IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Имам не 100 акции, драги Монти, а, разбира се, 99. Мисля си като за начало тази година да турна още една деветка към пръвите две.

    И май на сборището казаха, че сухото бръзо ще снесат.
    Императоре,
    това за ОСА е ценно ако се доизкажеш какво имат предвид БРЪЗО ,като месец ...
    Иначе не смятам ,че ще вземеш акции при АДСИЦ на много намалена цена...
    Аз излезнах три пъти от БРЕФ и Еларг и щом даже във Софарма,Емка и ХИКА се почувствах застрашен влезнах отново в АДСИЦ а не обичам да чакам дивидента с месеци за разлика от този път ...Дребните са заложили на този вид стратегия и тази година ще вървим май докрая ...

    Коментар


    • Имам не 100 акции, драги Монти, а, разбира се, 99. Мисля си като за начало тази година да турна още една деветка към пръвите две.

      И май на сборището казаха, че сухото бръзо ще снесат.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        за 2010 година на 9 Август
        за 2009 година на 27 Септември
        съм ги получил аз
        Мерси,
        попитах че май имах някакъв проблем с БРЕФ че ги получавах на порции когато бяха с големият дивидент ..
        Значи не се правят на интересни до Нова година...

        Коментар


        • за 2010 година на 9 Август
          за 2009 година на 27 Септември
          съм ги получил аз
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ceco Разгледай мнение
            какво ти пука!
            ти нали си с 78,5 акции
            За мен нещата са финансови....
            Императора с 100 акции на стойност 190 лв ще вземе 23 лв дивидент . Аз съм с 2 К и 470 лв дивидент и ги блокирам до нова година равни на 250 акции на Атера.
            За това става въпрос а не за портфеила....
            За протокола кога дават тук дивидента обикновенно...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Толкова имал - толкова взел човека!
              Не разбирам какво ви бърка мащаба - за Вас 100 000лева може да са малко, за друг 10 000лв са много!
              п.с. Имам познат - старши счетоводител е , жена му без работа от 13години+ дъщеря абитурент, та и тримата живеят с неговите 550лв заплата. От единия край на Ст. Загора ходи до другия че в Лидл бил по-евтин хляба!!! За този човек и 50лв на страна са адски много! Та нека всеки си гледа в неговото канче!!!
              Дай да земем майката и щерката да работят при нас.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Толкова имал - толкова взел човека!
                Не разбирам какво ви бърка мащаба - за Вас 100 000лева може да са малко, за друг 10 000лв са много!
                п.с. Имам познат - старши счетоводител е , жена му без работа от 13години+ дъщеря абитурент, та и тримата живеят с неговите 550лв заплата. От единия край на Ст. Загора ходи до другия че в Лидл бил по-евтин хляба!!! За този човек и 50лв на страна са адски много! Та нека всеки си гледа в неговото канче!!!
                Абсолутно правилно!

                Коментар


                • Лихви

                  Освен това, лихвите по депозитите падат и ще падат, хората ще бъдат принудени да влагат парите си в нещо друго, да Импето е много много прав.

                  Коментар


                  • Импето

                    Императора предлага смислена инвестиция, Терафонд-а не е предприятие, т.е. /ърнингси/ и конюнктура нямат значение. Терафонда има 284 000 декара земя + 53 000 000 лева в брой + очакване за още над 6 000 000 рента. Всичко това разделено на акциите, 85 100 000, дава реалната цена на акция. Кредити няма, както и почти никакви задължения. Цената на активите надали ще пада, дори смятам че цената на земята ще расте, а рентите ще се качват със сигурност. Няма мажоритарен собственик, процента отдадени декари за рента е паднал нищожно. Тази инвестиция е ОК, според мен.

                    Коментар


                    • Вий си гледайте вашите кошнички, Импето не го мислете.
                      Той туканка сега неслучайно ще най голямата мецана

                      Тази година дивидента може да му е само за скромен обяд в Созопол.
                      Ама другото лято ще има до Хаваите и обратно с половината дивидент само.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ceco Разгледай мнение
                        какво ти пука!
                        ти нали си с 78,5 акции
                        Никой не може да има 78.5 акции.



                        И тъкмо затова чакам и "пук" и "бълбук", защото смятам да увелича инвестицията си туканка.

                        Толко съм решил преди и толко съм си зел, тебе какво те мъчи?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ceco Разгледай мнение
                          какво ти пука!
                          ти нали си с 78,5 акции
                          Толкова имал - толкова взел човека!
                          Не разбирам какво ви бърка мащаба - за Вас 100 000лева може да са малко, за друг 10 000лв са много!
                          п.с. Имам познат - старши счетоводител е , жена му без работа от 13години+ дъщеря абитурент, та и тримата живеят с неговите 550лв заплата. От единия край на Ст. Загора ходи до другия че в Лидл бил по-евтин хляба!!! За този човек и 50лв на страна са адски много! Та нека всеки си гледа в неговото канче!!!
                          Last edited by tony1975; 30.05.2012, 19:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Пук.


                            Идва време за бълбук.
                            какво ти пука!
                            ти нали си с 78,5 акции

                            Коментар


                            • Пук.


                              Идва време за бълбук.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Еми какво да става? Нали отнякъде трябва да ви се платят дивидентите!?
                                Мастъре, ти сам си написал колко са нашите дивиденти /и то в случай, че си влязъл в най-лошия случай/. Можеш да сметнеш и ако човек е влязъл на 1.20, 1.40, 1,60 и т.н.Дай банка, която да дава депозит над 13%
                                Last edited by първи стъпки; 30.05.2012, 14:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X