IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение




    Ако 5 ст е дивидента за да имаме 5% доходност цената на акцията трябва да е 1 лв Аз като гледам числата може и 4 ст да е дивидента.

    Въпросът за мен е на колко ниска дивидентна доходност е готов пазарът да държи тази акция. Ако дивидентната доходността трябва да е поне 3% то път надолу има но нека пазарът да си каже думата. Толкова нисък резултат не е имал Адванс от 2010-та година! та явно имаме сериозна промяна в секторът


    Успех!
    политиката му е правилна ........аз ще допълвам............голяма част от земите на адванса се намират в врачанско и плевенско а в този регион за последната 1,5 г. земята поскъпна с около 20% а рентите с около 15% са завишени..............личен опит и наблюдение от първа ръка..........не е препоръка с търговията на акциите им. Всеки си има глава на раменете ....успех на всички

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

      -Дали дивидента ще е 5% или 10% или може и 15% даже (ако цената падне повечеко) не се знае.Щото имат да взимат сигурни 5ст/акция от лизинги за тази година.Леки продажби даже и на малко декара през Q1 2019 биха качили дивидента ,както казах много лесно до 10% и нагоре(според актуалната цена на акцията)

      -Таксите за подръжка се поемат от рентата на земята.Не само продажбите са приходи тук,има и рента.

      -Ако си продал акции за да купиш земя ,автоматчно си влезнал вътрешна гума.Защо ? Първо си олекнал с 4-5-6% нотариални такси.Ако земята я даваш на аренадатори, я вземеш 2-3% я не. Тук 5% са ти почти гарантирани.

      -Влезнал съм в тая акция,понеже е силно подценена.Аз не гоня по 2% в некви смешни компании като химмипорт, и утре като гръмне една криза и да ги занули за пореден път.
      Атерата имат 220 000 декара в момента,което даже и според тяхните занижени оценки е 2.70-2.80/акция.Не го казвам аз, а те.Мога да държа и 30г и а и доживот.Даже и да паднат -70 и -80% нито ще ми повлияе емоционално,още по-малко финансово.За 20г макс ги избивам от дивидент само.
      Основната ми дейност и инвестиции (общо над 90% разделени на няколко места) са в други сектори.
      Тези 220 000 земя са като гаранция за мен.

      Тука тънкия момент който дребните риби не разбират е ,че колкото повече активи имаш,толкова по-трудно се управляват.Трябва да се хеджираш и то в различни сектори,според времевия период и според още 100 неща.Трябва да имаш поглед и върхи фондови, и върху дългови и въху лихвени пазари,и върху какво ли още неА не като тях да ходят на работа всеки ден, и да са роби на някой за по 1000-1300лв макс и като вкарат 5-10к на борсата и са големата работа Зануляват и после пак събират.

      -Технически аз "виждам" ,че се чертае някакво дъно тук.Дали ще е временно или от по-голям мащаб,ще видим. Ако видя голямото спускане в бездата,вероятно аз ще излезна преди всички останали.

      -Има вече над 10% скрита инфлация за 2018.За 2019 и 2020 няма да намалява ,а напротив.Е ,кой продава актив оценен на 2.70 за 1.95(-27%),и то в период на растящи храни(ресурс който се добива от този актив) и покачваща се инфлация ??? Отговора го знаем



      Ако 5 ст е дивидента за да имаме 5% доходност цената на акцията трябва да е 1 лв Аз като гледам числата може и 4 ст да е дивидента.

      Въпросът за мен е на колко ниска дивидентна доходност е готов пазарът да държи тази акция. Ако дивидентната доходността трябва да е поне 3% то път надолу има но нека пазарът да си каже думата. Толкова нисък резултат не е имал Адванс от 2010-та година! та явно имаме сериозна промяна в секторът


      Успех!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Е добре де, щом си такъв пророк и специалист, защо влезе на 2,20 лв., а не сега на 1,94 лв. ? Не мога да разбера откъде го вадиш това самочувствие, след като единствената ти прогноза във форума е грешна. Опорната точка с 3000-те процента печалба не я ли "изиграхме" вече? Човешко е да се греши, но е хубаво човек да се учи от грешките си, а не да си заравя главата в пясъка, и да се бие в гърдите колко е умен, а другите не му оценяват "потенциала". Аз още чакам 3лв. за акция тук, и 3000лв. за декар в Силистра (по твои прогнози).
        вероятно е купил от мен на 2.20-2.19
        а сега ми обяснява , че струва 2.70... да знаех да му ги продам на 2.70
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

          -Дали дивидента ще е 5% или 10% или може и 15% даже (ако цената падне повечеко) не се знае.Щото имат да взимат сигурни 5ст/акция от лизинги за тази година.Леки продажби даже и на малко декара през Q1 2019 биха качили дивидента ,както казах много лесно до 10% и нагоре(според актуалната цена на акцията)

          -Таксите за подръжка се поемат от рентата на земята.Не само продажбите са приходи тук,има и рента.

          -Ако си продал акции за да купиш земя ,автоматчно си влезнал вътрешна гума.Защо ? Първо си олекнал с 4-5-6% нотариални такси.Ако земята я даваш на аренадатори, я вземеш 2-3% я не. Тук 5% са ти почти гарантирани.

          -Влезнал съм в тая акция,понеже е силно подценена.Аз не гоня по 2% в некви смешни компании като химмипорт, и утре като гръмне една криза и да ги занули за пореден път.
          Атерата имат 220 000 декара в момента,което даже и според тяхните занижени оценки е 2.70-2.80/акция.Не го казвам аз, а те.Мога да държа и 30г и а и доживот.Даже и да паднат -70 и -80% нито ще ми повлияе емоционално,още по-малко финансово.За 20г макс ги избивам от дивидент само.
          Основната ми дейност и инвестиции (общо над 90% разделени на няколко места) са в други сектори.
          Тези 220 000 земя са като гаранция за мен.

          Тука тънкия момент който дребните риби не разбират е ,че колкото повече активи имаш,толкова по-трудно се управляват.Трябва да се хеджираш и то в различни сектори,според времевия период и според още 100 неща.Трябва да имаш поглед и върхи фондови, и върху дългови и въху лихвени пазари,и върху какво ли още неА не като тях да ходят на работа всеки ден, и да са роби на някой за по 1000-1300лв макс и като вкарат 5-10к на борсата и са големата работа Зануляват и после пак събират.

          -Технически аз "виждам" ,че се чертае някакво дъно тук.Дали ще е временно или от по-голям мащаб,ще видим. Ако видя голямото спускане в бездата,вероятно аз ще излезна преди всички останали.

          -Има вече над 10% скрита инфлация за 2018.За 2019 и 2020 няма да намалява ,а напротив.Е ,кой продава актив оценен на 2.70 за 1.95(-27%),и то в период на растящи храни(ресурс който се добива от този актив) и покачваща се инфлация ??? Отговора го знаем
          Е добре де, щом си такъв пророк и специалист, защо влезе на 2,20 лв., а не сега на 1,94 лв. ? Не мога да разбера откъде го вадиш това самочувствие, след като единствената ти прогноза във форума е грешна. Опорната точка с 3000-те процента печалба не я ли "изиграхме" вече? Човешко е да се греши, но е хубаво човек да се учи от грешките си, а не да си заравя главата в пясъка, и да се бие в гърдите колко е умен, а другите не му оценяват "потенциала". Аз още чакам 3лв. за акция тук, и 3000лв. за декар в Силистра (по твои прогнози).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

            -Дали дивидента ще е 5% или 10% или може и 15% даже (ако цената падне повечеко) не се знае.Щото имат да взимат сигурни 5ст/акция от лизинги за тази година.Леки продажби даже и на малко декара през Q1 2019 биха качили дивидента ,както казах много лесно до 10% и нагоре(според актуалната цена на акцията)

            -Таксите за подръжка се поемат от рентата на земята.Не само продажбите са приходи тук,има и рента.

            -Ако си продал акции за да купиш земя ,автоматчно си влезнал вътрешна гума.Защо ? Първо си олекнал с 4-5-6% нотариални такси.Ако земята я даваш на аренадатори, я вземеш 2-3% я не. Тук 5% са ти почти гарантирани.

            -Влезнал съм в тая акция,понеже е силно подценена.Аз не гоня като полки и киро смока по 2% в некви смешни компании като химмипорт, и утре като гръмне една криза и да ги занули за пореден път.
            Атерата имат 220 000 декара в момента,което даже и според тяхните занижени оценки е 2.70-2.80/акция.Не го казвам аз, а те.Мога да държа и 30г и а и доживот.Даже и да паднат -70 и -80% нито ще ми повлияе емоционално,още по-малко финансово.За 20г макс ги избивам от дивидент само.
            Основната ми дейност и инвестиции (общо над 90% разделени на няколко места) са в други сектори.
            Тези 220 000 земя са като гаранция за мен.

            Тука тънкия момент който дребните риби като полки и киро смока не разбират е ,че колкото повече активи имаш,толкова по-трудно се управляват.Трябва да се хеджираш и то в различни сектори,според времевия период и според още 100 неща.Трябва да имаш поглед и върхи фондови, и върху дългови и въху лихвени пазари,и върху какво ли още неА не като тях да ходят на работа всеки ден, и да са роби на някой за по 1000-1300лв макс и като вкарат 5-10к на борсата и са големата работа Зануляват и после пак събират.

            -Технически аз "виждам" ,че се чертае някакво дъно тук.Дали ще е временно или от по-голям мащаб,ще видим. Ако видя голямото спускане в бездата,вероятно аз ще излезна преди всички останали.

            -Има вече над 10% скрита инфлация за 2018.За 2019 и 2020 няма да намалява ,а напротив.Е ,кой продава актив оценен на 2.70 за 1.95(-27%),и то в период на растящи храни(ресурс който се добива от този актив) и покачваща се инфлация ??? Отговора го знаем
            Добър коментар !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              Реално добри пари могат да се вземат при ликвидация и то само и единствено ако бъде прозрачна и в много подходящ момент.... а иначе...иначе ще се забавя темпото, защото основния дивидент, който изплащат е при продажба на земи, а в момента няма как да реализират големи печалби. Иначе на тях таксите им си текат и взимат добър комисион от продажбите та самото УД ще е ОК докато има земя(а то има доста). Колко ще струва според теб акция, ако догодина дивидента е 5ст? Задай си този въпрос и престани да се зъбиш на всички, които имат критичен поглед.

              всъщност ако не е тайна колко акции взе, че се палиш така? Аз доста кеш държа(х) тук, но тази година купувам земя (като ФЛ) и го превъртах в моя земя та горе долу започнах да се замислям кое и как. Не ти казвам да продаваш, но мисли критично.
              -Дали дивидента ще е 5% или 10% или може и 15% даже (ако цената падне повечеко) не се знае.Щото имат да взимат сигурни 5ст/акция от лизинги за тази година.Леки продажби даже и на малко декара през Q1 2019 биха качили дивидента ,както казах много лесно до 10% и нагоре(според актуалната цена на акцията)

              -Таксите за подръжка се поемат от рентата на земята.Не само продажбите са приходи тук,има и рента.

              -Ако си продал акции за да купиш земя ,автоматчно си влезнал вътрешна гума.Защо ? Първо си олекнал с 4-5-6% нотариални такси.Ако земята я даваш на аренадатори, я вземеш 2-3% я не. Тук 5% са ти почти гарантирани.

              -Влезнал съм в тая акция,понеже е силно подценена.Аз не гоня по 2% в некви смешни компании като химмипорт, и утре като гръмне една криза и да ги занули за пореден път.
              Атерата имат 220 000 декара в момента,което даже и според тяхните занижени оценки е 2.70-2.80/акция.Не го казвам аз, а те.Мога да държа и 30г и а и доживот.Даже и да паднат -70 и -80% нито ще ми повлияе емоционално,още по-малко финансово.За 20г макс ги избивам от дивидент само.
              Основната ми дейност и инвестиции (общо над 90% разделени на няколко места) са в други сектори.
              Тези 220 000 земя са като гаранция за мен.

              Тука тънкия момент който дребните риби не разбират е ,че колкото повече активи имаш,толкова по-трудно се управляват.Трябва да се хеджираш и то в различни сектори,според времевия период и според още 100 неща.Трябва да имаш поглед и върхи фондови, и върху дългови и въху лихвени пазари,и върху какво ли още неА не като тях да ходят на работа всеки ден, и да са роби на някой за по 1000-1300лв макс и като вкарат 5-10к на борсата и са големата работа Зануляват и после пак събират.

              -Технически аз "виждам" ,че се чертае някакво дъно тук.Дали ще е временно или от по-голям мащаб,ще видим. Ако видя голямото спускане в бездата,вероятно аз ще излезна преди всички останали.

              -Има вече над 10% скрита инфлация за 2018.За 2019 и 2020 няма да намалява ,а напротив.Е ,кой продава актив оценен на 2.70 за 1.95(-27%),и то в период на растящи храни(ресурс който се добива от този актив) и покачваща се инфлация ??? Отговора го знаем
              Last edited by X_Y; 01.11.2018, 10:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                Аз много добре знам,кое лице ФЛ или ЮЛ ,може да купува земя,но ти не си чел.А и да си чел,ми се струва че не можеш да го "смелиш" ?

                Какво ще стане пак питам,ако хипотетично спрат огрмните 20-30лв сусидии/декар ? каквато теза ти се опитваш да вкараш .Следва огромен срив на земеделската продукция по цял свят ? Паника.Глад.Войни. ???
                за какво се ежиш тогава. Всичкото едри риби чужденци купуват през фирми и не им дреме, че не могат да вземат земя като ФЛ.... а защо не са се залетели в момента - защото съотношението цена - рента вече не е толкова добро в голяма част от землищата. Това, което се опитвам да ти кажа е да не чакаш реки от мед и масло в сектора на зърнопроизводителите (те са най-големият фактор като арендатори и като хора набъркани в сделките със земя), защото субсидията от 35 кинта която им дават е ОК, но по-важното е каква е цената на международните пазари. 10-20% увеличение на добива в Русия + нормален добив в Украйна и цените на зърното падат, падат печалбите в сектора и не е проблемът дали ще ги има тия 35 кинта, но в един момент се гледа всичко. Не се бъркай - хора, които се занимават с това и са купили хиляди декари на цена 2-3-4-5 пъти под пазарната ще са ОК, но ти чакаш някакви големи резултати от Атерата, които всъщност си бяха големи, но преди да вземеш ти тук. Реално добри пари могат да се вземат при ликвидация и то само и единствено ако бъде прозрачна и в много подходящ момент.... а иначе...иначе ще се забавя темпото, защото основния дивидент, който изплащат е при продажба на земи, а в момента няма как да реализират големи печалби. Иначе на тях таксите им си текат и взимат добър комисион от продажбите та самото УД ще е ОК докато има земя(а то има доста). Колко ще струва според теб акция, ако догодина дивидента е 5ст? Задай си този въпрос и престани да се зъбиш на всички, които имат критичен поглед.

                всъщност ако не е тайна колко акции взе, че се палиш така? Аз доста кеш държа(х) тук, но тази година купувам земя (като ФЛ) и го превъртах в моя земя та горе долу започнах да се замислям кое и как. Не ти казвам да продаваш, но мисли критично.
                Last edited by bertram; 01.11.2018, 10:02.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  нямам акции
                  А нямаш ? Едно пиленце ми каза,че имаш от 2.70 тука

                  Цяла нощ не си спал,да ми четеш постовете хахаха

                  За мен не се притеснявай.Може и да съм излезнал ,мога и да държа 30г още ,кой знае.
                  А и хипотетично да примем че не съм продал,също както теб, след 3000% последните 2г, че съм -5% ВРЕММЕНО и то от 5% в БФБ и +140% от другите 95% рол ,бълха ме ухапала не мислиш ли?

                  Да му мислят такива балъци като теб ,който са се занулявали 2-3 пъти от 2007 досега щото пари се печелят и губят,ама акъл като нямаш е за цял живот !
                  КОйто не вярва за фалитите му и има излишно време,да му прочете хисторито във форума (ама те старите си те знаят )
                  Last edited by kurta007; 01.11.2018, 09:42.

                  Коментар


                  • нямам акции, но да попитам .......... цената не трябваше ли да се върне на 2,20 до 2 месеца според "звездата на темата атера" за да излезе на нула инвестицията му
                    Click image for larger version

Name:	007.jpg
Views:	1
Size:	32.9 КБ
ID:	3399573



                    Last edited by X_Y; 01.11.2018, 10:54.
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                      berti,
                      Кажи ти днес що цял стоя пред компа , панически да цивриш да пада Софикс,пък то се "сгромоли" само с 0.11% ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        украйна да...но русия не беше такава сила...обърни внимание на статистиката която съм ти пуснал и гледай какво става в последните години, докато другите са на плато.

                        земеделска земя може да купи всеки чужденец... просто трябва да си направи фирма, а така даже и доста по удобно.... да беше попрочел малко вместо да скачаш като петле
                        berti, влез му в положение на звездата .......... едва днес загря колко вода глътна тук

                        звездата да иде до добруджа за да купува земя, а да му пробутат чукари във врачанско на същата цена ..... не всеки го може тоя номер...

                        тц тц тц
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          да беше попрочел малко вместо да скачаш като петле
                          Аз много добре знам,кое лице ФЛ или ЮЛ ,може да купува земя,но ти не си чел.А и да си чел,ми се струва че не можеш да го "смелиш" ?

                          Какво ще стане пак питам,ако хипотетично спрат огрмните 20-30лв сусидии/декар ? каквато теза ти се опитваш да вкараш .Следва огромен срив на земеделската продукция по цял свят ? Паника.Глад.Войни. ???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                            Тука ти самият схващаш ли какво си написал ? Щото показваш въпиюща невежест,нелогичност и непознаване на икономическите процеси
                            Русия ,и балабар с Украйна преди това,нищо не са натиснали ,те винаги са били едни от най-големите производители !
                            И сега какво ще стане,като хипотетично спрат некакви 20-30лв сусидии/декар ? пак не можах да разбера ?
                            Пшеницата ще се сгромоляса до 1 долар/тон по световните тържища ,или какво ?
                            Каква ти е изобщо тезата ???

                            Като домашно ще ти дам една тема.Какво би станало когато /не ако ,а когато забележи, щото има Европейска директива / и чужденци ще могат да купуват земеделска земя ???
                            украйна да...но русия не беше такава сила...обърни внимание на статистиката която съм ти пуснал и гледай какво става в последните години, докато другите са на плато.

                            земеделска земя може да купи всеки чужденец... просто трябва да си направи фирма, а така даже и доста по удобно.... да беше попрочел малко вместо да скачаш като петле
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              обърни внимание на русите!

                              не знам 2018-та защо толкова куца за тях (природа предполагам божа работа), но обърни внимание какво се случва след 2012-та. Откакто са под сериозен натиск с различни санкции руснаците натиснаха на този бизнес (преди украйна я смятаха за тяхна). Украйна не е изчезнала и тя... https://www.indexmundi.com/agricultu...aph=production стагнира в последните години по ред прични.

                              това са преки конкуренти на нашите барони едри земеделци, които основно сеят жито, царевица и слънчоглед.

                              русите имат и земя и евтино гориво за земеделие, а машини внасят и те и ние..та при равни други условия - много повече земя и по-евтино гориво...изводите си ги прави ти.

                              и не на последно място - даже и да нямат печалба за УД винаги ще има добро папу
                              Тука ти самият схващаш ли какво си написал ? Щото показваш въпиюща невежест,нелогичност и непознаване на икономическите процеси
                              Русия ,и балабар с Украйна преди това,нищо не са натиснали ,те винаги са били едни от най-големите производители !
                              И сега какво ще стане,като хипотетично спрат некакви 20-30лв сусидии/декар ? пак не можах да разбера ?
                              Пшеницата ще се сгромоляса до 1 долар/тон по световните тържища ,или какво ?
                              Каква ти е изобщо тезата ???

                              Като домашно ще ти дам една тема.Какво би станало когато /не ако ,а когато забележи, щото има Европейска директива / и чужденци ще могат да купуват земеделска земя ???
                              Last edited by kurta007; 31.10.2018, 17:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                                Цената я определят краткосрочните ,а дългосрочните нека пълнят / няма да са 3000 % / ,но все пак земята е вечна ,както пишат някои Гурута тука ...
                                Ако от 10% спад си напълнил гащите ,ми мини на памперси и ги сменяй по-често !
                                Пък ако не помага и продължаваш да се събуждаш потен,има един бутон "Паник маркет селл " и болката ще изчезне.
                                Last edited by kurta007; 31.10.2018, 17:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X