IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
    В момента най-голям дял на репата се пада на акции на АДСИЦ.Нормално е, за последните 6м-1г ба практика вървят само плавно нагоре,ликвидни са....Абе идеални за репа.Колко е процентът на АТЕРА от всичко не се наемам да кажа,но тук репата са доста.Ако няма подкрепа коло 1.80-1.90 от големи купувачи,цената може да падне до 1.70...Все пак е малко вероятно за мен,но не и невъзможно..

    Защо в тази тема даваш примери с Химимпорт....Там причините са съвсем други за спада.Ако тук се появи продавач на пазар с 10мил акции.....и тук цената отива на лев.

    Не е препоръка за покупко-продажб ана акции
    В момента репа се дават на 50% от борсовата цена. Маржинкола е обикновенно на 40% над цената на сделката. Да приемем най-лошия възможен сценарий да е сключено репо при борсова цена от 2,10. Тогава цена на сделката е 1,05 и маржинкол при 1,47 лв. Сам виждаш, че дории да има репа тук това не е проблем за пазара. Давах пример с другите позиции където има репа и са проблемни. Така само илюстрирам позицията си за да ти стане по ясна. Отделно това с продавача на 10 милиона акции е мит. Ако ставаха щяха да ги вземат. Виж каъв оборот е имала АТЕРА за последната1 година. Имало е сделки за 18 милиона. Съшевременно този прословут пакет за който говориш е продаван от много време и няма кой да го купи дории на половин цена. Всичкия оборот включително и на големите продавачи по Химимпорт е малко над 8 милиона лева за последната година. Както виждаш сам идеята ти как ако се появи продавач съизмерим с пакета на хима цената ше падне на 1 лева са си тотални глуспости. Продадени са акции за над два пъти повече лева и цената не е паднала наполовина а се е качила с 44 процента. Единствения ви аргумент срещу АТЕРА е скочи много следователно трябва да падне. С това мислене само ловите падащи кинжали и доста се порязвате.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Според мен е малко вероятно да падне до 1,65-170, но на борсата всичко е възможно. Аз не съм убеден в теорията ти за репата. Признавам си, че от известно време не ги следя, но според мен тук един спад до 1,60 колкото и малко да е вероятен няма да доведе до маржинколове. За съжаление примерно един спад с 20% по Химимпорт, Химимпорт привилегии, ЦКБ, Енемона ..... би стреснал доста репанти. Възможно е за някои дори да е фатално. Естесвено това не е препоръка за нищо. Според мен АТЕРА на 2,40 е по-реалистично от 1,60. Въпреки всичко не отхвърлям който и да е сценарий.
      В момента най-голям дял на репата се пада на акции на АДСИЦ.Нормално е, за последните 6м-1г ба практика вървят само плавно нагоре,ликвидни са....Абе идеални за репа.Колко е процентът на АТЕРА от всичко не се наемам да кажа,но тук репата са доста.Ако няма подкрепа коло 1.80-1.90 от големи купувачи,цената може да падне до 1.70...Все пак е малко вероятно за мен,но не и невъзможно..

      Защо в тази тема даваш примери с Химимпорт....Там причините са съвсем други за спада.Ако тук се появи продавач на пазар с 10мил акции.....и тук цената отива на лев.

      Не е препоръка за покупко-продажб ана акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
        Абсолютно съгласен с теб.

        Съгласен ли си,че 2лв е ключово ниво и ако цената до ден два не се върне над него и то с обем,следва корекция до 1.65-1.70.Знаеш ли ,обаче тази корекция (евентуална) колко репа ще "взриви" и .......

        Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
        Според мен е малко вероятно да падне до 1,65-170, но на борсата всичко е възможно. Аз не съм убеден в теорията ти за репата. Признавам си, че от известно време не ги следя, но според мен тук един спад до 1,60 колкото и малко да е вероятен няма да доведе до маржинколове. За съжаление примерно един спад с 20% по Химимпорт, Химимпорт привилегии, ЦКБ, Енемона ..... би стреснал доста репанти. Възможно е за някои дори да е фатално. Естесвено това не е препоръка за нищо. Според мен АТЕРА на 2,40 е по-реалистично от 1,60. Въпреки всичко не отхвърлям който и да е сценарий.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
          Абсолютно съгласен с теб.

          Съгласен ли си,че 2лв е ключово ниво и ако цената до ден два не се върне над него и то с обем,следва корекция до 1.65-1.70.Знаеш ли ,обаче тази корекция (евентуална) колко репа ще "взриви" и .......

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
          Цени под 1.9 - трудно постижими, под 1.8 - абсурдни на този етап - така мисля аз.

          Инак дано се сбъднат - Честната игричка на 0.328, Атерката - на 1.68 - и пак ще правим преливане към последната.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
            П.С.Да му мислят тези,дето слушат ОК и Себулба,че чак и репа направиха.Да отправят воплите си към тях.
            Тия, дето ги слушат, пари направиха. За разлика от последоватетелите на гурутата, дето се появяват в тимадиджийските позиции през всеки 20 ст. спад

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Някой е решил да продава. Може да му трябват пари, може да се изтегля за винаги от пазара, може да има друга по-доходна инвестиция. Възможностите са много. Важното е, че тук за разлика от много боклуци има кой да купува. В момента Атера е синия чип на борсата. Спекулантите продължават да работят с остарели разбирания според които Химимпорт е "флагмана". Оборота при Атера е над два пъти по-голям за последната година и цената се е повишила значително.
              Абсолютно съгласен с теб.

              Съгласен ли си,че 2лв е ключово ниво и ако цената до ден два не се върне над него и то с обем,следва корекция до 1.65-1.70.Знаеш ли ,обаче тази корекция (евентуална) колко репа ще "взриви" и .......

              Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                Ами как ще обясниш излизането от последните дни?
                Някой е решил да продава. Може да му трябват пари, може да се изтегля за винаги от пазара, може да има друга по-доходна инвестиция. Възможностите са много. Важното е, че тук за разлика от много боклуци има кой да купува. В момента Атера е синия чип на борсата. Спекулантите продължават да работят с остарели разбирания според които Химимпорт е "флагмана". Оборота при Атера е над два пъти по-голям за последната година и цената се е повишила значително.

                Коментар


                • Само да отбележа,че нивото на подкрепа 2лв....МОЖЕ да се се трансформира в ниво на съпротива.Ако до ден-два цената не се върне трайно над 2лв.....следваща цел 1.65-1.70

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                  П.С.Да му мислят тези,дето слушат ОК и Себулба,че чак и репа направиха.Да отправят воплите си към тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sb_design Разгледай мнение
                    А глупавите ли влизат на тяхно място и то с такъв обем???
                    Ами как ще обясниш излизането от последните дни?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                      Умните пари излизат...
                      А глупавите ли влизат на тяхно място и то с такъв обем???

                      Коментар


                      • Умните пари излизат...

                        Коментар


                        • Просто попълнете прогнозите си в анкетата - анонимно е. После ще обобщя средното очакване на форума.
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Драги Мечов -

                            Аз мисля, че Атера ще ни осигури дивидентец между 28 и 32 стинки, а цената ще стигне до два кинта и половина.

                            Т.е. аз - умерен оптимист.
                            И според мен ще има около 30 ст дивидент, но цената ще отиде на 1.70.

                            Коментар


                            • Драги Мечов -

                              Аз мисля, че Атера ще ни осигури дивидентец между 28 и 32 стинки, а цената ще стигне до два кинта и половина.

                              Т.е. аз - умерен оптимист.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Сверете си очакванията за акциите на Атера. Дайте вашите прогнози за приходите, печалбата и цената на акциите на Атера.

                                Анкетата има стастистически и прогнозен характер, но не е препоръка за покупкопродажба на акции та Атера.
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X