IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
    Абсолютно си прав.сАМО ЕДНО НЕ ЗАБРАВЯЙ.Ликвидността носи и "обратната страна на медала"....Ако някой трябва спешно да излиза излиза там.А в момента не виждам другаде такава(дори и при любимата ти Софарма).За дивидента който раздадоха сега се знаеше още миналата година по това време.Приблизително естествено.Това и покачи акцията ...нормално.Но дали следващия ще е такъв.Ако се интерсуваш ,ще видиш,че маржът им намаля.Купуват все пшо-скъпо земята(продавачите и те се интересуват пък и в момента на пазара има още двама големи играча,не са публични)

    От друга страна цената на която продават расте но с по-малки темпове.Иначе компанията си е перфектна...Преди се интересувах много от нея,участвал съм в първите увеличения още от 2005г

    Защо за няколко дена от тук минаха няколкостотин...да не греша ...акции....и свалиха толкова цената.Спекуланти или инвеститори бяха....ако са инвеститори...според твоята логика защо го правят....ако са спекуланти...с такива обеми ...дали не виждат върха някъде тук....Обясни ако можеш....почти не я следя сега ...то и другите много не ги гледам де...

    голямо чудене тук, големи думи.

    преди по-малко от месец имаше големи прехвърляния на булбанк около сегашните нива. после предлагането изтъня и спекулантите набързо я закараха над 1.80 - все пак доста дивиденти се раздадоха скоро тук.
    ако приемем, че големите имат още пакети за прехвърляне (и това вече се случва), ще стане отново около 1.63 примерно - нали не очаквате че щеше да стане около 1.90...
    относно дивидента - не вярвам вече да падне под 12-15 стотинки в идните години, което при сегашните нива на акцията си е чудесна доходност. за цената на земята да не говорим...
    ако пък вземе, че падне акцията много ( хипотетично ) - винаги има изход - справка
    еларг. тук активите са реални, не като при някои други
    Last edited by colline; 06.07.2012, 23:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Много точно и обосновано мнение. Така е.
      На тим не можеш им хванеш края на чудесата. Просто мъглата е преголяма за да рискуваш собствени пари. Затова са единици, които им вярват.
      Днеска ако сте гледали имаше под 2000 акции съпорт на 0.902 и 0.90. После мижави бройки почващи от 0.85 надоле. Абе ужас - с 5 бона можеш го свали 15%.
      Флагмана...

      А иначе за Монбата е прав. Те пък други луди, купуват си сами акциите

      Тука е абсурд това да се случи. Ликвидността и феновете са несравнимо повече.Защото са стъпили здраво на земята в какъвто и смисъл да го приема човек.
      Аз днес например ако бях купил 300 акции на Атера на 1.66 си зная че купувам 1 декар нива, средно 3-та категория. И че съм платил 500лева за нея, което е 10% по евтино от средната пазарната цена в момента. И че следващите 5 години ще получавам поне 6% доход от нея във формата на дивидента от Атера.
      А след 5 години когато цената на тази земя е над 1000лв на декар ( в Добруджа още отсега са отгоре) всяка една от моите акции ще струва над 3 лева.
      И за никакво балонирване не може да се говори.
      Цените на земята тук и в Румъния са двойно по ниски от тези в източноевропейските страни. А земята ни е по добра.
      Тренда е ясен. Няма нищо общо с разни Владовци, скиорски вакси и т.н.
      Абсолютно си прав.сАМО ЕДНО НЕ ЗАБРАВЯЙ.Ликвидността носи и "обратната страна на медала"....Ако някой трябва спешно да излиза излиза там.А в момента не виждам другаде такава(дори и при любимата ти Софарма).За дивидента който раздадоха сега се знаеше още миналата година по това време.Приблизително естествено.Това и покачи акцията ...нормално.Но дали следващия ще е такъв.Ако се интерсуваш ,ще видиш,че маржът им намаля.Купуват все пшо-скъпо земята(продавачите и те се интересуват пък и в момента на пазара има още двама големи играча,не са публични)

      От друга страна цената на която продават расте но с по-малки темпове.Иначе компанията си е перфектна...Преди се интересувах много от нея,участвал съм в първите увеличения още от 2005г

      Защо за няколко дена от тук минаха няколкостотин...да не греша ...акции....и свалиха толкова цената.Спекуланти или инвеститори бяха....ако са инвеститори...според твоята логика защо го правят....ако са спекуланти...с такива обеми ...дали не виждат върха някъде тук....Обясни ако можеш....почти не я следя сега ...то и другите много не ги гледам де...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Доста повърхностно и надъхано мнение. Повечето участници не мислят като теб. Това е ясно. Тези които мислят и гласуват с парите си избират акции на АДСИЦ. Другото са приказки по седенки. Няма как твоите акции да се срутват, АТЕРА да расте и да твърдиш, че пазара мислел като теб. Самозаблудата е опасна.
        Втория много интересен момент е внушението как се манипулирала цената на АТЕРА. Осъзнаваш ли, че тук капитализацията на фри флоута е много по-голяма от тази на твоите любими дружества? При АТЕРА е около 90 милиона лева а при химимпорт е около 30.От тук следва, че просто няма как това да е причината. Тръгнеш ли да надуваш ще те залеят с акции. Приеми, че цената на АТЕРА е пазарна. Много по лесно се манипулират акции с малък фри флоут. Перфектна за надуване е примерно Синергона. Трябват ти около 15 пъти по-малко пари от колкото в АТЕРА. За твое съжаление обаче никой не прави такива врътки. Много по лесно е да си прехвърляш акции от джоб в джоб между свързани предприятия когато размера на фрифлоута е няколко десетки хиляди лева. Няма кой да ти излезе насреща и може да постигнеш счетоводни чудеса. До скоро се чудех какъв е смисъла от тези врътки. Убеждавам се че са прави. След като има кой да вярва да ги правят!
        Много точно и обосновано мнение. Така е.
        На тим не можеш им хванеш края на чудесата. Просто мъглата е преголяма за да рискуваш собствени пари. Затова са единици, които им вярват.
        Днеска ако сте гледали имаше под 2000 акции съпорт на 0.902 и 0.90. После мижави бройки почващи от 0.85 надоле. Абе ужас - с 5 бона можеш го свали 15%.
        Флагмана...

        А иначе за Монбата е прав. Те пък други луди, купуват си сами акциите

        Тука е абсурд това да се случи. Ликвидността и феновете са несравнимо повече.
        Защото са стъпили здраво на земята в какъвто и смисъл да го приема човек.
        Аз днес например ако бях купил 300 акции на Атера на 1.66 си зная че купувам 1 декар нива, средно 3-та категория. И че съм платил 500лева за нея, което е 10% по евтино от средната пазарната цена в момента. И че следващите 5 години ще получавам поне 6% доход от нея във формата на дивидента от Атера.
        А след 5 години когато цената на тази земя е над 1000лв на декар ( в Добруджа още отсега са отгоре) всяка една от моите акции ще струва над 3 лева.
        И за никакво балонирване не може да се говори.
        Цените на земята тук и в Румъния са двойно по ниски от тези в източноевропейските страни. А земята ни е по добра.
        Тренда е ясен. Няма нищо общо с разни Владовци, скиорски вакси и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
          Така казва и Владо Панев, всички останали платени писерущи във форума на Инвестор, цялата ИП, ДФ и ПФ мафия. Това трябвало да е синият чип на БФБ.

          Не така мислим, обаче повечето участници на БФБ.

          Моля , не се заблуждавайте по цената и индекса БГРЕЙТ - те са много лесно манипулеруеми - именно Мажо там са същата тази мафия - просто са ви НАМАЗАЛИ СКИТЕ и са ви направили слалом спускачи скоро ще разберете

          Не падайте в примките им!

          Долу Мафията!
          Доста повърхностно и надъхано мнение. Повечето участници не мислят като теб. Това е ясно. Тези които мислят и гласуват с парите си избират акции на АДСИЦ. Другото са приказки по седенки. Няма как твоите акции да се срутват, АТЕРА да расте и да твърдиш, че пазара мислел като теб. Самозаблудата е опасна.
          Втория много интересен момент е внушението как се манипулирала цената на АТЕРА. Осъзнаваш ли, че тук капитализацията на фри флоута е много по-голяма от тази на твоите любими дружества? При АТЕРА е около 90 милиона лева а при химимпорт е около 30.От тук следва, че просто няма как това да е причината. Тръгнеш ли да надуваш ще те залеят с акции. Приеми, че цената на АТЕРА е пазарна. Много по лесно се манипулират акции с малък фри флоут. Перфектна за надуване е примерно Синергона. Трябват ти около 15 пъти по-малко пари от колкото в АТЕРА. За твое съжаление обаче никой не прави такива врътки. Много по лесно е да си прехвърляш акции от джоб в джоб между свързани предприятия когато размера на фрифлоута е няколко десетки хиляди лева. Няма кой да ти излезе насреща и може да постигнеш счетоводни чудеса. До скоро се чудех какъв е смисъла от тези врътки. Убеждавам се че са прави. След като има кой да вярва да ги правят!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от педро леон Разгледай мнение
            Айде и аз влязох тука с няколкостотин бройки. В понеделник пак. Тук поне виждам да има обороти. Ако БСЕ Пароди ми каже според него коя е най-добрата акция на пазара, ще си купя и от нея. После ще имам интерес да следя дали той е бил прав или феновете на АТЕРА.
            Въпреки че от дружествата в агро сектора предпочитам Агрия, заради по големи очаквания за растеж, определено Атера може да служи като пример на всички останали като истински публична компания - без изявен мажоритар с открит мениджмънт и изключително добра дивидентна доходност. Ако имаше повече такива дружества на БФБ нямаше сега пазара ни да е на този хал

            Коментар


            • Това са ТИМ - врътки до откат

              Коментар


              • Последни Най-четени Най-коментирани
                ar
                Две дружества купиха по 9.28% от капитала на ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ
                ar
                Финландия плаши с напускане на еврозоната
                ar
                Оборотът на търговците скочи с 4,3 млрд.
                ar
                Акционер продаде целия си дял в Сила холдинг АД
                ar
                Нов акционер влезе в Северкооп-Гъмза Холдинг АД
                Последно от форума
                ar
                Дянков: Лихвите падат след 2-3 месеца
                ar
                Юрий Гагарин АД спира да произвежда и продава цигарени гилзи с филтър в България
                ar
                Централна и Източна Европа устоява на турбуленциите в Еврозоната
                ar
                Горанов: Бюджетът е с излишък през първите шест месеца
                ar
                ЕЦБ понижи с 25 базисни пункта водещата си лихва
                Анкета
                Споделяте ли мнението на Иван Такев, че има инвеститорски интерес към пускането на нов общ индекс на български и румънски акции?
                21.99% Да, има.
                32.30% Не, няма.
                45.70% По-добре ръководството на БФБ да положи усилия в друга посока.
                Архив
                Брой гласували: 291
                Две дружества купиха по 9.28% от капитала на ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ
                06 Юли 2012 14:38

                Дружеството Техноимпортекспорт АД е продало на 28.06.2012 г. 200 000 броя акции, представляващи 18.57% от капитала на ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ, съобщиха от фонда. След продажбата Техноимпортекспорт АД притежава 47 149 броя акции, представляващи 4.37% от капитала на ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ.

                От своя страна Бизнес Център Загора ЕООД е купило 100 000 акции, представляващи 9.28% от капитала на фонда. Покупката е станала на 28.06.2012 г. Преди покупката дружеството не е притежавало акции на ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ.

                Също и Зем Инвест ЕООД е купило на 28.06.2012 г. 100 000 акции, представляващи 9.28% от капитала на фонда. Преди покупката дружеството не е притежавало акции на ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ.

                ЦКБ Риъл Истейт Фонд АДСИЦ инвестира набраните средства в недвижими имоти. Капиталът на фонда е 1 077 193 лв., разпределен в същия брой акции с номинал 1 лев.

                Най-голям дял в дружеството държе ЦКБ Груп АД, което притежава 44% от капитала.

                Последната сделка с акциите на дружеството е от 5.07.2012 г. на цена 70 лв. за брой. Това прави пазарна капитализация за компанията от над 75 млн. лв. В момента няма търсене и предлагане на тези акции.

                Коментар


                • Абе що се занимавате с луди хора? Още като видях, че му се привижда мафия между ИП, ПФ и ДФ, която манипулира хората и им лъска ските ли, как беше лафа, и ми стана ясно, че момчето е яло много бой и му трябват виновни. В тая т.нар. мафия толкова се ненавиждат и си подливат вода, и какво ли не още, че нещо не си ги представям да свършат каквото и да било заедно.

                  Коментар


                  • Интересна дискусия- добре де Панев и БСЕ са много пристрастни и не оценяват прекрасните акции на ТИМ, а чуждите инвеститори които ги разпродадоха до тези нива толкова ли са некадърни че не можаха да ги оценят А хората, които протестират във Варна срещу ТИМ и те ли са от партията на Панев- ха-ха

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
                      няма как акция на Хима да струва 1/2 от акция на Атера - няма как просто, понеже това е подменен пазар - манипулиран и поддръжаван от Мафия, на която и ти и БСЕ традър и Владо, сте говорители

                      Та ти казвам пак, ските тук са ви намазани, първи чек поинт е когато поне се изравнят акция Хим и акция Атера
                      По-голям от пазара няма, дали нещо е било добра инвестиция можеш да коментираш само след като дадения период вече е минал. За мен Атера е добра инвестиция, докато Химимпорт поне в тия реалности не е, може да бъркам, може и да не бъркам, времето ще покаже.

                      Аз говорител на никого не съм, нито пък слагам етикети, а иначе по лично мое субективно мнение ако атера не е син чип за нашия пазар не знам кое е. Бърза справка за 3 месеца назад ми показва че това е дружеството с най-голям брой сделки на пазара, трето по оборот и второто по тегло във водещия индекс на БФБ - Софикс. Ако това не се води син чип, значи на пазара може да кажеш че няма сини чипове. Може и така да е, това все пак си е някаква имищльотина с която субективно се описват топ компаниите.
                      Last edited by BSEtrader; 06.07.2012, 14:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bse parody Разгледай мнение
                        Много ви бива да пенсионирвате, ама споко ще се подредят и за вас нещата!
                        Gekko,
                        кои са тогава сините чипове? Синергон и Химимпорт ли?

                        Gekko, успокой се бате!
                        преглътни загубите, колкото и да ти се струва, че са само на хартия, тук ще станат реални?

                        Коментар


                        • Значи Химимпорт ти е акция фаворит? И мафията са всички, които купуват Атера, а не е мафия само ТИМ? Интересно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Добре дошъл сред простите и прекараните. Не си сгрешил.
                            Няма да ти каже, 2 пъти ти отклонява въпроса.
                            Дай му само общи лафове да приказва срещу мафията по принцип.
                            Страх го е да не се издаде, ама вече е дегизиран
                            Стила не може да се сбърка.

                            Геко, преди да ме набеждаваш за драскач на някой си Владо ( кво ли ти е направил тоя чиляк ) поразгледай мненията ми назад в темата.
                            Въпреки че съм дългосрочен и имам доста винаги съм поствал когато съм смятал че я набалончват акцията спековците, както и когато не харесвам дадена политика на мажовците тука.
                            А те в сравнение с тези от игнор списъка (където са и твоите любимци) са си направо цвете за мирисане.
                            пипбел,
                            твоите мнения, както и на Владо - са ясни
                            От сега мога да ти кажа, какво ще каже Владо в Понеделник за сесията на БФБ

                            Въпросът, е, че такива като него и теб, нямате право да подменяте пазара на БФБ!

                            Владо пенсионирва сини чипове и дамгосва други да са такива (с 1-2 млн. лв. на неликвиден пазар не е много трудно пазара да се подменя)

                            Аз, на тебе пипбел ти го казах още в първия си пост - няма как акция на Хима да струва 1/2 от акция на Атера - няма как просто, понеже това е подменен пазар - манипулиран и поддръжаван от Мафия, на която и ти и БСЕ традър и Владо, сте говорители

                            Та ти казвам пак, ските тук са ви намазани, първи чек поинт е когато поне се изравнят акция Хим и акция Атера

                            Приятно спускане! Вие си го направихте слалома

                            Добрата новина, е че мафията си отива лека полека - Стандарт, гледам много ДФ вече си крият постигнатите резултати вече за 2012 - работата е ясна, Монбат му изчезнаха котировките...

                            Смърди, и няма как ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от педро леон Разгледай мнение
                              Айде и аз влязох тука с няколкостотин бройки. В понеделник пак. Тук поне виждам да има обороти. Ако БСЕ Пароди ми каже според него коя е най-добрата акция на пазара, ще си купя и от нея. После ще имам интерес да следя дали той е бил прав или феновете на АТЕРА.
                              Добре дошъл сред простите и прекараните. Не си сгрешил.
                              Няма да ти каже, 2 пъти ти отклонява въпроса.
                              Дай му само общи лафове да приказва срещу мафията по принцип.
                              Страх го е да не се издаде, ама вече е дегизиран
                              Стила не може да се сбърка.

                              Геко, преди да ме набеждаваш за драскач на някой си Владо ( кво ли ти е направил тоя чиляк ) поразгледай мненията ми назад в темата.
                              Въпреки че съм дългосрочен и имам доста винаги съм поствал когато съм смятал че я набалончват акцията спековците, както и когато не харесвам дадена политика на мажовците тука.
                              А те в сравнение с тези от игнор списъка (където са и твоите любимци) са си направо цвете за мирисане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                                Браво, май често улучваш момента. Ако го беше казала 1 ден по-късно, щях да се усъмня че си част от маскарада Както казваше генералът - интересно е мнението на лалка А сега, докъде я виждаш тази корекцийка ?
                                Като казахаме "здравословна", тук за такава корекция имахме предвид до 1,40. Ако подмине под 1,40 вече няма да е здравословна, корекцията
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X