IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моделът на Адванса не е много конкурентен и поради това се стигна до тук. Като имаше ръст на цените на земята, каквото и да направиш си на печалба и ние тук като наблюдатели не може да определим дали се прави максималното, а то явно не е било.
    Най-близо до пазара са фермерите. Те държат контактите със собствениците, те договарят рентите, те плащат на тях. Преди време по-лесно ги заобикаляха Адванса със собственици в големите градове, които не им се ходеше до някое село. Те май намаляха и то си личи.
    Няма как фермера да се остави с години да го заобикалят, да не е наясно с цените, кой ще продава, кога и как. То и сега станаха много съсобствениците на парцелите и докато се разберат ……
    Все едно ако имате бизнес, някой с години да ви взема от пазара евтино и да ви го препродава скъпо.
    Това свърши.
    Както и свърши ентусиазма за скъпи покупки на големи пакети пълни с неработеща се земя.
    Един мой приятел, който всяка година правеше големи обороти на Адванса вече ги е отсвирил.
    Това ви го писах още преди 3-5 години, но нямаше кой да го премисли.
    Сега каквото изкарат - отива за издръжка. Горницата е малка, т.е. за акционерите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Като гледам направо са се затичали след краха от 2008, специално на БФБ.
      защо не четете внимателно, а отговаряте първосигнално???

      човека ти пише, че след 2 години пазара на земя ще е "отворен" за чужденци, а ти му отговаряш за БФБ ........... че дори и някой те е лайкнал...

      мъка
      НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

        Е тука вече си много прав http://ec.europa.eu/eurostat/documen...f-f22f68d541df

        Да ти кажа ли кога това неравенство ще изчезне, и то напълно ? .....Ами като налазят чужденците
        Като гледам направо са се затичали след краха от 2008, специално на БФБ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
          в смисъл тренда е еднакъв за всички,пък неравенството ни в цената на земята с тях е главоломно
          Е тука вече си много прав http://ec.europa.eu/eurostat/documen...f-f22f68d541df

          Да ти кажа ли кога това неравенство ще изчезне, и то напълно ? .....Ами като налазят чужденците

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Баце, в тоя случай бедна ще ти е фантазията, фантастиката няма ти помогне много, понаблегни на хорър жанра...
            Все пак добрата новина за тебе тука е че ще падне по малко от доста други картони и пазара като цяло.
            Това ще стане ,щото ти ,г-н Никой го казваш ,така ли ? Нещо с цифри и факти да се подкрепиш ,или просто хвърля боб ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

              Баце,аз обичам много фантастичните филми и харесвам фантастиката като цяло,но такива цени ми е трудно даже да си ги представя, при 20% поскъпване на пшеницата тази година.

              Такива цени ,и да ги задържи поне седмица-две,може да видим само ако има световна криза и фондовите пазари по света повлекат и нас.Но ще е временно явление.Дългосрочния тренд е много силно нагоре на земеделската земя при тея атмосферни катаклизми,който и ще се увеличават.
              Баце, в тоя случай бедна ще ти е фантазията, фантастиката няма ти помогне много, понаблегни на хорър жанра...
              Все пак добрата новина за тебе тука е че ще падне по малко от доста други картони и пазара като цяло.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                Пак си в грешка,земеделската земя не е ниско-качествени бетонни коптори в сф,който стоят празни (над 30% в момента) .При тях цената може и да зависи от стандарта донякъде.
                Земеделската продукция в БГ обаче в голямата си част е за износ и цената и ще зависи от световните цени на храните,а при тях има само една тенденция.Постоянно и трайно поскъпване.
                Е....ми те световните цени са едни и същи за всички държави в Европа ,в смисъл тренда е еднакъв за всички,пък неравенството ни в цената на земята с тях е главоломно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                  Баце ,за разлика от теб а и много други в темата ,аз преди месец два правих дълго проучване да купя земя и то не малко.Даже ходих и на огледи в Силистренско,която не била уж в Добруджа Много добре съм запознат с цените освен ако от 40-50 дена са се променили ,но периодично хвърлям по едно око, понеже интереса не ми е спаднал.
                  Ок. Дано си прав.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Бате, ти сериозно ли се опитваш да ни убедиш
                    Баце ,за разлика от теб а и много други в темата ,аз преди месец два правих дълго проучване да купя земя и то не малко.И в момента имам ,но малко.Даже ходих и на огледи в Силистренско,която не била уж в Добруджа Много добре съм запознат с цените освен ако от 40-50 дена са се променили ,но периодично хвърлям по едно око, понеже интереса не ми е спаднал.Като си чукнал 2 пъти в имотбг не те прави специалист по цените.И аз го казвам без лоши чувства.А акцията ще поскъпва,това е неминуемо.Единствения вариант за обратното е лошо управление,но аз мисля че хората зад Атерата са много напред с материала, и сами няма да си заколят златната кокошка.Друг вариант е световна криза по подобие на 2008,но и тогава спада ще е само временен.
                    Last edited by kurta007; 03.08.2018, 21:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Според мен нито "моят" сценарий нито "твоят" ще доведат до драстични промени в цената на земята в едната или др. посока,тя ще се определя главно от стандарта и покупателната способност на предприемачите земеделци.........Да не забравяме че печалбата за декар на година при земеделците без субсидиите е под 180 лева на декар за собствениците(под 100 лв. при арендаторите), говоря за Добруджа
                      Пак си в грешка,земеделската земя не е ниско-качествени бетонни коптори в сф,който стоят празни (над 30% в момента) .При тях цената може и да зависи от стандарта донякъде.
                      Земеделската продукция в БГ обаче в голямата си част е за износ и цената и ще зависи от световните цени на храните,а при тях има само една тенденция.Постоянно и трайно поскъпване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                        Кой те излъга ? http://www.advanceterrafund.bg/imote...edelska-zemja/
                        Целия Силистренски район е Добруджа,даже като цяло земята там е и по-плодородна и скъпа от тази около Добрич.Над 2500лв /д
                        Шумен,Разград ,там ако изобщо някой продава е над 2к ++ пък за комасирани парцели абсурд ...дефицит голям
                        Бате, ти сериозно ли се опитваш да ни убедиш че земята в Силистра, е по-скъпа от тази в Добрич? Хубавото на итнернет е че всеки може да си проверява информацията, и е факт че основна част от Добруджа се намира в област Добрич. Освен това всеки може да влезе в сайт за имоти, и да провери колко струват нивите в Шумен примерно. И след като преди няколко дни, някой ме беше обвинил че не говоря в цифри, ето, казвам ти че нивите нито в Силистра, нито в Шумен са по 3000 лв./декар. Пак ти казвам, не го казвам с лоши чувства. И аз имам акции на дружеството, и аз имам интерес цената да се качва. И на акцията и на зем. земя, но не може да пишем меко казано "преувеличени" неща, само и само да се стремим да "вдигнем" акцията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                          Това е кофти,да.Ами цената от 2500лв/д още на другия ден ще падне до 10лв/д.Даже може и да я подаряват ,а на места очаквам и продавачите да плащат на купувачите,само и само да се отърват с цел да спестят този непосилен и огромен данък от 20-30лв.


                          И един контра въпрос.
                          А как биха се променили нещата след 2г, когато и чужденци ще могат да купуват земеделска земя ??? И когато вече ще има пазарен принцип при определяне на цената и ,а не като сега 5-6 големи полу-земеделци ,полу- феодали, да определят всичко в БГ земеделието.
                          Според мен нито "моят" сценарий нито "твоят" ще доведат до драстични промени в цената на земята в едната или др. посока,тя ще се определя главно от стандарта и покупателната способност на предприемачите земеделци.........Да не забравяме че печалбата за декар на година при земеделците без субсидиите е под 180 лева на декар за собствениците(под 100 лв. при арендаторите), говоря за Добруджа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                            Ами ако въведат данък на земеделска земя,как биха се променили нещата...........
                            Това е кофти,да.Ами цената от 2500лв/д още на другия ден ще падне до 10лв/д.Даже може и да я подаряват ,а на места очаквам и продавачите да плащат на купувачите,само и само да се отърват с цел да спестят този непосилен и огромен данък от 20-30лв.


                            И един контра въпрос.
                            А как биха се променили нещата след 2г, когато и чужденци ще могат да купуват земеделска земя ??? И когато вече ще има пазарен принцип при определяне на цената и ,а не като сега 5-6 големи полу-земеделци ,полу- феодали, да определят всичко в БГ земеделието.
                            Last edited by kurta007; 03.08.2018, 20:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Ами ако въведат данък на земеделска земя,как биха се променили нещата...........
                              Или се намалят субсидите или има замърсяване от шистов добив или маджовците спретнат неква схема в бъдеще. И да не забряваме, че сме в България и акцията се търгува на БФБ. Иначе акцията си е о кей за сега и с потенцял.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                                Баце,аз обичам много фантастичните филми и харесвам фантастиката като цяло,но такива цени ми е трудно даже да си ги представя, при 20% поскъпване на пшеницата тази година.

                                Такива цени ,и да ги задържи поне седмица-две,може да видим само ако има световна криза и фондовите пазари по света повлекат и нас.Но ще е временно явление.Дългосрочния тренд е много силно нагоре на земеделската земя при тея атмосферни катаклизми,който и ще се увеличават.



                                Писал съм спрямо АКТИВИТЕ.И да има и да няма ликвидация,те земите си стоят.Нито хляб искат,нито вода.И при земетресение и каквито и да е катаклизми,войни,икономически кризи ,те пак ще са там,за разлика от много други активи.Активи,които са дефицитни,не могат да се произвеждат или принтират.И активи,впредив глобалното затопляне +нарастващо световно население над 7.6млрд вече,са само с една тенденция,силно поскъпване.
                                Ами ако въведат данък на земеделска земя,как биха се променили нещата...........

                                Коментар

                                Working...
                                X