IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
    Значи This time is different, така ли?
    В случая няма как да не подкрепя Първи стъпки. Всяка субсидия изкривява, които и да е пазар. То за това се и прави. А специално пазара на земеделската земя е адски изкривен. Само, че той не отчита факта, че тези 25-30 лв не са сигурни. Самата ЕК иска да промени начина на плащане и субсидирането да не става на единица площ. Повечето хора, които са загрели, че точно сега е адската далавера да се инвестира в земеделска земя, това не го знаят и не го отчитат. А сегашната политика трябва да се задържи до края на 2014. Тоест още догодина някои работи ще станат ясни. Някои "инвеститори" ще да останат неприятно изненадани, като разберат, че за да получиш субсидията, ще трябва наистина да обработваш земята, а не само да я засееш. И ще искат да я продадат. Още повече, че голяма част от субсидиите ще отидат за био култури и животновъдство. А там си се иска работа Сещате се, какво искам да кажа. Така, че умната.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
      Ами чисто теоритично, да, 3+ лева. Кое те кара да мислиш, че ще има ликвидация?! До сега мениджмънта не е давал никакви такива индикации. Техните планове са точно обратните. Искат да комасират парцели и т.н. А и честно казано да се направи тук, това което се направи при Еларг при тази цена на акция би било адски идиотско. Ако негодуваш от това, че акцията се търгува на цена по-ниска от теоретичната ликвидационна, ами, нормално е. Голяма част от инвестиционните фондове за недвижими имоти, които се търгуват и на чуждите борси се търгуват под нетната цена на активите им. Нищо странно няма в това. И все пак в случая става дума за Бг. Няма как да няма сериозен дисконт.
      Е нали точно това беше темата, подхваната от Импето Да си дойдем на думата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
        И колко би била цената при ликвидация, при положение, че ЕЛАРГ се ликвидира на 2.40? 3,00 или 3,20 ? Разбира се, че има предел, но цената няма да е 2 лева, колкото е сегашната пазарна цена!
        Ами чисто теоритично, да, 3+ лева. Кое те кара да мислиш, че ще има ликвидация?! До сега мениджмънта не е давал никакви такива индикации. Техните планове са точно обратните. Искат да комасират парцели и т.н. А и честно казано да се направи тук, това което се направи при Еларг при тази цена на акция би било адски идиотско. Ако негодуваш от това, че акцията се търгува на цена по-ниска от теоретичната ликвидационна, ами, нормално е. Голяма част от инвестиционните фондове за недвижими имоти, които се търгуват и на чуждите борси се търгуват под нетната цена на активите им. Нищо странно няма в това. И все пак в случая става дума за Бг. Няма как да няма сериозен дисконт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
          Значи This time is different, така ли?
          Виждам, че звучи лаишко и наивно, но така мисля аз. Все пак държавата не ми плащаше наема на апартамента с условието просто да го стопанисвам /паралел с имотния балон/.А ако го правеше, едва ли % на лошите жилищни кредити би бил същият, оттам предлагането толкова голямо, оттам цените толкова ниско......
          Не виждам защо човек би си продал земята за 50-100 лв примерно, ако взима субсидия 30 лв/ год.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            .........
            1. Има лека разлика в този и другите балони, които сме виждали ..........
            Значи This time is different, така ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Без да ти скачам като хейтър, трябва да отчетеш факта, че покачващият се дивидент се дължи на разпродажба на активи. Това в дългосрочна перспектива няма как да окаже силна подкрепа на цената в посока нагоре.
              Добро мнение, абсолютно съм съгласен. Искам само да добавя 2 неща:
              1. Има лека разлика в този и другите балони, които сме виждали и това според мен са еврофондовете. Усвояемостта се вдига с прилични темпове, оттам арендаторите знаят, че имат сигурни едни 25 ли, 30 ли беше на декар, което води до поскъпване на рентата. Разбире се, цената на земята е функция от това. Един вид ЕС надува този балон и според мен докато има субсиции е малко вероятно да се спука.
              2. За торовете и химията също съм съгласен, но към уравнението трябва да се прибави според мен и пренаселването на земята, както и замогването на огромната част от преди гладния свят /Индия, Китай и т.н./. Това генерира според мен и едно много по-голямо потребление.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                Без да ти скачам като хейтър, трябва да отчетеш факта, че покачващият се дивидент се дължи на разпродажба на активи. Това в дългосрочна перспектива няма как да окаже силна подкрепа на цената в посока нагоре.
                И колко би била цената при ликвидация, при положение, че ЕЛАРГ се ликвидира на 2.40? 3,00 или 3,20 ? Разбира се, че има предел, но цената няма да е 2 лева, колкото е сегашната пазарна цена!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                  Той си е хептен за будали. При покачващ се дивидент и растящи цени на актива, акциите отдаааавна щяха да са на 3.00 ! Вервай ми Импе, ей сега ще скочат 35 хейъра , дето да ми кажат как греша
                  Без да ти скачам като хейтър, трябва да отчетеш факта, че покачващият се дивидент се дължи на разпродажба на активи. Това в дългосрочна перспектива няма как да окаже силна подкрепа на цената в посока нагоре.

                  Коментар


                  • Ами бих казал, че очакванията на спеку...пардон инвеститорите са доста реалистични. А и е ясно, че на днешните цени, акцията не е набалончена. За мен цената си е справедлива.

                    Не е зле да се има едно на ум все пак. Явно пазара на земеделска земя почва да се раздува. Както отбеляза ОК по-долу, почнат ли бабички да ти дават инвестиционни съвети, работата не отива на добре. А щом очевидно почват да се намесват и банки, вече става сериозно. Финансиране на 80 и повече % е важен сигнал. Лампичката трябва да ни светне. Този филм сме го гледали вече и то в много серии, на различни места по света и в различни епохи. Резултата винаги е бил един и същ.

                    Иначе сте прави. Земя не се произвежда, ама се произвеждат много други работи: по-модерни торове, семена, напоителни системи и т.н. Ако от един и същ обем земя вадиш с Х% по-високи добиви, все едно, че земята ти по площ е нараснала със същите проценти. Тези неща не бива да се вадят от уравнението.

                    Акции имам, препоръки - не.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Т.е. хората мислят пазарът за хептен пълен с будали - хем тънка ценичка, хем сосен дивидент.
                      Той си е хептен за будали. При покачващ се дивидент и растящи цени на актива, акциите отдаааавна щяха да са на 3.00 ! Вервай ми Импе, ей сега ще скочат 35 хейъра , дето да ми кажат как греша

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Сверете си очакванията за акциите на Атера. Дайте вашите прогнози за приходите, печалбата и цената на акциите на Атера.

                        Очакваната средна цена след година на Атера от попълнилите до сега е 2.18 лева, като се очаква да се разпредели средно 0,303 лева дивидент за 2012 година.

                        Анкетата има стастистически и прогнозен характер, и не е препоръка за покупкопродажба на акции на Атера.
                        Т.е. хората мислят пазарът за хептен пълен с будали - хем тънка ценичка, хем сосен дивидент.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Сверете си очакванията за акциите на Атера. Дайте вашите прогнози за приходите, печалбата и цената на акциите на Атера.

                          Очакваната средна цена след година на Атера от попълнилите до сега е 2.18 лева, като се очаква да се разпредели средно 0,303 лева дивидент за 2012 година.

                          Анкетата има стастистически и прогнозен характер, и не е препоръка за покупкопродажба на акции на Атера.
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                            Я виж колко земя имат и колко им е Капитализацията и си прави извод .
                            Не бях видял ... но ще погледна, обещавам. Или както се казва в един виц, не съм гинеколог, но ще ударя едно око!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
                              Човека си го е казал .....

                              И без препоръки !!
                              Да, земицата вече не я произвеждат.

                              То и златцето вече не го произвеждат, само добиват преди произведеното.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Човека си го е казал .....

                                И без препоръки !!
                                Attached Files

                                Коментар

                                Working...
                                X