IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
    Седнах да смятам доходност и пресметнах, че ако 2017та бях купил апартамен и го бях пуснал под наем, то към 2027ма апартамента щеше да ми върне вложените пари обратно. Отделно, че капиталовата печалба при евентуална продажба ще е още по-яко увеличение на капитала. Яд ме е, че не купих, но ще поправя грешката сега, защото знам, че имотите само поскъпват /вечен ъп/ за разлика от другите активи.

    #Ванката Ковида съм
    Хахахаха, добър виц

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      [h=1]Оня ден пак писах до Министерския съвет за БНБ и това че лихвите не се вдигат имам и писмо даже ха ха
      Айдеее цените пак ще ходят нагоре, Кавръков спри за няколко месеца, че не мога да догоня повишаващите се цени.

      Коментар


      • Федералната банка установи, че цените на недвижимите имоти в Германия през последните две години са се покачили 20-30% над реалната им стойност. В големите градове даже 35%. Реалната стойност се изчислява въз основа на икономически и социално-демографски фактори като ипотечни лихви, доход на глава от населението, налични имоти икономически растеж.

        APP.HANDELSBLATT.COM
        Preise für Wohnimmobilien 2022 bis zu 30 Prozent überbewertet

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          [h=1]Оня ден пак писах до Министерския съвет за БНБ и това че лихвите не се вдигат имам и писмо даже ха ха
          Добре се посмях!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
            https://www.investor.bg/a/539-banki-...-se-zatvardiha
            Очакванията на инвеститорите за пауза в паричната политика на ЕЦБ се затвърдиха

            ===2039===

            Не е пауза, а повратна точка. Немската икономика се задъхва, да не говорим за членките от южната периферия на ЕС с големите дългове.

            ===2049===

            Да видим кога ще ни изненадат с обезценени ДЦК или дори държавни фалити и ново печатане.

            #Ванката Ковида съм.

            А ако Путя започне да действа с по-твърда ръка, положението съвсем ще отече. В тия смутни времена най-добрия приют на капиталите са тухлите и нищо друго.
            Оня ден пак писах до Министерския съвет за БНБ и това че лихвите не се вдигат имам и писмо даже ха ха

            Лихвите по кредитите продължават тенденцията на растеж и през юли


            Обемите на новоотпуснатите потребителски и жилищни заеми намаляват в сравнение с юни, показват актуалните данни на БНБ

            Лихвите по новите заеми за бизнеса и домакинствата в България, отпуснати от банките през юли, се увеличават в сравнение с година по-рано, но при фирмите има месечно намаление при заемите, отпуснати в евро.

            Обемите на новоотпуснатите кредити на фирмите на месечна и годишна база намаляват, при потребителските и жилищните кредити има месечен спад, но годишен ръст, се вижда от актуалните данни на лихвената статистика на Българската народна банка (БНБ).

            Очакванията на анализаторите на банковия пазар са лихвите да продължат да растат в унисон с повишаването на основния лихвен процент от централната банка, което започна преди месеци. Те прогнозират, че влияние ще оказва и водената политика от БНБ за задължителните минимални резерви, които банките поддържат там. От 1 юни процентът на минималните задължителни резерви по привлечените от банките средства от нерезиденти у нас се увеличи от 5 на 10%, а от 1 юли – от 10 на 12%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Честно ти казвам, мисля че Алпите не си ги виждал дори на картичка и затова ги плещиш такива. Приличаш ми на, които искат да краднат туристи от Турция и Гърция с реклама на тракийски гробници.

              А пък Банско е добър пример за неуспешен туризъм. Неслучайно дори в тази уж мека на туризма населението е намаляло за последните 10 години. За райна около Банско да не говорим.
              А ако го нямаше туризма в Банско населението щеше да стане по 3. Дискусията с теб е губене на време - тоест безсмислена
              Last edited by X_Y; 25.08.2023, 14:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Честно ти казвам, мисля че Алпите не си ги виждал дори на картичка и затова ги плещиш такива. Приличаш ми на, които искат да краднат туристи от Турция и Гърция с реклама на тракийски гробници.

                А пък Банско е добър пример за неуспешен туризъм. Неслучайно дори в тази уж мека на туризма населението е намаляло за последните 10 години. За райна около Банско да не говорим.
                А, за Банско моля те не говори такива неща
                Last edited by X_Y; 25.08.2023, 14:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                  https://m.imot.bg/details/1b169295569844457

                  Какво е мнението ви за захлупване 2-3 апарта в тази сграда? (мой братовчед се интересува, за него питам)
                  Брокерите по групите пускат обяви на закъсали собственици преди акт 16 търсещи някой балък да купи и да излязат ,бях поствал линк за същия строител

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                    https://m.imot.bg/details/1b169295569844457

                    Какво е мнението ви за захлупване 2-3 апарта в тази сграда? (мой братовчед се интересува, за него питам)
                    На зелено-НИКОГА!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Представи си в Банско примерно да затворят пистите и лифта- ще фалират 80% от хотелите, ще затворят била и другите магазини, кръчмите и заведенията пак 80% фалит, града ще се обезлюди поне на половина, бюджета ще получи по- малко данъци и осигуровки, на безработните в резултат на това ще им се плаща социал от твоите данъци и т.н. . Ти какво мислиш че по Австрия и швейцария обслужващия персонал по хотелите са швейцарци и австрийци ли? и като не са това пречи ли им да правят милиарди евро на година от туризъм?
                      Честно ти казвам, мисля че Алпите не си ги виждал дори на картичка и затова ги плещиш такива. Приличаш ми на, които искат да краднат туристи от Турция и Гърция с реклама на тракийски гробници.

                      А пък Банско е добър пример за неуспешен туризъм. Неслучайно дори в тази уж мека на туризма населението е намаляло за последните 10 години. За райна около Банско да не говорим.
                      Last edited by X_Y; 25.08.2023, 14:33.

                      Коментар


                      • https://m.imot.bg/details/1b169295569844457

                        Какво е мнението ви за захлупване 2-3 апарта в тази сграда? (мой братовчед се интересува, за него питам)
                        Last edited by два_таралежа; 25.08.2023, 14:23.

                        Коментар


                        • При рецесия първо се пести от почивки -

                          Trübe Aussichten für TUI - Aktie so schwach wie nie


                          https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e24349550.html
                          Last edited by unimog; 25.08.2023, 14:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Как хотели, построени от цигани, и персонал от молдовци осигурява поминък на хората в региона?

                            Единственото, от което могат да изкарат пари за семки, е да си продадат земите.
                            Представи си в Банско примерно да затворят пистите и лифта- ще фалират 80% от хотелите, ще затворят била и другите магазини, кръчмите и заведенията пак 80% фалит, града ще се обезлюди поне на половина, бюджета ще получи по- малко данъци и осигуровки, на безработните в резултат на това ще им се плаща социал от твоите данъци и т.н. . Ти какво мислиш че по Австрия и швейцария обслужващия персонал по хотелите са швейцарци и австрийци ли? и като не са това пречи ли им да правят милиарди евро на година от туризъм?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Как хотели, построени от цигани, и персонал от молдовци осигурява поминък на хората в региона?

                              Единственото, от което могат да изкарат пари за семки, е да си продадат земите.
                              Да прав си, по-добре както си е в момента: нощно време с виетнамката на работа в буковата гора с 10ина роми помагачи, отколкото да слугуват на туристите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Добре че сме умни да си вървим по билото и да си пазим природата, а не като Австрия и Швейцария, които са напраскали хиляда лифта и курорта по Алпите. Да им се чуди човек- вместо да си пазят природата секат гората и правят лифтове, друго си е при нас поради липса на поминък в планинските райони да има незаконна сеч на хиляди декари вместо да се направи просека от 5-10 метра за лифт и да има поминък за хората в региона .
                                Как хотели, построени от цигани, и персонал от молдовци осигурява поминък на хората в региона?

                                Единственото, от което могат да изкарат пари за семки, е да си продадат земите.

                                Коментар

                                Working...
                                X