IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да,за Адванс питам.Мерси за отговора.Аз под 3 лв/акция не продавам ! Или поне това са ми плановете. 3лв/акция ,защото толкова са активите на Атерата към момента.Ако обаче в уравнението добавя ++50% покачване на основните суровини последните 7-8мес.(царевица,пшеница и т.н.). Безбожно евтината земя в БГ (особедно пък при тези +50% по скъпи суровини ) .Петрола +100% .Може да иде и доста повече.За всеки е ясно,че идва голяма инфлация.Защо да продавам сега, и то -30% под цена на активите ? Трябва да съм пълен балък.Отделно Атерата е даже към -8% от 2018 ,а оттогава какви ли не индекси по света направиха и по 100%.Имаме много да наваксваме тук.Адски много . А тръгне ли по-голямата инфлация,тези 60 млрд (не претендирам за точност) депозити ще се събудят мног бързо и ще почнат да купуват де що има,ако искат да не лапат мухи
    Last edited by petrg5s; 01.03.2021, 19:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

      Само че, ако компанията се отпише после от БФБ, става акционер в непублично дружество, което си е pain in the ass, или греша? До сега не съм имал private equity
      Търговото е задължително, но не достатъчно условие за отписване. При огромния % търгови не се стига до отписване, а и мисля, че колегата пита за Адванс, където според мен това е невъзможно да се случи /отписването в обозримо бъдеще/.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        Който не - продължава да си ги държи и по никакъв начин нищо не се променя за него.
        Само че, ако компанията се отпише после от БФБ, става акционер в непублично дружество, което си е pain in the ass, или греша? До сега не съм имал private equity

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
          Може ли някой да осветли нас ,по незапознатите с БФБ.Ако има търгово,каква би била приблизително цената на изкупуване ? И 2,ако не се съглася ,какво става?
          Не че съм специалист, но понеже никой друг не ти отговаря, реших да ти напиша най, най-базистните неща, че иначе е мнооооого дълго. Ако има търгово, то този, който го предлага подава цена на която би желал да купи останалите акции към КФН. Тъй като всеки иска да купи най-евтино, КФН хваща елката и гледа няколко фактора с идеята да не се ощетят останалите акционери чрез прекалено ниска цена на това търгово. Тези фактори са коефициенти на компанията /състоянието и в момента/, историческа цена на която са се търгували тези акции преди търговото, гледат и на какви цени е придобивал останалите си акции тези, които отправят търговото и т.н. На практика е почти невъзможно търговото да бъде на цена по-ниска отколкото се е търгувала самата акция последната година ли беше. Така обикновено се стига до някакъв приемлив вариант за двете страни и който реши си продава акциите на тази цена. Който не - продължава да си ги държи и по никакъв начин нищо не се променя за него.
          Last edited by 15%; 01.03.2021, 18:05.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            Може ли някой да осветли нас ,по незапознатите с БФБ.Ако има търгово,каква би била приблизително цената на изкупуване ? И 2,ако не се съглася ,какво става?
            Пичове, кво търгово ви гони, успокойте се.

            Коментар


            • Може ли някой да осветли нас ,по незапознатите с БФБ.Ако има търгово,каква би била приблизително цената на изкупуване ? И 2,ако не се съглася ,какво става?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
                Дали правило за задължително търгово действа в този случай ако това са свързани лица? Колега по долу е посочил че каролците заедно вече имат 67%, което е надвишаване на 2/3 от общ брой на акциите
                Не, колегата сгреши и беше поправен. Карол остават с под 1/3 от гласовете и не възниква задължение за търгово.

                Коментар


                • Дали правило за задължително търгово действа в този случай ако това са свързани лица? Колега по долу е посочил че каролците заедно вече имат 67%, което е надвишаване на 2/3 от общ брой на акциите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Не е така, към 33% са. Но все пак мотивацията им за ликвидация (пълна или частична) според мен скача двойно
                    Да, прав си БСЕ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                      е защо малко, тук си е доста консервативно и ликвидно?
                      Точно защото не си падам много по консервативни.. Но всичко е въпрос на тайминг.. И най-консервативната и защитна по принцип акция може да стане извънредно доходна и волатилна при настъпване на определени обстоятелства

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        Не е така, към 33% са. Но все пак мотивацията им за ликвидация (пълна или частична) според мен скача двойно
                        Така е, но пък от друга страна защо да спират дойната си крава !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Е нали по-горе е написано къде.. Карол Финанс ги е купил. Интересно ми стана и на мен и си купих малко да съм в отбора
                          е защо малко, тук си е доста консервативно и ликвидно?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от abc

                            Т.е каролци имат вече 67 %
                            Не е така, към 33% са. Но все пак мотивацията им за ликвидация (пълна или частична) според мен скача двойно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              На тези пък кога им е намалял дела, и къде в крайна сметка са отишли тези 17.7% ?
                              Е нали по-горе е написано къде.. Карол Финанс ги е купил. Интересно ми стана и на мен и си купих малко да съм в отбора

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
                                УВЕДОМЛЕНИЕ ЗА РАЗКРИВАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ по чл.148б, във връзка с чл.148, ал.1 и чл.145, ал.1, т.1 от ЗППЦК от “Адванс Терафонд“ АДСИЦ, със седалище и адрес на управление Република България, гр. София, Район “Лозенец”, ул. "Златовръх" N1, вписано в ТР и РЮЛНЦ към АВ при МП с ЕИК 131418187, представлявано от Радослав Илиев Манолов от гр. София - Изпълнителен директор на Дружеството УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ/ГОСПОДА, На основание постъпили в деловодството на “Адванс Терафонд“ АДСИЦ уведомления по чл.145, ал.1, т.1 от ЗППЦК от акционери, прехвърлили, съответно придобили пряко право на глас в общото събрание на Дружеството, в резултат на което правото им на глас е достигнало, надхвърлило или паднало под 5 на сто или число, кратно на 5 на сто, от броя на гласовете в общото събрание на дружеството Ви уведомявам за следното: 1. На 23.02.2021 година броят на гласовете в общото събрание на “Адванс Терафонд“ АДСИЦ на акционера „Карол Финанс“ ЕООД се е увеличил на 28068523 броя (32.98%) от правото на глас в общото събрание на Дружеството; 2. На 23.02.2021 година броят на гласовете в общото събрание на “Адванс Терафонд“ АДСИЦ на лицето Станимир Маринов Каролев, чрез контролираните от него юридически лица, посочени по–долу се е увеличил общо на 29170603 броя (34.07%) от правото на глас в общото събрание на Дружеството, както следва: 2.1. акционерът „Карол Финанс“ ЕООД притежава 32.98% от правото на глас в общото събрание на Дружеството; 2.2. акционерът „Карол Стандарт“ ЕООД притежава 0.35% от правото на глас в общото събрание на Дружеството; 2.3. акционерът „Карол“ АД притежава 0.74% от правото на глас в общото събрание на Дружеството; 3. На 23.02.2021 година броят на гласовете в общото събрание на “Адванс Терафонд“ АДСИЦ на акционера Международна Финансова Корпорация (IFC) от 15068523 броя (17.7047%) от правото на глас е намалял на 0 броя (0%); 1 4. На 24.02.2021 година броят на гласовете в общото събрание на “Адванс Терафонд“ АДСИЦ на акционера „Карол Финанс“ ЕООД е намалял от 32.98% на 31.70% в резултат на разпореждане с акции; 5. На 24.02.2021 година броят на гласовете в общото събрание на “Адванс Терафонд“ АДСИЦ на лицето Станимир Маринов Каролев, чрез контролираните от него лица, посочени в т.3, е намалял от 34.07% на 32.79%, поради намаляване на броя на гласовете в общото събрание на “Адванс Терафонд“ АДСИЦ на акционера „Карол Финанс“ ЕООД от 32.98% на 31.70 %.
                                На тези пък кога им е намалял дела, и къде в крайна сметка са отишли тези 17.7% ?

                                Коментар

                                Working...
                                X