IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

    То ако е на загуба ,защо им е тоз КЕШ
    Намери ли са купувач за този ТИР - паркинг и с радост са се отървали, а кеш, особено сега, не е излишен за който и да е бизнес.
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



      Моите притеснения са в същия дух, при това спихване и натиск върху цената, ако е плюс - да бяха го обявили за да подкрепят пазара и направените промени в дейноста, а то ...
      То ако е на загуба ,защо им е тоз КЕШ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
        Каква е идеята да обявяват продажба, като не обявяват цената ?!!?
        Отчитане на дейност - "ето публични сме" ?!?

        С това криене на цената ме притеснява да не се окаже, че е продадено за 1000 лв....
        - Сумата я посочвам илюстративно...
        Имам предвид да не излезе, че продават под цената на придобиване (както преди време BREF продадоха едни имоти на загуба и изядоха дивидента от наемите...пък колко беше пазарна цената на която продадоха за мен си остава гатанака....) и за това да се правят на "разсеяни" ?!?


        Моите притеснения са в същия дух, при това спихване и натиск върху цената, ако е плюс - да бяха го обявили за да подкрепят пазара и направените промени в дейноста, а то ...

        Коментар


        • Вярвам ,че е за поне с 10 % повече от цената на придобиване иначе няма да вземат %

          Коментар


          • Вчера се рових и не можах да намеря ,за колко е придобита ,имаше само обща цена с Герман
            Last edited by toto 2; 27.03.2020, 10:48.

            Коментар


            • Предвид изискванията на МСФО, без да изпадам в детайли и ако не греша /поради грешна интерпретация на сделката/, всъщност в този случай би трябвало пазарната цена да съвпада с балансовата такава. В крайна сметка ще разберем при излизането на отчета.

              Не е препоръка за търговия с ЦК

              Коментар


              • Как да не обявяват цена ?!!!!!
                в размер на 181 528 /сто осемдесет и една хиляди петстотин двадесет и осем/ дяла от капитала на стойност от по 10 лева всеки или на обща стойност 1 815 280 /един милион осемстотин и петнадесет хиляди и двеста и осемдесет/ лева за уговорена между страните пазарна покупко – продажна цена

                Коментар


                • Каква е идеята да обявяват продажба, като не обявяват цената ?!!?
                  Отчитане на дейност - "ето публични сме" ?!?

                  С това криене на цената ме притеснява да не се окаже, че е продадено за 1000 лв....
                  - Сумата я посочвам илюстративно... Имам предвид да не излезе, че продават под цената на придобиване (както преди време BREF продадоха едни имоти на загуба и изядоха дивидента от наемите...пък колко беше пазарна цената на която продадоха за мен си остава гатанака....) и за това да се правят на "разсеяни" ?!?

                  Коментар


                  • Само да спомена - в статията пише че няма продадени земи за януари и февруари
                    Януари продадени 214 дка на разсрочено плащане на цена 1700 лв./дка.
                    https://advanceterrafund.bg/uploads/...0Report-bg.pdf

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение

                      Съгласен съм с теб, обаче на мен ми изглеждаше че Атера се управлява добре, макар че не съм ровил на дълбоко. Има ли някакви опасения или нещо от които да се опасявам?
                      Иначе цената ми изглежда добре за парцел от 1хектар който беше продаден.
                      Може би все пак искаха да спестят от данъци? Иначе за какво да създават компания да прехвърлят активите там, и да я продават като отделно дружество? По принцип преди тази опция я нямаше, обаче от като са променили устав тази опция вече я има.
                      Както правилно Мариян е отбелязал в


                      https://www.investor.bg/novini-i-ana...1-eood-301180/

                      продажната цена ще я разберем в предстоящия отчет, като вероятно тя ще е над балансовата.
                      Със сигурност това е едно от дружествата на БФБ с добро и открито управление и в скоро време ще разберем подробности по продажбата на дъщерното.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от JulianIvanov Разгледай мнение
                        Под врътка разбирай действие с неясна за инвеститорите цел. Вместо да имат конкретна представа как се използват вложени от тях средства инвеститоралите в Атера са принудени да гадаят какво се случва и да пишат странни неща по разни форуми. Всичко това ОТБЛЪСКВА нормалния инвеститор. Това е причината за НУЛЕВОТО ТЪРСЕНЕ на акции на БФБ.
                        Съгласен съм с теб, обаче на мен ми изглеждаше че Атера се управлява добре, макар че не съм ровил на дълбоко. Има ли някакви опасения или нещо от които да се опасявам?
                        Иначе цената ми изглежда добре за парцел от 1хектар който беше продаден.
                        Може би все пак искаха да спестят от данъци? Иначе за какво да създават компания да прехвърлят активите там, и да я продават като отделно дружество? По принцип преди тази опция я нямаше, обаче от като са променили устав тази опция вече я има.

                        Коментар


                        • Това ,че се купува от строителна фирма ,не значи че Атера ще строи .
                          Last edited by toto 2; 26.03.2020, 18:57.

                          Коментар


                          • Под врътка разбирай действие с неясна за инвеститорите цел. Вместо да имат конкретна представа как се използват вложени от тях средства инвеститоралите в Атера са принудени да гадаят какво се случва и да пишат странни неща по разни форуми. Всичко това ОТБЛЪСКВА нормалния инвеститор. Това е причината за НУЛЕВОТО ТЪРСЕНЕ на акции на БФБ.

                            Коментар


                            • Не разбирам малко, какво имате предвид под врътка? Че ново дружество ще строи сграда и после ще върне АТЕРА 1 обратна на атера? Не мога да разбера.

                              Коментар


                              • [PHP]
                                Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Вътрешна врътка си е, но се показва пазарната стойност и дано не вземат да сроят през новото име...
                                [/PHP]

                                Не само от новото име, но на база всички врътки, точно на строеж мирише, да вземат поне по - подробно да разяснят какъв ще е проекта.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X