IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Е дайте отговор де, какво попечителстват посредниците, след като акциите са в лични партиди при Централния Депозитар ?
    Закриваш си сметката при тях и няма да има попечителска такса

    Акциите си седят в ЦД - но няма да можеш да ги търгуваш на БФБ, даже не съм сигурен дали изобщо ще можеш да ги търгуваш - по-скоро не. Но ще може да получаваш дивидент на някоя каса на банка - поне така беше преди време. Ако искаш да ги продадеш - сметка в посредник, продаваш и закриваш сметката.

    Аз като не търгувам само 2 пъти в годината - като дойде дивидента да купя други акции с него. Та преди като нямаше такса ми излизаше без пари, съответно само плащах комисионни като купувах акции.

    Ама сега явно много хора са така и посредниците не могат да оцеляват при ниските обороти.

    За сега предпочитам да плащам тази такса - щото дивидента ми идва по сметката на посредника и няма нужда да ходя да обикалям по разни банки или счетоводни отдели на разни предприятия да го получавам.


    За това ли става въпрос или за друга такса?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

      И за мен е нелогично. Но все пак има няколко дни около сетълмента, през които акциите "увисват" в ничия територия. Вероятно това се подсигурява.
      Или пък имат в портфейла си извънборсови компании и попечителската такса е за тях.......

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Такса и на мен не ми удържат или по скоро я връщат, но само в месеците когато имам сделки. Но въпроса защо е тази такса продължава да стои.
        И за мен е нелогично. Но все пак има няколко дни около сетълмента, през които акциите "увисват" в ничия територия. Вероятно това се подсигурява.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          -не знам, но до сега все ми я връщат!- явно съм им симпатичен- дори и от комисионните
          Такса и на мен не ми удържат или по скоро я връщат, но само в месеците когато имам сделки. Но въпроса защо е тази такса продължава да стои.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

            А защо плащаш попечителска такса като са на твое име?
            Е дайте отговор де, какво попечителстват посредниците, след като акциите са в лични партиди при Централния Депозитар ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

              А защо плащаш попечителска такса като са на твое име?

              -не знам, но до сега все ми я връщат!- явно съм им симпатичен- дори и от комисионните

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                Е как гласуваш с тах , ако не са на твое име?
                А защо плащаш попечителска такса като са на твое име?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Е как гласуваш с тах , ако не са на твое име?
                  Всеки може да влезе в ЦД да си види партидата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                    Това сигурно ли е ?

                    Защо ми се струва, че си се водят по партидата на посредника ?

                    Нали затова преди няколко години вкараха и някаква гаранционна такса, която да покрива евентуални загуби за инвестиращия при фалит на посредника (до 40 хил.лв. по памет).

                    Ако акциите са си на мое име, какво покрива тази гаранция ?

                    Е как гласуваш с тах , ако не са на твое име?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                      На твое име ще са. Даже в централния депозитар ще го пише.
                      Това сигурно ли е ?

                      Защо ми се струва, че си се водят по партидата на посредника ?

                      Нали затова преди няколко години вкараха и някаква гаранционна такса, която да покрива евентуални загуби за инвестиращия при фалит на посредника (до 40 хил.лв. по памет).

                      Ако акциите са си на мое име, какво покрива тази гаранция ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от r3tr0 Разгледай мнение
                        Здравейте колеги. От доста време чета, но рядко пиша. Имам един по-скоро принципен въпрос но не съм много наясно с БФБ и взаимоотношенията между Карол и Атера. Ако закупя дялове в Атера чрез лицензиран посредник било то Карол или някой от другите изброени на сайта на БФБ, дяловете на мое име ли ще се водят или на името на посредника както е в Щатите (street name)?
                        На твое име ще са. Даже в централния депозитар ще го пише.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от r3tr0 Разгледай мнение
                          Здравейте колеги. От доста време чета, но рядко пиша. Имам един по-скоро принципен въпрос но не съм много наясно с БФБ и взаимоотношенията между Карол и Атера. Ако закупя дялове в Атера чрез лицензиран посредник било то Карол или някой от другите изброени на сайта на БФБ, дяловете на мое име ли ще се водят или на името на посредника както е в Щатите (street name)?
                          Ще бъдат лично на твое име и ще бедеш вписан в книгата на акционерите.

                          Коментар


                          • Здравейте колеги. От доста време чета, но рядко пиша. Имам един по-скоро принципен въпрос но не съм много наясно с БФБ и взаимоотношенията между Карол и Атера. Ако закупя дялове в Атера чрез лицензиран посредник било то Карол или някой от другите изброени на сайта на БФБ, дяловете на мое име ли ще се водят или на името на посредника както е в Щатите (street name)?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                              Кокошката е златна, каролци са били принудени да купят пакета, за да не го вземе някой, който няма да им играе по свирката, но 30 и кусур милиона най-вероятно трябва да се връщат/въпреки, че парите са много евтини сега и ги има в изобилие/
                              Тук каквото и да се случи, акцията е убежище. Който е купил преди години, вече му се е изплатила.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Дано, най-искрено ви пожелавам ликвидация тук, но вероятността за такова нещо според мен е 0.000 и 0% в период - само абсолютно луд човек би утрепал кокошката, която му снася златни яйца, а Атера е точно такава кокошка на яхтсмените
                                Кокошката е златна, каролци са били принудени да купят пакета, за да не го вземе някой, който няма да им играе по свирката, но 30 и кусур милиона най-вероятно трябва да се връщат/въпреки, че парите са много евтини сега и ги има в изобилие/
                                Last edited by Yori; 18.03.2021, 13:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X