IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Ех груйче, ех злобно човече! Пак ли обикаляш след мен по темите да плюваш и клепаш!? Толкова ли нямаш с какво друго да се занимаваш че си измисляш съчинения за мен? А когато "подвеждах" с дитирамби при Алтерко на 4-5 лв. пак беше на първа линия да ме громиш нали!? Жалко за хората които са ти повярвали!
    Ъхъ, също и когато фибанкасъту беше 5-6 кинта и ти викаше, че иде ръст и неможело да има толкова евтина банка - всеки има върхове и падения, Батя, но теиз, дето се мислите за божествено непогрешими, сте няколко варненски звезди, друготе сме сравнително смирени.
    П.С. Не помня някога да съм те наричал злобно човече, измамник или нещо от сорта, ама нищо, нямам проблем и с това. Бъди здрав и успешен и не отгворяй избирателно
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Нищо чудно няма - най-вероятно са му звъннали от яхтата Кор Кароли и са му казали инфото за минаването на пакета, преди да излезе официалното инфо. Акцията се вдига, Батя пише два-три реда дитирамби и продава на шаранчетата, реализирайки евентуален профит - така се става професионален инвеститор у нас, но пък всичко е точно.
      П.С. Хубава компания с убийствена такса мениджмънт, която неведнъж ме е отказвала да вкарам някой лев тук. Иначе супер активи и хубав потенциал за ръст. Успех, малечко
      Ех груйче, ех злобно човече! Пак ли обикаляш след мен по темите да плюваш и клепаш!? Толкова ли нямаш с какво друго да се занимаваш че си измисляш съчинения за мен? А когато "подвеждах" с дитирамби при Алтерко на 4-5 лв. пак беше на първа линия да ме громиш нали!? Жалко за хората които са ти повярвали!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
        Хмм.. доживях и това чудо - Батя да купи Атера..
        Айде, хаирлия да е!
        Нищо чудно няма - най-вероятно са му звъннали от яхтата Кор Кароли и са му казали инфото за минаването на пакета, преди да излезе официалното инфо. Акцията се вдига, Батя пише два-три реда дитирамби и продава на шаранчетата, реализирайки евентуален профит - така се става професионален инвеститор у нас, но пък всичко е точно.
        П.С. Хубава компания с убийствена такса мениджмънт, която неведнъж ме е отказвала да вкарам някой лев тук. Иначе супер активи и хубав потенциал за ръст. Успех, малечко
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
          Хмм.. доживях и това чудо - Батя да купи Атера..
          Айде, хаирлия да е!
          Да, интересно е ! Или е станал по малко рисков или си гарантира репа с Атерата !

          Коментар


          • Хмм.. доживях и това чудо - Батя да купи Атера..
            Айде, хаирлия да е!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Колега,дай малко повече информация.Като количество гледам имат приблизително същото.Като качество какво имаш предвид ? Иначе за -8% аз говорех за цена на акция.




              Защо да гледам дивидент ? Той е едно на ръка. Аз гледам рекорден БВП на България за всички времена няколко години подред.По нормалните държави това рефлектира и на фондовите им борси.По същото време всякакви борси по света ,даже и на смешни държави,отчитат ръстове с над 100%.После гледам суровините , който се произвеждат от активите на Атерата,и те растат главоломно с +50% ,та и +80% .После гледам цена на акция и виждам едно голямо недоразумение -8% и се питам, къде е аджеба логиката ?
              Няма смисъл да убеждаваш никого, купувай си кротко, ако имаш свободен кеш и си трайкай. Те сами ще се убедят в очевидното, но на съвсем други нива....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

                На БФБ логика няма!
                Абе има си то.. Просто понякога много се забавя. Но пък това може и да е възможност.. Пазара дава шанс на находчивите да се възползват от тези дефекти

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Защо да гледам дивидент ? Той е едно на ръка. Аз гледам рекорден БВП на България за всички времена няколко години подред.По нормалните държави това рефлектира и на фондовите им борси.По същото време всякакви борси по света ,даже и на смешни държави,отчитат ръстове с над 100%.После гледам суровините , който се произвеждат от активите на Атерата,и те растат главоломно с +50% ,та и +80% .После гледам цена на акция и виждам едно голямо недоразумение -8% и се питам, къде е аджеба логиката ?
                  На БФБ логика няма!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                    Нямам предвид цената.
                    Проучи, какви активи е имала през 2018 и сега, не като количетсво, а като качество
                    Колега,дай малко повече информация.Като количество гледам имат приблизително същото.Като качество какво имаш предвид ? Иначе за -8% аз говорех за цена на акция.


                    Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                    Прибави и 30 ст дивидент общо за 2018, 2019 и 2020 към днешната цена на акцията и картинката ще е малко по- дргуга
                    Защо да гледам дивидент ? Той е едно на ръка. Аз гледам рекорден БВП на България за всички времена няколко години подред.По нормалните държави това рефлектира и на фондовите им борси.По същото време всякакви борси по света ,даже и на смешни държави,отчитат ръстове с над 100%.После гледам суровините , който се произвеждат от активите на Атерата,и те растат главоломно с +50% ,та и +80% .После гледам цена на акция и виждам едно голямо недоразумение -8% и се питам, къде е аджеба логиката ?
                    Last edited by petrg5s; 02.03.2021, 12:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Да,да.Аз НСИ и подобни изобщо не ги гледам .... И при цялата тази картина, Атерата и в момента е -8% от 2018г, което е пълен парадокс, и е силно изкривена и нереална цена ! БФБ даже е и -30% хаха ....то направо е смешно
                      Прибави и 30 ст дивидент общо за 2018, 2019 и 2020 към днешната цена на акцията и картинката ще е малко по- дргуга

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        От върха си е баш толкова --> https://invst.ly/t-wb5
                        Нямам предвид цената.
                        Проучи, какви активи е имала през 2018 и сега, не като количетсво, а като качество

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                          Не си прав!
                          От върха си е баш толкова --> https://invst.ly/t-wb5

                          Коментар


                          • [QUOTE=petrg5s;n3725767]

                            Да,да.Аз НСИ и подобни изобщо не ги гледам .... И при цялата тази картина, Атерата и в момента е -8% от 2018г, което е пълен парадокс, и е силно изкривена и нереална цена ! БФБ даже е и -30% хаха ....то направо е смешно [/QUOTE

                            Не си прав!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                              Тя инфлацията отдавна си пори. Не гледай сайта на НСИ, а гледай в магазина, кръчмата, хотела, и най-вече цените на всички asset classes в световен мащаб.
                              Да,да.Аз НСИ и подобни изобщо не ги гледам .... И при цялата тази картина, Атерата и в момента е -8% от 2018г, което е пълен парадокс, и е силно изкривена и нереална цена ! БФБ даже е и -30% хаха ....то направо е смешно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                Да,за Адванс питам.Мерси за отговора.Аз под 3 лв/акция не продавам ! Или поне това са ми плановете. 3лв/акция ,защото толкова са активите на Атерата към момента.Ако обаче в уравнението добавя ++50% покачване на основните суровини последните 7-8мес.(царевица,пшеница и т.н.). Безбожно евтината земя в БГ (особедно пък при тези +50% по скъпи суровини ) .Петрола +100% .Може да иде и доста повече.За всеки е ясно,че идва голяма инфлация.Защо да продавам сега, и то -30% под цена на активите ? Трябва да съм пълен балък.Отделно Атерата е даже към -8% от 2018 ,а оттогава какви ли не индекси по света направиха и по 100%.Имаме много да наваксваме тук.Адски много . А тръгне ли по-голямата инфлация,тези 60 млрд (не претендирам за точност) депозити ще се събудят мног бързо и ще почнат да купуват де що има,ако искат да не лапат мухи
                                Тя инфлацията отдавна си пори. Не гледай сайта на НСИ, а гледай в магазина, кръчмата, хотела, и най-вече цените на всички asset classes в световен мащаб.

                                Коментар

                                Working...
                                X