IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gm67 Разгледай мнение
    Здравейте,
    Колебая се между покупката реална земя (по цена около 1100 лв/декар) или акции Атера.
    Става въпрос за дългосрочна (10 години) инвестиция и сума около 10 000.Знам че решението е субективно,но ще се радвам да чуя мненията на по-опитните колеги за предимствата и недостатъците на двата варианта.
    Не си заслужава разправията за десетина декара, освен ако не ти дават висока рента от да кажем 100лв на декар. Пасивно в Атерата спокойно би ти носило 5% до 8% доходност на година.

    Коментар


    • На времето имах същата дилема. Купих Атера. Според мен това е по-доброто решение за такива малки суми. За 10 декара не си струват нервите и разправията с арендатори и пр.. Освен това е и доста по-ликвидно. Разбира се другия вариант също има предимства.

      Коментар


      • трабва и да се ориентираш тия 1100 лв на декар колко рента или доход ако ги обработваш ще носят
        после сравняваш с 10к колко акции взимаш на атерата и на колко декара се равняват, после правиш някакво допускане и за
        този вариант, колко ще взимаш от ренти - това е едната, част която формира дивидента другата е прихода от продажби там прави по консервативни
        допускания и сравнявай
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Здравейте,
          Колебая се между покупката реална земя (по цена около 1100 лв/декар) или акции Атера.
          Става въпрос за дългосрочна (10 години) инвестиция и сума около 10 000.Знам че решението е субективно,но ще се радвам да чуя мненията на по-опитните колеги за предимствата и недостатъците на двата варианта.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            Имаме отчет

            На първо четене (по скоро новото осчетоводяване) не сме надолу, напротив +230х. сравнен с 4Q.16г. - отделно 1,7мил. остатък от 16г.!
            Прогнозата ми се запазва, макар и да ме сърби ръката да сложа един+ , ще се въздържа за сега!
            Last edited by inta53; 31.01.2018, 18:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Мен стабилността на акцията ного ме радва, защото ще мога тихичко да се нагувича с акцийки. Това ми бе идеята отпреди - временно поизлязох на 50%, защото - ясно бе - че дивидентната сгода ще намалее зарад продажбите на лизинг - но с идеята 18-19 година полека-лека да се върна. Така и сторих - за по-малко от година увеличих бройката с близо около 45%. Междувременно - превъртайки тия пари през друго секси имотаджийско дружество, посъбрах дивиденти оттам - макар и не толкова сгодни и най-вече - забърсах сосна капиталова доходност.

              Аз - доволен - да.

              Май вече няма друга българска компания, носеща дивидентна сгода над - да речем - 5.5% - ако не броим Жабокът
              по-скоро нищо не ти беше ясно като гледам какво си драскал

              Коментар


              • Имаме отчет

                Коментар


                • https://www.investor.bg/ikonomika-i-...micata-254639/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Crusible Разгледай мнение
                    Колеги, тука трябваше да има мъчителен низходящ тренд, нали?!? Вече втора година след колосалните прозрения на едно прецакано и един нелеп с ник Булсон продължаваме да мажем филията. Аз специално от повече време я мажа, де но няма значение. Доволен съм!
                    Мен стабилността на акцията ного ме радва, защото ще мога тихичко да се нагувича с акцийки. Това ми бе идеята отпреди - временно поизлязох на 50%, защото - ясно бе - че дивидентната сгода ще намалее зарад продажбите на лизинг - но с идеята 18-19 година полека-лека да се върна. Така и сторих - за по-малко от година увеличих бройката с близо около 45%. Междувременно - превъртайки тия пари през друго секси имотаджийско дружество, посъбрах дивиденти оттам - макар и не толкова сгодни и най-вече - забърсах сосна капиталова доходност.

                    Аз - доволен - да.

                    Май вече няма друга българска компания, носеща дивидентна сгода над - да речем - 5.5% - ако не броим Жабокът
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Колеги, тука трябваше да има мъчителен низходящ тренд, нали?!? Вече втора година след колосалните прозрения на едно прецакано и един нелеп с ник Булсон продължаваме да мажем филията. Аз специално от повече време я мажа, де но няма значение. Доволен съм!

                      Коментар


                      • Гувик-гувик.

                        Интров - според мене - и повече - 14 стинки доход от продажби, около 8 стинки от ренти, отделно преоценки и туй-онуй. Де четеш инфото - съпоставка има с миналата година ли?
                        Last edited by Императорът; 15.01.2018, 13:54. Причина: Туй-онуй
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Потвърждавам прогнозата си от над 0,13/акц. до 0,15/акц.

                          "
                          Продажба на земеделски земи През декември са продадени 672 дка земеделски земи, с което директните продажби за цялата 2017г. стават общо 9 917 дка при средна цена 1204 лв/дка. През 2017г. окончателно са продадени 146 дка земеделски земи при цена 1 500 лв/дка и други 472 дка при цена 1 450 лв/дка по два договора за финансов лизинг от 2015г. Oтделно са продадени 6 597 дка на разсрочено плащане при средна цена 1 346 лв/дка. От 2015 до края на 2017г. общо продадени на финансов лизинг и на разсрочено плащане. са 22 216 дка, които ще бъдат финализирани до пет години."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Някой счита че 13 ст . на акция дивидент не са според очакванията му!
                            Някои пък си напазарихме доволно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kc_3011 Разгледай мнение
                              На някой му трябва кеш за Новогодишната нощ
                              Някой счита че 13 ст . на акция дивидент не са според очакванията му!

                              Коментар


                              • На някой му трябва кеш за Новогодишната нощ

                                Коментар

                                Working...
                                X