IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение
    Последна цена 1.83лв....

    Кой и защо метна 30хил. акции, та я свали с 7.5ст. или с 4%?
    Не нам кой и ащо,но мисля че има още......

    Коментар


    • Украйна мисли да разреши продажбата на земя и хората отидоха да купуват там...

      Коментар


      • Интеркапиталистите вероятно не харесват покачваща се покупна цена на декар и стагниращи ренти в последните години

        Коментар


        • Последна цена 1.83лв....

          Кой и защо метна 30хил. акции, та я свали с 7.5ст. или с 4%?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

            За това и качествената земя, каквато е в България, ще продължава да се търси.

            Огромно търсене на земеделска земя след жътвата

            https://fermera.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B...-sled-zhatvata
            а колко е качествената земя в България и колко е в пртфейла на Атера?
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • новият Закон за земеделските земи e публикуван за обществено обсъждане
              в законопроекта са обединени Законът за собствеността и ползването на земеделските земи, Законът за опазване на земеделските земи, Законът за арендата в земеделието и Законът за опазване на селскостопанското имущество.
              https://www.investor.bg/ikonomika-i-...ot-dpf-292628/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                без да ангажирам медията и без да ангажирам цената на Атера, ще кажа че земя се произвежда и още как

                1-во ако веганите станат 100% от населението ще трябват около 10 пъти по малко калории, тоест земята ще пустее. Вегани не толкова заради друго, а защото и за мен е неприемливо да убия животно и да го ям, което за дядо ми беше "здравей-здрасти" (прасета кокшки, всичко минава по ножа), с крак настъпи и уби мишка веднъж. Другият ми дядо пред очите ми е убивал куче. Неща, които сега са много далече от мен. Сега го взимам от магазина и не мисля, че горкото теле е живяло само няколко месеца на затворено и са го убили... Но това осъзнаване идва с бясна скорост. Не ям човешко, скоро може да не ям и животинско... Не знам просто накъде ще поеме хранителният режим на хората.
                Явно желаещите от Китай, Индия, Пакистан, Виетнам и пр. да престанат да са вегани по принуда са много повече от желаещите да станат такива.

                https://www.investor.bg/drugi/338/a/...e-gori-291803/



                За това и качествената земя, каквато е в България, ще продължава да се търси.

                Огромно търсене на земеделска земя след жътвата

                https://fermera.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B...-sled-zhatvata

                Коментар


                • Advance Terrafund Q3’19 revenue in line, higher management fees push profits down (NEUTRAL)

                  Advance Terrafund booked Q3’19 IFRS revenue of BGN 1.9m (-27% QoQ, +16% YoY), slightly lower than our expectations of BGN 2m. Rents were flat QoQ at BGN 1.6m (+11% YoY), but the fund sold a negligible amount of land relative to Q2. Expenses were relatively stable QoQ (-4%; +13% YoY), the biggest change coming hired services of BGN 1.1m (-4% QoQ, +13% YoY). The heaviest item in hired services - consultancy services, which represents mostly management fees, increased to BGN 993k, +6% YoY. Profit came to BGN 0.8m.

                  For the 9mo’19 Advance Terrafund showed revenue of BGN 6.5m (+22% YoY), driven by slightly higher rent income, and the lack of recognized land sales during the same period of 2018. Profit for the 9 months came to BGN 3.35m, representing an EPS of BGN 0.039.

                  Source: Advance Terrafund; FFBH

                  Коментар


                  • абе що си губите времето немога да разбера!!
                    Не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                      Коментирахме я при отчета за предходното тримесечие.
                      От значение е дали предварителните договори са за директна продажба или за продажба на разсрочено плащане, а и дали предварителните д-ри ще станат и окончателни

                      За всеки предварителен д-р се плаща 10%задатък (това тук също подлежи на уточниние дали е така) и сигурно е , че има и обосновка за какво точно иде реч, но не ни се полага до го знаем явно!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Явно пак не съм разбран на къде бия!
                        Така изписана тази точка е доста нестабилна за тълкуване,- дали става въпрос за 11цялодка. и 40мкв. или за 11хил. и 40 дка!
                        Малко по надолу четем ;- че за отчетния период са продадени 2,130дка зем. земи и сравняват с миналогодишния резултат!
                        Т,К. че - трябва да се разбира за 11хил. и 40 декара сключени предварителни договори за продажба,- което си е цифра и за тази, че що не и за следващата година реализация!
                        При отчетна стойност на държаните за продажба активи от 12 231 хил.лв, няма как да става въпрос за 11цялодка. и 40мкв.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          А за бележка 6,2 никой нищо не казва!
                          И аз не смея да я тълкувам, защото си спомням за старата такава от ~3 000дка, която се влачи почти две и кусур години!
                          -"Дружеството има подписани предварителни договори за продажба на 11,040дка. За 30,12,2018г. нама такива" !!!
                          Коментирахме я при отчета за предходното тримесечие.
                          От значение е дали предварителните договори са за директна продажба или за продажба на разсрочено плащане, а и дали предварителните д-ри ще станат и окончателни

                          Коментар


                          • Явно пак не съм разбран на къде бия!
                            Така изписана тази точка е доста нестабилна за тълкуване,- дали става въпрос за 11цялодка. и 40мкв. или за 11хил. и 40 дка!
                            Малко по надолу четем ;- че за отчетния период са продадени 2,130дка зем. земи и сравняват с миналогодишния резултат!
                            Т,К. че - трябва да се разбира за 11хил. и 40 декара сключени предварителни договори за продажба,- което си е цифра и за тази, че що не и за следващата година реализация!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              С повече земеделска земя спрямо година по-рано, която е с по-високи пазарни цени.
                              И с по-ниска цена на акциите...

                              А за бележка 6,2 никой нищо не казва!
                              И аз не смея да я тълкувам, защото си спомням за старата такава от ~3 000дка, която се влачи почти две и кусур години!
                              -"Дружеството има подписани предварителни договори за продажба на 11,040дка. За 30,12,2018г. нама такива" !!!
                              Last edited by inta53; 29.10.2019, 12:04.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Wile E. Разгледай мнение
                                28.10.2019 15:43
                                Адванс Терафонд АДСИЦ-София представи тримесечен отчет за Трето тримесечие на 2019г.
                                С повече земеделска земя спрямо година по-рано, която е с по-високи пазарни цени.
                                И с по-ниска цена на акциите...

                                Коментар

                                Working...
                                X