IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В понеделник май ще имаме нова покупка, ако всички документи са наред.
    Новия съсед ще олекне с няколко бутилки с общо 20 рози .

    Песимисте идвай на освещаването, че имаме обяви да качваме, средната цена требе да мине 2000 предсрочно.
    Last edited by два_таралежа; 25.08.2023, 17:07.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

      баш в Сопот е най-голямата цигания под лифта. Там не сте си създали навици и организация за уборка. В Банско се прави по 2 пъти годишно. Освен това мога да се обзаложа, че на лифта на Сопот не си стъпвал, а аз изкарвам там около месец общо в годината.

      пп. Зидаря направи здрав зид, а сега полага и мазилката откъм продажба. Браво на него!
      Не е така, ако си ходил наистина знаеш. Иначе и на двете места хората са едни и същи като навсякъде по малките места, в Банско говорят само малко по-зле.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Миналия уикенд бях на лифта на Сопот качвахме се до горе до хижа Добрила ,екстра си е ,едно от най-добрите локации за лифтовете ,другите са имитация на лифтове
        В Априлци лифта ще е много по-модерен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

          баш в Сопот е най-голямата цигания под лифта. Там не сте си създали навици и организация за уборка. В Банско се прави по 2 пъти годишно. Освен това мога да се обзаложа, че на лифта на Сопот не си стъпвал, а аз изкарвам там около месец общо в годината.

          пп. Зидаря направи здрав зид, а сега полага и мазилката откъм продажба. Браво на него!
          Миналия уикенд бях на лифта на Сопот качвахме се до горе до хижа Добрила ,екстра си е ,едно от най-добрите локации за лифтовете ,другите са имитация на лифтове

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Сопот ,Карлово хората са друго тесто ,родолюбци а не селяндури като останалата част от страната ,вижте си дереджето какво е
            баш в Сопот е най-голямата цигания под лифта. Там не сте си създали навици и организация за уборка. В Банско се прави по 2 пъти годишно. Освен това мога да се обзаложа, че на лифта на Сопот не си стъпвал, а аз изкарвам там около месец общо в годината.

            пп. Зидаря направи здрав зид, а сега полага и мазилката откъм продажба. Браво на него!
            Last edited by два_таралежа; 25.08.2023, 16:25.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              Абе има и тъпаци с лифта, аз събирам боклуци някакви тъпаци си бяха изхвърлили чашките от кафе от кабинката на пътя и почнах да ги събирам, но имаше кафе в тях и ги оставих за следващия път че нямаше в какво да ги сложа мокри. Имам и един проект за една ПВЦ тръба, но ще отнеме повече време, че не мога да карам с нея по пътеката и всеки път я връщам 50-100 метра към началото докато не стигне до пътя и като минавам с колата да я събера.

              А фасове намерих и на пропаста над Демянишка река по пътеката за Къркъмски езера където няма лифтове. Но това са бели кахъри сравнено с това как ходят да си изсипват боклуците помаците в реките, или например в Борино където канализацията им отива в реката и всички се кефят на умрялата дяволска пътека а то мирише на лайна. Та липсата на лифтове не означава по-малко боклуци. В Сопот и Добринище с по един соц лифт да не би да има боклуци?
              Сопот ,Карлово хората са друго тесто ,родолюбци а не селяндури като останалата част от страната ,вижте си дереджето какво е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Е като нема лифтове, с какво ходят? Нали баш тогаз са с колите и торбите от Кауфланд. Ако не лалаше само, а беше дошъл един път да почистиш нещо някъде, щеше да знаеш, че боклуците не са от лифтовете, а точно от колите. А където има лифтове - няма коли. Нали наскоро беше ходил в Саас Фее, видя ли там как е?
                Многото коли идват точно защото има лифт, не защото няма такъв. Виж на рилските езера какво е. Ако има само една стръмна пътека нагоре, ентусиастите се броят на пръсти. Ходят само отговорни хора - истински туристи. Не разни лелки и чичаци по 150 кг, нито разюздани тийнове с пликчетата чипс. Ако такъв лифт се построи в Априлци, автомобилите ще завземат цялото поречие на кв. Острец от центъра нагоре. Всичко ще стане на паркинг и ще се освини, а шумът и прахолякът ще са нетърпими. Да не говорим колко вековни дървета ще се отсекат за самия лифт на територията на самия парк централен балкан (където уж не се сече, поне официално). Поддръжниците на идеята за лифта са няколко бивши чиновници от Герб, които искаха да краднат, както и няколкото кръчмари и хотелиери в района, които се интересуват само от пачката. Никой нормален жител на района няма да иска да се превърне всичко в сметище.

                В Саас Фее си има концепция за туризма. Заради високите цени там случайни хора не ходят. Всичко е като на картинка. И там природата е величествена, но пък се е загубил чарът на дивото. В България никога общини като Банско и Априлци няма да имат подобни бюджети, а и манталитетът на хората е различен. Швейцарците си имат много строги правила и там всичко върви като по часовник. На България и трябват 100 години еволюция докато можем да мислим за нещо подобно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                  Е като нема лифтове, с какво ходят? Нали баш тогаз са с колите и торбите от Кауфланд. Ако не лалаше само, а беше дошъл един път да почистиш нещо някъде, щеше да знаеш, че боклуците не са от лифтовете, а точно от колите. А където има лифтове - няма коли. Нали наскоро беше ходил в Саас Фее, видя ли там как е?
                  Абе има и тъпаци с лифта, аз събирам боклуци някакви тъпаци си бяха изхвърлили чашките от кафе от кабинката на пътя и почнах да ги събирам, но имаше кафе в тях и ги оставих за следващия път че нямаше в какво да ги сложа мокри. Имам и един проект за една ПВЦ тръба, но ще отнеме повече време, че не мога да карам с нея по пътеката и всеки път я връщам 50-100 метра към началото докато не стигне до пътя и като минавам с колата да я събера.

                  А фасове намерих и на пропаста над Демянишка река по пътеката за Къркъмски езера където няма лифтове. Но това са бели кахъри сравнено с това как ходят да си изсипват боклуците помаците в реките, или например в Борино където канализацията им отива в реката и всички се кефят на умрялата дяволска пътека а то мирише на лайна. Та липсата на лифтове не означава по-малко боклуци. В Сопот и Добринище с по един соц лифт да не би да има боклуци?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ами да фалират. Колкото по-малко паплач, толкова по-лесно ще се възстанови природата. Планините са за хора, които я уважават и пазят, не за колите и найлоновите торбички.
                    Е като нема лифтове, с какво ходят? Нали баш тогаз са с колите и торбите от Кауфланд. Ако не лалаше само, а беше дошъл един път да почистиш нещо някъде, щеше да знаеш, че боклуците не са от лифтовете, а точно от колите. А където има лифтове - няма коли. Нали наскоро беше ходил в Саас Фее, видя ли там как е?
                    Last edited by X_Y; 25.08.2023, 15:39.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                      Добре се посмях!
                      Не е смешно, тъжно е. До какво ли не води отчаянието?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Представи си в Банско примерно да затворят пистите и лифта- ще фалират 80% от хотелите, ще затворят била и другите магазини, кръчмите и заведенията пак 80% фалит, града ще се обезлюди поне на половина, бюджета ще получи по- малко данъци и осигуровки, на безработните в резултат на това ще им се плаща социал от твоите данъци и т.н. . Ти какво мислиш че по Австрия и швейцария обслужващия персонал по хотелите са швейцарци и австрийци ли? и като не са това пречи ли им да правят милиарди евро на година от туризъм?
                        Ами да фалират. Колкото по-малко, толкова по-лесно ще се възстанови природата. Планините са за хора, които я уважават и пазят, не за колите и найлоновите торбички.
                        Last edited by X_Y; 25.08.2023, 15:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Айдеее цените пак ще ходят нагоре, Кавръков спри за няколко месеца, че не мога да догоня повишаващите се цени.
                          Аз знаех за писмото и затова заложих на 2000 по неговата справка/бенчмарк от 15 септември. Засега справката се мотае около 1900

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                            Седнах да смятам доходност и пресметнах, че ако 2017та бях купил апартамен и го бях пуснал под наем, то към 2027ма апартамента щеше да ми върне вложените пари обратно. Отделно, че капиталовата печалба при евентуална продажба ще е още по-яко увеличение на капитала. Яд ме е, че не купих, но ще поправя грешката сега, защото знам, че имотите само поскъпват /вечен ъп/ за разлика от другите активи.

                            #Ванката Ковида съм
                            Хахахаха, добър виц

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              [h=1]Оня ден пак писах до Министерския съвет за БНБ и това че лихвите не се вдигат имам и писмо даже ха ха
                              Айдеее цените пак ще ходят нагоре, Кавръков спри за няколко месеца, че не мога да догоня повишаващите се цени.

                              Коментар


                              • Федералната банка установи, че цените на недвижимите имоти в Германия през последните две години са се покачили 20-30% над реалната им стойност. В големите градове даже 35%. Реалната стойност се изчислява въз основа на икономически и социално-демографски фактори като ипотечни лихви, доход на глава от населението, налични имоти икономически растеж.

                                APP.HANDELSBLATT.COM
                                Preise für Wohnimmobilien 2022 bis zu 30 Prozent überbewertet

                                Коментар

                                Working...
                                X