Първоначално изпратено от bertram
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от better Разгледай мнениеТууладжии ко стааааа тук???
[ATTACH=CONFIG]n4163815[/ATTACH]
за магазини говоря - там отрезвяването идва.
това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Ново германско изследване: въздухът в София е до 18 пъти по-мръсен от препоръчителното
https://dizzyriders.bg/post/14031/no...aOTPyufk2nNeiY
Коментар
-
Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
Ми странно защо не ти трият мнението.
иначе да извън темата е, но я зачети да видим кое е по темата.
това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
с бъртрам трябва да се внимава. преслушва на лични и после рови за инфо в нета.
събере ли такова, то се появява във форума.Last edited by X_Y; 06.03.2024, 22:05.
Коментар
-
Банките почнаха да обръщат корема. Коня пак ще вдигне крика.
https://edition.cnn.com/2024/03/06/e...ion/index.html
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
с бъртрам трябва да се внимава. преслушва на лични и после рови за инфо в нета.
събере ли такова, то се появява във форума.
А относно имотЯта, както е тръгнало, докато чакам на перона и акциите падат...май накрая ще захпупя преди Кавръчко, който се е наредил от 2016. Да не кажат после, че съм се прередил.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
По-малки са но с бонусите може и да ги направиш. В инвестиционните банки стартираш £90-100к + бонуси като associate с магистърска степен. В АЦБ 50к ако си research economist към 60к, но само с PhD. Спрямо кой банд си расте но малко а бонусите са смешни 10% на година.
Всичко това преди данъци, а данъците след 50к всичко се облага с 40%, а после и 45%.
Експерт с 10к нето в България има съпоставим take home pay като финансовия сектор в Лондон
А 10к лева са 4400 GBP, това са 75к брутни годишно, доста под ентри левъла дори. Отделно, в БГ хората с 10к+ лева са наистина малко, въпреки грешното общоприето мнение, че едва ли не всеки ИТ е с толкова.
В общи линии най-добрите заплати в БГ достигат и малко надминават входното ниво на запад. И докато шансовете ти да достигнеш дори седемцирени суми там са реални и зависят изцяло от способностите ти, в БГ се бориш за заветните 10к все едно е някава нечовешка сума (а тя е никава сума ако погледнем реално). Просто масово се сравняват бачкаторите на запад с топ-специалистите в БГ и се правят някакви изводи как в БГ било много по-добре , а реалността е съвсем различна. Докато не достигнем поне средното ниво на БВП за ЕС не виждам изобщо смисъл от подобни сравнения. В момента за съжаление сме на дъното по всички показатели.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
да се отклоня и аз от темата за имотите ...
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениеНе одобрявам по никой начин нон-стоп намирането на кусури от страна на жонката, но понеже имаме общи познати мога да кажа, че тези глупости за месарницата са тотал нон-сенс. Човекът е добър специалист с дългогодишна работа за топ бранд.
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениеОт така наречените повишители единствено лева беше нещо сходно докато бачкаше за арабелите и пак едно-две стъпала надолу.
п.п. Да ти напомня, че твоя в София ти е дарен от мама и тати.
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
Браво Берти, как тънко ги пускаш по пързалката. Без къртица като тебе в понижителската гилдия, нямаше да го има тоя сеир и досега темата да беше замряла.
събере ли такова, то се появява във форума.препоръка е
- 4 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
да се отклоня и аз от темата за имотите ...
Не одобрявам по никой начин нон-стоп намирането на кусури от страна на жонката, но понеже имаме общи познати мога да кажа, че тези глупости за месарницата са тотал нон-сенс. Човекът е добър специалист с дългогодишна работа за топ бранд. От така наречените повишители единствено лева беше нещо сходно докато бачкаше за арабелите и пак едно-две стъпала надолу.
жонка ,
сега да не се надуеш. не ме кефи, че нон стоп ни загробваш тук. Грабвай един хубав апарт/къща във Франкфурт или Мюних и си гледай света.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
С какво квартира в Лондон е по-нисък стандарт от 100 квадрата имот-боклук насред някаво сметище в ? Самият факт, че живеш в световна столица като Лондон е достатъчен.
Иначе за централната банка нямам идея. В инвестмънт бенкинга прилично VP под 200к с бонусите едва ли има . Това са нива, за които БГ-надутковците от Софтуни могат само да мечтаят.
Вземаш 5к, даваш 2к за наем, 2к данъци и 1000 лири за папу само стигат. Затова ходят по предградия че и ги купуват на 1 туба бендзин от сититуНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
- 1 like
Коментар
Коментар