IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    какво казвате, че от близиинга Импето няма да дочака радост 2020? Правилно ли разбирам - всичко вече е раздадено?
    печалбата раздадена, а лизинга продължава - мислиш ли че е възможно?
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      какво казвате, че от близиинга Импето няма да дочака радост 2020? Правилно ли разбирам - всичко вече е раздадено?
      Ако Ван Бастен е прав ще има доста разочаровани. И аз между тях. А мнението му ще е едно от най-ценните в този форум напоследък.

      Коментар


      • какво казвате, че от близиинга Импето няма да дочака радост 2020? Правилно ли разбирам - всичко вече е раздадено?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          Ами Не е ОК.
          Именно точно това визирах, че НЕ Е коректно.

          Отново подчертавам, че лично аз така прочитам промяната в счетоводната политика и затова ти предложих, ако искаш да прегледаш сам промяната и да си кажеш мнението.

          Това което си написал беше валидно преди промяната - идеята в началото наистина беше, част от приходите от продадените на разсрочено плащане декари да се разпределят през 5-те години и/или в 5-тата година да се формира крайната печалба и да се разпредели като дивидент.

          Но с промяната обявена през 2017 г., това отпадна и се измени на 180 градуса - накратко вече няма разлика дали се продава дирекно или на разсрочено - прихода и печалбата се book-ват в годината на продажба. (т.е. дори разсроченото трябва да е по-неизгоден вариант, защото формираш печалбата незабавно и трябва да дадеш дивидент за нея, но реално чакаш 5 години докато си събереш парите от продажбата).

          Както писах в предния пост, дори направиха това и със задна дата за вече приключената 2016-а година.

          Или конкретно за това, което си написал - тези ~22 000 дка са вече отчетени през 2016 и 2017 г., като формираната от тях печалба вече е разпределена към акционерите под формата на дивидент. За следващите години от тях нищо няма да се генерира като печалба/ респективно дивидент.

          Поздрави и успех !
          Благодаря
          ще прочета и ще питам в АТЕРА

          Поздрави

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            доскоро тези на изплащане би трябвало да разпределят само компонента на лихвата, а печалбата на края на периода,
            ако не са продадени и има още плащания по нови правила, не би ли трябвало и печалбата от продажбата да я съотнасят за някъв период
            не съм навътре със счетоводството много

            Според мен си по близо до истината, - от 2017 г. с нововъведенията се усвоява само реципрочната част от плащанията до съответната календарна приключена!
            Но защо никой не споделя мнение за въпросните "предварителни договори за ПРОДАЖБА"-
            -не могат да се влачат във времето до безкрай или пък не дай си да се приплитат или застъпват по район и клиенти!

            Коментар


            • Или конкретно за това, което си написал - тези ~22 000 дка са вече отчетени през 2016 и 2017 г., като формираната от тях печалба вече е разпределена към акционерите под формата на дивидент. За следващите години от тях нищо няма да се генерира като печалба/ респективно дивидент.

              Поздрави и успех !
              доскоро тези на изплащане би трябвало да разпределят само компонента на лихвата, а печалбата на края на периода,
              ако не са продадени и има още плащания по нови правила, не би ли трябвало и печалбата от продажбата да я съотнасят за някъв период
              не съм навътре със счетоводството много
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                нали най долу съм писал че имат 22 000 дка на разсрочено плащате които се отчитат частично всяка година

                22 000 делено на 5 г. все едно са си осигурили 5 000 дка продадени

                така окс ли щеше да е, ако бях доуточнил?
                Иначе идеята е че няма нови продажби

                Поздрави
                Ами Не е ОК.
                Именно точно това визирах, че НЕ Е коректно.

                Отново подчертавам, че лично аз така прочитам промяната в счетоводната политика и затова ти предложих, ако искаш да прегледаш сам промяната и да си кажеш мнението.

                Това което си написал беше валидно преди промяната - идеята в началото наистина беше, част от приходите от продадените на разсрочено плащане декари да се разпределят през 5-те години и/или в 5-тата година да се формира крайната печалба и да се разпредели като дивидент.

                Но с промяната обявена през 2017 г., това отпадна и се измени на 180 градуса - накратко вече няма разлика дали се продава дирекно или на разсрочено - прихода и печалбата се book-ват в годината на продажба. (т.е. дори разсроченото трябва да е по-неизгоден вариант, защото формираш печалбата незабавно и трябва да дадеш дивидент за нея, но реално чакаш 5 години докато си събереш парите от продажбата).

                Както писах в предния пост, дори направиха това и със задна дата за вече приключената 2016-а година.

                Или конкретно за това, което си написал - тези ~22 000 дка са вече отчетени през 2016 и 2017 г., като формираната от тях печалба вече е разпределена към акционерите под формата на дивидент. За следващите години от тях нищо няма да се генерира като печалба/ респективно дивидент.

                Поздрави и успех !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                  Пичове,

                  Цитирал съм inta, тъй като е последния пост тук във форума засягащ разсроченото плащане, но обръщам вниманиe на всички.

                  Виждам, че дори много добър инвеститор като него може би е пропуснал важен детайл, а видях че и в статията на Мариян (който иначе е перфектен познавач на дружеството) от вчера (https://www.investor.bg/novini-i-ana...e-zemi-266569/ ) също според мен се пропуска този момент.

                  И други колеги във времето тук в постовете са описвали, че разчитат на бъдещи дивиденти от продажбите на разсрочено плащане от последните години (за Императора, дето се готвеше да влиза обратно "къмто" 2020-2021 няма да коментирам.... ).

                  Та, както писах в коментара си към Мариян в статията, като съвет и към Вас, защото не видях през настоящата година никой да коментира това - Прегледайте си още веднъж годишния отчет на Адванса за 2017 г., защото ми се струва, че повечето от Вас не сте обърнали внисмание, че има съществена промяна в счетоводната политика на дружеството по отношение на продажбите на разсрочено плащане.

                  Естествено всеки сам си интерпретира тази промяна, но според мен - печалбата от продажбата на декарите от разсрочено вече се отчита в годината на продажбата им (респективно формира част от дивидента за следващата я година), а не в последната година от разсроченото плащане, както си мислехме по-рано. От дружеството дори прекалкулираха тази печалба със задна дата за вече "завторената" 2016 г. и респективно увеличиха финансовия резултат за тази (2016-а) година.

                  Това е личния ми прочит на счетоводната промяна, иначе нека всеки да си анализира сам информацията, просто реших да споделя този важен аспект, който според мен по някаква причина е убягнал на мнозина, а е важен за тези които се опитват да правят някакъв анализ и прогнози за бъдещите финансови резултати, респективно дивиденти.

                  Успех на всички !



                  нали най долу съм писал че имат 22 000 дка на разсрочено плащате които се отчитат частично всяка година

                  22 000 делено на 5 г. все едно са си осигурили 5 000 дка продадени

                  така окс ли щеше да е, ако бях доуточнил?
                  Иначе идеята е че няма нови продажби

                  Поздрави

                  Коментар


                  • Предварителен д-р се сключва за фиксиран срак(в повечето случаи за месец, но има и изключения -фиксирани също) служест за оформяне на документите за следващият собственик!
                    И от Атера трябва да пояснят - как те използват тази формолировка-щампа- ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР ЗА ПРОДАЖБА НА АКТИВИ - ПРЕНесени от миналата година за ~2200дка и постепенно намалящи без отчетени реални продажби!!!!!!!!!!!!!!
                    Last edited by inta53; 17.08.2018, 10:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                      Пичове,

                      Цитирал съм inta, тъй като е последния пост тук във форума засягащ разсроченото плащане, но обръщам вниманиe на всички.

                      Виждам, че дори много добър инвеститор като него може би е пропуснал важен детайл, а видях че и в статията на Мариян (който иначе е перфектен познавач на дружеството) от вчера (https://www.investor.bg/novini-i-ana...e-zemi-266569/ ) също според мен се пропуска този момент.

                      И други колеги във времето тук в постовете са описвали, че разчитат на бъдещи дивиденти от продажбите на разсрочено плащане от последните години (за Императора, дето се готвеше да влиза обратно "къмто" 2020-2021 няма да коментирам.... ).

                      Та, както писах в коментара си към Мариян в статията, като съвет и към Вас, защото не видях през настоящата година никой да коментира това - Прегледайте си още веднъж годишния отчет на Адванса за 2017 г., защото ми се струва, че повечето от Вас не сте обърнали внисмание, че има съществена промяна в счетоводната политика на дружеството по отношение на продажбите на разсрочено плащане.

                      Естествено всеки сам си интерпретира тази промяна, но според мен - печалбата от продажбата на декарите от разсрочено вече се отчита в годината на продажбата им (респективно формира част от дивидента за следващата я година), а не в последната година от разсроченото плащане, както си мислехме по-рано. От дружеството дори прекалкулираха тази печалба със задна дата за вече "завторената" 2016 г. и респективно увеличиха финансовия резултат за тази (2016-а) година.

                      Това е личния ми прочит на счетоводната промяна, иначе нека всеки да си анализира сам информацията, просто реших да споделя този важен аспект, който според мен по някаква причина е убягнал на мнозина, а е важен за тези които се опитват да правят някакъв анализ и прогнози за бъдещите финансови резултати, респективно дивиденти.

                      Успех на всички !




                      За себе си го прочетах няколко пъти докато схвана (има много текст в пояснителните), че вече отчисляват, но за изписването на на 22стр. -"предварителни договори за продажба- така и не ми го приема кофата обременена от практиката ;- ЩЕ ДА Е ПРИЧИНАТА !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                        Кога си прав- що да рече човек, но компетентноста ти до тук ли е? Туй и без "приятели" го знаем!
                        За обирането на окапалите от вятъра плодове - кой мине по рано и навреме вземе повече, за останалите мераклии -с кесията на пазара. Вземи речи за потенциала нещо! Зер стоката (за коя иде реч) не се ражда кът реколтата и за тия къде се хранят от нея, алчноста не им е чужда, пък и други мераклии (последователи) се раждат! Имат не е кат да нямат и уедряват,- ЗА ПОТЕНЦИАЛА и ПОТЕНЦИАЛНИТЕ клиети РЕЧИ, с един приятел само няма да е!
                        От години ги гледаш как си градят-разграждат двора, къде "сеят", къде си продават имането и все края им предричаш, а те и пари си имат, двор не малък, 13% разсрочено продаден,10% градски двори (и те пазар чакат), и видимо не ги харесваш!
                        От 2016г. след поредна рента от 30,00/дка. продадах З.З. на локален пик (за сега) и добавих тук, реципрочно рентата ми се вдигна средно с >25%, пазарната ми е с >+18% за района, флексабилен съм за секунди с въпросния актив и с 20/25% от него успешно (за сега) бера и засявам "култури" в сезони различни!
                        Ти си човек продаващ(работещ) с пари, едвали е нужно да добавям още акценти. За мен бизнеса е работещ и има още какво да даде, което не значи да го "купиш и забравиш". Отстрани като те гледам и ти си развързал кесията и садиш нейде!
                        За туй сме по тия ширини, да садим, берем и пресяваме! - УСПЕХ !!!
                        Пичове,

                        Цитирал съм inta, тъй като е последния пост тук във форума засягащ разсроченото плащане, но обръщам вниманиe на всички.

                        Виждам, че дори много добър инвеститор като него може би е пропуснал важен детайл, а видях че и в статията на Мариян (който иначе е перфектен познавач на дружеството) от вчера (https://www.investor.bg/novini-i-ana...e-zemi-266569/ ) също според мен се пропуска този момент.

                        И други колеги във времето тук в постовете са описвали, че разчитат на бъдещи дивиденти от продажбите на разсрочено плащане от последните години (за Императора, дето се готвеше да влиза обратно "къмто" 2020-2021 няма да коментирам.... ).

                        Та, както писах в коментара си към Мариян в статията, като съвет и към Вас, защото не видях през настоящата година никой да коментира това - Прегледайте си още веднъж годишния отчет на Адванса за 2017 г., защото ми се струва, че повечето от Вас не сте обърнали внисмание, че има съществена промяна в счетоводната политика на дружеството по отношение на продажбите на разсрочено плащане.

                        Естествено всеки сам си интерпретира тази промяна, но според мен - печалбата от продажбата на декарите от разсрочено вече се отчита в годината на продажбата им (респективно формира част от дивидента за следващата я година), а не в последната година от разсроченото плащане, както си мислехме по-рано. От дружеството дори прекалкулираха тази печалба със задна дата за вече "завторената" 2016 г. и респективно увеличиха финансовия резултат за тази (2016-а) година.

                        Това е личния ми прочит на счетоводната промяна, иначе нека всеки да си анализира сам информацията, просто реших да споделя този важен аспект, който според мен по някаква причина е убягнал на мнозина, а е важен за тези които се опитват да правят някакъв анализ и прогнози за бъдещите финансови резултати, респективно дивиденти.

                        Успех на всички !




                        Коментар


                        • Тук за продажби и прогнозни дивиденти чак след октомври ще се пише, до сега нищо интересно.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Адванс Терафонд АДСИЦ - Месечен бюлетин юли 2018г.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              Моделът на Адванса не е много конкурентен и поради това се стигна до тук. Като имаше ръст на цените на земята, каквото и да направиш си на печалба и ние тук като наблюдатели не може да определим дали се прави максималното, а то явно не е било.
                              Най-близо до пазара са фермерите. Те държат контактите със собствениците, те договарят рентите, те плащат на тях. Преди време по-лесно ги заобикаляха Адванса със собственици в големите градове, които не им се ходеше до някое село. Те май намаляха и то си личи.
                              Няма как фермера да се остави с години да го заобикалят, да не е наясно с цените, кой ще продава, кога и как. То и сега станаха много съсобствениците на парцелите и докато се разберат ……
                              Все едно ако имате бизнес, някой с години да ви взема от пазара евтино и да ви го препродава скъпо.
                              Това свърши.
                              Както и свърши ентусиазма за скъпи покупки на големи пакети пълни с неработеща се земя.
                              Един мой приятел, който всяка година правеше големи обороти на Адванса вече ги е отсвирил.
                              Това ви го писах още преди 3-5 години, но нямаше кой да го премисли.
                              Сега каквото изкарат - отива за издръжка. Горницата е малка, т.е. за акционерите.

                              Кога си прав- що да рече човек, но компетентноста ти до тук ли е? Туй и без "приятели" го знаем!
                              За обирането на окапалите от вятъра плодове - кой мине по рано и навреме вземе повече, за останалите мераклии -с кесията на пазара. Вземи речи за потенциала нещо! Зер стоката (за коя иде реч) не се ражда кът реколтата и за тия къде се хранят от нея, алчноста не им е чужда, пък и други мераклии (последователи) се раждат! Имат не е кат да нямат и уедряват,- ЗА ПОТЕНЦИАЛА и ПОТЕНЦИАЛНИТЕ клиети РЕЧИ, с един приятел само няма да е!
                              От години ги гледаш как си градят-разграждат двора, къде "сеят", къде си продават имането и все края им предричаш, а те и пари си имат, двор не малък, 13% разсрочено продаден,10% градски двори (и те пазар чакат), и видимо не ги харесваш!
                              От 2016г. след поредна рента от 30,00/дка. продадах З.З. на локален пик (за сега) и добавих тук, реципрочно рентата ми се вдигна средно с >25%, пазарната ми е с >+18% за района, флексабилен съм за секунди с въпросния актив и с 20/25% от него успешно (за сега) бера и засявам "култури" в сезони различни!
                              Ти си човек продаващ(работещ) с пари, едвали е нужно да добавям още акценти. За мен бизнеса е работещ и има още какво да даде, което не значи да го "купиш и забравиш". Отстрани като те гледам и ти си развързал кесията и садиш нейде!
                              За туй сме по тия ширини, да садим, берем и пресяваме! - УСПЕХ !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Моделът на Адванса не е много конкурентен и поради това се стигна до тук. Като имаше ръст на цените на земята, каквото и да направиш си на печалба и ние тук като наблюдатели не може да определим дали се прави максималното, а то явно не е било.
                                Най-близо до пазара са фермерите. Те държат контактите със собствениците, те договарят рентите, те плащат на тях. Преди време по-лесно ги заобикаляха Адванса със собственици в големите градове, които не им се ходеше до някое село. Те май намаляха и то си личи.
                                Няма как фермера да се остави с години да го заобикалят, да не е наясно с цените, кой ще продава, кога и как. То и сега станаха много съсобствениците на парцелите и докато се разберат ……
                                Все едно ако имате бизнес, някой с години да ви взема от пазара евтино и да ви го препродава скъпо.
                                Това свърши.
                                Както и свърши ентусиазма за скъпи покупки на големи пакети пълни с неработеща се земя.
                                Един мой приятел, който всяка година правеше големи обороти на Адванса вече ги е отсвирил.
                                Това ви го писах още преди 3-5 години, но нямаше кой да го премисли.
                                Сега каквото изкарат - отива за издръжка. Горницата е малка, т.е. за акционерите.
                                Точно за това най-доброто решение в скоро време - ако няма драстична промяна в рентите е именно ликвидацията, защото в противен случай огромна част от прихода отива за издръжка, а това няма как и да не срине цената на акция в един "щастлив" ден.
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X