IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Форти - миналата година 2 тримесечни репа съм направил за да купувам Атери докато ми дойде свеж кеш. Залагам Атера - купувам пак Атера. Те така.
    Лихвите им се изплатиха стократно
    не искам да ползвам такова финансиране, то въобще не искам повече финансиране, трябва да погася настоящите си кредити - това си мисля ако напреднат цените на акциите през следващите години

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      как забогатяхте с тази атера, а аз останах да зяпам......
      Форти - миналата година 2 тримесечни репа съм направил за да купувам Атери докато ми дойде свеж кеш. Залагам Атера - купувам пак Атера. Те така.
      Лихвите им се изплатиха стократно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Аз мисля, че туканка, ако си гласуваме дивидентче 40+ стинки - трите кинта ги отнасяме като хъхряк бакърено котле. Тогава аз, негодници такива - понеже - щедър - ще ви шитна известно количество.... майната му на дивидентът от 40+ стинки - нали аз ще си докарам 78+ стинки на парче от сосното поскъпване, е ще си оставя малко, та да се порадвам на дивидентът се пак.
        След дивидентът може да се наложи да си ги купувам отново на около 2.18, ама такъв е животът... ( )
        Хммм, мечтател. Докато ти ги сънуваш розовите сънища при мене е вече факт.
        След вчера вече съм на 0.61 себестойност на акция. Преди дивидента !
        Еее, 40% само притежвам в сравнение с най голямото количество Атерки дето съм имал, но цената им си заслужава, а и все пак са си 56% от акциите ми в момента.
        Понамалям го аз БФБ портфейла с близо 38%, аче ще ми трябва кеш да финализирам 1 сделка другия месец. То долу горе ще дойде че се едно си изтеглям печалбата за 15мес тука.

        Мишков - че то по тая женска логика ич не трябва да търгуваме на БФБ-то бе
        Аз съм само 9% в спек позиции, ма честичко си правя "спекулки" и в дългосрочните си с цел поевтиняване на средната цена. Има файда да ти кажа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Аз мисля, че туканка, ако си гласуваме дивидентче 40+ стинки - трите кинта ги отнасяме като хъхряк бакърено котле. Тогава аз, негодници такива - понеже - щедър - ще ви шитна известно количество.... майната му на дивидентът от 40+ стинки - нали аз ще си докарам 78+ стинки на парче от сосното поскъпване, е ще си оставя малко, та да се порадвам на дивидентът се пак.
          След дивидентът може да се наложи да си ги купувам отново на около 2.18, ама такъв е животът... ( )

          как забогатяхте с тази атера, а аз останах да зяпам......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Аз мисля, че туканка, ако си гласуваме дивидентче 40+ стинки - трите кинта ги отнасяме като хъхряк бакърено котле. Тогава аз, негодници такива - понеже - щедър - ще ви шитна известно количество.... майната му на дивидентът от 40+ стинки - нали аз ще си докарам 78+ стинки на парче от сосното поскъпване, е ще си оставя малко, та да се порадвам на дивидентът се пак.
            След дивидентът може да се наложи да си ги купувам отново на около 2.18, ама такъв е животът... ( )
            Импе, с жена ми сте на един акъл за цената след дивидента / и тя каза 2.20/, обаче ми се види малко по-хитра от теб. Нейната логика - ако ги продам и после купя ще платя около 1% на брокера, което пък намалява с 1% печалбата ми. Не те знам женен ли си или не, но имаше един стар филм - "Белите не могат да скачат" в който се казваше: "Слушай жената!".

            Коментар


            • Аз мисля, че туканка, ако си гласуваме дивидентче 40+ стинки - трите кинта ги отнасяме като хъхряк бакърено котле. Тогава аз, негодници такива - понеже - щедър - ще ви шитна известно количество.... майната му на дивидентът от 40+ стинки - нали аз ще си докарам 78+ стинки на парче от сосното поскъпване, е ще си оставя малко, та да се порадвам на дивидентът се пак.
              След дивидентът може да се наложи да си ги купувам отново на около 2.18, ама такъв е животът... ( )
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rururu Разгледай мнение
                това какво означава, че някой продаде Еврохолд за да купи Атера или обратното?
                В една и съща секунда са но сделката с Еврохолд я дава последна системата...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от rururu Разгледай мнение
                  4EH Еврохолд България АД 16:42 130326 0,905 117945,03 -3,83%
                  6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ 16:42 45000 2,621 117945,00 -1,09%
                  това какво означава, че някой продаде Еврохолд за да купи Атера или обратното?

                  Коментар


                  • 4EH Еврохолд България АД 16:42 130326 0,905 117945,03 -3,83%
                    6A6 Адванс Терафонд АДСИЦ 16:42 45000 2,621 117945,00 -1,09%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Предполагаш, че са продавали по-хубавата земя. Не знаеш и каква са купували. Съвсем скоро ще видим структърата на земята към 31.12.2012

                      http://www.karoll.net/bg/?section=in..._advance&id=44

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Предполагаш, че са продавали по-хубавата земя. Не знаеш и каква са купували. Съвсем скоро ще видим структърата на земята към 31.12.2012
                        При средна цена 873 лева няма как да е 5-6 категория.. за покупките вероятно е от подобна категория на продадените, но неокрупнена... но то са и доста по-малко като обем спрямо продажбите..

                        Но при положение, ча са продали 25% от портфейла си миналата година, и то хубави земи... правете си изводите за портфейла като цяло

                        Наистина нещата ще са по-ясни като излязат данните към края на 2012 г.
                        Last edited by dex; 21.03.2013, 17:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          През 2012 са продали 79 хил. дка при средна 873 лева, което значи че са продавали по-хубавата земя

                          Така че структурата се е променила най-вероятно в посока надолу

                          Другото което е, дори 30-40% земи под 5 категория доста дърпа надолу средната цена на портфейла
                          Предполагаш, че са продавали по-хубавата земя. Не знаеш и каква са купували. Съвсем скоро ще видим структърата на земята към 31.12.2012

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                            В годишния за 2011, тъкмо са го отворил.
                            - 3 и 4 категория - около 70 %
                            - 5 и 6 категория - около 26 %
                            - 7-10 категория - под 2,5 %

                            При близо 70 % от земята в Североизточна и Централна Северна България долната сметка не изглежда чак толкова имагинерна.
                            През 2012 са продали 79 хил. дка при средна 873 лева, което значи че са продавали по-хубавата земя

                            Така че структурата се е променила най-вероятно в посока надолу

                            Другото което е, дори 30-40% земи под 5 категория доста дърпа надолу средната цена на портфейла

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Да, видях това, но вероятно и двете са за по-високи категории земи /и продажбите вероятно са на по-окрупнени парцели/

                              От 5-а категория надолу цените са много по-ниски.. за съжаление не вядах справка в бюлетина им от портфейла кои котегории колко земя имат.. има ли такава информация някъде?
                              В годишния за 2011, тъкмо са го отворил.
                              - 3 и 4 категория - около 70 %
                              - 5 и 6 категория - около 26 %
                              - 7-10 категория - под 2,5 %

                              При близо 70 % от земята в Североизточна и Централна Северна България долната сметка не изглежда чак толкова имагинерна.
                              Last edited by equal; 21.03.2013, 16:37.
                              |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                              |___________||__|___|)
                              (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                dex, 600 е малко. През февруари АТЕРА е купила 1746 декара на средна цена 676 и са продали 751 декара при цена 1200.
                                Да, видях това, но вероятно и двете са за по-високи категории земи /и продажбите вероятно са на по-окрупнени парцели/

                                От 5-а категория надолу цените са много по-ниски.. за съжаление не вядах справка в бюлетина им от портфейла кои котегории колко земя имат, както и каква големина.. има ли такава информация някъде?
                                Last edited by dex; 21.03.2013, 16:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X