IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MiceM Разгледай мнение
    Не се хаби много много, до преди няколко месеца в този форум всеки втори плюеше Адванс, че продавали земя, а сега се оказа, видиш ли, брилянтна идея. Та нямат угодия тук и все им се иска да си купят земя или акции на цени от миналата година. Не че догодина пак няма да го искат!
    Продажбите на земя им вдигна печалбите, което ще даде възможност з дивиденти от 2012 година. Рентата сравнена с разходите им за издръжка е слаба работа. Тук се разчита на постоянан разлика в цените при покупки и пордажби или на ликвидация.
    Има потенциал в този бизнес, да видим как ще предвиждат пазарите напред.
    Падне ли земята през 2014г ще купя и аз - като тях !!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      От мен за дне две новини. Всеки да си прецени коя ще му е по-хубава.
      1.В Айова вече има сделки за земя на цена 4 454 дол/декар. Това са райони където се полечава над 1400 кг/дек царевица и то равномерно всяка година - с напояване.
      2.Цените на всички култури уверено вървят надолу. Тази новина поне е по-кратка и можете да я пренебрегнете - засега .

      Както и други колеги изразиха мнение - как ще купим евтино земя ако цената и не спадне??? А сега ситуацията отива точно в тази посока.
      Не се хаби много много, до преди няколко месеца в този форум всеки втори плюеше Адванс, че продавали земя, а сега се оказа, видиш ли, брилянтна идея. Та нямат угодия тук и все им се иска да си купят земя или акции на цени от миналата година. Не че догодина пак няма да го искат!

      Коментар


      • От мен за дне две новини. Всеки да си прецени коя ще му е по-хубава.
        1.В Айова вече има сделки за земя на цена 4 454 дол/декар. Това са райони където се полечава над 1400 кг/дек царевица и то равномерно всяка година - с напояване.
        2.Цените на всички култури уверено вървят надолу. Тази новина поне е по-кратка и можете да я пренебрегнете - засега .

        Както и други колеги изразиха мнение - как ще купим евтино земя ако цената и не спадне??? А сега ситуацията отива точно в тази посока.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Време му беше за една корекция. Предричана и очаквана. А инак тренда е ясен.
          И това не е лоша новина за акцията.
          Пак ще продават комасирано на 800, ма ще купуват повече на 400.
          Време е да заредят фундамента над 300К пак, аче поотъня напоследък.

          А който не му харесва и мисли че е лошо - ще го чакам с кеф лятото на 1 гущер
          Радвам се, че мислиш за корекция. Аз го виждам като средносрочен тренд.
          (Досега не съм писал в никоя от темите за земеделски земи, щото бях много пристрастен)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Време му беше за една корекция. Предричана и очаквана. А инак тренда е ясен.
            И това не е лоша новина за акцията.
            Пак ще продават комасирано на 800, ма ще купуват повече на 400.
            Време е да заредят фундамента над 300К пак, аче поотъня напоследък.

            А който не му харесва и мисли че е лошо - ще го чакам с кеф лятото на 1 гущер

            това ако стане ще трябав да черпя - да се купува на 400
            за продажбата на 800 - това не ме интересува

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Време му беше за една корекция. Предричана и очаквана. А инак тренда е ясен.
              И това не е лоша новина за акцията.
              Пак ще продават комасирано на 800, ма ще купуват повече на 400.
              Време е да заредят фундамента над 300К пак, аче поотъня напоследък.

              А който не му харесва и мисли че е лошо - ще го чакам с кеф лятото на 1 гущер
              Ми поне ще се намери предназначение на кеша. И без няма никаква файда от тез милиони дето стоят по банките. И аз ще ги чакам в засада на гущер.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Доста фактори започват да се събират в посока на спад на цената на земята
                Време му беше за една корекция. Предричана и очаквана. А инак тренда е ясен.
                И това не е лоша новина за акцията.
                Пак ще продават комасирано на 800, ма ще купуват повече на 400.
                Време е да заредят фундамента над 300К пак, аче поотъня напоследък.

                А който не му харесва и мисли че е лошо - ще го чакам с кеф лятото на 1 гущер

                Коментар


                • Доста фактори започват да се събират в посока на спад на цената на земята

                  Реформата в Общата селскостопанска политика (ОСП) получи одобрението на европейските депутати, съобщи БТА като се позовава на информация на АФП. По време на гласуването в пленарната зала беше одобрен таванът върху плащанията за най-големите производители в размер на 300 хил. евро.

                  Така ще бъде преодоляна слабостта на програмата 80% от плащанията да се разпределят между големите производители. В България по данни на браншови организации около 3% от производителите си поделят 80% от директните плащания по програмата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
                    Тя АТЕРА-та се беше запътила към тройката и даже с лекота щеше да я стигне и задмине най-вероятно, ако не беше се състояла последната криза ( политическата ).
                    И все пак оставам оптимист и предполагам, че пак ще задмине заветния връх ( 3-те лева ), само че според мен това ще се случи след изборите когато ситуацията се успокои малко. При наличие на политическа стабилност даже и чуждестранните инвеститори ще се завърнат, а да не забравяме, че след ликвидацията на ЕЛАРГ някои от хората също може да се запътят към нашата АТЕРА, което ще я вдигне още.

                    БЕЗ ПРЕПОРЪКИ !!
                    Мечтите са хубаво нещо И все пак не седете в атерата просто защото другите позиции са още по-избушени... пък и новините напоследък за спад на цените няма как да не ви се отразят лятото Въобще за атерата най-тегаво е след дивидента докъм зимата, аз ще дебна тогава да взема пак, ако не - здраве да е не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от adventuretime Разгледай мнение
                      А това как го реши. И кои са тези по-добри инвестиции (като хвърляш фрази, давай повече информация, а не ала-бала)? Дори и да има други добри инвестиции, Атерата не е за подценяване. Не пишете глупости във форума, а давайте аргументирани мнения.

                      Фактите са си факти. Тази година минимум 40 ст. дивидент на акция. За следващите години има план и цели. Отидете на поне едно общо събрание и чуйте и вижте.

                      Колега в този ред на мисли би ли пояснил кога се очаква въпросната дата на общото събрание на акционерите или предварителната среща с инвеститорите ?? ( ако имаш информация разбира се )

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от East West International Разгледай мнение
                        Считаме, че тази акция е изчерпала потенциала си към момента, има по-добри алтернативи.
                        Добре де, като казваш. че тази вече не става, дай препоръки за някоя, която става.
                        домоуправител

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
                          Тя АТЕРА-та се беше запътила към тройката и даже с лекота щеше да я стигне и задмине най-вероятно, ако не беше се състояла последната криза ( политическата ).
                          И все пак оставам оптимист и предполагам, че пак ще задмине заветния връх ( 3-те лева ), само че според мен това ще се случи след изборите когато ситуацията се успокои малко. При наличие на политическа стабилност даже и чуждестранните инвеститори ще се завърнат, а да не забравяме, че след ликвидацията на ЕЛАРГ някои от хората също може да се запътят към нашата АТЕРА, което ще я вдигне още.

                          БЕЗ ПРЕПОРЪКИ !!
                          И аз мисля така.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Тя АТЕРА-та се беше запътила към тройката и даже с лекота щеше да я стигне и задмине най-вероятно, ако не беше се състояла последната криза ( политическата ).
                            И все пак оставам оптимист и предполагам, че пак ще задмине заветния връх ( 3-те лева ), само че според мен това ще се случи след изборите когато ситуацията се успокои малко. При наличие на политическа стабилност даже и чуждестранните инвеститори ще се завърнат, а да не забравяме, че след ликвидацията на ЕЛАРГ някои от хората също може да се запътят към нашата АТЕРА, което ще я вдигне още.

                            БЕЗ ПРЕПОРЪКИ !!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от East West International Разгледай мнение
                              Считаме, че тази акция е изчерпала потенциала си към момента, има по-добри алтернативи.
                              А това как го реши. И кои са тези по-добри инвестиции (като хвърляш фрази, давай повече информация, а не ала-бала)? Дори и да има други добри инвестиции, Атерата не е за подценяване. Не пишете глупости във форума, а давайте аргументирани мнения.

                              Фактите са си факти. Тази година минимум 40 ст. дивидент на акция. За следващите години има план и цели. Отидете на поне едно общо събрание и чуйте и вижте.
                              Истината е някъде там (The truth is out there)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от East West International Разгледай мнение
                                Считаме, че тази акция е изчерпала потенциала си към момента, има по-добри алтернативи.
                                Йо нигър - добре си го каал

                                Коментар

                                Working...
                                X