IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Биг Беар е един сред малцината /да не кажа единственият/, който се мъчи да прави нещо градивно в тези форуми и веднага се намират хора да не харесват това. Няма значение колко е правилна математически, статистически и т.н. тази анкета, след като никой друг нищо не прави!!! Ще посъветвам Професора да направи по-добро и качествено проучване и тогава да плюе по това. За мен всеки човек, отхвърлящ дадена алтернатива е задължен да представи по-добра /или поне по-добра в неговите си очи/. Тук аз нищо такова не виждам.

    Коментар


    • Професоре, вие наистина не разбирате как се използват практически тези анкети. Никой с акъла си не се интересува от средната стойност. Важно е самото разпределение. В хипотетечния случай който сте дали за пример, например, ще означава че цената на софарма ще е силно волатилна за този период, като може да се очакват движения в рейнджа на прогнозата. което пък означава че човек е хубаво да купува между 2,5-2,7 и да продава над 3,2. но не и да купува на 3,2 или да продава на 2,5

      Коментар


      • Анкета

        Допълнение, с извинение за пропуска. Исках да кажа, че в дадения пример за котировките на "Софарма" няма статистически значимо съгласуване на отделните прогнози около една стойност, на която можем да вярваме!
        Професорът!

        Коментар


        • Aнкета

          Именно за да използваме анкетите за практически случаи и да им вярваме ТРЯБВА да спазваме методиката, а не ДЖАСТА - ПРАСТА, РЕЗУЛТАТ, ... който не струва ...
          Ще Ви дам примери, за да имате вяра на науката, а не да се отнасяте нихилистично.

          И така, представете си, че прогнозите на 10 души за котировките на "Софарма" са в диапазона от 2,50 лв. до 3,50 лв. , средно 3,00 лв., но са така: 2,50 лв.; 2,60 лв.; 2,70 лв., ..., 3,40 лв., 3,50 лв., т.е. 10 стойности със стъпка 0,10 лв. Аз не бих вярвал на тази средна стойност 3,00 лв., защото поради РАВНО ВЕРОЯТНОТО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ на котировките мненията НЕ СА СТАТИСТИЧЕСКИ значими.

          И ако това не е достатъчно, за да ни убеди да сме прецизни, защото става дума за ПАРИ , а не за пускане на хиляди мнения прибързано, ще дам още един пример.

          Сериозно, единият Ви крак е в леген с гореща вода 66 градуса Целзии, повече не можете да издържите, а другият - в ледено студена 2 градуса вода. Средно, сте при (66-2):2=32 градуса, СРЕДНО УЖ БЛАЖЕНСТВО, ДА АМА НЕ!!

          Моля, извинете ме за аргументите и подробните пресмятания.
          Нищо лично, НО МНОГО ЧЕСТО на форума ние само си чешем езиците, а тези които говорят най-много, вероятно изкарват НАЙ-МАЛКО ПАРИ НА БОРСАТА.

          Професорът!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
            Г-н "Ravnovesie", извинете, вие коментирате съвсем друг вид проучване - "Метод на експертните оценки", при който се привличат 12 - 15 екперта, те дават оценки на 3 до 5 или 7 нива за състояниято / влиянието на фактори, след което се прави оценка за значимостта на коефициента на конкордация (съгласие) и само ако е статистически значим се огласява средната оценка за фактора.
            Нищо лично, само експертно мнение на човек, който много често прави такива проучвания.
            Професорът
            Нищо лично, ама аз коментирам точния вид проучване, който се цели в случая. Вие кимунтирате нещо друго - и аз не знам какво - и трудно мога да си представя каква практическа полза ще има за резултати на компании, това което вие коментирате.

            Коментар


            • Анкета:

              Г-н "Ravnovesie", извинете, вие коментирате съвсем друг вид проучване - "Метод на експертните оценки", при който се привличат 12 - 15 екперта, те дават оценки на 3 до 5 или 7 нива за състояниято / влиянието на фактори, след което се прави оценка за значимостта на коефициента на конкордация (съгласие) и само ако е статистически значим се огласява средната оценка за фактора.
              Нищо лично, само експертно мнение на човек, който много често прави такива проучвания.
              Професорът

              Коментар


              • Съвсем нормално е извадката да е по-малка. Все пак това е извадка показваща консенсусно мнение, а не извадак претендираща за национална представителност

                Поне за западни компании, е съвсе нормално очакванията за резултатите им да идва от 15-20 анализатора. Наистина там това са си хора които следят изкъсо компанията, а не пишещи във форум, но е хубаво малко по-малко да се приближаваме към тях.

                Коментар


                • и защо 386 поне ?
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Aнкета

                    Подкрепям г-н Орозов,

                    За сведение, при доверителна вероятност 95 % , относителна грешка 5 % и при най-неблагоприятното съотношение 50:50 на вероятностите за "покачване" - "спадане" на котировките, необходимият обем на извадката е поне 386 анкетирани.

                    Професорът

                    Коментар


                    • BigBear, мисля че трябва да се посочи и броя на участниците в анкетата. В случая мисля че са малко (около 44) за толкова коментирана тема, което може да изкриви резултата.

                      Коментар


                      • Ми дано тъй и да стане - цената да не мръда над 2.18 кинта (не аз ли казах тази цена) - а дивидентчето да е 31 стинки... Тогава яко ще преливам насам - и жабоци даже ще преливам...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Аткетата е затворена вече. Очакваната средна цена след една година на Атера от попълнилите анкетата е 2.187 лева, като се очаква да се разпредели средно 0,3149 лева дивидент за 2012 година.

                          Другите данни са на адрес - Адванс Тера 2Q 2012

                          Настоящата анкета е направена сред търгувалите и интересуващите се от български акции и не е препоръка за покупко продажба на акции.
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                            след 2 години и жабоците( привилигированите ) няма да са толкова атрактивни (то такива индикации и сега има),
                            защото нови инвеститори няма да се напъват да влизат
                            а старите ще гледат да излязат без загуба или ще чакат за конвертирането
                            ама дотогава може много неща да се променят
                            След две години може много работи да се променят, може нови могъщи и секси компании да пъкнат, така че...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Тогава ще си пазаруваме Жабоци
                              след 2 години и жабоците( привилигированите ) няма да са толкова атрактивни (то такива индикации и сега има),
                              защото нови инвеститори няма да се напъват да влизат
                              а старите ще гледат да излязат без загуба или ще чакат за конвертирането
                              ама дотогава може много неща да се променят
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                                ами сигурно така ще стане
                                цената ще спадне, дивидента също и ще се радваме на 5% доходност в оптимистичният вариант
                                имам
                                Тогава ще си пазаруваме Жабоци
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X