IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
    http://www.realtyplanex.com/results....a=50-70&price=

    На страницата на Планекс Вивите са по над 1000 Е/кв. Сигурен ли си, че отново не си се объркал?

    http://www.realtyplanex.com/results....a=50-70&price=
    Сайта не е съвсем актуален,
    реално цените са 850-1000 Е/м2 и Няма завършени и непродадени. ако искаш в строеж, завършване октомври.
    Its only worth what someone else is willing to pay!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Честита Баба Марта и от мен.
      Да сте бели, румени, засмени

      Хайде, да хвърлим поглед върху един мит, че българите били с най-голям брой собствени жилища и народопсихологията била фактор това да е основна причина.

      Испания е първа в класацията за притежание на собствено жилище от населението...
      Около 84% от испанците са собственици на жилищата си...
      На втора позиция се нарежда Белгия със 78% собственици на жилища и 71% от англичаните, които не живеят под наем.



      Според НСИ, към 31.12.2009
      население на България 7.563млн
      от тях - в градове 5.401млн
      в селата 2.162млн
      общ брой жилища 3.788млн
      от тях - в градовете 2.418млн
      в селата 1.370млн

      За София: население 1.240млн
      жилища 0.534млн

      И още нещо, което често пропускате.
      Всъщност, големият брой собственици на панелни и ЕПК жилища идва от времето на комунизма и малко след него(основно по довършвани проекти), когато са се строели масово подобни квартали, за да се поеме необходимият поток от работна ръка за различните проекти.
      Колко от тези жилища днес са необитаеми, особено в по-малките градове ( за това не открих статистика)?
      Здраве и на теб!


      Съни, тук има много статистика, но малко верни изводи от нея.
      Какъв извод правиш от горното?

      Коментар


      • Честита Баба Марта и от мен.
        Да сте бели, румени, засмени

        Хайде, да хвърлим поглед върху един мит, че българите били с най-голям брой собствени жилища и народопсихологията била фактор това да е основна причина.

        Испания е първа в класацията за притежание на собствено жилище от населението...
        Около 84% от испанците са собственици на жилищата си...
        На втора позиция се нарежда Белгия със 78% собственици на жилища и 71% от англичаните, които не живеят под наем.



        Според НСИ, към 31.12.2009
        население на България 7.563млн
        от тях - в градове 5.401млн
        в селата 2.162млн
        общ брой жилища 3.788млн
        от тях - в градовете 2.418млн
        в селата 1.370млн

        За София: население 1.240млн
        жилища 0.534млн

        И още нещо, което често пропускате.
        Всъщност, големият брой собственици на панелни и ЕПК жилища идва от времето на комунизма и малко след него(основно по довършвани проекти), когато са се строели масово подобни квартали, за да се поеме необходимият поток от работна ръка за различните проекти.
        Колко от тези жилища днес са необитаеми, особено в по-малките градове ( за това не открих статистика)?
        Last edited by съни(тя); 01.03.2011, 13:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
          Ами то тогава кв. м. на Вива3 идва реално около 1600 - 1700 Евро. Какви 700 бълнува лубоила тогава?
          За един участник вчера и заплатите "идваха" към 1600 - 1700 Евро...... Всеки вярва и иска нещо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            А,както знаем,големия спред показва само едно - липса на ликвидност
            П.С.Добре,че уточни какъв е процента,че веднага щвха да дойдат онези с логаритмите да ти обяснят,че общите части всъщност са ти далавера
            Ами то тогава кв. м. на Вива3 идва реално около 1600 - 1700 Евро. Какви 700 бълнува лубоила тогава?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
              И стени не включваш... Е, в такъв случай аз съм си добре, нямам общи части...
              Новите стени защо да ги включвам?! Ама ела да ти покажа едновремешни стени - 50 см. зид. Тях ги включвам в ЧЗП, защото топлят през зимата и охлаждат през лятото. Новите стени най-много да ти се отлепят от тавана и пода и да ти се сгромолясат при 3-4 по Рихтер.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Мдааа, към 40 аритметични процента.
                У форекса му викаме на това - голям спред. Купуваш 100, 40 за брокера, 60 за теб.
                А,както знаем,големия спред показва само едно - липса на ликвидност
                П.С.Добре,че уточни какъв е процента,че веднага щвха да дойдат онези с логаритмите да ти обяснят,че общите части всъщност са ти далавера
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Ами на първия сайт разгледах седмия от горе надолу. Апартамент A78, обявен за 61 кв.м.
                  Чиста площ 42,90 кв.м.

                  42,9*1,4=60,06

                  Има и тераска от 5,93, но аз съм от старото поколение и терасите не ги включвам в ЧЗП.
                  И стени не включваш... Е, в такъв случай аз съм си добре, нямам общи части...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                    Ми аз като гледам проектите повече от 20% не мога да ги докарам. Ти къде гледаш? Или и ти кат лубоил пак си се объркал?
                    Ами на първия сайт разгледах седмия от горе надолу.
                    http://www.realtyplanex.com/premise....71&estateId=21
                    Апартамент A28, обявен за 61 кв.м.
                    Чиста площ 42,90 кв.м.

                    42,9*1,4=60,06

                    Има и тераска от 5,93, но аз съм от старото поколение и терасите не ги включвам в ЧЗП.
                    Last edited by anon6706; 01.03.2011, 12:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Мдааа, към 40 аритметични процента.
                      У форекса му викаме на това - голям спред. Купуваш 100, 40 за брокера, 60 за теб.
                      Ми аз като гледам проектите повече от 20% не мога да ги докарам. Ти къде гледаш? Или и ти кат лубоил пак си се объркал?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                        Голям % общи части имат апартаментите на "Планекс".
                        Мдааа, към 40 аритметични процента.
                        У форекса му викаме на това - голям спред. Купуваш 100, 40 за брокера, 60 за теб.

                        Коментар


                        • Голям % общи части имат апартаментите на "Планекс".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            е Вивите на Планекс са ги пуснали на 700 евро официално ( а не официално може и на 500 в брой на 100%), и то при положение, че Вивите са завършени, а и районът е по-хубав ( за тези, които не знаят Варна - и двете сгради са на една и съща улица, недоразумението е до Чаталджа, а Вивите са над Чайка)
                            http://www.realtyplanex.com/results....a=50-70&price=

                            На страницата на Планекс Вивите са по над 1000 Е/кв. Сигурен ли си, че отново не си се объркал?

                            http://www.realtyplanex.com/results....a=50-70&price=

                            Коментар


                            • Момчета, така с циврене не могат се вдигнат имотята На двуличника Веско от Варна съм му показал доста обяви за Лозенец под 1000 евро. Ама нека си живее в измисления свят, щото реве как някой бил искал 2500 евро в съвременото архитектурно недоразумение във Варна, което пък по ирония се намира до соц-ЕПК-мастодонта от другата страна на улицата.
                              Не знам кой е малоумен да купи на 2500 евро там, при положение, че Вивите на Планекс са ги пуснали на 700 евро официално ( а не официално може и на 500 в брой на 100%), и то при положение, че Вивите са завършени, а и районът е по-хубав ( за тези, които не знаят Варна - и двете сгради са на една и съща улица, недоразумението е до Чаталджа, а Вивите са над Чайка)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                                Сори. Не може всички във форума да са строители. Общо взето се опитвам да използвам сравнително достоверна информация и все пак съм купил и продал поне по едно жилище. И нещата пред монитора са съвсем различни! Та като спомена лелката, ти като не си купил нищо откъде си направи извода, че цените паднали? Щото ако преди две години са искали 4000, а сега 1000, това не значи че това са цените на сделки.
                                Именно!
                                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                                Коментар

                                Working...
                                X