IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
    Още е рано да се говори за срив
    Нормално е да има движения както нагоре, така и надолу. Не виждам балони в нищо българско, по-скоро има доста подценени активи. Лично аз, след още няколко стотинки надолу, пак започвам да купувам Атерки!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
      Този срив как си го обяснявате?
      Време му е. От 2 години акцията расте. А нищо не расте вечно. Според мен е възможно да се разбалончи до 1,44 в рамките на година-година и половина. Подразбира се, от самосебе си, че не е препоръка. Само Ванга би могла да каже точно кога и как, но и нея вече я няма...
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kashoooo Разгледай мнение
        Този срив как си го обяснявате?
        Още е рано да се говори за срив

        Коментар


        • Този срив как си го обяснявате?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            В момента репа се дават на 50% от борсовата цена. Маржинкола е обикновенно на 40% над цената на сделката. Да приемем най-лошия възможен сценарий да е сключено репо при борсова цена от 2,10. Тогава цена на сделката е 1,05 и маржинкол при 1,47 лв. Сам виждаш, че дории да има репа тук това не е проблем за пазара. Давах пример с другите позиции където има репа и са проблемни. Така само илюстрирам позицията си за да ти стане по ясна....
            На сайта на ПФБК има репа над 1.6 лв

            http://www.ffbh.bg/bg/brokerage-services/otc-deals

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение

              Хаха, абсолютно точно. Тия дни намалявам експозицията си към земя (в реални ниви и в акции). Може да не уцеля върха, но когато баби почнат да ме съветват, че земя сега не бива да се продава в никакъв случай, а напротив - сега е времето да се купува, си имам едно на ум.
              +1

              Коментар


              • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                Класическо описание на балон
                Хаха, абсолютно точно. Тия дни намалявам експозицията си към земя (в реални ниви и в акции). Може да не уцеля върха, но когато баби почнат да ме съветват, че земя сега не бива да се продава в никакъв случай, а напротив - сега е времето да се купува, си имам едно на ум.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
                  А по цени на бензина сме два пъти отгоре им! За природната газ да не говорим, че там разликата е 4-5 пъти ... все в наша "полза" !
                  Да ама за заплатите, сме 4-5 пъти наобратно
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • В моя район в Южна България нивите се изкупуват от куцо, кьораво и сакато - доктори, адвокати, бивши, настоящи и бъдещи депутати, изобщо от всеки със свободни пари, твърди Христов.
                    Класическо описание на балон

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                      А по цени на бензина сме два пъти отгоре им! За природната газ да не говорим, че там разликата е 4-5 пъти ... все в наша "полза" !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Възможно е при тотално пазарно спихване... което не е изключено, като знаем какъв дебил ни управлява и каква гладна зима ни чака.
                        Гладна ли ще е зимата, Импе ?
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                          При тая зверска дивидентна доходност и растящи цени на земеделската земя, ми е все тая каква и е цената акцията. Ако се осъществи апокалиптичния сценарии, които описваш, със сигурност ще си купя още.Само имай едно наум, щото ако това което си описал се случи, то Хима ще отиде най-вероятно на 30-40 ст. , щото всички бясно ще го разпродават, за да купуват Атера...

                          Коментар


                          • Стигнахме американците по цени на нивите

                            http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1530355

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Според мен е малко вероятно да падне до 1,65-170, но на борсата всичко е възможно. Аз не съм убеден в теорията ти за репата. Признавам си, че от известно време не ги следя, но според мен тук един спад до 1,60 колкото и малко да е вероятен няма да доведе до маржинколове. За съжаление примерно един спад с 20% по Химимпорт, Химимпорт привилегии, ЦКБ, Енемона ..... би стреснал доста репанти. Възможно е за някои дори да е фатално. Естесвено това не е препоръка за нищо. Според мен АТЕРА на 2,40 е по-реалистично от 1,60. Въпреки всичко не отхвърлям който и да е сценарий.
                              Възможно е при тотално пазарно спихване... което не е изключено, като знаем какъв дебил ни управлява и каква гладна зима ни чака.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                                В момента най-голям дял на репата се пада на акции на АДСИЦ.Нормално е, за последните 6м-1г ба практика вървят само плавно нагоре,ликвидни са....Абе идеални за репа.Колко е процентът на АТЕРА от всичко не се наемам да кажа,но тук репата са доста.Ако няма подкрепа коло 1.80-1.90 от големи купувачи,цената може да падне до 1.70...Все пак е малко вероятно за мен,но не и невъзможно..

                                Защо в тази тема даваш примери с Химимпорт....Там причините са съвсем други за спада.Ако тук се появи продавач на пазар с 10мил акции.....и тук цената отива на лев.

                                Не е препоръка за покупко-продажб ана акции
                                При тая зверска дивидентна доходност и растящи цени на земеделската земя, ми е все тая каква и е цената акцията. Ако се осъществи апокалиптичния сценарии, които описваш, със сигурност ще си купя още.Само имай едно наум, щото ако това което си описал се случи, то Хима ще отиде най-вероятно на 30-40 ст. , щото всички бясно ще го разпродават, за да купуват Атера...

                                Коментар

                                Working...
                                X