IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    Според мен са доста повече от 0.1%. Лошото е, че колегите с парите в пликове са основните клиенти на строителите. Ама държавата е виновна, щом позволява масово да се изповядват сделки на данъчна оценка и всичко е шес.
    Е то,за да вземе някой голям подкуп трябва да е на ръководна позиция. И то на високо ниво.Не са чак толкова много тия на високи ръководни длъжности, а и надали всички са корумпирани.Дори да не са 0.1 процента, а само 1 процент,то пак е един на всеки 100 души в бюджетната сфера. И няма как всички да се асоциират с тоя 1 процент.

    Коментар


    • Кво увеличение,кви 5 лева
      12 млрд дефицити,високи лихви на рефинансиране на дълга,война на 300км,5% американски лихви.40% празни имоти и най-голям отрицателен естествен прираст в света !
      Такава буря се задава над НИ в БГ ,че им е бедна фантазията на разни брокерази, хванати от кол и въже по селата и животновъди новософиянци с по 3 кредита
      Сегашните цени едва ли ще ги видим близките 10г,ако изобщо някога ги видим вече.
      Last edited by petrg5s; 24.04.2023, 09:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        с 2х 10000 лв ПОДКУПИ средно месечно - някой месец 100к, някой суша само 1000лв.
        Примерно в агенцията по вписванията - за Петрол 800 000 подкуп и е взет преди 10-на години.
        Как се купува чисто нова х5-ца БЕНЗИН от 25годишна с 900лв заплата и всяка седмица на луксозенец ме возеше мен и още 2-ма БЕЗПЛАТНО?!?!
        Коя е тая мацка?

        Коментар


        • ПОВИШИТЕЛИИИИИ, май вие не строите .... с желязо да кажем (или вашите ПРИЯТЕЛИ строителите ви сапунисват ЯКОООО)

          Цени на строително желязо 2022 г. - 3,00-3,50лв./кг. на дребно.

          Цени на строително желязо 2023 г. - 2,00-2,30лв./кг. на дребно.
          Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

            Е колко са такива?От 630 хиляди души в бюджетната сфера надали и 0.1 процента правят такива далавери. 1 процент да ги сложим 6300 души, което е доста, но да кажем,че са толкова. Останалите 99 процента да не би да са цъфнали и вързали?Единствено в съдебната система заплатите са по-високи.
            Според мен са доста повече от 0.1%. Лошото е, че колегите с парите в пликове са основните клиенти на строителите. Ама държавата е виновна, щом позволява масово да се изповядват сделки на данъчна оценка и всичко е шес.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              с 2х 10000 лв ПОДКУПИ средно месечно - някой месец 100к, някой суша само 1000лв.
              Примерно в агенцията по вписванията - за Петрол 800 000 подкуп и е взет преди 10-на години.
              Как се купува чисто нова х5-ца БЕНЗИН от 25годишна с 900лв заплата и всяка седмица на луксозенец ме возеше мен и още 2-ма БЕЗПЛАТНО?!?!
              Е колко са такива?От 630 хиляди души в бюджетната сфера надали и 0.1 процента правят такива далавери. 1 процент да ги сложим 6300 души, което е доста, но да кажем,че са толкова. Останалите 99 процента да не би да са цъфнали и вързали?Единствено в съдебната система заплатите са по-високи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                Какво помпане!? Смешни заплати навсякъде. Директори на под 3000 лв отговорят за цели сектори от икономиката. Има служители на под 1000 лв заплати.

                Та какъв имот купуват държавни служители с 2х1000 лв заплати!?
                с 2х 10000 лв ПОДКУПИ средно месечно - някой месец 100к, някой суша само 1000лв.
                Примерно в агенцията по вписванията - за Петрол 800 000 подкуп и е взет преди 10-на години.
                Как се купува чисто нова х5-ца БЕНЗИН от 25годишна с 900лв заплата и всяка седмица на луксозенец ме возеше мен и още 2-ма БЕЗПЛАТНО?!?!
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Какво помпане!? Смешни заплати навсякъде. Директори на под 3000 лв отговорят за цели сектори от икономиката. Има служители на под 1000 лв заплати.

                  Та какъв имот купуват държавни служители с 2х1000 лв заплати!?
                  Last edited by X_Y; 24.04.2023, 09:15.

                  Коментар


                  • Хм...... потребителят на първак пропуснал да ни информира за любимата си медия.
                    Ей т'ва е ся имот за 600 хил. лв. а не като неговите коптори!

                    Националната агенция по приходите (НАП) продава на търг къщата на Милко Калайджиев, а новината шокира голяма част от почитателите на Мустак номер едно в попфолка.

                    600 000 лева е стартовата цена, обявена за Калайджиевата къща, собственост на попфолк легендата, гласи съобщението на НАП. Двуетажният палат се намира в свиленградското село Мезек, като търгът е с тайно наддаване и е насрочен за 15 май тази година. Първоначалната цена е 600 000 лева, а размерът на депозита за участие е 120 хиляди лева, внасят яснота от агенцията.

                    "Къща за гости за алтернативен селски туризъм, с площ 340,93 кв. м, състояща се от два надземни етажа и полусутерен, както и заедно с всички останали постройки, включително жилищна сграда с площ 20 кв. м. Имотът има изграден водопровод, канализация, електрификация. Разполага с 5 комфортно и модерно обзаведени стаи. В стаите има климатик и централно отопление, WI-FI, интернет, цифрова телевизия и LED телевизор. Всяка стая разполага със собствен санитарен възел с душ кабина. Сградата е в отлично състояние", се казва в съобщението на данъчните.

                    В края на 2019 г. беше обявено, че къщи за гости у нас ще трябва да върнат общо 46,4 млн. лв. като резултат от проверката на Държавен фонд "Земеделие" на всички обекти, които са направени с европари по Програмата за развитие на селските райони за периода 2007-2013 година, пише "Телеграф". Тогава беше обявено, че Калайджиев трябва да върне около 304 хиляди лева.






                    Коментар


                    • https://www.mediapool.bg/yavor-geche...ews347058.html

                      ​​​​​​До какво води масовата спекулация, движена от алчност. Същото ще видим при имотите, инвеститори! Ще има глътнали вода, но няма да са банкери, строители, брокери... При това оттегляне от регулаторната роля на държавата така ще е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Ми, разбира се, че няма никакъв проблем. Живей си под наем и си свиркай. Проблемът настава, като наследника попита:" Абе тати, ти какво си направил за мен в празните ти години на съществуване, щото мама е направила еди какво си, или обратното...

                        Като му е проблем да купи в България, какво му пречи да купи в Манхатън?
                        При положение, че имота за хора със средностатистически доходи е недостъпен или трябва да се прежалят да платят безумна цена само показва докъде сме я докарали с валутата и етапа, в който се намира финансовата система, а самия пазар на имоти не е бил коригиран адекватно откакто левът е вързан с еврото, а какво остава пък да е бил е зануляван ... Имало е само дезинфлация, но не и дефлация.
                        Защо си мислите, че това няма да се случи във вашия живот? Някакви данни с нещо да се аргументирате?
                        Накупените имоти няма да ги взмете със себе си в задгробния.
                        Last edited by Kris_; 24.04.2023, 01:57.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

                          +1000

                          Вече не помня колко пъти съм казвал, че не ника нужно всеки да купува и да е собственик на имот. Под наем също се живее и дори си има своите предимства (данъци, поддръжка и проблеми с майстори , разправии с недобросъвестни квартиранти и тн.) Сега цените са баснословни и още по-баснословни ще стават, думата позволимост вече е мръсна дума. Затова и аз казвам, ПОД НАЕМ, ПОД НАЕМ, ПОД НАЕМ!
                          Ще стават. Аз прогнозата съм я направил - няколко милиона на m2. Какво ще може да се купи с тях е отделна тема.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Ми, разбира се, че няма никакъв проблем. Живей си под наем и си свиркай. Проблемът настава, като наследника попита:" Абе тати, ти какво си направил за мен в празните ти години на съществуване, щото мама е направила еди какво си, или обратното...

                            Като му е проблем да купи в България, какво му пречи да купи в Манхатън?
                            Лордиевич, не те разбирам, честно да ти кажа. Защо си режеш клона на който седиш? За тебе е по-добре да има много наематели, за да можеш при подбора да казваш на някой кандидат който иска решетки на прозорците: "Следващия моля" Ако продължаваш в същия дух да проповядваш за покупки, да знаеш, че ратко и песимиста нема да са ти фенове.

                            ===2039===

                            За бога понижители, НЕ КУПУВАЙТЕ!
                            Last edited by Конан-Варварина; 23.04.2023, 23:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Ми, разбира се, че няма никакъв проблем. Живей си под наем и си свиркай. Проблемът настава, като наследника попита:" Абе тати, ти какво си направил за мен в празните ти години на съществуване, щото мама е направила еди какво си, или обратното...

                              Като му е проблем да купи в България, какво му пречи да купи в Манхатън?
                              Защо тати трябва да ти купува жилище? От къв зор?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                                Не разбирам само какъв е проблема човек да живее под наем, ако има добри доходи?
                                Още повече пък някой, който има ниски доходи. Каква му е алтернативата? Да купи имот с ипотека на баснословна цена?
                                По-добре да не купува имоти в България. Това е самоубийство и обрича на бавна и мъчителна смърт децата си, че и технте деца!
                                Ми, разбира се, че няма никакъв проблем. Живей си под наем и си свиркай. Проблемът настава, като наследника попита:" Абе тати, ти какво си направил за мен в празните ти години на съществуване, щото мама е направила еди какво си, или обратното...

                                Като му е проблем да купи в България, какво му пречи да купи в Манхатън?

                                Коментар

                                Working...
                                X