IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706
    Добре де - основното жилище беше неотложна нужда и преди 10 години. И преди си имахме дрехи и храни за складиране.... Защо тогава цената на основното жилище беше с пъти по-ниска?
    Отговор: Нямаше кредитиране.
    Тогава всички цени бяха по-ниски. Дал съм примери. Оттогава насам всичко е поне х2. Кредитирането изигра своята роля между 2006 и 2008. Тогава беше най-големият скок. Близо 80%. Също доста пари от БГ емигранти се наляха в бетон в БГ. Сега тези емигранти едва кретат повечето щото се занимаваха с работа свързана със строителство. Който е глътнал ипотека, му остава да се надява на хиперинфлация, която ще нулира системата. След това нулиране дали ще има дом бонус, не знам. Знам, обаче, че ще трябва креативност такива като мен да си запазят покупателната стойност на спестените парички.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
      Мноси босичък батка... съжалявам ама моловете като осъдиха некоректните платци (наем(Б)атели), какво стана? знаеш ли?
      100 кинта за да те светна
      Не знам какво си чел... какво си чул. Но каквото и да ми кажеш, ако не видя договора между съответния мол и наемателя това са празни приказки. Ако в договора няма клауза за неустойки с които наемателя се е съгласил собствениците на мола ясно са тъпи и разговора става лаладжийска работа..
      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
        Мноси босичък батка... съжалявам ама моловете като осъдиха некоректните платци (наем(Б)атели), какво стана? знаеш ли?
        100 кинта за да те светна
        Какво стана, че и на мене ми е интересно???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Тарикатлъка е най-голямата тъпотия и затова все ще сме назад, като държава. Аз договорите ги правя за собствена сигурност, защото, ако имам некоректен платец ще го изритам с шутове и ще го осъдя и той НИЩО не може да направи освен да започне да пише в темата за "понижение на имотите"

          Освен това с парите от наема легално и спокойно псоле можеш да си купиш акции на Софкома
          Мноси босичък батка... съжалявам ама моловете като осъдиха некоректните платци (наем(Б)атели), какво стана? знаеш ли?
          100 кинта за да те светна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
            освен да започне да пише в темата за "понижение на имотите"
            И в темата за поскъпването са на същия хал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
              Мажоритарю, като си такъв голям специалист, за устен договор чувал ли си? И без това , при наем нещата рядко опират до съд и то с винаги неясен исход
              За мен ако човек, ако не си държи на думата, с договор-без договор все тая!
              Просто когато няма договор по-бързо си показват рогата
              Тарикатлъка е най-голямата тъпотия и затова все ще сме назад, като държава. Аз договорите ги правя за собствена сигурност, защото, ако имам некоректен платец ще го изритам с шутове и ще го осъдя и той НИЩО не може да направи освен да започне да пише в темата за "понижение на имотите"

              Освен това с парите от наема легално и спокойно псоле можеш да си купиш акции на Софкома

              А колкото за съда... Бавна е процедурата, ако няма договор. Ако има се действа по бързо производство. и нещата приключват за седмици, а некоректния платец се чуди през това време с какъв ник да се регистрира в инвестора...
              Last edited by Мажоритаря; 25.02.2011, 12:37.
              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                То и сега кредитирането,въпреки зачестилите реклами,не е много голямо.Условията са доста утежнени,а и нещо няма наплив от желаещи.Така,че нещата не опират само до това дали има кредитиране ,а и до това колко хора ще се юрнат да си купуват имотки.Нещо нямам усещането,че тази година наплива ще е голям
                Желанието за кредитиране беше краен резултат от няколкогодишни заблуди. Липсата на кредитиране сега е резултат от изпаряването на заблудите и сблъсъка с действителността. Аз говоря само за видимия резултат - кредитране или не. Останалото някои участници тук го тълкуват както им е угодно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Добре де - основното жилище беше неотложна нужда и преди 10 години. И преди си имахме дрехи и храни за складиране.... Защо тогава цената на основното жилище беше с пъти по-ниска?
                  Отговор: Нямаше кредитиране.

                  Та пак си помисли дали ще има още мъъъниичко спадане в цените на имотите.
                  То и сега кредитирането,въпреки зачестилите реклами,не е много голямо.Условията са доста утежнени,а и нещо няма наплив от желаещи.Така,че нещата не опират само до това дали има кредитиране ,а и до това колко хора ще се юрнат да си купуват имотки.Нещо нямам усещането,че тази година наплива ще е голям
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ixeos Разгледай мнение
                    Основното жилище е насъщна и неотложна нужда. Не можеш да се отопляваш на полето, няма да складираш храната и дрехите си на улицата ... Та жилищата ползвани за основни жилищни нужди, ще си останат на подобни нива - може, още малко да паднат.
                    Добре де - основното жилище беше неотложна нужда и преди 10 години. И преди си имахме дрехи и храни за складиране.... Защо тогава цената на основното жилище беше с пъти по-ниска?
                    Отговор: Нямаше кредитиране.

                    Та пак си помисли дали ще има още мъъъниичко спадане в цените на имотите.

                    П.П. Забравих - преди 10 години също си имахме зими и не се отоплявахме на полето.
                    Last edited by anon6706; 25.02.2011, 12:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ixeos Разгледай мнение
                      Основното жилище е насъщна и неотложна нужда. Не можеш да се отопляваш на полето, няма да складираш храната и дрехите си на улицата ... Та жилищата ползвани за основни жилищни нужди, ще си останат на подобни нива - може, още малко да паднат. Тези, използвани с инвестиционна цел - например, ваканционни имоти, 3 къщи на село, офиси, магазини, складове, ще следват икономическа обосновка. Тоест, ще паднат до нива, при които приходите от наем ще плащат актива за 8-10 години. Собственото основно жилище дава вид сигурност. Ако човек си има спестени пари, жилище и остане без работа, би могъл 3-4 месеца да си търси нова, без да умре от глад. Ако си под наем и без спестявания, жална ти майка. Ако пък си с ипотека и без спестявания е хардкор. Исторически, за огромната част от хората придобиването на жилище винаги е било основно постижение в живота. Единствено в добре развити социални държави като Германия и Скандинавия, животът под наем си е екстра, тъй като имаш 1 година обезщетение за безработица на доволно ниво. Отделно законодателството защитава наемателя. В БГ несигурността провокира хората да търсят сигурност. И някои грешно я разчитат като ипотека за следващите 30 години.
                      Като си говорим за сиурност - единственото сигурно нещо е 1 собствено жилище с малка квадратура и без ипотека. Нямат право да ти го отнемат при никакви обстоятелства. Всичко останоло си е толкова рисково, колкото всеки друг бизнес (легален)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                        Проблема е малко по различен... Аз съм наемодател и подхождам много сериозно моите клиенти. Правя договор, който е нотариално заверен и правилата, както за наемателя, така и за наемодателя са ясни и фиксирани. Досега не съм имал некоректни наематели, а съшо така аз винаги съм бил изключително коректен и съм правил отстъпки и гратисни периоди....

                        Проблема идва, когато наемодателя иска да спести от данъци или наемателя да спести от наема и се прави фиктивен договор или въобще не прави такъв.... Тогава и наемателя и наемодателя на практика могат да правят каквото си искат и да са безкрайно некоректни. За това са ми доста смешни хорта, които гледат само цената, защото това е само едната страна на монетата...

                        А въпроса за собственото жилището според мен не е правилно това да се поставя, като цел в живота... Не е нужно, а и не е нормално всеки да има собствено жилище. Просто човек, като отива да си търси жилище под наем трябва внимателно да си избира наемодателя и да си чете договора...
                        Мажоритарю, като си такъв голям специалист, за устен договор чувал ли си? И без това , при наем нещата рядко опират до съд и то с винаги неясен исход
                        За мен ако човек, ако не си държи на думата, с договор-без договор все тая!
                        Просто когато няма договор по-бързо си показват рогата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ixeos Разгледай мнение
                          .... Единствено в добре развити социални държави като Германия и Скандинавия, животът под наем си е екстра, тъй като имаш 1 година обезщетение за безработица на доволно ниво. Отделно законодателството защитава наемателя. В БГ несигурността провокира хората да търсят сигурност. И някои грешно я разчитат като ипотека за следващите 30 години.
                          Проблема е малко по различен... Аз съм наемодател и подхождам много сериозно моите клиенти. Правя договор, който е нотариално заверен и правилата, както за наемателя, така и за наемодателя са ясни и фиксирани. Досега не съм имал некоректни наематели, а съшо така аз винаги съм бил изключително коректен и съм правил отстъпки и гратисни периоди....

                          Проблема идва, когато наемодателя иска да спести от данъци или наемателя да спести от наема и се прави фиктивен договор или въобще не прави такъв.... Тогава и наемателя и наемодателя на практика могат да правят каквото си искат и да са безкрайно некоректни. За това са ми доста смешни хорта, които гледат само цената, защото това е само едната страна на монетата...

                          А въпроса за собственото жилището според мен не е правилно това да се поставя, като цел в живота... Не е нужно, а и не е нормално всеки да има собствено жилище. Просто човек, като отива да си търси жилище под наем трябва внимателно да си избира наемодателя и да си чете договора...
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux
                            Вероятно си прав. И какво става тогава с цените на жилищата, щом все по-голям процент от доходите на хората ще отиват за насъщни и неотложни нужди като храна, дрехи. отопление и гориво?
                            Основното жилище е насъщна и неотложна нужда. Не можеш да се отопляваш на полето, няма да складираш храната и дрехите си на улицата ... Та жилищата ползвани за основни жилищни нужди, ще си останат на подобни нива - може, още малко да паднат. Тези, използвани с инвестиционна цел - например, ваканционни имоти, 3 къщи на село, офиси, магазини, складове, ще следват икономическа обосновка. Тоест, ще паднат до нива, при които приходите от наем ще плащат актива за 8-10 години. Собственото основно жилище дава вид сигурност. Ако човек си има спестени пари, жилище и остане без работа, би могъл 3-4 месеца да си търси нова, без да умре от глад. Ако си под наем и без спестявания, жална ти майка. Ако пък си с ипотека и без спестявания е хардкор. Исторически, за огромната част от хората придобиването на жилище винаги е било основно постижение в живота. Единствено в добре развити социални държави като Германия и Скандинавия, животът под наем си е екстра, тъй като имаш 1 година обезщетение за безработица на доволно ниво. Отделно законодателството защитава наемателя. В БГ несигурността провокира хората да търсят сигурност. И някои грешно я разчитат като ипотека за следващите 30 години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ixeos Разгледай мнение
                              Покупателната стойност на 14К долара преди 11-12 години е поне 30-40 К евро сега. Сиренето беше 3-4 лева, сега е тройно и нагоре. Бензинът беше под 1 лев, сега е 2.50. Заплатата беше 100-150 долара, сега масово е 300-450 долара. Инфлацията е неизбежна предвид събитията в арабския свят. Ресурсите, особено петролните, са крайно ограничени. Цените на петрола са изкуствено подтискани от десетилетия насам в резултат на целенасочена геополитика. Сега установеният ред се клати в ред държави, а с тях и доставките. Просто в бъдеще основните ресурси ще бъдат само нагоре, а оттам основните храни и продукти ще ги следват.

                              И недейте обяснява как всички тук сте гъзари - ядете и пиете само марково, а на него цената била паднала. Всичко за консумация е нагоре, освен имотите, които все още пълзят леко надолу и колите, дето им пада цената с годините поначало.
                              Вероятно си прав. И какво става тогава с цените на жилищата, щом все по-голям процент от доходите на хората ще отиват за насъщни и неотложни нужди като храна, дрехи. отопление и гориво?
                              Never underestimate the predictability of stupidity

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                                Така е, дървените форумни философи от много философстване изтърваха макро идеята....
                                За сметка на това,пък,народът е казал,че пилците се броят на есен
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X