IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Кога това ? А какъв беше дивидента тогава ?
    Ааааа и по-сериозни дълдисвания на цената сме виждали преди 10-тина години : От 2.2x на 0.95 !
    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Кога това ? А какъв беше дивидента тогава ?
      2018 март съм купувал по 2,23 и октомври съм се разделил с "акцията-убежище" на 1,99 за да си купя нещо друго с по-голям спад в цената. Междувременно дивидентът за 2018 беше 10ст. После май сурна до 1,80. Скоро пак купувах някакви мижави бройки на 1,91 взех 4,5ст дивидент и ги продадох на 1,93. С тия левчета мисля да си купя някакви по-намачкани акции примерно хим пиб може и цкб

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Maslarov Разгледай мнение
        Въобще не мърда затова отиде от 2,25 на 1,85
        Кога това ? А какъв беше дивидента тогава ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

          1-во ако веганите станат 100% от населението ...

          Добре че пещерните хора, а и по близките ни предци не са били такива....че да ни има и нас все пак

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hydalgo Разгледай мнение
            Здравейте! Като един абсолютен лаик в областта искам да попитам дали факта ,че счетоводната стойност на акците е значително по-висока от продажната към момента и съответно в комбинация с тенденците в бъдеще цената на земеделската земя да се покачва все повече, не правят акцията перфектна за дългосрочна инвестиция? Вече съм инвестирал някаква малка сума във фонда за диверсификация на портфейла си, но се изкушавам дали да не си взема още акции и ми е любопитно мнението на по-опитните от мен колеги дали си трува като дългосрочна инвестиция.Благодаря предварително на всеки, който ми отговори!
            За разлика от Цариград тук с питане трудно се стига до някъде. Иска си малко калкулации и преценка, която винаги си е индивидуална и повече или по малко субективна.
            Дисконта си е нещо нормално и дори задължително за борса като нашата. Въпроса е до каква степен е обоснован или прекален. Ако мислиш че е последното - си решаваш ти.
            Малка сламка - според мен в момента пазара иска 5 и кусур% рентна доходност от зз на фонда и оценява на близо 600лв/дка притежаваните от тях около 210к дка земи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Мнението ми е, че това е акция убежище. По време на криза или застой на борсата ни както е сега, цената почти не мърда.
              Въобще не мърда затова отиде от 2,25 на 1,85

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hydalgo Разгледай мнение
                Здравейте! Като един абсолютен лаик в областта искам да попитам дали факта ,че счетоводната стойност на акците е значително по-висока от продажната към момента и съответно в комбинация с тенденците в бъдеще цената на земеделската земя да се покачва все повече, не правят акцията перфектна за дългосрочна инвестиция? Вече съм инвестирал някаква малка сума във фонда за диверсификация на портфейла си, но се изкушавам дали да не си взема още акции и ми е любопитно мнението на по-опитните от мен колеги дали си трува като дългосрочна инвестиция.Благодаря предварително на всеки, който ми отговори!
                Аз ще отговоря малко по различно от колегите. Мнението ми е, че това е акция убежище. По време на криза или застой на борсата ни както е сега, цената почти не мърда. Но и същевременно е много зависима от това има ли продажби на земя или не. Дъното мисля, че беше около 1.80 пролетта, и това беше при почти никакви продажби на земя през 2018г.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Само земя не се произвежда вече. В 10+ години дългосрочен план със сигурност ще върви нагоре. На къде да върви иначе?
                  без да ангажирам медията и без да ангажирам цената на Атера, ще кажа че земя се произвежда и още как

                  1-во ако веганите станат 100% от населението ще трябват около 10 пъти по малко калории, тоест земята ще пустее. Вегани не толкова заради друго, а защото и за мен е неприемливо да убия животно и да го ям, което за дядо ми беше "здравей-здрасти" (прасета кокшки, всичко минава по ножа), с крак настъпи и уби мишка веднъж. Другият ми дядо пред очите ми е убивал куче. Неща, които сега са много далече от мен. Сега го взимам от магазина и не мисля, че горкото теле е живяло само няколко месеца на затворено и са го убили... Но това осъзнаване идва с бясна скорост. Не ям човешко, скоро може да не ям и животинско... Не знам просто накъде ще поеме хранителният режим на хората.
                  2-ро в Бразилия и Русия има много земя за разораване, само цените да позволяват и ела да видиш
                  3-то Бразилия, Русия и Казахстан само да построят жп линии до вътрешността си и ела да видиш оран
                  4-то торенето е като увеличение на площите, ториш и 20% повече реколта, но се избива само при високи цени
                  5-то направи напояване и вместо 600 кг пшеница ще добиваш 4 тона царевица
                  6-то субсидиите, целият свят субсидира от САЩ през ЕС до Китай Турция Русия и кой ли още не. Сметките се изкривяват доста. Не се знае, знае ли се.
                  7-мо Глобалното затопляне се твърди че ще засуши България...
                  Last edited by mpy_yordanov; 17.10.2019, 12:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    Едно от многото клишета, което бях сигурен че ще се появи. Много неща не се произвеждат вече, просто защото няма нужда от тях. Закона за търсенето и предлагането е много по-важен от това Не казвам че няма да има нужда от земя, просто светът е много различен. През 19 век е било важно едно, през 20-ти друго, а бизнесите на 21 век са съвсем различни. Говорим за потенциал на растеж, нови технологи и т.н. Ако се водим от това, какво е казал Марк Твен през 19-ти век, едва ли можем да очакваме добри финансови резултати. Все пак ако си купил една нива във Видин примерно за 1400лв., която преди 10-15 години е струвала 200лв.., дали ще има потенциал за ръст, "защото земята вече не се произвежда". Всеки сам си преценява разбира се....

                    За това говорех преди половин година -


                    Земеделската земя поскъпва, искат и по 2000 лева за декар

                    В общините Павликени, Свищов, Полски Тръмбеш цените спокойно вървят между 1300 и 1700 лева на декар в момента. А има землища, където арендаторите вече предлагат смело 2000 лева на декар. Само за година и половина – от 2017 г. до 2019 г. цената на земята е скочила с 30%.


                    https://regnews.net/news/15709410778...leva-za-dekar-

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Само земя не се произвежда вече. В 10+ години дългосрочен план със сигурност ще върви нагоре. На къде да върви иначе?
                      Едно от многото клишета, което бях сигурен че ще се появи. Много неща не се произвеждат вече, просто защото няма нужда от тях. Закона за търсенето и предлагането е много по-важен от това Не казвам че няма да има нужда от земя, просто светът е много различен. През 19 век е било важно едно, през 20-ти друго, а бизнесите на 21 век са съвсем различни. Говорим за потенциал на растеж, нови технологи и т.н. Ако се водим от това, какво е казал Марк Твен през 19-ти век, едва ли можем да очакваме добри финансови резултати. Все пак ако си купил една нива във Видин примерно за 1400лв., която преди 10-15 години е струвала 200лв.., дали ще има потенциал за ръст, "защото земята вече не се произвежда". Всеки сам си преценява разбира се....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Не мога да разбера внушението че цената на земеделската земя ще върви само нагоре. Кой ви го каза това? Те много хора си мислеха през 2008-ма че имотите и акциите на БФБ ще вървят само нагоре, и видяхме какво стана... Не че мога да се наема с прогноза, но няма такъв актив които да върви само нагоре. В дълсрочен план може би да, но колко дългосрочен? И дали това е най-потенциалния сектор за ръст? Всеки сам си преценява...
                        Само земя не се произвежда вече. В 10+ години дългосрочен план със сигурност ще върви нагоре. На къде да върви иначе?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hydalgo Разгледай мнение
                          Здравейте! Като един абсолютен лаик в областта искам да попитам дали факта ,че счетоводната стойност на акците е значително по-висока от продажната към момента и съответно в комбинация с тенденците в бъдеще цената на земеделската земя да се покачва все повече, не правят акцията перфектна за дългосрочна инвестиция? Вече съм инвестирал някаква малка сума във фонда за диверсификация на портфейла си, но се изкушавам дали да не си взема още акции и ми е любопитно мнението на по-опитните от мен колеги дали си трува като дългосрочна инвестиция.Благодаря предварително на всеки, който ми отговори!
                          Не мога да разбера внушението че цената на земеделската земя ще върви само нагоре. Кой ви го каза това? Те много хора си мислеха през 2008-ма че имотите и акциите на БФБ ще вървят само нагоре, и видяхме какво стана... Не че мога да се наема с прогноза, но няма такъв актив които да върви само нагоре. В дълсрочен план може би да, но колко дългосрочен? И дали това е най-потенциалния сектор за ръст? Всеки сам си преценява...

                          Коментар


                          • Здравейте! Като един абсолютен лаик в областта искам да попитам дали факта ,че счетоводната стойност на акците е значително по-висока от продажната към момента и съответно в комбинация с тенденците в бъдеще цената на земеделската земя да се покачва все повече, не правят акцията перфектна за дългосрочна инвестиция? Вече съм инвестирал някаква малка сума във фонда за диверсификация на портфейла си, но се изкушавам дали да не си взема още акции и ми е любопитно мнението на по-опитните от мен колеги дали си трува като дългосрочна инвестиция.Благодаря предварително на всеки, който ми отговори!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Много_голям_инвеститор Разгледай мнение
                              Ако бяхме нормална държава и нормална борса,тук цената трябваше да е поне 3лв

                              Не е препоръка !
                              бъди оптимист и се радвай, че можеш да купуваш под 2 лв. тази акция вместо на нормална борса в нормална държава на 3 лв.

                              възползвай се ........ препоръка е...
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Ако бяхме нормална държава и нормална борса,тук цената трябваше да е поне 3лв

                                Не е препоръка !

                                Коментар

                                Working...
                                X