IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от zloblivi_podritvaniq Разгледай мнение
    е тая спекула ако някой съумее да я изтълкува
    ще се светне какво е състоянието на бг банките

    http://paper.standartnews.com/bg/art...article=362331
    Стар познат емигрант от доста години в САЩ наскоро ми се "похвали", че банкрутирал и разказа подробности. Лошо стечение на обстоятелствата - развод, останал без работа, неосигурена болест, задлъжнял с 220000$ освен ипотеката, основно по кредитни карти. Адвокатският хонорар му излязъл 1400$ и сега е на чисто. Оттук нататък 7 години е с лошо кредитно досие и без кредитни карти. Любопитното е, че като се видяло накъде отиват работите, банките кредитори една по една, мъчейки се да се прецакат една-друга пращали емисари с предложения да погаси само 10% от дължимата сума към тях, за останалите 90% банката забравя, но по адвокатски съвет отказвал.
    Last edited by Ганчо Юрдечков; 28.03.2011, 18:52.

    Коментар


    • .....

      и как това ще повлияе на цените на НИ

      Коментар


      • .....

        е тая спекула ако някой съумее да я изтълкува
        ще се светне какво е състоянието на бг банките

        http://paper.standartnews.com/bg/art...article=362331

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kosto Разгледай мнение
          Така е, ама ние говорихме за малки градчета. Ти си забравил...Средец и Каспичан не съм ги виждал, но бъди сигурен, че има по-малки от София населени места, където се правят смислени работи и където има милионери и няма да изчезнат. Дори предлагат много възможности. Далеч по-интересни от заплата в София...
          Съжалявам. Мъча се да отговоря някакси на всички, които са ме цитирали и се получават недоразумения. Някой беше от Пловдив, друг от Варна, ти говориш за малък град. В интерес на истината и аз през Каспичан и Средец само съм минавал транзит, използвах ги като обобщение.
          Ще съм истински зарадван ако наистина в България е останало поне едно малко градче под 100000 жители, което може да се похвали, че поне 75% от родените в него през 80-те години, все още живеят там и разбира се, с преобладаващ българския етнос.
          Дай пример за такова що-годе оцеляващо градче, защото иначе написаното от тебе остава във въздуха.
          Last edited by Ганчо Юрдечков; 28.03.2011, 18:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
            В Средец и Каспичан наистина къщите с дворове са много повече от блоковете - спор няма. Голяма част от тях вече са безлюдни, след 15 години ще са още повече. В тези градове сигурно работещ басейн няма. ..
            Ще извиняваш, но във Варна и Пловдив също далеч не се живее в 4 стайни къщи с дворове. 95% от къщите в централните части са със смешно малък двор, незаслужаващ споменаване.
            Аз имах баба и дядо в Бургас живеещи на 10 метра от някогашният централен плаж и доста съм си поплажувал.
            Така е, ама ние говорихме за малки градчета. Ти си забравил...Средец и Каспичан не съм ги виждал, но бъди сигурен, че има по-малки от София населени места, където се правят смислени работи и където има милионери и няма да изчезнат. Дори предлагат много възможности. Далеч по-интересни от заплата в София с двустайна панелка...Струва си човек да се замисли. Но от убеждения няма смисъл де..
            Last edited by Kosto; 28.03.2011, 17:52.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kosto Разгледай мнение
              - Къщите имат и двор по принцип. Болшинството хора имат къщи. Под 4 стаи се смята за много малко пространство- в София се смята за лукс. Който иска има и другите неща... не е скъпо...
              В София се живее масово в блокове, а басейните са в скъпите квартали, където хората...пак са избрали да живеят в къща! Колко са тези % от софиянци знаеш...освен ако не смяташ в наскоро обсъжданите нови "видове" проценти
              - Виж какво, и от Варна хората не ходят на Златни на хотел, както и от Банско на ски - защо? Сети се сам.. Иначе като деца всички са ходили повече отколкото ти ще ходиш цял живот някъде на море. Това да не е някаква тайна?
              В Средец и Каспичан наистина къщите с дворове са много повече от блоковете - спор няма. Голяма част от тях вече са безлюдни, след 15 години ще са още повече. В тези градове сигурно работещ басейн няма. Аз басейн нямам, но детската градина в която ходят децата ми има, срещу 36 лева/месец. Аз също мога да ползвам целогодишно басейн на 1 км от вкъщи.
              Ще извиняваш, но във Варна и Пловдив също далеч не се живее в 4 стайни къщи с дворове. 95% от къщите в централните части са със смешно малък двор, незаслужаващ споменаване.
              Аз имах баба и дядо в Бургас живеещи на 10 метра от някогашният централен плаж и доста съм си поплажувал.
              Last edited by Ганчо Юрдечков; 28.03.2011, 17:37.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                Сега кажи какъв процент от жителите на малките градчета разполагат със "разполагаема жилищна площ, собствен двор / земя за експлоатация, басейн, барбекю, близостта с морето".
                В София има много повече басейни на глава от населението отколкото в Каспичан. Уж в София хората са страшно заети, но всеки 3-ри е активно каращ ски. В малките градчета ( изключая Самоков, Банско и Чепеларе ) 98% от населението никога не се е качвало на ски, включително и заможните хора.
                - Къщите имат и двор по принцип. Болшинството хора имат къщи. Под 4 стаи се смята за много малко пространство- в София се смята за лукс. Който иска има и другите неща... не е скъпо, защото имаш земята. Е, в София се живее масово в блокове, а басейните са в скъпите квартали, където хората...пак са избрали да живеят в къща! Колко са тези % от софиянци знаеш...освен ако не смяташ в наскоро обсъжданите нови "видове" проценти. Ти наистина ли смяташ, че 2 стаи + балкон с кухня е нормално? Виж какво, и от Варна хората не ходят на Златни на хотел, както и от Банско на ски - защо? Сети се сам.. Иначе като деца всички са ходили повече отколкото ти ще ходиш цял живот някъде на море, защото е наблизо. И сега когато решат отиват за минути. Това да не е някаква тайна?
                Last edited by Kosto; 28.03.2011, 17:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                  Ами по-често се случва,от колкото цяла София на ски. А и процентно варненци ходят повече на море,от колкото софиянци на ски,но това не означава,че трябва да живеем единствено и само във... Варна
                  Ще си играем на проценти ли?
                  Процентно много, много повече софиянци са ходили, ходят и ще ходят на море отколкото варненци са ходили, ходят и ще ходят на ски.
                  Тук е времето и мястото да кажа, че познавам варненци, които ме превъзхождат и са ми пример в много неща, включително и карат ски по-добре от мен. Но живеят в София. Не им се къпе в морето всеки ден явно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                    Да бе, още малко ще ме убедиш, че от Владиславово всеки ден жителите се вдигат дружно и отиват да се плацикат на морето.
                    Ами по-често се случва,от колкото цяла София на ски. А и процентно варненци ходят повече на море,от колкото софиянци на ски,но това не означава,че трябва да живеем единствено и само във... Варна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                      Ските и във Варна не са популярни,защото нямаме ПЛАНИНА. За тебе природни дадености и местоживеене са май едно и също. А я ми кажи ти колко пъти ходиш на плаж в Софето. Защото аз-всеки ден,както и жителите на Обзор,Каварна...
                      Да бе, още малко ще ме убедиш, че от Владиславово всеки ден жителите се вдигат дружно и отиват да се плацикат на морето.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                        Свършихме с доводите и минаваме към лични обиди,браво. Въобще не си повлиян от чалгата,ама никак
                        А за тези твои писания какво ще кажеш:
                        "Щом културата ти се изчерпва до Азис"

                        Не е ли опит за лична обида?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                          Напротив. Моята култура НЕ ВКЛЮЧВА Азис и не се изчерпва само с интернет.Споменах го за теб.
                          Свършихме с доводите и минаваме към лични обиди,браво. Въобще не си повлиян от чалгата,ама никак

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                            Сега кажи какъв процент от жителите на малките градчета разполагат със "разполагаема жилищна площ, собствен двор / земя за експлоатация, басейн, барбекю, близостта с морето".
                            В София има много повече басейни на глава от населението отколкото в Каспичан. Уж в София хората са страшно заети, но всеки 3-ри е активно каращ ски. В малките градчета ( изключая Самоков, Банско и Чепеларе ) 98% от населението никога не се е качвало на ски, включително и заможните хора.
                            Ските и във Варна не са популярни,защото нямаме ПЛАНИНА. За тебе природни дадености и местоживеене са май едно и също. А я ми кажи ти колко пъти ходиш на плаж в Софето. Защото аз-всеки ден,както и жителите на Обзор,Каварна...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                              Щом културата ти се изчерпва до Азис. А все пак има и Интернет,ама той Азис не го ползва нали.
                              И като имаш пари,имаш и кой да те кара на лекар. То и в София отнема поне 4ас да те докарат до болница.....
                              Напротив. Моята култура НЕ ВКЛЮЧВА Азис и не се изчерпва само с интернет.Споменах го за теб.

                              Коментар


                              • Ако имаш милиони, дори и в Каспичан, пак ще имаш по добро здравеопазване от някой, който взема 500 кинта в София. Да не говорим, че ако имаш милиони със сигурност може по-бързо да стигнеш до Варна отколкото от Дружба 2 до Пирогов

                                Коментар

                                Working...
                                X