IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
    край.убеди ме. продавам панелката в Пловдив, жк Тракия и си купувам подобна в Дружба-2 . щом е за изкуството.при нас само по-веднъж на месец идва гадът
    Аз все пак писах за Каспичан, не за Пловдив. Там преди Х-найсе години бях на концерт на Металика. Но имам взимане-даване с фирма с цех в близко до Пловдив село. Работниците там са млади хора от същото село. Имат големи дворове и големи къщи в това село. Но свърши ли работния ден, палят колата и се чупят към панелките в Тракия. Сутрин обратно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
      1.Абсолютно е сигурно. В Каспичан езикова, математическа, икономическа гимназия няма.

      2.В София ако си от Факултета трудно е, но ако си готов да кихнеш е друго.

      3.Ясно е, че София не е Виена, но в Средец дори и Азис ходи веднъж на 5 години, а в София ако ти е мерак можеш през вечер да му се наслаждаваш.
      Щом културата ти се изчерпва до Азис. А все пак има и Интернет,ама той Азис не го ползва нали.
      И като имаш пари,имаш и кой да те кара на лекар. То и в София отнема поне 4ас да те докарат до болница.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kosto Разгледай мнение
        Знам че не търсят САМО пари, но основно търсят това, а и форумът е за пари.
        - Бъди сигурен че и в Каспичан с милион/година ще имаш големи възможности в живота, най-вероятно ще назначаваш на заплата хора с дипломи, щом си успял да я докараш до милион на година доход. Пък ако ти се учи, учи където искаш по света след средното.
        - Квалифицирана (бърза) медицинска помощ дано не ти затрябва и в София, че за тази работа ред няма, но ако имаш пари, може да те лекуват и по-далеч от София, ако нямаш и в София си зле. Освен ако не изпратят правителствен хеликоптер разбира се...
        - Театрите и кината честно казано не ме интересуват въобще, както предполагам и повечето дошли в София. Ако ме заинтересува нещо мога да отида в София или дори по-далеч. Няма пълно щастие.
        За по-оправдани смятам аргументи като: много браншове за реализация, за някои неща възможни единствено в София в България (да благодарим на насилствената централизация), удоволствия, много потенциални клиенти, близост и контакт с "голямата далавера" и разбира се лични приоритети.
        А здравословна среда, здравословна храна, чист въздух, разполагаемо време, разполагаема жилищна площ, собствен двор / земя за експлоатация, басейн, барбекю, близостта с морето повече време за семейството, по-малко стрес и мръсотия, по-малко престъпност, по-малко разходи за транспорт и повече лично време маловажни неща ли са?
        Сега кажи какъв процент от жителите на малките градчета разполагат със "разполагаема жилищна площ, собствен двор / земя за експлоатация, басейн, барбекю, близостта с морето".
        В София има много повече басейни на глава от населението отколкото в Каспичан. Уж в София хората са страшно заети, но всеки 3-ри е активно каращ ски. В малките градчета ( изключая Самоков, Банско и Чепеларе ) 98% от населението никога не се е качвало на ски, включително и заможните хора.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
          ......
          3.Ясно е, че София не е Виена, но в Средец дори и Азис ходи веднъж на 5 години, а в София ако ти е мерак можеш през вечер да му се наслаждаваш.
          край.убеди ме. продавам панелката в Пловдив, жк Тракия и си купувам подобна в Дружба-2 . щом е за изкуството.при нас само по-веднъж на месец идва гадът
          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
            1Не е сигурно , че повечето гимназии
            в София са по-добри от тази в Каспичан .
            2.Да не дава Господ, щото и в София
            трудно ще получиш квалифицирана медицинска помощ.
            3.Цялата култура се върти около,,,,,сещай се
            То па и една култура !!!
            1.Абсолютно е сигурно. В Каспичан езикова, математическа, икономическа гимназия няма.

            2.В София ако си от Факултета трудно е, но ако си готов да кихнеш е друго.

            3.Ясно е, че София не е Виена, но в Средец дори и Азис ходи веднъж на 5 години, а в София ако ти е мерак можеш през вечер да му се наслаждаваш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
              Човек не живее само за пари.
              Няколко неща ми идват на ума от раз:
              1. Дори и с милион годишен доход в Каспичан не можеш да получиш добро образование.
              2. Не дай си боже да ти се наложи да получаваш квалифицирана спешна медицинска помощ в Бобовдол.
              3. Театър, кино, някакъв вид култура, дали ги има в Средец примерно?
              Преселващите се в София не търсят само пари тук.
              Знам че не търсят САМО пари, но основно търсят това, а и форумът е за пари.
              - Бъди сигурен че и в Каспичан с милион/година ще имаш големи възможности в живота, най-вероятно ще назначаваш на заплата хора с дипломи, щом си успял да я докараш до милион на година доход. Пък ако ти се учи, учи където искаш по света след средното.
              - Квалифицирана (бърза) медицинска помощ дано не ти затрябва и в София, че за тази работа ред няма, но ако имаш пари, може да те лекуват и по-далеч от София, ако нямаш и в София си зле. Освен ако не изпратят правителствен хеликоптер разбира се...
              - Театрите и кината честно казано не ме интересуват въобще, както предполагам и повечето дошли в София. Ако ме заинтересува нещо мога да отида в София или дори по-далеч. Няма пълно щастие.
              За по-оправдани смятам аргументи като: много браншове за реализация, за някои неща възможни единствено в София в България (да благодарим на насилствената централизация), удоволствия, много потенциални клиенти, близост и контакт с "голямата далавера" и разбира се лични приоритети.
              А здравословна среда, здравословна храна, чист въздух, разполагаемо време, разполагаема жилищна площ, собствен двор / земя за експлоатация, басейн, барбекю, близостта с морето повече време за семейството, по-малко стрес и мръсотия, по-малко престъпност, по-малко разходи за транспорт и повече лично време маловажни неща ли са?
              Last edited by Kosto; 28.03.2011, 15:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                Човек не живее само за пари.
                Няколко неща ми идват на ума от раз:
                1. Дори и с милион годишен доход в Каспичан не можеш да получиш добро образование.
                2. Не дай си боже да ти се наложи да получаваш квалифицирана спешна медицинска помощ в Бобовдол.
                3. Театър, кино, някакъв вид култура, дали ги има в Средец примерно?

                Преселващите се в София не търсят само пари тук.
                1Не е сигурно , че повечето гимназии
                в София са по-добри от тази в Каспичан .
                2.Да не дава Господ, щото и в София
                трудно ще получиш квалифицирана медицинска помощ.
                3.Цялата култура се върти около,,,,,сещай се
                То па и една култура !!!
                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kosto Разгледай мнение
                  Мажо, постът ти трябва да го прочете всеки кандидат-софиянец, но аз ще коментирам за сетен път факти от горните точки:
                  1.- семейство с такива доходи (700-800), ако не смята да ги увеличи рязко да си стои на задника от където е - пак ще е по-добре. Изключвам села с 2 къщи и 1 пенсионер...
                  2.- В България (почти) всеки действително притежава жилище, но мнозина са мързеливи или психично неуравновесени или пък с други приоритети и слугуват на тенденции за местоживеене. Аз поне не познавам лично човек без жилище. Някой от този форум познава ли лично такива?
                  3.- едно земеделско стопанство освен че изхранва семейство има и площ за друга производствена дейност (пък и друга) - КАКВАТО И ДА Е. За повечето неща ти трябва земя, площ, а не балкон.Човек сам си поставя граници. И тази година има едри земеделци, семейства (!), които са изкарали долу-горе колкото Албена АД със 7000 стаи (!). За къв Х... им е да са в София и има ли значение къде си въобще с такива суми? Това са крайните примери, което значи че има и добри средни, но според мен в момента се заражда голямото ослушване на тема "толкова ли е важно къде живея" и едно повсеместно залавяне за работа ще е най-правилното и за страната. С всичките ефекти върху цени на имоти в различни сегменти...
                  Човек не живее само за пари.
                  Няколко неща ми идват на ума от раз:
                  1. Дори и с милион годишен доход в Каспичан не можеш да получиш добро образование.
                  2. Не дай си боже да ти се наложи да получаваш квалифицирана спешна медицинска помощ в Бобовдол.
                  3. Театър, кино, някакъв вид култура, дали ги има в Средец примерно?

                  Преселващите се в София не търсят само пари тук.

                  Коментар


                  • В интерес на истината имам приятелка албанка и скоро ми беше на гости, каза че в Тирана цените в центъра са около 2000 евра на квадрат, много се учудих!
                    А за едрите земеделци въобще не говорим като фактор на пазара -имам познат дето само субсидията му е над 2 млн лева на година, живее си на село, кара вехт лендкрузер 2005 и го боли кура.Обаче децата му имат по няколко апартамента във Варна, хотел и т.н.
                    Това се малко хора такива и тях дали ще дадат 1500 или 2000 евра не ги вълнува много
                    Масата , която и ТРЯБВА жилище е с доходи както сте ги описали долу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от night_lord Разгледай мнение
                      То не може така да се мери на кило,
                      какво означава семейство с доход 1500 лева
                      То може да има семейството доход от заплати 1500 лева и ако няма никави други доходи и помощи от роднини и познати и да не му стигат тези пари даже и за покриване на месечните му разходи.
                      А пък може да има 1000 лева доход и да взема още от 5 места по някой лев и да му остават пари! Нали!
                      Аз познавам доста хора дето са с много по ниски от мойте доходи но си живеч много по добре защото вземат от куп други места по нещо.
                      Доходът си е доход. Независимо дали е деклариран, законен, от наркотици, проституция или оръжие. Оправи си понятията.

                      Коментар


                      • То не може така да се мери на кило,
                        какво означава семейство с доход 1500 лева
                        То може да има семейството доход от заплати 1500 лева и ако няма никави други доходи и помощи от роднини и познати и да не му стигат тези пари даже и за покриване на месечните му разходи.
                        А пък може да има 1000 лева доход и да взема още от 5 места по някой лев и да му остават пари! Нали!
                        Аз познавам доста хора дето са с много по ниски от мойте доходи но си живеч много по добре защото вземат от куп други места по нещо.
                        advokatfilipova.eu

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                          Семейство с 800лв доход може да си плати само храната и транспорта в София. Такива въобще и не мислят да купуват, те не могат и наема да си платят ...
                          Семейства купувачи с ниски доходи са по-скоро тези около 1500-2000лв.
                          Мажо има предвид 800 лева доход на човек (работещ) според мен. Тоест, двама работещи са с около 1500 лева - точно колкото казваш и ти. Иначе си абсолютно прав, с 800 лева СЕМЕЕН доход в София се оцелява в наследената панелка, за наем или ипотека и дума не може да става. Не че някоя банка ще отпусне ипотечен кредит на семейство с подобен доход, де.
                          Last edited by Crux; 28.03.2011, 13:16.
                          Never underestimate the predictability of stupidity

                          Коментар


                          • Семейство с 800лв доход може да си плати само храната и транспорта в София. Такива въобще и не мислят да купуват, те не могат и наема да си платят ...
                            Семейства купувачи с ниски доходи са по-скоро тези около 1500-2000лв.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                              Пак ли сънувате мокри сънища...

                              1. Да приемем, че дохода на едно домакинство е нисък.. Средно около 700-800 лева след данъци. Семейство с такива доходи без да има наследствен апартамент, ако иска да работи в София трябва да се ориентира към по крайните квартали ..
                              ..
                              2. Не е нормално всяко семейство да притежава собствено жилище...
                              ..
                              3. Какво срамно има в това човек да живее на село и да си гледа животни и зеленчуци... Да има малко овошки. Едно малко стопанство може да изхранва много хора... След някоя друга година, когато АДСИЦ-овете и подобни инвестиционни структури за земеделска земя изкупят земята и започнат да произвеждат, "новите граждани" ще останат без абсолютно нищо"... и ще стават все по-бедни и ще затъват с все повече кредити, ако се надяват да живеят в града с "...не'ква работа".
                              Мажо, постът ти трябва да го прочете всеки кандидат-софиянец, но аз ще коментирам за сетен път факти от горните точки:
                              1.- семейство с такива доходи (700-800), ако не смята да ги увеличи рязко да си стои на задника от където е - пак ще е по-добре. Изключвам села с 2 къщи и 1 пенсионер...
                              2.- В България (почти) всеки действително притежава жилище, но мнозина са мързеливи или психично неуравновесени или пък с други приоритети и слугуват на тенденции за местоживеене. Аз поне не познавам лично човек без жилище. Някой от този форум познава ли лично такива?
                              3.- едно земеделско стопанство освен че изхранва семейство има и площ за друга производствена дейност (пък и друга) - КАКВАТО И ДА Е. За повечето неща ти трябва земя, площ, а не балкон.Човек сам си поставя граници. И тази година има едри земеделци, семейства (!), които са изкарали долу-горе колкото Албена АД със 7000 стаи (!). За къв Х... им е да са в София и има ли значение къде си въобще с такива суми? Това са крайните примери, което значи че има и добри средни, но според мен в момента се заражда голямото ослушване на тема "толкова ли е важно къде живея" и едно повсеместно залавяне за работа ще е най-правилното и за страната. С всичките ефекти върху цени на имоти в различни сегменти...
                              Last edited by Kosto; 28.03.2011, 11:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                                Пак ли сънувате мокри сънища...

                                Да приемем, че дохода на едно домакинство е нисък.. Средно около 700-800 лева след данъци. Семейство с такива доходи без да има наследствен апартамент, ако иска да работи в София трябва да се ориентира към по крайните квартали за закупуване на жилище - Обеля, Дружба, Люлин и т.н.
                                Много добро решение е и Област София и особено по комуникативните места, като всички населени места по Жлаковата линия между София и Своге (Нови Искър, Курило, Луково, Владо Тричков и други). Също така Перник, Владая и други. Въпроса е че българина още няма този начин на мислене, а именно да пътува дълго за работното си място...
                                Това е в случай, че семейството иска да притежава собствен имот (къща, апартамент).

                                Другият вариант е семейството да се абстрахира от идеята за собствен имот и да започне да живее под наем. В приличен квартал на София въпросното семейство може да има с около 50-60% по-нисък наем от месечната вноска по кредита, ако закупят същия имот. За около 400 лева за приличен двустаен апартамент е абсолютно реална.

                                Не е нормално всяко семейство да притежава собствено жилище...
                                По-заможните с бизнес или елитна професия е нормално да имат такова, но по-бедните няма смисъл.
                                Повечето хора от бедните са мобилни... Лятото са на морето, зимата по курортите и т.н., там са където има келепир.

                                Освен това всички станаха "граждани" и искат да живеят "...на центъра". Обаче ако може квадратния метър да е около 100-200 Е и почват да реват, като разберат че е над 1000, дори за нефукционални полуразрушени коптори...

                                Какво срамно има в това човек да живее на село и да си гледа животни и зеленчуци... Да има малко овошки. Едно малко стопанство може да изхранва много хора... След някоя друга година, когато АДСИЦ-овете и подобни инвестиционни структури за земеделска земя изкупят земята и започнат да произвеждат, "новите граждани" ще останат без абсолютно нищо"... и ще стават все по-бедни и ще затъват с все повече кредити, ако се надяват да живеят в града с "...не'ква работа".

                                А за тия, които тръбят само за спада на имотите ще ги попитам следното:
                                ... ОК паднали са цените от 2008 до сега... Въпроса ми е станали ли са по-достъпни въпросните имоти за покупка??

                                За някои имотите са станали по-достъпни, за други не. Първата група са тези, които имат стабилни доходи и те не са намалели заради кризата. Тоест, те днес получават толкова или даже повече от това, което са получавали през 2008-а, а цените на жилищата са паднали с 30% оттогава.
                                Такива хора са малцинство. Мнозинството са с намалени доходи, но все пак не толкова намалени, колкото е спадът на имотите. Големият проблем за този тип купувачи е, че банките сериозно затегнаха кредитрането и вече няма как да теглят кредит без доказване на доход и за 100% от стойността на имота.
                                Never underestimate the predictability of stupidity

                                Коментар

                                Working...
                                X