители пенсионери никакви промени не искат... Та явно "понижителите" или са пъзливи старчета, или без пукнат лев и ниски доходи. Инвеститор дето да се жалва като @#$@ за @$# не съм виждал.
                          Аджендата е, че дори да имаш пари за 5 апартамента, е глупаво да ги дадеш на някой чичак-наследник и да му напълниш джоба, без той да си е мръднал пръста за 50 години поне една боя да хвърли. Никой не купува боклук на завишени цени. Важи както за богатите, така и за бедните. В момента цените са завишени и не отговарят на никакъв фундамент. На мен и цена от 10000 Евро на квадрат не ми е проблем, стига да получа качество насреща и не мизерия.

                          Относно Козяк - аз имам предвид единствено района между Била и Посолството, страната откъм парка - не говоря за Хладилника, нито за стръмната част. Там е едно от малкото места, където градът има що-годе европейски облик, а жил. сгради са буквално в парка, зелено и тихо е. За какво замърсяване говориш по алеите нямам идея - самата улица там е доста далеч от самия парк. Лозенец около НДК е далеч по-зле, само виж кръстовището до Хемус, да не говорим за разбитите павирани улици в района с разни рушащи се стари къщи - изобщо не става за живеене според мен. Въпрос на предпочитание.
                          Ако пък търсим съотношение цена-качество, наистина Надежда е най-добрият вариант. Хем е много по-евтино, хем мизерията е почти същата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Ха ха ха

                            Инвестиращият в койни със 70% потоп седнал да се присмива на хората инвестирали в имоти

                            Ей магнит е тая тема магнит
                            530% са, ама нагоре , смятайки от 2019 та, за което постнах снимки. Погледни картинката долу, ако недовиждаш, дай адрес да ти пратя очила.

                            П.С изпуснал си да продадеш, ние сме ти виновни.

                            https://prnt.sc/Lt9yaA-6PYyc
                            Last edited by better; 20.01.2023, 09:59.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                              Следователно, БНБ и банковият сектор трябва да продължат активно със започналата вече техническа подготовка. С оглед на стратегическата предопределеност на процеса, резултатите от тази подготовка ще останат необходими, дори при възможно забавяне в темпа на процеса в контекста на политическата ситуация през следващите няколко месеца.

                              След въвеждането на еврото, през първите 6 месеца банките (заедно с „Български пощи“ ЕАД) задължително ще предоставят безплатна обмяна на банкноти и монети от лева в евро. След изтичането на първите 6 месеца до 1 година след въвеждането на еврото банките ще бъдат задължени да продължат да обменят банкноти и монети от лева в евро, като вече ще могат да прилагат такса за тази услуга. След изтичане на 1 година от въвеждането на еврото услугата за обмяна на банкноти и монети от лева в евро, отново с възможност за прилагане на такса за тази услуга, ще се предоставя от банките по тяхна преценка. БНБ ще продължи да обменя банкноти и монети от лева в евро безплатно и безсрочно.

                              https://bnb.bg/AboutUs/PressOffice/P...EV_20230119_BG
                              Основен риск пред процеса на присъединяване в определения времеви хоризонт е развитието на политическата ситуация в страната. Успехът на процеса предполага активни политически консултации с нашите външни контрагенти и мащабна законодателна дейност вътре в страната в рамките на следващите няколко месеца. Продължаващата политическа криза поставя под въпрос както политическите, така и законодателните действия в подкрепа на процеса на присъединяване.

                              Всичко това илюстрира сериозността и значимостта на предстоящите задачи и проекти. Напредъкът по тях и постигането на целта за присъединяване към еврозоната от 1 януари 2024 г. ще продължават да зависят от развитието на политическата ситуация и мотивацията за общи и координирани усилия на всички ангажирани институции в България. Близките месеци могат да предефинират и дадат решаващ импулс за стратегическото развитие не само на банковия сектор, но и на българската икономика като цяло.

                              В момента в България има кръгове които работят ПРОТИВ еврото и целта на всеки български гражданин следва да бъде в подкрепа на тази цел .
                              Тези които искат евро в България са тези които се облажиха над 10 години от Еврофондовете и не направиха нищо България да постигне напредък за еврото ,да си изработи стабилен стандарт на живот,няма как да искате евро при положение че средната заплата в столицата София е равна на една заплата на колач в кланница на фабрика в държава от Западна Европа ,а минималната заплата даже не докосва и минималната пенсия за старост пак в тези държави към които тичаме ,и все не стигаме .

                              ФАКТОР НОМЕР 1 Е КОНВЕРГЕНЦИЯТА -Ако искате още обедняване и онези в Нардносто събрание на Ви задушат с милиарди кредити ,давайте !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                1.Ключово за България е да се отложи приемането на еврото ,виждам силни нагласи от страна и на БСП,и на Възраждане ,както и на Български възход ,това да не се случи ,и въпреки че недолюбвам комунистите и техните наследници ,за съжаление мога да кажа че този път за добро или лошо може да излезе нещо добро от тях.
                                Влаченето по избори,протакането на приемане на законите за еврото ,ще размътят водата ,това е добре за нас и за цените на всичко не само на имотите ,защото след приемане на еврото България ще бъде залята постепенно от чужди капитали и огромен кредит ,които ще надуят още повече дълговата спирала в перспектива .
                                2.Другото хубаво нещо е че нестабилната политическа обстановка ще доведе до бавно усвояване на парите от плана за възстановяване ,което пак е добре за инфлацията и спада и ,в момента България има нужда от приземяване и да ни се види добре "голия задник",както се казва.
                                3.Вече масата се усети какво идва за пазара на имоти отвън и не мисля че цените ще скачат още ,а от Февруари банките сериозно ще актуализират лихвите си ,банките вече се дърпат да раздават ипотеки,това се вижда и по липсата на реклами ,а от ЕЦБ позицията е "свиване ",това вече ще залее с леден душ пазара .
                                Следователно, БНБ и банковият сектор трябва да продължат активно със започналата вече техническа подготовка. С оглед на стратегическата предопределеност на процеса, резултатите от тази подготовка ще останат необходими, дори при възможно забавяне в темпа на процеса в контекста на политическата ситуация през следващите няколко месеца.

                                След въвеждането на еврото, през първите 6 месеца банките (заедно с „Български пощи“ ЕАД) задължително ще предоставят безплатна обмяна на банкноти и монети от лева в евро. След изтичането на първите 6 месеца до 1 година след въвеждането на еврото банките ще бъдат задължени да продължат да обменят банкноти и монети от лева в евро, като вече ще могат да прилагат такса за тази услуга. След изтичане на 1 година от въвеждането на еврото услугата за обмяна на банкноти и монети от лева в евро, отново с възможност за прилагане на такса за тази услуга, ще се предоставя от банките по тяхна преценка. БНБ ще продължи да обменя банкноти и монети от лева в евро безплатно и безсрочно.

                                https://bnb.bg/AboutUs/PressOffice/P...EV_20230119_BG
                                Last edited by unimog; 20.01.2023, 09:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X