IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
    Извинявам се, че се намесвам в ползотворната дискусия, амам как викаш се ставало инженер, хирург и т.н в Исперих примерно?
    Веско бъркаш местоположението на фирмите с образованието.Да в исперих няма училище за инженери но това не означава че някой роден в Исперих примерно не може да стане блестящ инженер.Не може във всяко населено място да има училища и фирми за всичко.Ако завода на Гриша Ганчев в Ловеч потръгне и даде по високи заплати ще видиш как много инженери ще напуснат Варна и ще отидат в Ловеч.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
      Извинявам се, че се намесвам в ползотворната дискусия, амам как викаш се ставало инженер, хирург и т.н в Исперих примерно?
      Това е част от автобиографията на Хенри Форд. Надявам се, знаеш кой е.....

      n 1879, he left home to work as an apprentice machinist in the city of Detroit, first with James F. Flower & Bros., and later with the Detroit Dry Dock Co. In 1882, he returned to Dearborn to work on the family farm, where he became adept at operating the Westinghouse portable steam engine. He was later hired by Westinghouse company to service their steam engines. During this period Ford also studied bookkeeping at Goldsmith, Bryant & Stratton Business College in Detroit

      П.П. Само си приказват някои от вас.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
        Напротив. Образование се получава. Но не в Каспичан. А след като се получи иска да се реализира. Но не може в Каспичан. Както вече писах, не приравнявам Пловдив с Каспичан, така че няма защо да се чувстваш засегнат и да злобееш.
        Нито съм засегнат нито злобея.Съгласен съм с факта че на определено място има професии които не могат да се упражняват.Например фермер в София или морски капитан няма как да стане.Но едно 80% от професиите могат да се упражняват навсякъде.Зависи от човека.Ако един добър хирург отвори хирургия в Каспичан всички ще ходят при него за операция.А за получаването на образованието направо си смешен.Това че отиваш на едно място,престояваш 5 години и повтаряш като папагал неща без да мислиш не те прави образован.Много народ получихте образование а знанията ви нулеви.Нищо не умеете а мерак голям за кариера постове и пари.Морето не е до колени и притежаването на диплома не те прави специалист.Ако не си го разбрал не се тревожи най доброто предстои.Почакай още малко нашето поколение да излезе в пенсия и ще видиш какви лекари ще ни лекуват какви инженери ще имаме изобщо голямо шоу предстои.Пълно е с хора с дипломи.В дипломите само шестици а на връзано куче леб не могат да дадат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          След като образованието се получава би следвало всеки да го получи щом иска.Според твоите глупости от всеки става инженер,хирург,атомен физик,художник,певец щом престои в София в съответното училище.
          Извинявам се, че се намесвам в ползотворната дискусия, амам как викаш се ставало инженер, хирург и т.н в Исперих примерно?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Peter(Petar) Разгледай мнение
            Бат Пешо, бъркаш понятията наистина. Образованието е нещо различно от начетеността, грамотността, книжовността, интелигентността, възпитанието, общата култура итн. Понятията са сходни, но си имат сериозни нюанси.
            Образованието е чисто и просто едно обучение или по- точно съвкупността от знания, които получаваш в рамките на едно обучение.Нищо повече. Продължава няколко години и по една или друга причина не може да се придобие навсякъде. Процесът е ясно изразен външно, като кулминацията е получаването на тапията. Образованието има и силен инвестиционен момент и това всъщност е и основната разлика с по-горните понятия. Тоест влагаш време, усилия и пари само и само след време това обучение да има реализация, тоест търсиш директни ползи, които пак по една или друга причина не можеш да реализираш навсякъде.
            Съвсем друго е при начетеността, възпитанието, общата култура итн. Това са все понятия, които са необвързани с местонахождението ; при тях не се търсят никакви облаги (в най-добрия случай имат косвени ползи). Процесът е вътрешен и трае цял живот.
            Като чета какво си написал ми е ясно че ти си получил образование и имаш някаква тапия но НЯМАШ ЗНАНИЯ И УМЕНИЯ.Мисля си че и спора е безсмислен.След като образованието се получава би следвало всеки да го получи щом иска.Според твоите глупости от всеки става инженер,хирург,атомен физик,художник,певец щом престои в София в съответното училище.Омръзна ми да гледам как разни амбициозни бездарници с получено образование и солидни лакти и връзки унищожиха България.

            Коментар


            • DOW JONES NEWSWIRES ж U.S. home prices declined in January from a month earlier, continuing a downward trend that began in August, with average U.S. home prices retreating to summer 2003 levels, according to the S&P Case-Shiller home-price indexes. ж "These data confirm what we have seen with recent housing starts and sales reports," said David Blitzer, chairman of S&P's index committee. "The housing market recession is not yet over, and none of the statistics are indicating any form of sustained recovery. At most, we have seen all statistics bounce along their troughs; at worst, the feared double-dip recession may be materializing." ж The indexes, based on the three-month averages of home prices, began their descent in August after four months of improvement, a delayed response to housing-market weakness after federal home-buyer tax credits expired last year. ж The housing market has continued to sputter even as other parts of the economy have shown improvement thanks to higher consumer spending and exports. However, U.S. unemployment remains high and a steady supply of foreclosures is expected to weigh on home sales and prices. ж The Case-Shiller index of 10 major metropolitan areas fell 0.9% and the 20-city index was down 1% in January from December. Adjusted for seasonal factors, the sequential declines were 0.2% for both segments. ж They declined 2% and 3.1%, respectively, from a year earlier. ж During January, 11 cities saw prices sink to new lows, after also posting lows in December. Atlanta, Charlotte, N.C., Chicago, Detroit, Las Vegas, Miami, New York, Phoenix, Portland, Ore., Seattle and Tampa, Fla., fell to their lowest levels since home prices peaked in 2006 and 2007. ж San Diego and Washington, D.C., were the only two markets with year-to-year growth, up 0.1% and 3.6%, respectively. They also were the only two cities to maintain year-to-year growth through 2010. ж Month-to-month, only Washington, D.C., home prices rose, up 1% from December. ж The Commerce Department last week reported that new home sales fell nearly 17% in February from a month earlier to a record low. Prices fell nearly 14% to the lowest level in more than seven years, according to the department.

              Last edited by anon6706; 29.03.2011, 16:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Ганчо изтърва юрдечките пак.Образование не се получава.То не зависи от месторождението и местоживеенето.Това че стоиш 5 години някъде не те прави нито образован нито възпитан.Притежаването на диплома също.Образованието е вътрешен процес не външен.Който иска да учи няма значение къде живее.За медицинската помощ е същото.Важен е човека с бялата престилка.Киното е отживелица отдавна при наличие на торенти и интернет.Театъра е малко по друго нещо.От мен да знаеш театрите вече ходят из цялата страна отдавна не са само в София.Според твоите глупости излиза че щом човек е роден и живее в София това означава че е по образован и по можещ от друг например пловдивачанин.Всяко място си има и предимствата и недостатъците.Въпрос на личен избор е къде да се живее.
                Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                Напротив. Образование се получава. Но не в Каспичан. А след като се получи иска да се реализира. Но не може в Каспичан. Както вече писах, не приравнявам Пловдив с Каспичан, така че няма защо да се чувстваш засегнат и да злобееш.
                Бат Пешо, бъркаш понятията наистина. Образованието е нещо различно от начетеността, грамотността, книжовността, интелигентността, възпитанието, общата култура итн. Понятията са сходни, но си имат сериозни нюанси.
                Образованието е чисто и просто едно обучение или по- точно съвкупността от знания, които получаваш в рамките на едно обучение.Нищо повече. Продължава няколко години и по една или друга причина не може да се придобие навсякъде. Процесът е ясно изразен външно, като кулминацията е получаването на тапията. Образованието има и силен инвестиционен момент и това всъщност е и основната разлика с по-горните понятия. Тоест влагаш време, усилия и пари само и само след време това обучение да има реализация, тоест търсиш директни ползи, които пак по една или друга причина не можеш да реализираш навсякъде.
                Съвсем друго е при начетеността, възпитанието, общата култура итн. Това са все понятия, които са необвързани с местонахождението ; при тях не се търсят никакви облаги (в най-добрия случай имат косвени ползи). Процесът е вътрешен и трае цял живот.
                Last edited by Peter(Petar); 29.03.2011, 12:30.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kosto Разгледай мнение

                  Има и екстремни случаи. Варненци знаят имаше една кръчма зелените камъни в Петлешев. Собственикът я продаде и направи бив ресторант с къщи в село Езерец, до Шабла. На усилващия се поток от румънци към курортите. И изби рибата. От Варна на село......
                  Ооо да не говориш за прословутата кръчма "Дивата патка" , по-известна поради приветливостта на обслужващия персонал като Дивата путка"???
                  Аз мислех, че собствениците са местни от Езерец....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
                    Явно не е било достатъчно или скоро не си го правил , виж се на какво си замясал в Сф
                    Много съм си хубав аз, гледай себе си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Ганчо изтърва юрдечките пак.Образование не се получава.То не зависи от месторождението и местоживеенето.Това че стоиш 5 години някъде не те прави нито образован нито възпитан.Притежаването на диплома също.Образованието е вътрешен процес не външен.Който иска да учи няма значение къде живее.За медицинската помощ е същото.Важен е човека с бялата престилка.Киното е отживелица отдавна при наличие на торенти и интернет.Театъра е малко по друго нещо.От мен да знаеш театрите вече ходят из цялата страна отдавна не са само в София.Според твоите глупости излиза че щом човек е роден и живее в София това означава че е по образован и по можещ от друг например пловдивачанин.Всяко място си има и предимствата и недостатъците.Въпрос на личен избор е къде да се живее.
                      Напротив. Образование се получава. Но не в Каспичан. А след като се получи иска да се реализира. Но не може в Каспичан. Както вече писах, не приравнявам Пловдив с Каспичан, така че няма защо да се чувстваш засегнат и да злобееш.

                      Коментар


                      • http://www.investor.bg/news/article/114595/122.html
                        ============
                        Време е да купувате, че си е е........о майката. Действайте!

                        Коментар


                        • Живея в Исперих-малък та малък,основно турско население,циганско-постоянно увеличаващо се.Тъпотия до шия но не го заменям за София.Човек като свикне да живее в къща с двор и в нея кученца ,котенца ,други домашни животинки/който иска/,липса на досадни съседи отдолу и отгоре и още куп други предимства пред евентуалната панелка или коперацийка в столицата-мерси...А културата си я наваксваме-зависи от човека.В града има/ не много естествено/ милионери-всички са земеделски производители.Който работи при тях /специалистите/получава около 1500лева на месец +осигуровки върху реалната заплата ,периодични бонуси и т.н.Ами не ми се работи в София ,какво да направя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                            Аз имах баба и дядо в Бургас живеещи на 10 метра от някогашният централен плаж и доста съм си поплажувал.
                            Явно не е било достатъчно или скоро не си го правил , виж се на какво си замясал в Сф

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                              Съжалявам. Мъча се да отговоря някакси на всички, които са ме цитирали и се получават недоразумения. Някой беше от Пловдив, друг от Варна, ти говориш за малък град. В интерес на истината и аз през Каспичан и Средец само съм минавал транзит, използвах ги като обобщение.
                              Ще съм истински зарадван ако наистина в България е останало поне едно малко градче под 100000 жители, което може да се похвали, че поне 75% от родените в него през 80-те години, все още живеят там и разбира се, с преобладаващ българския етнос.
                              Дай пример за такова що-годе оцеляващо градче, защото иначе написаното от тебе остава във въздуха.
                              За проценти не се ангажирам. Мисля че във всички населението е намаляло, но това е минало. Виждам че от няколко години някои браншове се съживяват и спадът в населението е спрял. По морето се съживиха Бяла, Каварна, Обзор, Несебър винаги е бил добре около Слънчев бряг Св. Влас и Елените, също. За някои места в Добруджа разположени на международни пътища също имам наблюдение, благодарение на земеделието на едро. Всички тези произвеждат и изнасят стоки или услуги. Няма някакво Ел Дорадо, но си вървят нещата и напредват. В Русе доста предприятия се направиха. Аз имам познати на различни места. Знам човек в Търговище, който гледа около 90 000 дка земя. В Добрич, че и в някои села наоколо, знам няколко подобни. Има и съпътстващи браншове свързани с техника, строителство на бази, цехове, търговия с Румъния, Турция. Някои пътища се направиха и в тази посока ако ББ не мисли само за София ще има много добър ефект. Знам и негов роднина който действа наедро в земеделието в североизточна България . Там пустеещи земи НЯМА. Има защо явно. Има успели хора и в Благоевградско, Бургас. Те също знаят че в София има повече театри, но са действали практично и си следват интереса с по-малко емоция.
                              Познавам и доста софиянци собственици на хотели по Черноморието. Т.е. бизнесът си върви.
                              Има и екстремни случаи. Варненци знаят имаше една кръчма зелените камъни в Петлешев. Собственикът я продаде и направи бив ресторант с къщи в село Езерец, до Шабла. На усилващия се поток от румънци към курортите. И изби рибата. От Варна на село...От няколко години твърдя и в този форум че в България се робува прекалено на имиджа за местожителство и това погреба сума и възможности за бизнес. Затова и се включих в дискусията, като мажоритаря написа че шушумигите си продават земята за да дойдат на заплата в София, а после ще я търсят...
                              Last edited by Kosto; 28.03.2011, 19:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                                Човек не живее само за пари.
                                Няколко неща ми идват на ума от раз:
                                1. Дори и с милион годишен доход в Каспичан не можеш да получиш добро образование.
                                2. Не дай си боже да ти се наложи да получаваш квалифицирана спешна медицинска помощ в Бобовдол.
                                3. Театър, кино, някакъв вид култура, дали ги има в Средец примерно?

                                Преселващите се в София не търсят само пари тук.
                                Ганчо изтърва юрдечките пак.Образование не се получава.То не зависи от месторождението и местоживеенето.Това че стоиш 5 години някъде не те прави нито образован нито възпитан.Притежаването на диплома също.Образованието е вътрешен процес не външен.Който иска да учи няма значение къде живее.За медицинската помощ е същото.Важен е човека с бялата престилка.Киното е отживелица отдавна при наличие на торенти и интернет.Театъра е малко по друго нещо.От мен да знаеш театрите вече ходят из цялата страна отдавна не са само в София.Според твоите глупости излиза че щом човек е роден и живее в София това означава че е по образован и по можещ от друг например пловдивачанин.Всяко място си има и предимствата и недостатъците.Въпрос на личен избор е къде да се живее.

                                Коментар

                                Working...
                                X