IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    За кой отчет става въпрос ?

    За ГФО'2019, или за Q1'2020 ?

    Защото въпросната продажба ще е в отчета за Q'1, a за него ме съмнява да го пуснат до 10 април....
    За ГФО 2019.
    В т. " Събития след отчетната дата"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Сега разбирам, че до 10.04 ще е...
      За кой отчет става въпрос ?

      За ГФО'2019, или за Q1'2020 ?

      Защото въпросната продажба ще е в отчета за Q'1, a за него ме съмнява да го пуснат до 10 април....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



        Моите притеснения са в същия дух, при това спихване и натиск върху цената, ако е плюс - да бяха го обявили за да подкрепят пазара и направените промени в дейноста, а то ...
        бягай бе инта, що се занимаваш с това толкова ли немаше сгодни позиции, бегай и върви напред
        Не помниш ли "геко" с крилатата мисъл - "партито свърши" ?!
        (без препоръки )

        Коментар


        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

          Би трябвало да има информация за сделката, ако и да е след отчетния период.
          Въпросът е кога ще публикуват отчета.
          Сега разбирам, че до 10.04 ще е...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от funest Разгледай мнение
            Да. Прав си, че закована цена не се посочва. Да се надяваме , че ще е включена в отчета. Или ......??
            Би трябвало да има информация за сделката, ако и да е след отчетния период.
            Въпросът е кога ще публикуват отчета.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

              Бъзикаш ли се ?!?

              Къде е посочена цената ?!!!!!

              Обявлението е логически следното:
              "Продаден е актвив "дялове" (с посочена идентификация на този актив ) на уговорена между страните пазарна покупко – продажна цена".

              Горе долу, ако купя личния ти автомобил, да обявим че си ми продал колата си на "цена, на която сме си стиснали ръцете"....

              Какво се разбира от това обявление ?
              Да. Прав си, че закована цена не се посочва. Да се надяваме , че ще е включена в отчета. Или ......??

              Коментар


              • Първоначално изпратено от funest Разгледай мнение
                Как да не обявяват цена ?!!!!!
                в размер на 181 528 /сто осемдесет и една хиляди петстотин двадесет и осем/ дяла от капитала на стойност от по 10 лева всеки или на обща стойност 1 815 280 /един милион осемстотин и петнадесет хиляди и двеста и осемдесет/ лева за уговорена между страните пазарна покупко – продажна цена
                Бъзикаш ли се ?!?

                Къде е посочена цената ?!!!!!

                Обявлението е логически следното:
                "Продаден е актвив "дялове" (с посочена идентификация на този актив ) на уговорена между страните пазарна покупко – продажна цена".

                Горе долу, ако купя личния ти автомобил, да обявим че си ми продал колата си на "цена, на която сме си стиснали ръцете"....

                Какво се разбира от това обявление ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                  То ако е на загуба ,защо им е тоз КЕШ
                  Намери ли са купувач за този ТИР - паркинг и с радост са се отървали, а кеш, особено сега, не е излишен за който и да е бизнес.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                    Моите притеснения са в същия дух, при това спихване и натиск върху цената, ако е плюс - да бяха го обявили за да подкрепят пазара и направените промени в дейноста, а то ...
                    То ако е на загуба ,защо им е тоз КЕШ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Каква е идеята да обявяват продажба, като не обявяват цената ?!!?
                      Отчитане на дейност - "ето публични сме" ?!?

                      С това криене на цената ме притеснява да не се окаже, че е продадено за 1000 лв....
                      - Сумата я посочвам илюстративно...
                      Имам предвид да не излезе, че продават под цената на придобиване (както преди време BREF продадоха едни имоти на загуба и изядоха дивидента от наемите...пък колко беше пазарна цената на която продадоха за мен си остава гатанака....) и за това да се правят на "разсеяни" ?!?


                      Моите притеснения са в същия дух, при това спихване и натиск върху цената, ако е плюс - да бяха го обявили за да подкрепят пазара и направените промени в дейноста, а то ...

                      Коментар


                      • Вярвам ,че е за поне с 10 % повече от цената на придобиване иначе няма да вземат %

                        Коментар


                        • Вчера се рових и не можах да намеря ,за колко е придобита ,имаше само обща цена с Герман
                          Last edited by toto 2; 27.03.2020, 10:48.

                          Коментар


                          • Предвид изискванията на МСФО, без да изпадам в детайли и ако не греша /поради грешна интерпретация на сделката/, всъщност в този случай би трябвало пазарната цена да съвпада с балансовата такава. В крайна сметка ще разберем при излизането на отчета.

                            Не е препоръка за търговия с ЦК

                            Коментар


                            • Как да не обявяват цена ?!!!!!
                              в размер на 181 528 /сто осемдесет и една хиляди петстотин двадесет и осем/ дяла от капитала на стойност от по 10 лева всеки или на обща стойност 1 815 280 /един милион осемстотин и петнадесет хиляди и двеста и осемдесет/ лева за уговорена между страните пазарна покупко – продажна цена

                              Коментар


                              • Каква е идеята да обявяват продажба, като не обявяват цената ?!!?
                                Отчитане на дейност - "ето публични сме" ?!?

                                С това криене на цената ме притеснява да не се окаже, че е продадено за 1000 лв....
                                - Сумата я посочвам илюстративно... Имам предвид да не излезе, че продават под цената на придобиване (както преди време BREF продадоха едни имоти на загуба и изядоха дивидента от наемите...пък колко беше пазарна цената на която продадоха за мен си остава гатанака....) и за това да се правят на "разсеяни" ?!?

                                Коментар

                                Working...
                                X