IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Слагаш 20 кола домати да минат видят че сееш,слагаш картофи, царевица проверката да мине после вадиш ракията и празнуваш субсидията,това е България,това не е Америка
    Тази причина за поскъпване на имотите отчиташ ли? Всеки гявол, тарикат, парата отива в определени джобове, реалните активи са тези - имотите. Днес в Метро-Плевен купих 2,680 кг агнешко. 84 лв. 32 лв килото, само преди година беше 15 лв. По-скъпа храната отколкото във Валенсия, жена ми беше 10 дена там преди няколко дни.
    Last edited by bulgarian lev; 02.05.2023, 01:57.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Слагаш 20 кола домати да минат видят че сееш,слагаш картофи, царевица проверката да мине после вадиш ракията и празнуваш субсидията,това е България,това не е Америка
      Да не е пак 100 лева субсидия да се счупиш от бачкане за една вечеря ?
      Last edited by segato; 02.05.2023, 01:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev

        Баф мааму, имам малко ливади наследство. Голема далавера неква крие Берджи с тях. Субсидии значи.
        Слагаш 20 кола домати да минат видят че сееш,слагаш картофи, царевица проверката да мине после вадиш ракията и празнуваш субсидията,това е България,това не е Америка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Глупости на куков ден. Бих извадил пистолет ЕДИНСТВЕНО ако видя,че някой се е насочил към мен с явно агресивни намерения.И ЕДИНСТВЕНО ако видът на пистолета не го спре,ще го използвам.А не,че аз ще се насоча към някой с газов пистолет в ръка и оня да извади отнякъде боен пистолет и да ме гръмне.
          А иначе винаги могат да се случат някакви ситуации,в които да ти потрябва. Преди няколко месеца си карах по един селски път.И отзад ме настигна един голям джип, който го караше един дебел ром. И аз си карах близо до осевата линия, ама оня ром като ме изпревари взе да бибитка и да ме притиска с джипа.Така и не разбрах защо го прави, сигурно е очаквал да се дръпна плътно вдясно. По едно време се отказа,но единствено, защото беше само с едно дете в колата. Ако бяха няколко роми сигурно щяха да ме блокират на пътя или поне да пробват,защото със сигурност съм много по-добър шофьор от тях.Но в подобна ситуация единствено видът на пистолет може да ги спре.Иначе ще те пребият. Те затова винаги ходят на групи-ако стане бой скачат всички.
          Фантазии отново, това щяло да стане, другия щял да направи нещо точно определено и ти ще реагираш по определен начин. Ами ако ти излезе пасажера и щофьора като те види с играчката реши, че е по-добре да те сгази? Изобщо има много ако-та и всичките цапат гащи и грам нямам желание да влизам в приказки за нероден Петко.Ти изобщо не си попадал в ситуации и говориш врели-некипели за това писах че малко бой сте яли като деца. Газовия пистолет е едно от най-лошите и безполезни средства за самозащита, става единствено да гърмиш на нова година като песредствен селяк с него и това е. Такива проблеми може да си докара пъзльо с газов каквито и да си търси не може да намери. Да не говорим че това желязо само някой с психични отклонения или човек който не е пипал оръжие би го носил всеки ден "за всеки случай". Една ютия ще ти е по-полезна, а може би и по-лека.

          А тоя с джипа ти е бибиткал защото си захапал осовата линия и най-вероятно не е имал видимост да те изпревари или пътя е бил тесен. Явно обичаш да търсиш конфронтация. И да пътя не е негов както не е твой, аз обикновенно като видя, че бявя някого гледам да го пусна или им давам мигачи където има възможност да ме изпреварят защото не обичам да създавам ситуации. Съдейки обаче по писанията ти, явно обичаш да се вкарваш в такива без да има особен смисъл.
          Last edited by aleks262; 02.05.2023, 09:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Айде пак влезе в матрицата.
            Мъка, говориш глупости и дори не разбираш колко големи глупости. Все едно да почнеш да обясняваш как караш кола с ушите си. Кнжика поне имаш , нали ? (шофьорска имам предвид, не друга)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Аве хората изнесоха държавата Вие тука нищите някакви дребни сметки
              Мен не ме бърка.Няма да ти държа уроци по морал.Но трябва да го имаш предвид, че подобни действия са наказуеми и да не останеш неприятно изненадан някой ден.Това с картата,което го мислиш, също е наказуемо.Сам си направи сметката дали заради някакви дребни сметки си струва рискът да те осъдят.
              Last edited by mirodes; 02.05.2023, 00:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Това е престъпление по чл.234 В от Наказателният кодекс.Така че не само от морална гледна точка е укоримо.Ама наистина ако от Топлофикация си получават парите не ги бърка кой и как ги плаща. Но ако съседите се усетят може да има сериозни проблеми.
                Аве хората изнесоха държавата Вие тука нищите някакви дребни сметки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Какви хора си намерил я кажи ? Картата е само id (номер), записите и балансите са на сървъра. Верифицацията доколкото знам е за застраховката . Ако някой ти добавя баланс на сървъра ше се открие лесно и бързо. Това което казваш е все едно да твърдиш , че можеш да си ползваш кредитната карта без да я плащаш. Дори нямаш идея за какви проверки става дума.

                  Не знам докъде са стигнали с имплементацията но цялата система би трябвало да има Linux машина в превозното средство , която освен рийдърите, процесва камерите и целта е по принцип по някое време да почне да се анализира трафика на хора и кой какви превозни средства използва за да стигне от точка А до Б през различните части на деня . Само че като сайд ефект има и записи на хората , който се качват/ слизат и използват рийдърите , не знам дали разбираш какво ти казвам.
                  Айде пак влезе в матрицата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Ми къде за смях, къде ако се натрупат сумите може да се окаже измама в особено големи размери и там може и повече от смях да падне. По принцип тия врътки се хващат сравнително лесно от топлофикациите зашото топломера на входа или блока ще отчита разлика от тези в апартаментите и тогава ше се проверяват първо тия с ниски сметки, но топлофикация няма да тръгне да разследва докато останалите съседи си плашат бе да протестират. Кавръчето трябва да е много тъп да прави врътки във входа и да говори за това във форум с ник като неговия. Името му не е много разпространено а и май си е сложил явно годината на раждане. И да не е има доста други детайли за него. Аз ако съм в Красна поляна и имам във входа човек с неговото име познай какво ше направя.
                    Това е престъпление по чл.234 В от Наказателният кодекс.Така че не само от морална гледна точка е укоримо.Ама наистина ако от Топлофикация си получават парите не ги бърка кой и как ги плаща. Но ако съседите се усетят може да има сериозни проблеми.
                    Last edited by mirodes; 01.05.2023, 23:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Ми къде за смях, къде ако се натрупат сумите може да се окаже измама в особено големи размери и там може и повече от смях да падне. По принцип тия врътки се хващат сравнително лесно от топлофикациите зашото топломера на входа или блока ще отчита разлика от тези в апартаментите и тогава ше се проверяват първо тия с ниски сметки, но топлофикация няма да тръгне да разследва докато останалите съседи си плашат бе да протестират. Кавръчето трябва да е много тъп да прави врътки във входа и да говори за това във форум с ник като неговия. Името му не е много разпространено а и май си е сложил явно годината на раждане. И да не е има доста други детайли за него. Аз ако съм в Красна поляна и имам във входа човек с неговото име познай какво ше направя.
                      Така е, но помисли, че за да го прави има личен пример от близките му съседи от бразилския фавел. Той защо да плаща нещо, като съседите нищо не плащат?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                        Това са глупости, защото отсреща може да имат истински. А хората с огнестрелно оръжие и стабилна психика вадят оръжие само и единствено в краен случай и шанса да те гръмнат ако почнеш да размяташ газов пистолет е голям. Основно правило е ако извадиш оръжие да си готов да го използваш и ако имаш късмет ще те гръмнат само в някой крайник, но като съдя по писаниците ти ще се панираш и направиш някоя глупост и вместо да хвърлиш играчката като ти пуснат един в крака най-много да те направят на решето. Това само ако имаш късмет, ако нямаш и попаднеш на психопат или лабилен ще получиш 2-3 в тялото.

                        Отделно ако духа срещу теб какво ще го правиш тоя пистолет? Големи фантасмагории в тази тема. Много филми гледате и малко бой сте яли като деца.
                        Глупости на куков ден. Бих извадил пистолет ЕДИНСТВЕНО ако видя,че някой се е насочил към мен с явно агресивни намерения.И ЕДИНСТВЕНО ако видът на пистолета не го спре,ще го използвам.А не,че аз ще се насоча към някой с газов пистолет в ръка и оня да извади отнякъде боен пистолет и да ме гръмне.
                        А иначе винаги могат да се случат някакви ситуации,в които да ти потрябва. Преди няколко месеца си карах по един селски път.И отзад ме настигна един голям джип, който го караше един дебел ром. И аз си карах близо до осевата линия, ама оня ром като ме изпревари взе да бибитка и да ме притиска с джипа.Така и не разбрах защо го прави, сигурно е очаквал да се дръпна плътно вдясно. По едно време се отказа,но единствено, защото беше само с едно дете в колата. Ако бяха няколко роми сигурно щяха да ме блокират на пътя или поне да пробват,защото със сигурност съм много по-добър шофьор от тях.Но в подобна ситуация единствено видът на пистолет може да ги спре.Иначе ще те пребият. Те затова винаги ходят на групи-ако стане бой скачат всички.
                        Last edited by aleks262; 02.05.2023, 09:41.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Ако се стигне дотам ше почнат да облагат роботи, автоматични каси, банкомати и пр. и вроятно да се стигне до някаква форма на базов доход или по-скоро, по-разширени помощи.
                          Вече бях свидетел на подобен развой на събития в Холандия. Това се случи когато замениха старите електромери с дигитални, които предават информацията директно към енергоразпределението. В един момент хората, които ходеха по адреси да проверяват данните на електромерите станаха излишни. Трябваше да уволнят доста навалица накуп, но имаше социален проблем. Решиха го по следния начин: Предложиха на хората 2 варианта, единият беше да ги преобучат за друга работа и да продължат да си работят, другия избор беше да им дават 70% от заплатата до пенсионна възраст.
                          Знам един който си избра 70-те % и отиде в Германия, купи си къща там и си заживя скромно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            +1 тарикатите на дребно ВИНАГИ си плащат по един или друг начин. А и за 100 лева да станеш за смях.....
                            Ми къде за смях, къде ако се натрупат сумите може да се окаже измама в особено големи размери и там може и повече от смях да падне. По принцип тия врътки се хващат сравнително лесно от топлофикациите зашото топломера на входа или блока ще отчита разлика от тези в апартаментите и тогава ше се проверяват първо тия с ниски сметки, но топлофикация няма да тръгне да разследва докато останалите съседи си плашат бе да протестират. Кавръчето трябва да е много тъп да прави врътки във входа и да говори за това във форум с ник като неговия. Името му не е много разпространено а и май си е сложил явно годината на раждане. И да не е има доста други детайли за него. Аз ако съм в Красна поляна и имам във входа човек с неговото име познай какво ше направя.
                            Last edited by segato; 01.05.2023, 23:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                              Иначе мисля за самоотбрана да си взема газов пистолет. Самият вид на пистолет действа превантивно,ако пък се наложи стрелба няма да има фатални последици.
                              Това са глупости, защото отсреща може да имат истински. А хората с огнестрелно оръжие и стабилна психика вадят оръжие само и единствено в краен случай и шанса да те гръмнат ако почнеш да размяташ газов пистолет е голям. Основно правило е ако извадиш оръжие да си готов да го използваш и ако имаш късмет ще те гръмнат само в някой крайник, но като съдя по писаниците ти ще се панираш и направиш някоя глупост и вместо да хвърлиш играчката като ти пуснат един в крака най-много да те направят на решето. Това само ако имаш късмет, ако нямаш и попаднеш на психопат или лабилен ще получиш 2-3 в тялото и ще минеш по "неотложна самоотбрана" понеже другия се е изплашил за живота си.

                              Отделно ако духа срещу теб какво ще го правиш тоя пистолет? Големи фантасмагории в тази тема. Много филми гледате и малко бой сте яли като деца.
                              Last edited by pwise; 01.05.2023, 23:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Какви хора си намерил я кажи ? Картата е само id (номер), записите и балансите са на сървъра. Верифицацията доколкото знам е за застраховката . Ако някой ти добавя баланс на сървъра ше се открие лесно и бързо. Това което казваш е все едно да твърдиш , че можеш да си ползваш кредитната карта без да я плащаш. Дори нямаш идея за какви проверки става дума.

                                Не знам докъде са стигнали с имплементацията но цялата система би трябвало да има Linux машина в превозното средство , която освен рийдърите, процесва камерите и целта е по принцип по някое време да почне да се анализира трафика на хора и кой какви превозни средства използва за да стигне от точка А до Б през различните части на деня . Само че като сайд ефект има и записи на хората , който се качват/ слизат и използват рийдърите , не знам дали разбираш какво ти казвам.
                                Само една дребна забележка, аз също ползвам карта за транспорт. Често се случва апарата да не реагира. И спътници ми казват да не се хабя да доближавам картата, щото устройството не реагира. Тогава къде отива цялата с-ма със застраховка и прочее...

                                Коментар

                                Working...
                                X