IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Успокоявай се с това. Вече всичките ми познати които са тук в твоята сфера са 5-цифрени при тва имам предвид тези дето не са станали големи шефчета, а са примерно стаф, архитекти . Един стана директор. След месец си купи кола за 200К....Не знам колко зима. Не смея да питам...., а ти може и да изплатиш хана след 10 години, ако можеш да си плащаш свободната лихва :-)
    Архитект нешеф на 10к+ - нещо си се объркАл. Нема таквиа в София. Те и в Германия не вземат 60к Евро брутни. Колкото и велики да стават софийските заплати, няма как бруто да изпреварят запада - немислимо.

    Тези с блокчейна, дето дават 15к ги знам кои са. Дават ги, но дали утре ще ги има или не е друг въпрос. Техни конкуренти ми правиха оферта преди няколко години да ходя директор в Кипър - 20к Евро нето им беше офертата. Но искаха да съм там постоянно, защото имало бакии да се подписват ежедневно - отрязах ги и не сбърках, май нещо ги няма напоследък.
    Last edited by ejonny2376; 27.04.2022, 00:36.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      т.е. за да си господин някой, трябва да си закопаш парите в имот ли?
      Ми тоя в Мюнхен още първата година ще купи кеш имот някъде ваканционно, ти кога? Никога Тоя може да лети до София за 1 час всеки петък вечер и да се връща в понеделник сутрин за работа, а ти? Не можеш. Тоя може да работи 5 години и със спестяванията да живее до пенсионна възраст в Гърция на плажа, а после на социалната пенсия доживот - а ти кога? Никога.

      Той е никой, ти си някой. Той е по-голям от теб
      Кой говори за имот? Говорим къде и как можеш да живееш с 7500 евра бруто.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Успокоявай се с това. Вече всичките ми познати които са тук в твоята сфера са 5-цифрени при тва имам предвид тези дето не са станали големи шефчета, а са примерно стаф, архитекти . Един стана директор. След месец си купи кола за 200К....Не знам колко зима. Не смея да питам...., а ти може и да изплатиш хана след 10 години, ако можеш да си плащаш свободната лихва :-)
        Епа мой познат, дето го навих година след мен - дойде в Мюнхен и там си и остана 9та година вече на шестцифрена годишна, ама в евра. Специалист, не е ИТ дори, не е ръководен. Е, не живее по-добре от мен заради ей такива неразумни покупки като "директора ти" - класическия български случай на ново БМВ през люлинската панелка, ама всеки си знае неговото На мен ми стига да бачкам официално 2 часа на ден за повече от БГ ИТ на 8 часа и да си бръмча по хобита и интереси останалото време.

        ПП: не ме мисли мен, лихвата ми е фиксе и плащам двойно под нивата на свободния наем тук Миналата година изкарах достатъчно, за да изплатя остатъка кеш след само 5 години дотук вноски - ама няма нужда с 1.49% ГПР, по-изгодно ми е да си купя следващия ваканционен имот като инвестиция с парите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Понякога имаш прозрения. Аз съм ги плащал, но не са били за моя сметка :-) и са не за двама , а на човек....Плащам ги всяка година във Франкфурт /без тази/ и през няколко в Париж... но не само там...., а на мноооогоооо места по света . Принципно мисля, че само Белград ми се струва да беше по евтин от София за капанчетата....
          На обяда беше скромно - неква вратна пържола / малка/ беше у вестник завита, хлебче там печено на място и десертче. Все тая според Джони мястото не било нищо специално. Аз нямам идея щото рядко ходя по заведения у нас
          Ей, тарикат значи. Когато друг плаща, ходиш и ядеш на поразия. Иначе насипно сирене от Кауфланд - имитиращ продукт, на промоция по 10,49. Но вече на всяко чаве по 2 имота взел, при това все ново-ново и не къде да е, а в Гоцето. Голем си, признавам те.

          Иначе дивака е ОК като цена/качество - непосредствено до квартирата ми е (сървърното и ходя от време на време). Но не е база за сравнение с това, за което си платил 100 Евро. Освен това за 20 лева си бил на обедно меню, иначе за същото си щял към 40 да дадеш, без вино естествено.

          Иди в Шефс и тогава сравнявай цени. 200 лева няма да дадеш, но над 100 ти гарантирам, при това с една от най-евтините бутилки.
          Last edited by ejonny2376; 27.04.2022, 00:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Понякога имаш прозрения. Аз съм ги плащал, но не са били за моя сметка :-) и са не за двама , а на човек....Плащам ги всяка година във Франкфурт /без тази/ и през няколко в Париж... но не само там...., а на мноооогоооо места по света . Принципно мисля, че само Белград ми се струва да беше по евтин от София за капанчетата....
            На обяда беше скромно - неква вратна пържола / малка/ беше у вестник завита, хлебче там печено на място и десертче. Все тая според Джони мястото не било нищо специално. Аз нямам идея щото рядко ходя по заведения у нас
            А ясно, туриста дето не знае къде е тръгнал - и друг да му плаща сметките, нормално
            И ти като камиларя явно, после айде на село и пишете оттам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Успокоявай се с това. Вече всичките ми познати които са тук в твоята сфера са 5-цифрени при тва имам предвид тези дето не са станали големи шефчета, а са примерно стаф, архитекти . Един стана директор. След месец си купи кола за 200К....Не знам колко зима. Не смея да питам...., а ти може и да изплатиш хана след 10 години, ако можеш да си плащаш свободната лихва :-)
              Сякаш не знаеш как се вземат "директорските" коли
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                В София всичко е възможно - току виж строителят ти изкара 200 квадрата от апартамент, който в Германия е 80 квадрата. Продава ти един ("неизползваем покрив", включен в общите части на сградата") и си готов. Да, и такъв абсурд съм виждал из софийските обяви.
                Е то по софийските мерки 65м2 "тристаен" в Мюнхен (дето из цяла останала Германия е двустаен) излиза 100+м2. Без абсурда, дето го споменаваш - ей тъй нормално.
                Аз да питам колко в София живеят на 100м2 и нагоре? Николко, 1-2%.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Не е вярно това. В банките има над 100 млрд. пара. Под дюшеците още толкоз. Що годе сносен имот под 2к евра в големите градове няма. По празниците има задръствания към Гърция и курортите. Най-скъпите хотели за 500 лв на ден са заети месеци преди празници или ваканции. Задръстванията в градовете стават все по мошмарни, въпреки цените от над 3 лв. Няма кво да се лъжем, народа забогатя много. Незнам на каква възсраст сте тук, но аз бях студент 97/98 г. буквално магазините бяха оглозгани, заплатите бяха "стигнали" цели 10$.
                  Задръствания по двете "магистрали" с по 2 платна ... шегичка Колко легла има в тия скъпи хотели, ма то буря в чаша вода
                  Аз пък бачках за $100 месечно чисто по време на кризата 97а и хотел месечно беше $6. Бях милионер - е и?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Къде в София апартаменти 200 квадрата, хуморески И като си наеме чистачка, готвачка и шофьор, ще свърши парите - даже за наем / вноски по ипотеката няма да му останат, приказки под шипковия храст Да припомня, че средната заплата в сектора е към 4000 лева бруто по данни на НСИ - което води до 3100 чиста, таман колкото да плати на тия тримата - и да НЕ ЯДЕ, ако живее в ПОДАРЕН апартамент.
                    В България всеки може да се притеснява, че ще го претрепят - такава си е държавата.
                    Успокоявай се с това. Вече всичките ми познати които са тук в твоята сфера са 5-цифрени при тва имам предвид тези дето не са станали големи шефчета, а са примерно стаф, архитекти . Един стана директор. След месец си купи кола за 200К....Не знам колко зима. Не смея да питам...., а ти може и да изплатиш хана след 10 години, ако можеш да си плащаш свободната лихва :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      ти тоя как го виждаш да плати сметка 100 евро? Че и редовно 20 в Дивака - на супа леща само
                      Понякога имаш прозрения. Аз съм ги плащал, но не са били за моя сметка :-) и са не за двама , а на човек....Плащам ги всяка година във Франкфурт /без тази/ и през няколко в Париж... но не само там...., а на мноооогоооо места по света . Принципно мисля, че само Белград ми се струва да беше по евтин от София за капанчетата....
                      На обяда беше скромно - неква вратна пържола / малка/ беше у вестник завита, хлебче там печено на място и десертче. Все тая според Джони мястото не било нищо специално. Аз нямам идея щото рядко ходя по заведения у нас

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin

                        Внучето ти сега ще е ниско и трътлесто, вместо мургаво
                        Не че си излизал от Слатина въобще.
                        Ма то и твоите дечурлига са цръни и ти берат срама

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Къде в София апартаменти 200 квадрата, хуморески И като си наеме чистачка, готвачка и шофьор, ще свърши парите - даже за наем / вноски по ипотеката няма да му останат, приказки под шипковия храст Да припомня, че средната заплата в сектора е към 4000 лева бруто по данни на НСИ - което води до 3100 чиста, таман колкото да плати на тия тримата - и да НЕ ЯДЕ, ако живее в ПОДАРЕН апартамент.
                          В България всеки може да се притеснява, че ще го претрепят - такава си е държавата.
                          В София всичко е възможно - току виж строителят ти изкара 200 квадрата от апартамент, който в Германия е 80 квадрата. Продава ти един ("неизползваем покрив", включен в общите части на сградата") и си готов. Да, и такъв абсурд съм виждал из софийските обяви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Притесненията за състоянието на световната икономика се увеличават. Инвеститорите са разтревожени заради новия пик на коронавируса в Китай. Що се отнася до войната в Украйна, руският външен министър Сергей Лавров предупреди за реален риск от ядрена война. На този фон инфлацията в САЩ намалява търсенето на стоки – от покупка на жилища до кецове.
                            Остави световната икономика на мира а мисли утре къде и с какво ще се къпеш....Говоря ти съвсем сериозно не се бъзикам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Къде в София апартаменти 200 квадрата, хуморески И като си наеме чистачка, готвачка и шофьор, ще свърши парите - даже за наем / вноски по ипотеката няма да му останат, приказки под шипковия храст Да припомня, че средната заплата в сектора е към 4000 лева бруто по данни на НСИ - което води до 3100 чиста, таман колкото да плати на тия тримата - и да НЕ ЯДЕ, ако живее в ПОДАРЕН апартамент.
                              В България всеки може да се притеснява, че ще го претрепят - такава си е държавата.
                              Оня ден получих бюджета за наемане на ИТ кадри в една фирма,що годе известна 3000 -4000 нето бяха парите за програмисти.
                              Толкова ли ня можа да се намери някой да изтипоса Бонка в коя банка работи и коя е.
                              Вечно дразни и се прави на интересна.
                              Хайде стегнете се малко и и изкарайте чаршафите както се казва.
                              Да не се крие тази мишка.
                              Вижте я от къде пише,къде е локацията през дена.
                              Просто и разбийте анонимността .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Нашите банки печелят милиони от ........
                                такси..Виждал ли си им отчетите?
                                Аз да.
                                Милиони от такси,таксички,и всякакво дране по кредити и всевъзможни милиони измислени такси.
                                Лихвите са ей така за фасада...въпроса е че с такси само няма как да карат до безкрай...
                                Долара на 1.56 беше добър вход,сега е на 1.84...
                                Царя на валутите се оказа отново номер 1,а както е видно златото веднага даде заден ход .
                                Лятото ще вдигнат лихвите ,засега три увеличения,казват че може и да са големи...
                                Аз искам Бонка да ми обясни, като опитна банкерка, кой сценарий е атрактивен за нейната банка и защо:

                                1) 30 годишен кредит с длъжник и обезпечение от американската държава, най-силната световна икономика, при лихва 3% (скоро сигурно над 5%)?
                                2) 30 годишен кредит с длъжник бай Гошо, обезпечение кофтор във Вадите, при ГПР (уж включва таксите) от 2,5%?

                                Ако отговорът е 1) (логично и разумно), тогава въпрос номер 2 е:
                                Каква трябва да е рисковата премия (изразена в лихвена добавка над тези 3%(скоро5%)), която да наклони везните обратно в полза на бай Гошо? Като тук говорим за доста краткосрочен сценарий...
                                Last edited by ejonny2376; 26.04.2022, 23:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X