IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Високи зелени планини ( от дивиденти и пари ). Знаят си работата хорато от АТЕРА и това е ! Според мен корекция ще има или след дивидента или след като вече е покорила заветния връх ( 3-те лева ), но след това отново нагоре и само нагоре !

    НЕ Е ПРЕПОРЪКА !!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Казах ли аз.
      Току що някой ми взе 3К на нов връх от 2.548.
      и ги пласира на 2.60?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        До края на седмицата ще имаме пак ол тайм хай.
        А после и още ..и още...
        Казах ли аз.
        Току що някой ми взе 3К на нов връх от 2.548.
        Мога още някое друго килце да помогна на колегите преди дивидента.
        Ма вече няма съм толкова ларж, заставам над 2.666

        ПС А Геко докато се пули - нека гледа и да се учи.
        Last edited by pipbel; 21.03.2013, 10:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
          Какво грозденце ми приказваш Бустанът е обран, само сладки приказки за отминали реколти още се носят и кънтят в ушите на непросветените.
          И какви дивиденти. Всички знаеме какви дивиденти традиционни раздаваше Атера - някакви стотинки, ако не се лъжа - никой не им обръщаше внимание - колко е дохода на акция от ренти? колко % от земята в отчета се дава за рента въобще? неудобни въпроси нали - това е дивидента от Атера!
          А Атерата - (жабата) видя че (конят) Еларг си подковава копитото, та решиха и те да ликвидират, макар и частично. Ами то като си продадеш най-читавото от баланса и го раздедеш като уж дивидент (така по-добре звучи) после какво правиш? Понеже гледам следиш Топливо, все едно Синергон да си продаде перлата Топливо, ами и Синергон ще даде по 0.50 дивидент ако шитне Топливо, ама после какво правим?
          Та това е избушеняк, ама ще го разберат след време тези, които ти се връзват и откриват позиции тогава, когато такива като теб им продават на исторически връх, както е сега Атерата. Липсва потенциал в тази позиция, тотално обезкървена акция след 14 месечно изтощително без прекъсване рали. Не е препоръка!

          П.С. Доста позиции, в това чисто доста по интересни и потенциални се представиха значително по добре от Атера последните 12 месеца, ама няма нужда да ти ги казвам, карай си с Атерата
          Щом на дружество с 250 000 декара и 75 000 000 кеш викаш "изтърбушено", си представям какви са ти критериите за "напълнена" компания.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
            Какво грозденце ми приказваш Бустанът е обран, само сладки приказки за отминали реколти още се носят и кънтят в ушите на непросветените.
            И какви дивиденти. Всички знаеме какви дивиденти традиционни раздаваше Атера - някакви стотинки, ако не се лъжа - никой не им обръщаше внимание - колко е дохода на акция от ренти? колко % от земята в отчета се дава за рента въобще? неудобни въпроси нали - това е дивидента от Атера!
            А Атерата - (жабата) видя че (конят) Еларг си подковава копитото, та решиха и те да ликвидират, макар и частично. Ами то като си продадеш най-читавото от баланса и го раздедеш като уж дивидент (така по-добре звучи) после какво правиш? Понеже гледам следиш Топливо, все едно Синергон да си продаде перлата Топливо, ами и Синергон ще даде по 0.50 дивидент ако шитне Топливо, ама после какво правим?
            Та това е избушеняк, ама ще го разберат след време тези, които ти се връзват и откриват позиции тогава, когато такива като теб им продават на исторически връх, както е сега Атерата. Липсва потенциал в тази позиция, тотално обезкървена акция след 14 месечно изтощително без прекъсване рали. Не е препоръка!

            П.С. Доста позиции, в това чисто доста по интересни и потенциални се представиха значително по добре от Атера последните 12 месеца, ама няма нужда да ти ги казвам, карай си с Атерата
            старият ти ник да не е "геко"
            гледам си дойдохме на думата синергон и топливо
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • На какво базирате своите изводи за движението на акцията??? А за цената на земята???

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                Марко, а ти да не би да си неуспял купувач, та да "смъкваш" пазара ?
                +Like

                Абе може да се опитвам да съм обективен и реалист, но не съм луд все пак...
                При положение, че съм All-in в акцията, това е последното нещо, което ще направя...

                P.S. Така ли е прозвучало мнението ми ??
                Просто се опитвах да разсъждам обективно, а не в крайносите (било то "обран бустан" или "50 стинки дивидент")...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Грозденцето киселко лиске, нали
                  Който не е копал овреме туканка и при ларгото - верно късничко е сега да сяда на софрата.
                  Ма пък и на колко борси ще намериш перспективна и бъкана с кеш акция да ти дава 16-17% дивидент след само 2 месеца ?
                  Ми шорти щом си уверен, кой те спира. Ама смейш ли...
                  Това да не ти са избушковците.
                  Така е, един само син чип има на БФБ и това му е темата.

                  Скромния ми таргет е 4 кинта до 4 години тука. И 900% профит.
                  Какво грозденце ми приказваш Бустанът е обран, само сладки приказки за отминали реколти още се носят и кънтят в ушите на непросветените.
                  И какви дивиденти. Всички знаеме какви дивиденти традиционни раздаваше Атера - някакви стотинки, ако не се лъжа - никой не им обръщаше внимание - колко е дохода на акция от ренти? колко % от земята в отчета се дава за рента въобще? неудобни въпроси нали - това е дивидента от Атера!
                  А Атерата - (жабата) видя че (конят) Еларг си подковава копитото, та решиха и те да ликвидират, макар и частично. Ами то като си продадеш най-читавото от баланса и го раздедеш като уж дивидент (така по-добре звучи) после какво правиш? Понеже гледам следиш Топливо, все едно Синергон да си продаде перлата Топливо, ами и Синергон ще даде по 0.50 дивидент ако шитне Топливо, ама после какво правим?
                  Та това е избушеняк, ама ще го разберат след време тези, които ти се връзват и откриват позиции тогава, когато такива като теб им продават на исторически връх, както е сега Атерата. Липсва потенциал в тази позиция, тотално обезкървена акция след 14 месечно изтощително без прекъсване рали. Не е препоръка!

                  П.С. Доста позиции, в това чисто доста по интересни и потенциални се представиха значително по добре от Атера последните 12 месеца, ама няма нужда да ти ги казвам, карай си с Атерата
                  Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                    Дааа
                    Всичко показва (техника + фундамент), че след повече от 14 месеца непрекъснат ъъъп тренд и вече П/Б 0.98-1.00 - булмаркета по тази позиция, както и съвсем скоро и при Еларга е към своя логичен край. Или на върха или около върха се намираме (да не спорим за +/- някой друг процент или месец), Но нещата са към край си...Не е препоръка..Умната, ако не русата
                    Грозденцето киселко лиске, нали
                    Който не е копал овреме туканка и при ларгото - верно късничко е сега да сяда на софрата.
                    Ма пък и на колко борси ще намериш перспективна и бъкана с кеш акция да ти дава 16-17% дивидент след само 2 месеца ?
                    Ми шорти щом си уверен, кой те спира. Ама смейш ли...
                    Това да не ти са избушковците.
                    Така е, един само син чип има на БФБ и това му е темата.

                    Скромния ми таргет е 4 кинта до 4 години тука. И 900% профит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Е, всички се надяваме на такива високи нива на дивидента, но айде малко по-реалистично... дори при евентуално калкулиране на допълнителна печалба за предоценки от предишни години, едва ли може да се очакват такива зверски нива на печалба/акция... А след това имаме 90 % разпределение (едва ли ще повторят 99 %), данък и т.н.... И не на последно място, определено ме притесняват да не отчетат в последния момент някои "непредвидени и извънредни" разходи за сървис на обслужващото дружество или други външни услуги, с което да поизточат част от печалбата, вместо да я оставят за разпределение към акционерите...

                      А извън дивидента - подценяваш пазара ! Според мен всички серизони играчи вече са си калкулирали очаквания дивидент в цената на която купуват... както се беше изказал някакъв земеделски спец, в момента при тези +2.50 купуват разни камикадзета....ниските обеми на търговия с акцията го доказват, така че в краткосрочен план едва ли може да се очакват чудеса като ръст, да не говорим да не стане някоя корекция

                      Искрено се надявам да си прав с прогнозата, но според мен, преди да приемат отчета през месец май и да е ясно какво да се пусне към акционерите, малко рано и едностранчиво прогнозираш нещата...

                      EDIT: Освен ако не си решил да "повдигнеш" пазара и да утикаш малко акцийки на добра цена на очакващите планините от дивиденти

                      Марко, а ти да не би да си неуспял купувач, та да "смъкваш" пазара ?
                      Last edited by MiceM; 20.03.2013, 21:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Хъх - аз и сега ако драсна, ще си докарам печалба на акция горе-долу колкото очакваният дивидент, тъй че...

                        Инак аз съм се настроил за около 40 стинки. Ако снесат повече - хубаво.
                        хехе, това поне обяснява оптимизма ти !

                        А иначе това което казваш за капиталовата ти печалба, мисля че потвърждава точно това, което казах - дивидента е калкулиран в цените...

                        Коментар


                        • Хъх - аз и сега ако драсна, ще си докарам печалба на акция горе-долу колкото очакваният дивидент, тъй че...

                          Инак аз съм се настроил за около 40 стинки. Ако снесат повече - хубаво.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Аре да видим, като си изгласуваме около 46.8 стинки дивидентец - дали туй връхът е....
                            Е, всички се надяваме на такива високи нива на дивидента, но айде малко по-реалистично... дори при евентуално калкулиране на допълнителна печалба за предоценки от предишни години, едва ли може да се очакват такива зверски нива на печалба/акция... А след това имаме 90 % разпределение (едва ли ще повторят 99 %), данък и т.н.... И не на последно място, определено ме притесняват да не отчетат в последния момент някои "непредвидени и извънредни" разходи за сървис на обслужващото дружество или други външни услуги, с което да поизточат част от печалбата, вместо да я оставят за разпределение към акционерите...

                            А извън дивидента - подценяваш пазара ! Според мен всички серизони играчи вече са си калкулирали очаквания дивидент в цената на която купуват... както се беше изказал някакъв земеделски спец, в момента при тези +2.50 купуват разни камикадзета....ниските обеми на търговия с акцията го доказват, така че в краткосрочен план едва ли може да се очакват чудеса като ръст, да не говорим да не стане някоя корекция

                            Искрено се надявам да си прав с прогнозата, но според мен, преди да приемат отчета през месец май и да е ясно какво да се пусне към акционерите, малко рано и едностранчиво прогнозираш нещата...

                            EDIT: Освен ако не си решил да "повдигнеш" пазара и да утикаш малко акцийки на добра цена на очакващите планините от дивиденти
                            Last edited by Van Basten; 20.03.2013, 19:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Benz Mafia 4 Разгледай мнение
                              Дааа
                              Всичко показва (техника + фундамент), че след повече от 14 месеца непрекъснат ъъъп тренд и вече П/Б 0.98-1.00 - булмаркета по тази позиция, както и съвсем скоро и при Еларга е към своя логичен край. Или на върха или около върха се намираме (да не спорим за +/- някой друг процент или месец), Но нещата са към край си...Не е препоръка..Умната, ако не русата
                              Аре да видим, като си изгласуваме около 46.8 стинки дивидентец - дали туй връхът е....
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Дааа
                                Всичко показва (техника + фундамент), че след повече от 14 месеца непрекъснат ъъъп тренд и вече П/Б 0.98-1.00 - булмаркета по тази позиция, както и съвсем скоро и при Еларга е към своя логичен край. Или на върха или около върха се намираме (да не спорим за +/- някой друг процент или месец), Но нещата са към край си...Не е препоръка..Умната, ако не русата
                                Ръстттттттттттттттттттттт ттттттттттттттттттттттттт

                                Коментар

                                Working...
                                X