IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • dex, 600 е малко. През февруари АТЕРА е купила 1746 декара на средна цена 676 и са продали 751 декара при цена 1200.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Когато си правя сметките за АТЕРА смятам земята им на около 900 лева.
      Средно 900 лв. не е ли височко? Все пак те имат всякакви категории земи, не всичко им е висока категория по Добруджа

      В момента пазара я оценява над 600 лв. средна някъде, което не смятам че е много далеч от истината..

      ЕЛАРГ ликвидацията мина средно на към 500-600 лв., нали? Който го е смятал там може да каже.

      Коментар


      • Dex, според мен текущите цени на земята са доста реалистични. Лично аз съм убеден, че спада на реалните лихви по депозитите и кредитите ще доведе до балонизация на някой актив. Кой ще бъде е трудно да се предположи, но поради народопсихологията и липсата на сривове от близкото минало, земеделската земя е отличен кандидат. Когато си правя сметките за АТЕРА смятам земята им на около 900 лева. Според мен е напълно реалистично до леко консервативно. Оценката си я правя по следния начин: умножавам броя на декарите по определената цена, добавям кеша и градските имоти. Така получавам приблизителната ликвидационна цена. По отношение на приходите пропускате към дивидента да добавите и печалбата от търговия със земя. Те не само продават, но и купуват.

        Коментар


        • Абе тази артия скъпа взе да ми се вижда вече.. вадя калкулатора, смятам и сме твърде близо до ликвидационна цена (дори при оптимистични оценки), която изобщо не в картите в случая

          Така че ако не се очаква поскъпване на земята, тук дивидентно доходността е минимална..

          Ако пък пазара на земя тръгне надолу... нещата се променят много

          Моля, само за аргументирани отговори, на които и аз ще отговоря по същия начин

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
            БФБ скоро ще празнува края на партито при Еларг и Атера. Тия две позиции убиха ликвидността на БФБ последната повече от година - само те се търгуват и привличат свободния кеш - създаде се свръх ликвидност и балонизация около тея позиции (според мен). Партито за Еларг вече си има дата за край, и съвсем скоро ще знаеме кога е бил и края на партито при Атерата - но бъдете сигурни за разлика от Еларг, при Атера няма да има звънче или уведомление някакво за края Така, че умната, ако не русата
            Страдаш от много заблуди.
            Първата е, че на борсата няма пари. Това не е вярно пари има, но няма акции. Умните пари нямаше какво да купуват освен няколко АДСИЦ.
            Втората ти заблуда е, че АТЕРА и ЕЛАРГ са убили ликвидността. Ако не бяха те оборота щеше да е още по-малък.
            Третата ти заблуда е, че парите от продажба на Атера и Еларг ще се влеят в боклуците, които харесваш. Това няма как да стане защото акционерите в тези две компании търсеха различни неща от теб и ще търсят нови инвестиции отговарящи на същите критерии. В случай, че не намерят такива ще си заминат от пазара.
            Четвъртата ти заблуда е, че АТЕРА и ЕЛАРГ са балони. Как реши, че цена на акцията под ликвидационната стойност на ЕЛАРГ е балон? Защо мислиш, че при тези цени АТЕРА е балон? Никакви аргументи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
              БФБ скоро ще празнува края на партито при Еларг и Атера. Тия две позиции убиха ликвидността на БФБ последната повече от година - само те се търгуват и привличат свободния кеш - създаде се свръх ликвидност и балонизация около тея позиции (според мен). Партито за Еларг вече си има дата за край, и съвсем скоро ще знаеме кога е бил и края на партито при Атерата - но бъдете сигурни за разлика от Еларг, при Атера няма да има звънче или уведомление някакво за края Така, че умната, ако не русата
              Що не кажеш направо в кои избушеняци си се набил, ами ни мъчиш и тук и в темата за оптимизма? Всички тук знаем колко е гадно да се набиеш в акции, които не мърдат, докато други не спират да катерят, но това е положението. Търпение му е майката.

              Коментар


              • БФБ скоро ще празнува края на партито при Еларг и Атера. Тия две позиции убиха ликвидността на БФБ последната повече от година - само те се търгуват и привличат свободния кеш - създаде се свръх ликвидност и балонизация около тея позиции (според мен). Партито за Еларг вече си има дата за край, и съвсем скоро ще знаеме кога е бил и края на партито при Атерата - но бъдете сигурни за разлика от Еларг, при Атера няма да има звънче или уведомление някакво за края Така, че умната, ако не русата
                Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                  И аз мога да кажа, ще се качи или ще падне, и все някога ще съм познал.
                  Това му казваме анализ в стил Ал.Николов

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                    Е, всички се надяваме на такива високи нива на дивидента, но айде малко по-реалистично... дори при евентуално калкулиране на допълнителна печалба за предоценки от предишни години, едва ли може да се очакват такива зверски нива на печалба/акция... А след това имаме 90 % разпределение (едва ли ще повторят 99 %), данък и т.н.... И не на последно място, определено ме притесняват да не отчетат в последния момент някои "непредвидени и извънредни" разходи за сървис на обслужващото дружество или други външни услуги, с което да поизточат част от печалбата, вместо да я оставят за разпределение към акционерите...

                    А извън дивидента - подценяваш пазара ! Според мен всички серизони играчи вече са си калкулирали очаквания дивидент в цената на която купуват... както се беше изказал някакъв земеделски спец, в момента при тези +2.50 купуват разни камикадзета....ниските обеми на търговия с акцията го доказват, така че в краткосрочен план едва ли може да се очакват чудеса като ръст, да не говорим да не стане някоя корекция

                    Искрено се надявам да си прав с прогнозата, но според мен, преди да приемат отчета през месец май и да е ясно какво да се пусне към акционерите, малко рано и едностранчиво прогнозираш нещата...

                    EDIT: Освен ако не си решил да "повдигнеш" пазара и да утикаш малко акцийки на добра цена на очакващите планините от дивиденти
                    Хи-хи-хи.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                      Булмаркета по тази позиция започна през есента на 2011, заедно с новината за ликвидация на Еларга. Ликвидацията на Еларга е към края си, логично след толкова месеци и тук ще има своя край. Последните 14-15 месеца БФБ е само АТЕРА и ЕЛАРГ - справка оборотите по двете позиции бият почти всички останали взети заедно (не броим където е имало големи пакетни излизания). Да се маха Еларга, че доста скучно стана на БФБ само две акции да гледаме с оборот.

                      Аре още малко остана за ръсттттттттттттт и после пуууууууууууууууууук

                      П.С. Не ме бъркайте с други герои
                      И аз мога да кажа, ще се качи или ще падне, и все някога ще съм познал.

                      Коментар


                      • Е сега вече определено се набалончихте ай дано и за догодина да докарат 50 стотинки дивидент: не е препоръка

                        Коментар


                        • Булмаркета по тази позиция започна през есента на 2011, заедно с новината за ликвидация на Еларга. Ликвидацията на Еларга е към края си, логично след толкова месеци и тук ще има своя край. Последните 14-15 месеца БФБ е само АТЕРА и ЕЛАРГ - справка оборотите по двете позиции бият почти всички останали взети заедно (не броим където е имало големи пакетни излизания). Да се маха Еларга, че доста скучно стана на БФБ само две акции да гледаме с оборот.

                          Аре още малко остана за ръсттттттттттттт и после пуууууууууууууууууук

                          П.С. Не ме бъркайте с други герои
                          Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                            Крайно време беше парички от ЕЛАРГ-а да прелеят тука и в Булленда...а всички, които обясняваха, че това няма да стане да почнат да си дъвчат....те знаят какво!
                            Да си ядат ушите с чесън
                            "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

                            Коментар


                            • Крайно време беше парички от ЕЛАРГ-а да прелеят тука и в Булленда...а всички, които обясняваха, че това няма да стане да почнат да си дъвчат....те знаят какво!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Ма вече няма съм толкова ларж, заставам над 2.666

                                ПС А Геко докато се пули - нека гледа и да се учи.

                                Коментар

                                Working...
                                X