IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Много е важно да мислиш в такива ситуации и то няколко хода напред, и ако не си готов на следващите ходове въобще да не правиш забележки. В Люлин при подобна ситуация докато обясниш че си адвокат и си изял шамарите. А и боя на улицата не е като на спортно състезание- няма правила, не знаеш кой какво носи по джобовете, не си сигурен че докато се биеш с един няма да скочат още няколко човека и т.н. ако ти причинят тежка телесна повреда- лошо, ако ти причиниш пак лошо.....та с две думи мисълта трябва да изпреварва емоцията. Малките спрейчета със сълзотворен газ са супер ефективни- хем си вършиш работа, хем не ги увреждаш трайно и не ги лежиш
    В такива ситуации е важно да се спазва дистанция, за да можеш да реагираш. Позволиш му да ти влезе на ръка разстояние може по-всяко време да те удари.
    Колкото до шамари-уличния бой не е ринг или татами,та да се спазват някакви правила. Трябва да се търсят слабите места по тялото.На първо място ритник в слабините, очи,шия.Естествено не винаги е възможно да се удари там ако не стои неподвижен,ама един премерен удар в тия области може да го неутрализира за няколко секунди и през това време да действаш.
    Иначе мисля за самоотбрана да си взема газов пистолет. Самият вид на пистолет действа превантивно,ако пък се наложи стрелба няма да има фатални последици.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Колко спестяваш от парно ? 100 лв ? И сигурно 30 лева вода ? Струва ли си да си губиш времето и да поемаш риск за тия пари?
      +1 тарикатите на дребно ВИНАГИ си плащат по един или друг начин. А и за 100 лева да станеш за смях.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

        Не съм възторжена, защото ако вървят с много бърза скорост горните промени ще си имаме социални проблеми.
        Ако се стигне дотам ше почнат да облагат роботи, автоматични каси, банкомати и пр. и вроятно да се стигне до някаква форма на базов доход или по-скоро, по-разширени помощи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Разбира се ,идеята е да заподскачат някои хора ,а виж задокенаските ИТ,та се вързаха даже
          Ха-ха, взе да се усещаш какви глупости постваш ли ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

            Анджък. Този процес ще се ускорява с времето. И не само... В офисите където разни мижитурки си клатят краката и само препращат имейли, също им идва времето. По-долу писах за два от проектите с които сме заети в момента. За това какво се спестява, да се прочете отговора ми към Трайчо.

            Да живеят новите технологии! Welcome ChatGPT AI...
            Не съм възторжена, защото ако вървят с много бърза скорост горните промени ще си имаме социални проблеми.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Не го мисля системата е такава че един път се прави и после си живееш живота ,понеже засегна картите за градския сега тествах една карта която е така направена че като се качи контролата излиза на валидацията в зелено и така си пътуваш гратис,понеже досега никога през живота си не съм плащал за градския и намерих едни хора които правят такива карти сега съм си пуснал поръчка за такава .
              Какви хора си намерил я кажи ? Картата е само id (номер), записите и балансите са на сървъра. Верифицацията доколкото знам е за застраховката . Ако някой ти добавя баланс на сървъра ше се открие лесно и бързо. Това което казваш е все едно да твърдиш , че можеш да си ползваш кредитната карта без да я плащаш. Дори нямаш идея за какви проверки става дума.

              Не знам докъде са стигнали с имплементацията но цялата система би трябвало да има Linux машина в превозното средство , която освен рийдърите, процесва камерите и целта е по принцип по някое време да почне да се анализира трафика на хора и кой какви превозни средства използва за да стигне от точка А до Б през различните части на деня . Само че като сайд ефект има и записи на хората , който се качват/ слизат и използват рийдърите , не знам дали разбираш какво ти казвам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Много е важно да мислиш в такива ситуации и то няколко хода напред, и ако не си готов на следващите ходове въобще да не правиш забележки. В Люлин при подобна ситуация докато обясниш че си адвокат и си изял шамарите. А и боя на улицата не е като на спортно състезание- няма правила, не знаеш кой какво носи по джобовете, не си сигурен че докато се биеш с един няма да скочат още няколко човека и т.н. ако ти причинят тежка телесна повреда- лошо, ако ти причиниш пак лошо.....та с две думи мисълта трябва да изпреварва емоцията. Малките спрейчета със сълзотворен газ са супер ефективни- хем си вършиш работа, хем не ги увреждаш трайно и не ги лежиш
                В първата част си прав, но да разчиташ на спрейчета в Люлин е рисковано. Според мен, да спазваш дистанция с нападателя + травматичен пистолет е по-добра стратегия, особено, ако си седнал на шофьорска седалка и нямаш време за реакция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Предполагам се шегуваш?
                  Разбира се ,идеята е да заподскачат някои хора ,а виж задокенаските ИТ,та се вързаха даже

                  Коментар


                  • Не нападайте Колето, все пак само той от 2017г насам е истински мъченик в темите за имоти и само неговата светла мисъл добави, като фактори за срив COVID19 и война. Другите мишки си пишеха едни и същи мантри за демография, нестабилна конструкция на панелките, изтичащ срок на стари сгради / сякаш техния биологичен срок е вечен/ земетресения и други хипотетични апокалиптични картини.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Не го мисля системата е такава че един път се прави и после си живееш живота ,понеже засегна картите за градския сега тествах една карта която е така направена че като се качи контролата излиза на валидацията в зелено и така си пътуваш гратис,понеже досега никога през живота си не съм плащал за градския и намерих едни хора които правят такива карти сега съм си пуснал поръчка за такава .
                      Предполагам се шегуваш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Абе май баш кавръка се хвалеше за мандарините без пари. Очаквам да се похвали и, че се вози без билетче в градския транспорт. Такива хора не разбират , че е по-комфортно да си плащаш сметките и да живееш нормално вместо да се озърташ откъде ше те гепят.
                        Не за без пари ,плащам си но примерно ако цената ти е 5 лева килограма на мен ми излиза левче

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Колко спестяваш от парно ? 100 лв ? И сигурно 30 лева вода ? Струва ли си да си губиш времето и да поемаш риск за тия пари?
                          Не го мисля системата е такава че един път се прави и после си живееш живота ,понеже засегна картите за градския сега тествах една карта която е така направена че като се качи контролата излиза на валидацията в зелено и така си пътуваш гратис,понеже досега никога през живота си не съм плащал за градския и намерих едни хора които правят такива карти сега съм си пуснал поръчка за такава .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Адвокат съм.Представих му се и му обясних какво ще се случи ако си позволи да отправя закани и оня съобрази, че после може да отговаря на друго място и спря.Ако беше друг човек сигурно щеше да му скочи и на бой. Или поне да го заплашва.
                            И какво означава, че не падам по-долу?Никога не съм си позволявал да нарушавам законите или да се отнасям към другите хора като към по-низши както правят такива като тоя с Тундрата.
                            Много е важно да мислиш в такива ситуации и то няколко хода напред, и ако не си готов на следващите ходове въобще да не правиш забележки. В Люлин при подобна ситуация докато обясниш че си адвокат и си изял шамарите. А и боя на улицата не е като на спортно състезание- няма правила, не знаеш кой какво носи по джобовете, не си сигурен че докато се биеш с един няма да скочат още няколко човека и т.н. ако ти причинят тежка телесна повреда- лошо, ако ти причиниш пак лошо.....та с две думи мисълта трябва да изпреварва емоцията. Малките спрейчета със сълзотворен газ са супер ефективни- хем си вършиш работа, хем не ги увреждаш трайно и не ги лежиш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Абе май баш кавръка се хвалеше за мандарините без пари. Очаквам да се похвали и, че се вози без билетче в градския транспорт. Такива хора не разбират , че е по-комфортно да си плащаш сметките и да живееш нормално вместо да се озърташ откъде ше те гепят.
                              За билетчетата той вече се похвали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                                Дори да знам, че шанса да ме хванат е 0% пак не бих го направил ако знам, че някой друг ще го отнесе вместо мен!
                                Трайче, започваш да ми ставаш симпатичен. Няма да се заяжам повече с тебе.

                                Коментар

                                Working...
                                X