IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
    Ако цените са 350 масово и се развие нормална инфраструктура + бърз достъп до големите градове - ще ги купят.
    Естествено.. България е малка държава на кръстопът, членка на ЕС.. Всичко е въпрос на инфраструктура и цена..

    А че банскалии са едни от най алчните хора в държавата спор няма.. Преди години купувахме там един парцел и една 85 годишна баба (от типа "лизгаахте ли се на счи" и "имаате ли се гуде") собственичк, със забрадка и бастунче, като взе да ми говори за кинт, РЗПта и плътност на застрояване щях да се хвърля в Глазне....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
      eдвали ще стане и с ниски цени . просто предлагането в пъти надвиша търсенето , а и трябват още ресурси да се довърши . май ще се бута след време . иначе най-долнопробните вървят по 350 Е .
      На доста места обаче продлъжават да искат 700-900 Е , което е чисто безумие фона на картинката на празни хотели и сгради . от средата нагоре Банско е призрачен град
      Няма да свалят - няма смисъл. До последно те и тези, които им дадоха пари за това безумие ще чакат "да се възстанови пазара". Прилича ми на изпържен спекулант, които купува срещу пазара (подобрява средната цена ) с надеждата позицията да "излезе поне на 0" ... справка 200те милиона "инвестиция" в подкрепа на апартаментите в Банко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
        eдвали ще стане и с ниски цени . просто предлагането в пъти надвиша търсенето , а и трябват още ресурси да се довърши . май ще се бута след време . иначе най-долнопробните вървят по 350 Е .
        На доста места обаче продлъжават да искат 700-900 Е , което е чисто безумие фона на картинката на празни хотели и сгради . от средата нагоре Банско е призрачен град
        Тя алчността винаги така свършва.Най доброто обаче предстои.6.0 по Рихтер и ще видиш София с най качественото ново строителство на какво ще прилича.Дано не се случва че не ми се мисли.Тогава тези дето се присмиваха и ни викаха нещастници и лузъри ще разберат какво сме говорили.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
          eдвали ще стане и с ниски цени . просто предлагането в пъти надвиша търсенето , а и трябват още ресурси да се довърши . май ще се бута след време . иначе най-долнопробните вървят по 350 Е .
          На доста места обаче продлъжават да искат 700-900 Е , което е чисто безумие фона на картинката на празни хотели и сгради . от средата нагоре Банско е призрачен град
          Ако цените са 350 масово и се развие нормална инфраструктура + бърз достъп до големите градове - ще ги купят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
            То е ясно как - с ниски цени.
            Инак следват малоумия като нови ски-писти и атракции докато се унищожи всичко наоколо - с активното съдействие на местните селяндури, алчни за някой и друг лев!
            eдвали ще стане и с ниски цени . просто предлагането в пъти надвиша търсенето , а и трябват още ресурси да се довърши . май ще се бута след време . иначе най-долнопробните вървят по 350 Е .
            На доста места обаче продлъжават да искат 700-900 Е , което е чисто безумие фона на картинката на празни хотели и сгради . от средата нагоре Банско е призрачен град

            Коментар


            • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
              вчера бях в Банско

              там положението е драматично!!!

              така е застроено зверски ,че направи не можете да го познаете . обекти за по десетки милииони седят замразени и празни от 2 години. пазят ги охранители да не ги разграбват . даже на някои май нямаше и пазачи . над 50 % всичко пустее . а повечето сгради са почти готови. в смисъл били точно пред завършване . шок и ужас .
              не знам точно как ще се излезне от ситуацията.....
              То е ясно как - с ниски цени.
              Инак следват малоумия като нови ски-писти и атракции докато се унищожи всичко наоколо - с активното съдействие на местните селяндури, алчни за някой и друг лев!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                В екстаз ли изпадна
                Ми не,
                обикновено слагам много и , както виждаш този път почти не съм слагал.
                Нооо, доста брадъри могат да си докарат инфаркт от тези цени...
                Last edited by luboil; 01.03.2011, 15:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                  ................................
                  И за аверът ми Веско :
                  На 6-та стр (цветна) има обява със снимки за Гръцката махала, 60кв, тухла, за 28К евро...


                  Да ви е сладко...
                  В екстаз ли изпадна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                    http://www.realtyplanex.com/results....a=50-70&price=

                    На страницата на Планекс Вивите са по над 1000 Е/кв. Сигурен ли си, че отново не си се объркал?

                    http://www.realtyplanex.com/results....a=50-70&price=
                    Очаквах някой да каже, че на страницата на Планекс цените били над 1000 евро.

                    Да, нищо лошо, дори това е добре, защото означава, че сте нащрек!

                    Това, че цените на Планекс в сайта им са над 1000 го знаех, но не го казах.
                    А иначе миналата седмица бях във Варна и си купих Варненски имоти. Е та там мисля че дори на две места имаше обяви и то големи със снимки за по 800 евра. За 700 евро е моя грешката, не знам защо ми се струва, че гледах за Вива 4 цени от 780 евро.

                    Добре, сега е въпросът, защо на сайта си Планекс държи високи цени, а тихомълком по обявите цените падат?

                    И за аверът ми Веско :
                    На 6-та стр (цветна) има обява със снимки за Гръцката махала, 60кв, тухла, за 28К евро...


                    Да ви е сладко...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Ми ти нали искаше да се развива икономиката.Нали лихвите трябваше да са по 3%.Явно узряването започва.И както се казва в една реклама най доброто предстои.Аз още чакам да напишеш таблицата за ДОД понеже плоския данък бил вреден.
                      Не се хаби....
                      В неговите разсъждения "правилното" правителство е това, което е позволило презастрояването, а сега лошото пречи да се продадат сградите.... т.е. спира растежа.
                      Както се казва - Дянков да си ходи!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
                        вчера бях в Банско

                        там положението е драматично!!!

                        така е застроено зверски ,че направи не можете да го познаете . обекти за по десетки милииони седят замразени и празни от 2 години. пазят ги охранители да не ги разграбват . даже на някои май нямаше и пазачи . над 50 % всичко пустее . а повечето сгради са почти готови. в смисъл били точно пред завършване . шок и ужас .
                        не знам точно как ще се излезне от ситуацията.....
                        Ми ти нали искаше да се развива икономиката.Нали лихвите трябваше да са по 3%.Явно узряването започва.И както се казва в една реклама най доброто предстои.Аз още чакам да напишеш таблицата за ДОД понеже плоския данък бил вреден.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          Честита Баба Марта и от мен.
                          Да сте бели, румени, засмени

                          Хайде, да хвърлим поглед върху един мит, че българите били с най-голям брой собствени жилища и народопсихологията била фактор това да е основна причина.

                          Испания е първа в класацията за притежание на собствено жилище от населението...
                          Около 84% от испанците са собственици на жилищата си...
                          На втора позиция се нарежда Белгия със 78% собственици на жилища и 71% от англичаните, които не живеят под наем.



                          Според НСИ, към 31.12.2009
                          население на България 7.563млн
                          от тях - в градове 5.401млн
                          в селата 2.162млн
                          общ брой жилища 3.788млн
                          от тях - в градовете 2.418млн
                          в селата 1.370млн

                          За София: население 1.240млн
                          жилища 0.534млн

                          И още нещо, което често пропускате.
                          Всъщност, големият брой собственици на панелни и ЕПК жилища идва от времето на комунизма и малко след него(основно по довършвани проекти), когато са се строели масово подобни квартали, за да се поеме необходимият поток от работна ръка за различните проекти.
                          Колко от тези жилища днес са необитаеми, особено в по-малките градове ( за това не открих статистика)?
                          В данните, които цитираш, не е спомената България.
                          У нас делът на домакинствата, които притежават обитаваното от тях жилище, е над 90%. Също така България е на първо място в ЕС по брой жилища на 1000 души население - някъде около 420 бяха, за по-точно данни можеш да провериш сайта на НСИ, мен ме мързи.
                          P.S. Ето и част от данните, не знам доколко са меродавни обаче:
                          http://www.aimoti.com/r.php?id=2842
                          Last edited by Crux; 01.03.2011, 14:36.
                          Never underestimate the predictability of stupidity

                          Коментар


                          • вчера бях в Банско

                            там положението е драматично!!!

                            така е застроено зверски ,че направи не можете да го познаете . обекти за по десетки милииони седят замразени и празни от 2 години. пазят ги охранители да не ги разграбват . даже на някои май нямаше и пазачи . над 50 % всичко пустее . а повечето сгради са почти готови. в смисъл били точно пред завършване . шок и ужас .
                            не знам точно как ще се излезне от ситуацията.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sagittarius Разгледай мнение
                              Сайта не е съвсем актуален,
                              реално цените са 850-1000 Е/м2 и Няма завършени и непродадени. ако искаш в строеж, завършване октомври.
                              Хайде да питам "вярно".....
                              Имат ли сайт тези Виви?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Здраве и на теб!


                                Съни, тук има много статистика, но малко верни изводи от нея.
                                Какъв извод правиш от горното?
                                С него съм започнала
                                За мен е мит, че българите са с най-висок % собственост.
                                Както е мит, че това е специфична българска черта - да имаш жилище!

                                А ти ако искаш други изводи, въз основа на горното...питай вярно

                                Коментар

                                Working...
                                X