IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Подкаст | Хората бъркат имотния балон с достъпността на жилищата (economic.bg)

    Освен, че стойността на имотите расте, то човек може и да получава и доход от наем.
    Ние не сме живели скоро във времена от инфлация с по 17 – 20% на година. Ако погледнем реално, имаме и ръст на реалните доходи от 2022 г. в сравнение с 2013 г. - според НСИ със 146%. Тоест забелязваме успореден ръст на доходите, средно претеглен. Тази инфлация реално накара много от компонентите за изграждането на един нов блок да поскъпнат. Тоест скока не беше спекулация на строителния предприемач или на „алчните брокери“, или на някой, който е решил да направи бърза сделка. Има ги и тези фактори, но тук говорим за реално поскъпване“, уточнява Калчев.
    Според него е много вероятно понижителите просто бъркат имотния балон като дефиниция с усещането за достъпността на самите жилища.

    Коментар



    • Колега, не си ме засегнал, но не обичам да се генерализира. Аз като съм държавен служител да не би да съм престъпник, какво съм виновен, че управляващите са некадърни и не гледат в перспектива, а само как да откраднат докато имат възможност.
      Също така мразя някой да ми гледа в канчето, както и аз не гледам в това на другия (само като ме настъпят отвръщам). Определено ме бъркаш с друг колега относно коментар на заплатите в провинцията.
      Ако от мен зависеше бих намалил числеността на държавната администрация, да не говорим колко пенсионери работят в държавната администрация и никой не ги закача.
      Last edited by X_Y; 24.04.2023, 10:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение

        Стратезите/наследници предпочитат да не им слагам справката всеки ден. Като щраусите са, няма справка - няма проблем, кратуната у песъка и живота е безгрижен. (а аз само им съобщавам фактите)
        Те си мислят че като не им я съобщаваш и ще падне. Ще се сгромоляса. Ей така, от липса на интерес. Хахаха.
        Добре им показа разглежданията и то само в един кирлив сайт.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
          Какво помпане!? Смешни заплати навсякъде. Директори на под 3000 лв отговорят за цели сектори от икономиката. Има служители на под 1000 лв заплати.

          Та какъв имот купуват държавни служители с 2х1000 лв заплати!?
          Понеже докторите и адвокатите много четат, а някои само плямпат да ти кажа да имаш предвид че всичките директори които изброяваш, а аз ще добавя че лекари и квито щеш, и аз съм бил така заплатата в договора е една, обикновено не фрапираща - 2300, 2500, 3000 лв. Трудовия доход обаче се формира с прибавените допълнителни възнаграждения които не се посочват дори в трудовия договор. Има ги само в индивидуалния електронен фиш с месечното възнаграждение и в банковата сметка. И са многократно повече от заплатата с която се формира статистиката.
          Даже държавните служители имат ДМС - допълнително мат. стимулиране. Поне половин заплата отгоре е понякога.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Щом е над 2700€ средна, Варварино значи съм сбъркал. На 2900€ ще купуват стратезите с наследствени имоти след спада.
            Стратезите/наследници предпочитат да не им слагам справката всеки ден. Като щраусите са, няма справка - няма проблем, кратуната у песъка и живота е безгрижен. (а аз само им съобщавам фактите)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
              https://www.imot.bg/96n3v1

              [ATTACH=CONFIG]n4054855[/ATTACH]

              Средна цена в кварталите ставащи за живот за бели хора. (в гета като Кр. поляна 1,2 и 3, може и по ниски цени да има)
              Щом е над 2700€ средна, Варварино значи съм сбъркал. На 2900€ ще купуват стратезите с наследствени имоти след спада.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                Ние продаваме подобна и няма клиенти.
                Така спретната - с климатици, цифр. телевизии, центр. отопление..... в кой район и на каква цена?

                Тази ми изглежда готова да почне да носи приходи!

                п.п. Отдавнашните ми впечатления от Свиленград бяха, че районът си е достатъчно жив /именно заради близостта до границата/... не трябва да се мисли, че живот има само у Софето!
                Това е доста сериозна заблуда, на която повечето живеещи в Сф робуват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Ние продаваме подобна и няма клиенти.
                  ееее, добре!
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Не бързай толкова със заключенията!

                    Тая къща не е за толкова за живеене, а си е инвестиция, при 680 хил. лв. излиза 1000 евро/кв. недалеч от тройната граница с Гърция и Турция... при една прилична реклама (винарски район, крепости, али-бали...) може и да докара нелоша заетост на въпросните 5 стаи.

                    Със сигурност % възвращаемост е в ПЪТИ ПО-ВИСОК от някои демонстрирани софийски коптори!
                    Ние продаваме подобна и няма клиенти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Конан-Варварина Разгледай мнение
                      [ATTACH=CONFIG]n4054851[/ATTACH]

                      Просто нема начин да няма срив в цените на имотите при тези съотношения на нови обяви/търсене и разглеждане. Срива е неизбежен! Ей го на останаха +/- 16 години. (2039)
                      Колега, дай да се разберем да намалиш в поносими граници спама, които ежедневно генерираш. Надявам се да не пускаш тази справка всеки ден? 1-2 пъти седмично е поносимо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                        Калайджиевата къща е много хубава, но няма да може да се продаде на първия търг, предвид локацията...
                        Не бързай толкова със заключенията!

                        Тая къща не е за толкова за живеене, а си е инвестиция, при 680 хил. лв. излиза 1000 евро/кв. недалеч от тройната граница с Гърция и Турция... при една прилична реклама (винарски район, крепости, али-бали...) може и да докара нелоша заетост на въпросните 5 стаи.

                        Със сигурност % възвращаемост е в ПЪТИ ПО-ВИСОК от някои демонстрирани софийски коптори!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Хм...... потребителят на първак пропуснал да ни информира за любимата си медия.
                          Ей т'ва е ся имот за 600 хил. лв. а не като неговите коптори!

                          Националната агенция по приходите (НАП) продава на търг къщата на Милко Калайджиев, а новината шокира голяма част от почитателите на Мустак номер едно в попфолка.

                          600 000 лева е стартовата цена, обявена за Калайджиевата къща, собственост на попфолк легендата, гласи съобщението на НАП. Двуетажният палат се намира в свиленградското село Мезек, като търгът е с тайно наддаване и е насрочен за 15 май тази година. Първоначалната цена е 600 000 лева, а размерът на депозита за участие е 120 хиляди лева, внасят яснота от агенцията.

                          "Къща за гости за алтернативен селски туризъм, с площ 340,93 кв. м, състояща се от два надземни етажа и полусутерен, както и заедно с всички останали постройки, включително жилищна сграда с площ 20 кв. м. Имотът има изграден водопровод, канализация, електрификация. Разполага с 5 комфортно и модерно обзаведени стаи. В стаите има климатик и централно отопление, WI-FI, интернет, цифрова телевизия и LED телевизор. Всяка стая разполага със собствен санитарен възел с душ кабина. Сградата е в отлично състояние", се казва в съобщението на данъчните.

                          В края на 2019 г. беше обявено, че къщи за гости у нас ще трябва да върнат общо 46,4 млн. лв. като резултат от проверката на Държавен фонд "Земеделие" на всички обекти, които са направени с европари по Програмата за развитие на селските райони за периода 2007-2013 година, пише "Телеграф". Тогава беше обявено, че Калайджиев трябва да върне около 304 хиляди лева.







                          Калайджиевата къща е много хубава, но няма да може да се продаде на първия търг, предвид локацията.

                          Ако сте гледали "Да хванеш гората", все повече млади двойки искат да избягат от града и да се осамотят на село,

                          Да берат ягоди и малини, да си садят картофи, да си доят козата,

                          Коментар


                          • https://www.imot.bg/96n3v1

                            Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-04-21 163805.jpg
Views:	1
Size:	56.8 КБ
ID:	4054855


                            Средна цена в кварталите ставащи за живот за бели хора. (в гета като Кр. поляна 1,2 и 3, може и по ниски цени да има)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                              Е то,за да вземе някой голям подкуп трябва да е на ръководна позиция. И то на високо ниво.Не са чак толкова много тия на високи ръководни длъжности, а и надали всички са корумпирани.Дори да не са 0.1 процента, а само 1 процент,то пак е един на всеки 100 души в бюджетната сфера. И няма как всички да се асоциират с тоя 1 процент.

                              Аз броя и по-дребните рушвети на повечето катаджии и други подобни длъжности, които имат пряк достъп до "клиенти" и от тях зависи дали да наложат съответната санкция или да си затворят очите.

                              Коментар


                              • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-04-21 163805.jpg
Views:	1
Size:	30.8 КБ
ID:	4054851


                                Просто нема начин да няма срив в цените на имотите при тези съотношения на нови обяви/търсене и разглеждане. Срива е неизбежен! Ей го на останаха +/- 16 години. (2039)

                                Коментар

                                Working...
                                X