IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
    Лелееее .. -12 % ? Какво става тук ?
    Еми какво да става? Нали отнякъде трябва да ви се платят дивидентите!?
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
      Лелееее .. -12 % ? Какво става тук ?
      Успокой се ..
      Днес са без дивидент ,даже е нагоре....

      Коментар


      • Лелееее .. -12 % ? Какво става тук ?
        Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
          Да поразсъждаваме малко, защо 2,68 е балонът, който бихте мега-издули, ако не се спраска преди това.
          И така - малко цифри - на 25 стинки дивидент и 2,68 лв хартия, означава, че за 75 стинки дивидент, ще се изръсиш от джобчето 8 лв за хартия (ако искаш да поддържаш балона) (това постигнахме с просто умножение по 3 и двете величини)
          Сега да видим, че златния ти жабок ти дава ГАРАНТИРАНО до 2016 г 75 стинки дивидент за хартия, която можеш да купиш преспокойно на под 6 лв. Е все още ли смяташ, че ако си голям баламурник, ще се буташ в балона, вместо да гепиш много повече дивидент с една и съща сума от джаоба си, при това дивидент осигурен до 2016 включително !? )
          Мисли малко бе импе, като смяташ застраховките, упражнявай числата, за да ти "говорят " )))
          Не е препоръка да надуватe или пукате там каквото и да е. Питаш някаква по-реална цена - ами според неизвестните пред дивидентите, както и приходите, както и това какви премии ще си гласуват всяка година, както и дали няма да се заиграят с някои имоти с близки тем фирми или лица и т.н. - просто , защо мислиш, че тук всеки дивидент ти е гарантиран и т.н. - та според мен една цена от 1,50 никак не е изключена, като гледаме, как и една фарма се търкаля вече по 2 лв, е от къв зор се мъчиш да го докараш това на 2,68 !?!?!
          Не е препоръка
          Лалке, просто преценявам как се развива АТЕРА тая година и какви ще бъдат дивидентите догодина, а също така и колко земя държи дружеството и на каква стойност. Жабокът е друга история - там за мен реалните цени в моментът са около седмак.

          Сривът в цената на Атерата в момента е точно заешка история - абсолютно безпричинно. Впрочем не е необяснимо - всеки се мъчи да избяга сега, с надеждата после да си купи 40-50 стинки по-евтино и затова всички се надцакват (тоест подцакват) с все по-ниски оферти.

          При такова поведение господар на ситуацията е не този който продава, а купувачът, което е твърде просташко при акция, която се продава с дивидент или, както вече казах, заешка работа.

          Вече се замислям дали да не кеширам в понеделник някоя друга акция, за да допълня Атерки с дивидент.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            ..... и заслугата е в хората дето правят въпросните препоръки на ОСА. Та това дето е за препоръките аз го приемам за добра новина. Има явно интереси от враждебно придобиване. А всички знаем какво става при този сценарий.
            Винаги заслугата е на тези хора, а не на офците дето не ходят по ОС. Враждебно придобиване е силно казано според мен, но е много важно да има някакъв коректив от компетентни хора - хора с опит в сектора, знаещи и виждащи неща различни от тези които се "пробутват" на "средния" акционер, като например всякакви схемички за източване, работейки само с един "привилегирован" брокер или при сключване на договори за аренда, например прибиране на част от рентата под масата предварително и други подобни. На ОСА бяха повдигнати много интересни въпроси - трябва да се гледа, а не да се протоколира. За тези които не са го чели (не че е обективен): http://www.x3news.com/download/?id=171683
            и тоз коментар е без препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от M-yMaker Разгледай мнение
              съгласен съм че при хипер-инфлация яко сел ЕЛАРГ и яко бай АТЕРКИ, ами при хипер-дефлация ко' стаа?

              Ами ко да стаа ? Те АТЕРКИТЕ и 54 милиона кеш си имат. Сега като дадат дивидента цената ми пада на 65 стотинки. Почти същата като при ЕЛАРГ та не знам. Вярно е че ЕЛАРГ излезе по печелившата и заслугата е в хората дето правят въпросните препоръки на ОСА. Та това дето е за препоръките аз го приемам за добра новина. Има явно интереси от враждебно придобиване. А всички знаем какво става при този сценарий.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Лалке, не мисля че е коректно да сравняваш точно софкома с адванса Виж р/в и на двете. Дивидентната доходност е едно а очакванията за бъдещето съвсем друго. А ако има инфлация и земята се повиши какво става? Жабока на този етап може да бъде сравняван единствено с ЕЛАРГ. И двете са облигации
                съгласен съм че при хипер-инфлация яко сел ЕЛАРГ и яко бай АТЕРКИ, ами при хипер-дефлация ко' стаа?
                и тоз коментар е без препоръка

                Коментар


                • Лалке,
                  Ами затова е интересно на пазара, колкото хора - толкова мнения и затова всеки си търгува според своите си виждания. Гледам хвърчат обеми на тия нива при Атера - това ме радва. Относно риска Гърция - прав си че това си е риск и за съжаление има не малка вероятност да става по-зле. При този сценарий много активи ще се сдрусат и по света и у нас и все пак Атера е от тези дето по малко ще пострадат според мен. Иначе добрите пазари оценяват обективно фонд за земя - според цената на земята, къде другаде виждаш логиката със заложни къщи ли да сравняват
                  Увеличение на капитала на 1.50 не виждам как ще видим, фонда е затрупан с кеш и него не могат да инвестират на добри нива, а какво да говорим да търсят още. А бе както обикновено най-важното нещо е доверието, аз определено имам доверие в мениджмънта, досега не съм имал повод да се съмнявам.

                  Поздрави и успешни инвестиции!
                  Last edited by BSEtrader; 23.05.2012, 11:49.

                  Коментар


                  • Лалке, не мисля че е коректно да сравняваш точно софкома с адванса Виж р/в и на двете. Дивидентната доходност е едно а очакванията за бъдещето съвсем друго. А ако има инфлация и земята се повиши какво става? Жабока на този етап може да бъде сравняван единствено с ЕЛАРГ. И двете са облигации
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Определено фондовете успяват да продават на високи цени. Успяват даже да се пробутат негодната земя, която явно е 20-30% от общата. След това се опитват да купуват на по-ниски цени парчета около 20-50 дек и пак да правят парцели, които да продават. Вече и политиката им за рентите е добра - мое мнение.
                      Незнам колко са им разходите за издръжка, т.е. колко пари прибира управляващото дружество и др комисионери.
                      Fortiss, това са общи приказки за АДСИЦ, а дяволът се крие в детайлите, а те вервай ми, хич не липсват. Точно с ей такива общи приказки "шефчетата" си удължават мандатите до "кацата с чуждия мед" и лошо няма - все пак не е луд тоз' дето лапа баницата. Ти чете ли протокола на ОСА? Много ми е интересно, че не разбрах кой точно и как го е написал - имаше много смехории като например "...направиха препоръка към СД в следния смисъл....", ама препоръка ли е, шамар ли е, в този смисъл ли е или в онзи...(явно тез дето ще го четат един ден са тъпички и им е нужно да им се обясни точно в кой смисъл някой се е изказал)... абе имам чувството, че умишлено му е спестена доста обективност.
                      Успехи!
                      и тоз коментар е без препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Уважаема Лалке,
                        че няма нищо гарантирано на този свят е повече от сигурно, не виждам къде са ти гаранциите и при заложните къщи. Обещават че ще дават някакъв дивидент по привилегированите, успех дано няма проблем и дават, после какво става след годината Х - конвертират в обикновени - там един господ знае. За мен това със заложните къщи си е рисков бизнес, ясно ми е че ако е добър мениджмънта и е коректен може и да се печели. Но може и да се губи.

                        Бизнесът на Адванс Терафонда е може би най-нискорисковия на пазара. Търгуват с един от най-ликвидните активи дори и по време на криза. При това ако говорим за акциите им са оценени с много сериозен дисконт спрямо цената на земята която държат. Земята колко трябва да падне като цени че да са коректно оценени акциите на Атера? Това е важния въпрос. И отделно ако утре искаш нискорискова инвестиция в земеделска земя дали ще си купиш някоя нива някъде за 600 лв например и ще държиш риска там да попаднеш на лош арендатор или да излезе че земята има някоя тежест или да тръгне някое дело от някой друг наследник ... или да си купиш акции на Атера, където имаш коректен доказал се през годините мениджмънт, земята ти се вързва под 400 лв на дка и имаш диверсификация - не един парцел, а хиляди.
                        Всичко си е до личен избор, ама като гледам все повече хора успяват да видят очевидното относно Адванс Терафонда и затова и покачването на цената от началото на годината само е над 30%, а потенциалът не е да е малък.

                        Успех в инвестициите ти!
                        Е, трейдъре ти пък го изкара, толкова ниско рисков, бизнеса им, че ако утре се сгромоляса все едно няма да си учуден. Спокойно, не се кахъри толкова, нищо сигурно няма в ръцете на който и да е адсиц мениджмънт, независимо какъв или не е "бизнесът" със земя. Видяхме еларг през какви перипетии мина, бунт на миноритари и тем подобни, скачане от високото към 50-60 стинки, ако помня правилно и волатилност нехарактерна за така наречения ниско рисков бизнес
                        Но да твърдиш, че плащането на 75 стинки дивидент за 400 хил картона е рисково .... т.е. 300 хил лв е задължението на жабока за дивидент ...при печалба от над 2 милиона, (жабокът е доказал точното и коректно изплащане всяка предишна година, и при по-малки печалби)
                        а тук имаш в наличност 85 милиона хартии ... колко увеличения на капитала направихте и колко години събирахте кеш, за да се развърти малко от малко "бизнеса", че да може да дадете този дивидент, а това с ниския риск на една от най-шамаросаните борси .... просто не е за коментар.
                        Друг момент- какво си мислиш че ще случи, ако недай си Боже сле 3 месеца кански мъки, Гърчуляците вземат, че най-накрая фалират, никак не им го пожелавам, но все повече отговорни институции го споменават варианта.
                        Е, след като всички фондове с логиката за ниския риск се нахакате тук, и след като народа тръгне да си тегли кинтите, уплашен по някаква си там причина, е питаме се, какво би се случило с цената. Може да започнат и като сега с някви епизодични разпродажби на монбати, фарми, мсх и т.н, (специално мцх е перла на бфб), но до едно време, после би могло да дойде ред и на .... "нискорисковите хартии"
                        Не е препоръка, уважаеми трейдъре, само нахвърляни размисли
                        Освен това се опитвате, да сравнявате хартията с цената на земята, Това би било равнозначно само, ако е вече продадена и е взето решението да ви се върне сумата. Не мисля, че това ще се случи скоро, следователно не се чуди, от "дисконта" на пазара - вероятно, според него, има доста неизвестни, докато се стигне до това "сигурно" събитие, хартията да е равностойна на кеша от хипотетично продадената ви земя
                        Ами ако утре кажат "дайде да дадем по едни 1,50 за едно увеличение на капитала" !?!? Какво правим ))
                        Не е препоръка
                        Last edited by lalka 75; 23.05.2012, 11:27.

                        Коментар


                        • Уважаема Лалке,
                          че няма нищо гарантирано на този свят е повече от сигурно, не виждам къде са ти гаранциите и при заложните къщи. Обещават че ще дават някакъв дивидент по привилегированите, успех дано няма проблем и дават, после какво става след годината Х - конвертират в обикновени - там един господ знае. За мен това със заложните къщи си е рисков бизнес, ясно ми е че ако е добър мениджмънта и е коректен може и да се печели. Но може и да се губи.

                          Бизнесът на Адванс Терафонда е може би най-нискорисковия на пазара. Търгуват с един от най-ликвидните активи дори и по време на криза. При това ако говорим за акциите им са оценени с много сериозен дисконт спрямо цената на земята която държат. Земята колко трябва да падне като цени че да са коректно оценени акциите на Атера? Това е важния въпрос. И отделно ако утре искаш нискорискова инвестиция в земеделска земя дали ще си купиш някоя нива някъде за 600 лв например и ще държиш риска там да попаднеш на лош арендатор или да излезе че земята има някоя тежест или да тръгне някое дело от някой друг наследник ... или да си купиш акции на Атера, където имаш коректен доказал се през годините мениджмънт, земята ти се вързва под 400 лв на дка и имаш диверсификация - не един парцел, а хиляди.
                          Всичко си е до личен избор, ама като гледам все повече хора успяват да видят очевидното относно Адванс Терафонда и затова и покачването на цената от началото на годината само е над 30%, а потенциалът не е да е малък.

                          Успех в инвестициите ти!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Дивидент 25 стинки, очертаващ се такъв за догодина - поне 30 стинки.

                            И твърдиш, че на Разбойник било "балонизация" ???
                            Колко за богът реално според тебе струва тая акция - 55 стинки ли - та за две години да избиеш парите само от дивидент?

                            Според мен туканка справедлива цена е около 2.68 кинта.
                            Да поразсъждаваме малко, защо 2,68 е балонът, който бихте мега-издули, ако не се спраска преди това.
                            И така - малко цифри - на 25 стинки дивидент и 2,68 лв хартия, означава, че за 75 стинки дивидент, ще се изръсиш от джобчето 8 лв за хартия (ако искаш да поддържаш балона) (това постигнахме с просто умножение по 3 и двете величини)
                            Сега да видим, че златния ти жабок ти дава ГАРАНТИРАНО до 2016 г 75 стинки дивидент за хартия, която можеш да купиш преспокойно на под 6 лв. Е все още ли смяташ, че ако си голям баламурник, ще се буташ в балона, вместо да гепиш много повече дивидент с една и съща сума от джаоба си, при това дивидент осигурен до 2016 включително !? )
                            Мисли малко бе импе, като смяташ застраховките, упражнявай числата, за да ти "говорят " )))
                            Не е препоръка да надуватe или пукате там каквото и да е. Питаш някаква по-реална цена - ами според неизвестните пред дивидентите, както и приходите, както и това какви премии ще си гласуват всяка година, както и дали няма да се заиграят с някои имоти с близки тем фирми или лица и т.н. - просто , защо мислиш, че тук всеки дивидент ти е гарантиран и т.н. - та според мен една цена от 1,50 никак не е изключена, като гледаме, как и една фарма се търкаля вече по 2 лв, е от къв зор се мъчиш да го докараш това на 2,68 !?!?!
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Определено фондовете успяват да продават на високи цени. Успяват даже да се пробутат негодната земя, която явно е 20-30% от общата. След това се опитват да купуват на по-ниски цени парчета около 20-50 дек и пак да правят парцели, които да продават. Вече и политиката им за рентите е добра - мое мнение.
                              Незнам колко са им разходите за издръжка, т.е. колко пари прибира управляващото дружество и др комисионери.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Виждам ръстът на техните печалби и плановете им.

                                Еларговците продават скъпо и пазарят като даволи, кожата им - шефчетата на Атерата казаха, че е несгодно да пазаруват от тях.
                                Хахаххаааа! "несгодно" за шефчетата, нале???? Нима не искат да комасират и концентрират земя и нима това искаха останалите 80% съ-акционери????? Като падат цените на земята "шефчетата" ги слагат по депозити и спират да купуват земя, като почват да поскъпват вземат, че продадът 5-10% от портфолиото в топ землища, че да имат оправдание за пред другите 80-те % що плащат по 600+ в генгерлика.... - за т'ва нямам АТЕРИ все още!!! ...но и това време ще дойде!
                                и тоз коментар е без препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X