IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    ти не беше ли банков служител? нещо унсс самочувствието ли ти докоснах?
    така са ви учили-знаете всичко,а квото не знаете не съществува!
    и кво? значи не те ли притеснява,че хората ,учили висша математика ,преди да стигнат до там,преди са учили и нисша математика и могат да видят проблемите в нея?
    тук за пореден път се вижда ефекта касапин ,който обяснява на сърдечния хирург,че едно прасе няма значение как може да се заколи,намеквайки,че сърдечната операция е нищо повече от касапски занаят
    я да те питам тебе ,кат си банкер и унсс продукт,как ще изчислиш корелативно изменение меджу две различни величини?
    ей тва от уикимедията не те ли притеснява:


    "Logarithmic returns are often used by academics in their research. "

    значи не бил асен1975 лудия сред умните,имало и други луди ....... академици ги наричали тях ..... много луди станахме нещо,а?
    я кажи , кат ме наричаш сбъркан,кво ти е определението за "сбърканост" ?
    всичко ,което не се изучава в унсс е сбъркано,така ли? а не моа ли ,ей така по случайност, в унссто всички да са ви сбъркали , и вие всъщност да сте сбърканите,а ?
    за процентни приложения в реалния свят искаш ли да си говориме?
    та в унссто все пак 5 години сте прекарали
    в образУване , в икономиката често се правят корелативни изследвания. да вземем елементарно ( за мен ) корелативно изменение между две величини с различно монетарно отежняване?
    пример:
    ти си прясно излезнал унссовец и леля ти е любовница на колчев от елана. и лелиното го уреждат да "Оправлява" на хората ( овцете ) парите ,като ти слагат и гръмкото име "портфолио менъджер" ......
    прочиташ някъде,че епъл била добра акция и щяла да се представа по добре от останалия маркет и ти идва генияланата идея да направиш корелативен интермаркет хедж ( нещо нечувано в унсс , но ти си гений и откриваш топлата вода,като биеш всичките си пруфесури от унссто в земята) .
    решаваш да жеджираш- ако епъла пада,маркета ще пада повече от епъла,ако маркета се качва,епъла ще се качва повече от епъла.
    купуваш епъл с 1/3 от парите ,продаваш спайдъри с 1/3 от парите и оставаш 1/3 от парите в кеш,в случай,че моментно корелацията тръгне срещо теб,че да пълниш позиции.
    та ,я да видиме как с унсс процентите ще изчисляваш корелацията .......
    хайде лелиното ,изрази ми графически дистрибуцията на ROR с унссовски формули,моля те.

    и тва е ниша висша математика!
    баж висша математика е тва същото да го изиграеш с опшъни .....
    тогиз да видиш шоу с изчисляване на ритърна
    ама в унссото не знаете кво е хибридна графика и логаричмичен процент,каму ли опшън портфолио хедж между два и повече корелативни дериватива .....

    Отдавна Асенчо не съм по Банките (макар че изкарах там над 10 години).... Изобщо половината думи дето ги употребяваш не ги знам.... И пак ти казвам в теб има нещо объркано - мисълта ти не се движи по нормален начин. Темата е за недвижимите имоти..... Ти си намираш аудитория и почваш да пишеш тонове понятия, и дивотии дето за да те провери дали са верни на човек ще му трябва един ден... И най вероятно всичките ти логаритми и формули накрая ще се окажат половинчати дивотии дето въобще не си разбрал за каво иде реч... Ама хората са във форума да си правят кефа.. А теб не мога да те разбера - ама не се и опитвам... Що се отнася до УНСС - завършил съм там, преди да взема международните си дипломи. оОт време на врем и преподавам там.. Последните 2 години не съм ходил че не ми остава време.... Обаче не мога да приема мнение което слага под един знаменател 20 000 непознати човека...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Rapana Разгледай мнение
      Пич в теб наистина има нещо сбъркано.... От една седмица се мъчиш с някакви безумни математически примери да ни докажеш че две и две не прави четири.... Ако имаш нещо да кажеш за недвижими имоти - Моля те кажи го, ако не намери си някаква друга душевна чикия... И стига плюл по УНСС - там учат над 20 000 деца и мога да си заложа колата срещу бутилка уиски че много от тях (поне 10%)превъзхождат като знания и практиччески умения, подобните на теб "професори всичколози" с диплома от университети дето и ние преподавателите, дори имената не сме им чували, находящи се някъде в Гърция например (но филиали на другии още по световно неизвестни ВУЗове).... Какви логаритми, каква визша математика намесваш и каво общо има тези изцяло математически понятия в реалното изчисляване на спада илли повишението на недвижимите имоти? Или просто си търсиш аудитория,,,,,
      ти не беше ли банков служител? нещо унсс самочувствието ли ти докоснах?
      така са ви учили-знаете всичко,а квото не знаете не съществува!
      и кво? значи не те ли притеснява,че хората ,учили висша математика ,преди да стигнат до там,преди са учили и нисша математика и могат да видят проблемите в нея?
      тук за пореден път се вижда ефекта касапин ,който обяснява на сърдечния хирург,че едно прасе няма значение как може да се заколи,намеквайки,че сърдечната операция е нищо повече от касапски занаят
      я да те питам тебе ,кат си банкер и унсс продукт,как ще изчислиш корелативно изменение меджу две различни величини?
      ей тва от уикимедията не те ли притеснява:


      "Logarithmic returns are often used by academics in their research. "

      значи не бил асен1975 лудия сред умните,имало и други луди ....... академици ги наричали тях ..... много луди станахме нещо,а?
      я кажи , кат ме наричаш сбъркан,кво ти е определението за "сбърканост" ?
      всичко ,което не се изучава в унсс е сбъркано,така ли? а не моа ли ,ей така по случайност, в унссто всички да са ви сбъркали , и вие всъщност да сте сбърканите,а ?
      за процентни приложения в реалния свят искаш ли да си говориме?
      та в унссто все пак 5 години сте прекарали
      в образУване , в икономиката често се правят корелативни изследвания. да вземем елементарно ( за мен ) корелативно изменение между две величини с различно монетарно отежняване?
      пример:
      ти си прясно излезнал унссовец и леля ти е любовница на колчев от елана. и лелиното го уреждат да "Оправлява" на хората ( овцете ) парите ,като ти слагат и гръмкото име "портфолио менъджер" ......
      прочиташ някъде,че епъл била добра акция и щяла да се представа по добре от останалия маркет и ти идва генияланата идея да направиш корелативен интермаркет хедж ( нещо нечувано в унсс , но ти си гений и откриваш топлата вода,като биеш всичките си пруфесури от унссто в земята) .
      решаваш да жеджираш- ако епъла пада,маркета ще пада повече от епъла,ако маркета се качва,епъла ще се качва повече от маркета.
      купуваш епъл с 1/3 от парите ,продаваш спайдъри с 1/3 от парите и оставаш 1/3 от парите в кеш,в случай,че моментно корелацията тръгне срещо теб,че да пълниш позиции.
      та ,я да видиме как с унсс процентите ще изчисляваш корелацията .......
      хайде лелиното ,изрази ми графически дистрибуцията на ROR с унссовски формули,моля те.

      и тва е ниша висша математика!
      баж висша математика е тва същото да го изиграеш с опшъни .....
      тогиз да видиш шоу с изчисляване на ритърна
      ама в унссото не знаете кво е хибридна графика и логаричмичен процент,каму ли опшън портфолио хедж между два и повече корелативни дериватива .....
      Last edited by acen1975; 27.02.2011, 18:23.

      Коментар


      • acen1975 толкова много ти се радвам на математиката, че чак ме накара да се регистрирам във форума.

        За да не спамя темата - очаквам цените да паднат и да се качат в съответствие с търсенето и предлагането .

        Та acen1975 както се казва, не е важното да си прав, а другите да си помислят, че си. Политическата стратегия наред с измислиците да казваш и нещо вярно, което създава впечатление за цялостна правдоподобност действа и при теб. Да ти кажа, по едно време и аз започнах да ти вярвам .

        Математическите ти лутания ми напомнят за доскорошни мои такива. Аз обаче имах проблеми с годишния успех. Та според администрацията той се смята средно аритметично като събереш всички предмети и ги разделиш на броя им.

        1ви семестър - 6, 5, 6, 4
        2ри семестър - 6, 5, 6, 6, 5, 4
        Т.е. 53/10 = 5.3

        Аз обаче си виках какво пък пречи да сметна средно аритметично всеки срок отделно и после сбора да го разделя на две.

        1ви семестър - 5.25
        2ри семестър - 5.33
        Т.е. 10.58/2 = 5.29

        И не можех и не можех да си обясня защо става така. Е, простено ми е, от години не се занимавам с математика, но все пак се усетих един път преди лягане. Пожелавам ти някой път преди лягане и ти да се усетиш защо както вече ти казаха нещо може да поскъпне 200%, но не и да поевтинее 200% и другите там мъчнотии.
        Относно мистерията защо са създадени едни формули и принципи, които всички приемат, но странно защо не и ти предполагам, че е поради същата причина, поради която сме приели, че 1 см е 1 см, а 1 кг е 1 кг.
        Last edited by Moesia; 27.02.2011, 13:40.

        Коментар


        • http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...o_vreme_doide/

          Коментар


          • Ммм даааа,


            според НСИ при над 90% преброени се получават следните резултати за София-град и за областите Пловдив и Варна (подчертавам областите):




            СОФИЯ 1 183 535

            ПЛОВДИВ ОБЛАСТ 625 835

            ВАРНА ОБЛАСТ 445 637


            Май голите задници ще лъснат

            Мераците на ББ за 3млн София и на Кирчо-крушката за милионна Варна са били празни приказки

            http://www.nsi.bg/newsbg.php?n=366

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
              като ме пита кои формули да използвате,с нотка на сарказъм, се едно вие всичко знаете,а аз съм изперкалия , както виждаш ти ги дадох,въпреки,че не смятах да го правя ,а само да измервам нивото ви на самочувстие и догматизъм....... като ви пускам тук трохичка,там трохичка....
              обаче съм отново изненадан, защото тва унсс майката ви е ебало , че на само майката,ами и лелята и стринката и цялата рода .....
              та браточка, защо не осмисли кво пише в нета за тези "невъзможности" ,а само наизусти,а?
              ако си бе направил труда да поучиш както трябва,щеше да ЗНАЕШ,че логаритмичния процент може да пада до БЕЗКРАЙНОСТ !

              и не само с 300 % може да падне само,с 100 000% може
              да обяснявам ли кво означава минус безкрайност,или няма смисъл?

              Асен е прав - може и 100 000 %
              Last edited by Penko; 27.02.2011, 19:48.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                като ме пита кои формули да използвате,с нотка на сарказъм, се едно вие всичко знаете,а аз съм изперкалия , както виждаш ти ги дадох,въпреки,че не смятах да го правя ,а само да измервам нивото ви на самочувстие и догматизъм....... като ви пускам тук трохичка,там трохичка....
                обаче съм отново изненадан, защото тва унсс майката ви е ебало , че на само майката,ами и лелята и стринката и цялата рода .....
                та браточка, защо не осмисли кво пише в нета за тези "невъзможности" ,а само наизусти,а?
                ако си бе направил труда да поучиш както трябва,щеше да ЗНАЕШ,че логаритмичния процент може да пада до БЕЗКРАЙНОСТ !

                и не само с 300 % може да падне само,с 100 000% може
                да обяснявам ли кво означава минус безкрайност,или няма смисъл?

                Пич в теб наистина има нещо сбъркано.... От една седмица се мъчиш с някакви безумни математически примери да ни докажеш че две и две не прави четири.... Ако имаш нещо да кажеш за недвижими имоти - Моля те кажи го, ако не намери си някаква друга душевна чикия... И стига плюл по УНСС - там учат над 20 000 деца и мога да си заложа колата срещу бутилка уиски че много от тях (поне 10%)превъзхождат като знания и практиччески умения, подобните на теб "професори всичколози" с диплома от университети дето и ние преподавателите, дори имената не сме им чували, находящи се някъде в Гърция например (но филиали на другии още по световно неизвестни ВУЗове).... Какви логаритми, каква визша математика намесваш и каво общо има тези изцяло математически понятия в реалното изчисляване на спада илли повишението на недвижимите имоти? Или просто си търсиш аудитория,,,,,
                Last edited by Rapana; 27.02.2011, 07:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                  Асене,разбира се,че аритметичния процент има несъвършенства,особено когато става въпрос за дълги времеви периоди,поради простата причина,че не измерва качванията и спадовете симетрично(а всъщност това е най-трудното за разбиране - как така нещо е поскъпнало двойно и това е 100% ръст и след това се е върнало на предишната си цена,т.е.паднало е двойно,пък спада е само 50%) и тогава на помощ идват логаритмите.
                  При по-къс времеви хоризонт и при по-малки процентни промени разликата между аритметичнната и логаритмичната скала са несъществени, но при по-дълъг период и големи процентни промени разликите могат да бъдат и немалки.
                  Изглаждането на тези несъвършенства на аритметичния процент посредством логаритми,обаче,не може да промени по никакъв начин факта,че нещо не може да падне с 300 %,тъй като това означава да изчезне веднъж....и след това още 2 пъти!Което сам разбираш,че е невъзможно
                  като ме пита кои формули да използвате,с нотка на сарказъм, се едно вие всичко знаете,а аз съм изперкалия , както виждаш ти ги дадох,въпреки,че не смятах да го правя ,а само да измервам нивото ви на самочувстие и догматизъм....... като ви пускам тук трохичка,там трохичка....
                  обаче съм отново изненадан, защото тва унсс майката ви е ебало , че на само майката,ами и лелята и стринката и цялата рода .....
                  та браточка, защо не осмисли кво пише в нета за тези "невъзможности" ,а само наизусти,а?
                  ако си бе направил труда да поучиш както трябва,щеше да ЗНАЕШ,че логаритмичния процент може да пада до БЕЗКРАЙНОСТ !

                  и не само с 300 % може да падне само,с 100 000% може
                  да обяснявам ли кво означава минус безкрайност,или няма смисъл?
                  Last edited by acen1975; 27.02.2011, 05:11.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                    Пич, прави каквото искаш и дано да имаш имотите, за които тръбиш, но мен силно ме съмнява!...
                    Аз лично не познававам крупни наемодатели, които да разчитат на единия договор ...
                    Договарят се прекалено много неща и се предоставят взаимни гаранции, когато става дума за фирми.

                    Ако имаш 2 апартамента и си ги дал под наем ... разговора приключи
                    Ти очевидно не си ми чел предни постове...
                    И да само апартаменти давам под наем, но бройката ще остава за себе си, а и кой казва че съм крупен... Не не съм, но имам достатъчно.
                    Давал съм и на юрид. и на физ. лица. Имал съм и търговски площи, но ги продадох и пак повтарям, когато човек си направ и като хората договара няма да има проблем с тарикати и измамници. Те тия които правят описаните от теб врътки няма да се съгласят с моите условия по договора например, затова риск да попадна на такива хОрица се свежда до нула.
                    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                      Ама ти излезе голям тарикат и започна да лаладжиистваш...

                      И съм бил бос... хехеххе
                      Ок нека да съм бос, но досега не съм имал проблем с наемател точно защото знам как да си направя договора, а с тарикатчетата като тебе май само в съда ще се срещам.
                      Пич, прави каквото искаш и дано да имаш имотите, за които тръбиш, но мен силно ме съмнява!...
                      Аз лично не познававам крупни наемодатели, които да разчитат на единия договор ...
                      Договарят се прекалено много неща и се предоставят взаимни гаранции, когато става дума за фирми.

                      Ако имаш 2 апартамента и си ги дал под наем ... разговора приключи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                        Понеже стана ясно на всички колко си бос ще ти кажа:

                        Фирмите са осъдени да плащат стотици хиляди неустойка, но.... отдавна са прехвърлени на безработни братя

                        и не ми говори че съм го чул... щото имам доста по-близки впечатления
                        Ама ти излезе голям тарикат и започна да лаладжиистваш...

                        И съм бил бос... хехеххе
                        Ок нека да съм бос, но досега не съм имал проблем с наемател точно защото знам как да си направя договора, а с тарикатчетата като тебе май само в съда ще се срещам.
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                          Не знам какво си чел... какво си чул. Но каквото и да ми кажеш, ако не видя договора между съответния мол и наемателя това са празни приказки. Ако в договора няма клауза за неустойки с които наемателя се е съгласил собствениците на мола ясно са тъпи и разговора става лаладжийска работа..
                          Понеже стана ясно на всички колко си бос ще ти кажа:

                          Фирмите са осъдени да плащат стотици хиляди неустойка, но.... отдавна са прехвърлени на безработни братя

                          и не ми говори че съм го чул... щото имам доста по-близки впечатления

                          Коментар


                          • Стартовия сигнал за отпускане на банковото кредитиране и навлизането на чужденци на нашия имотен пазар беше присъединяването на БГ към Нато 2003г.И от там като се тръгна да се надува балона та до 2009 ,и сега не им се свалят цени ,ама ще им се налага за в бъдеще поне още една-две години .Пък до тогава кво ли има клетия ни народ още да види едингоспод знае..
                            Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forexincho Разгледай мнение
                              Вчера по ББТ даваха как само в София има огромно количество недовършени сгради за които хората с години се мъчат да извадят акт 16,като това е основна пречка за да могат да ги обявят за продан.За страната са хиляди.
                              Този репортаж е поредното доказателство за човешката глупост и цел да се спести някой лев от купувачите... Имай предвид, че при сегашната ситуация на пазара голяма част от тези сгради няма и да бъдат напълно завършени и да вземат акт 16 близките 3-4 години. Дотогава хората, които си правеха "тънката сметка" да купуват на зелено ще ядът дървото. И нека го ядат, защото го заслужават...
                              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Хиляди недовършени жилища

                                Вчера по ББТ даваха как само в София има огромно количество недовършени сгради за които хората с години се мъчат да извадят акт 16,като това е основна пречка за да могат да ги обявят за продан.За страната са хиляди.

                                Коментар

                                Working...
                                X