IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Криза: Строителството се сви със 7,8%

    Строителната продукция през октомври се сви със 7,8% спрямо същия месец на 2012 година, обявиха от НСИ. Това се дължи на намаление на инженерното строителство с 10,8% и на сградното строителство с 5,4%.
    Промишленото производство през октомври обаче бележи ръст с 4,1% на годишна база. В преработващата промишленост има ръст с 5,9%, но в добивната има спад с 2%. По-значителен ръст има при производството на компютърна и комуникационна техника, електронни и оптични продукти с 35,9%, на метални изделия с 27,4%, на метали с 21,2% и на текстил с 19,5%. /БЛИЦ http://www.blitz.bg/news/article/238252
    Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

    Коментар


    • За 24 години има незначителен спад на "най-платежоспособните инвеститори в жилища" в България:
      1)
      - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
      2)
      - през декември 2013г. пенсионерите в България са 2,186,570 души
      Тоест има спад от 1% или с 22,449 души.


      Честито!





      http://www.noi.bg/aboutbg/st

      Коментар


      • http://www.bulgariautre.bg/2013/12/0...ofisa_na_banka

        Длъжник пренесе къщата си в насипно състояние пред офиса на банка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alwayastrue Разгледай мнение
          Апартаментите в Атина паднаха до 5000 евро
          В центъра на гръцката столица дори има райони, които буквално приличат на "гробища" от апартаменти, има изоставени кооперации или такива, в които живеят едва 10 на сто от обитателите им.
          http://www.blitz.bg/news/article/237105

          Рррррррррррррръст на гробищата
          В Бухово и Ботунец също има апартаменти по 5 000 Евро. Нещо обаче не се купуват. Що ли?
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Апартаментите в Атина паднаха до 5000 евро
            В центъра на гръцката столица дори има райони, които буквално приличат на "гробища" от апартаменти, има изоставени кооперации или такива, в които живеят едва 10 на сто от обитателите им.
            http://www.blitz.bg/news/article/237105

            Рррррррррррррръст на гробищата
            Last edited by alwayastrue; 04.12.2013, 09:41.

            Коментар


            • Как се отмъщава на хазяин

              Не му е върнал депозита от 2000 евро

              http://mnogozle.com/video20126_kak-s...na-xazqin.html



              Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Чаша чай, ще ти призная нещо. Принудих се да бъда дуракоустойчив поради простата причина, че се населиха много дураци покрай мен от селата и паланките на България. Не говоря за читави селяни като бате Пешо, а разни миризливи идиоти незнайно в кви обори раснали!
              На нужното отстояние до мой имот построиха нова кооперация - 5,5 м.
              Тия идиоти, обаче почнаха да си изхвърлят всевъзможен боклук в моя двор, почнаха да си паркират колите произволно пред оградата ,дори пред портата и пре гаража ми! Взех ответни идиотски мерки, сложих едни бордюри които тежат минимум 60 кила изправени на ръба на тротоара през метър - два. Няколко идиота се бяха блъснали в тях паркирайки. След това не видях следи от паркиране. Явно бяха оценили зоната като високо-рискова особено вечер, когато не виждат огромните изправени бордюри. Огромни физически усилия ми костваше подобен тип барикада. Но останалите покрай мен вече имат респект. Последния път когато една идиотска майничка го привиках да си махне тъпата хонда паркирана пред гаража ми, изприпка по пижама. Вече си бях изградил имидж на пукач на гуми без скрупори, както и хвърлящ лютеница и високомаслено кисело мляко по предни стъкла, пълнене на ауспоси с пяна за прозорци и прочее......

              Коментар


              • luboil

                По принцип вие сте тези които са заграбили повече от колкото им се полага, пастроен е имот без детска площадка и очевидно застрояването е прекомерно. Естественно че никой няма да иска да ви подари - продаде имота си за жълти стотинки. Ти както го купуваше нали си видял,че няма детка площадка ! Защо си го купил ? Ако не купувате сакати имоти, то такива няма и да се строят.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                  Любо,не спекулирам.
                  Усетих се,че не си човек,който се занимава с парцели.
                  Потърси се тук
                  http://www.gisvarna.com/
                  надявам се,че коректно разбрах,че става дума за Варна.
                  Колкото до тупика,предполагам,че е по-широк,но не искам да навлизам в подробности.
                  Надявам се,че помогнах
                  Поздрави
                  Благодаря,

                  радвам се когато има хора, които просто искат да помогнат, просто ей тъй, защото са такива.

                  Прав си, че не разбирам нищо от парцели, ако ме питаш за кораби, може да се окаже, че съм най-компетентен тука

                  Под тупик какво разбираш? Тази дума не я знам, но от контекста предполагам, че е подхода?
                  Иначе казах на око 1,5-2 м широка пътека, защото там има врата, нормална желязна (такава която се среща на 90% от дворовете с къща) и около половин метър от ляво и отдясно мрежа и зад вратата е подхода/пътеката около 40-50м (пак на око), по пътеката отляво и отдясно - огради на съседни дворове.
                  По скицата е същото (пак на око, защото имам чувство, че в кадастъра работят с техника от 90-те години, демек като видиш скицата се чудиш дали на компютър или на ръка е правена )

                  Поздрави и наздраве!
                  П.П. Не ми е някаква болка, ако стане - стане, ако не - не. Ама ако стане ще е хубаво - имаме много деца в района от детска градина до 4-5 клас.

                  Коментар


                  • За да не ми се обиди Лорда,ето и за него

                    http://www.gis-sofia.bg/index.php?id=1&lang=bg

                    Коментар


                    • Любо,не спекулирам.
                      Усетих се,че не си човек,който се занимава с парцели.
                      Потърси се тук
                      http://www.gisvarna.com/
                      надявам се,че коректно разбрах,че става дума за Варна.
                      Колкото до тупика,предполагам,че е по-широк,но не искам да навлизам в подробности.
                      Надявам се,че помогнах
                      Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                        Мине не мине и започвате да пишете смешки.
                        Любо,пишеш,че искаш да намериш собственик на земя,видиш ли,защото не се появявал,ама защо да се появява изобщо там ?
                        После пишеш,че искаш да купиш имота за жълти стотинки за да направиш детска площадка,нали се сещаш,че това е актив,който ще държиш.
                        Сам признаваш,че имаш един пасив-актив или както решиш,защо ти е още един,риторично си задавам този въпрос,разбира се
                        Както и да е,да не вземеш да се обидиш сега,просто се изумих от въпроса ти.
                        Земята в строителни граници е доста скъпа в който и да е по-голям град в БГ.
                        Парцела със сигурност е УПИ,има подходи не се съмнявай в това / можеш да го провериш в общината,като съсед /.
                        Предполагам,че е частен имот,защото общинските,одавна се "приватизираха".В най-добрият случай е частен с някаква общинска част в него.
                        УПИ-тата са скъпа работа и се съмнявам,че някой ще те очаква да му дадеш малко пари за да го продаде
                        ПП:чакай,че забравих най-смешното,човека не знаел,че е собственик
                        Това уби рибата
                        Поздрави
                        Ми не знам кое толкова те учудва. Какво толкова учудващо има в това, някой да иска да провери съседен парцел на кой е собственост?

                        В общи линии само спекулираш - да не се обидиш
                        Аз просто искам да намеря собственика - пък дали той ще продаде, дали ще иска много или ще се окаже, че собственикът е починал и има 5-ма наследници, които са съгласни и за по-евтино да продадат? Един Господ знае.
                        Относно подхода - ами аз живея тук, не ти, така, че знам. Ако си прочел писах, че имам и скицата с парцелите и номерата и там е както е в действителност. Подхода към парцела отзат е една пътека около 1,5-2м широка и 40-50м дълга, като от двете страни са други дворове с къщи.
                        Никъде не съм казал че няма подход, а че подходът е неподходящ за парцел, където ще се строи евентуално коопереация.
                        Все пак благодаря за мнението.
                        Поздрави и наздраве!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          Ми аз за това искам да намеря собственика, да питам какви пари иска. Пък може да се окаже, че има собственик, който не знае, че е собственик...

                          А пък за испанеца и гърка - напълно вярявам - работата е там, че те са такива хора, че може да се окаже, че след 20г никой от техните родственици не знае за този парцел. А понеже е с фирма (юл), тя фирмата може и да е фалирала. Пък ти може и да се поинтересуваш - да разучиш тази фирма, как, що е, и по някое време може да се окаже да са съгласни да ти я продадат за жълти стотинки. Ти обаче си знаеш домашното - проверяваш статута и задълженията. Иначе не виждам смисъл да държат активи, които носят само пасиви - както и в моя случай. Ако има раздвижване при теб сподели, ако нещо стане при мен и аз ще споделя опита. Не е хубаво да оставяме тази наша хубава земя безстопанствена и то точно пред нашите врати.
                          Добре, ще е интересно да направим подобни проверки и какви са възможностите.
                          Задната граница на моя парцел има периметър от около 3м. зад който наскоро построиха нова кооперация, а останалите 11 метра граничат с празния все още на гръка и испанеца. Техническия ръководител на наскоро построената кооперация ми сподели, че искали заедно с онези собственици да строят, но нещо не се били разбрали.
                          Що се отнася до този пред мен , съседи които живеят от много години там казват, че собствениците много отдавна са в Америка и никой не може да ги открие.
                          Аз обаче ще направя опити, щото твоят казус ме заинтригува.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            Ми аз за това искам да намеря собственика, да питам какви пари иска. Пък може да се окаже, че има собственик, който не знае, че е собственик...

                            А пък за испанеца и гърка - напълно вярявам - работата е там, че те са такива хора, че може да се окаже, че след 20г никой от техните родственици не знае за този парцел. А понеже е с фирма (юл), тя фирмата може и да е фалирала. Пък ти може и да се поинтересуваш - да разучиш тази фирма, как, що е, и по някое време може да се окаже да са съгласни да ти я продадат за жълти стотинки. Ти обаче си знаеш домашното - проверяваш статута и задълженията. Иначе не виждам смисъл да държат активи, които носят само пасиви - както и в моя случай. Ако има раздвижване при теб сподели, ако нещо стане при мен и аз ще споделя опита. Не е хубаво да оставяме тази наша хубава земя безстопанствена и то точно пред нашите врати.
                            Мине не мине и започвате да пишете смешки.
                            Любо,пишеш,че искаш да намериш собственик на земя,видиш ли,защото не се появявал,ама защо да се появява изобщо там ?
                            После пишеш,че искаш да купиш имота за жълти стотинки за да направиш детска площадка,нали се сещаш,че това е актив,който ще държиш.
                            Сам признаваш,че имаш един пасив-актив или както решиш,защо ти е още един,риторично си задавам този въпрос,разбира се
                            Както и да е,да не вземеш да се обидиш сега,просто се изумих от въпроса ти.
                            Земята в строителни граници е доста скъпа в който и да е по-голям град в БГ.
                            Парцела със сигурност е УПИ,има подходи не се съмнявай в това / можеш да го провериш в общината,като съсед /.
                            Предполагам,че е частен имот,защото общинските,одавна се "приватизираха".В най-добрият случай е частен с някаква общинска част в него.
                            УПИ-тата са скъпа работа и се съмнявам,че някой ще те очаква да му дадеш малко пари за да го продаде
                            ПП:чакай,че забравих най-смешното,човека не знаел,че е собственик
                            Това уби рибата
                            Поздрави
                            Last edited by Dury; 30.11.2013, 17:02.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Малко налудничаво ми се вижда да дадеш луди пари за да правиш детска площадка!
                              Зад и пред мой имот има празни парцели, мислил съм си този отпред да го усвоим някак си с други двама съседи отсреща, този отзад да си насадя зеленчуци примерно или да го използвам за нещо временно, но знам, че този отзад е невъзможно да го купя, щото един грък и един испанец преди 5 години на пика дадоха 250 000 евра за само за едни 300м2 от него за да го окрупнят. Представям си за колко биха се разделили с целия.
                              Ми аз за това искам да намеря собственика, да питам какви пари иска. Пък може да се окаже, че има собственик, който не знае, че е собственик...

                              А пък за испанеца и гърка - напълно вярявам - работата е там, че те са такива хора, че може да се окаже, че след 20г никой от техните родственици не знае за този парцел. А понеже е с фирма (юл), тя фирмата може и да е фалирала. Пък ти може и да се поинтересуваш - да разучиш тази фирма, как, що е, и по някое време може да се окаже да са съгласни да ти я продадат за жълти стотинки. Ти обаче си знаеш домашното - проверяваш статута и задълженията. Иначе не виждам смисъл да държат активи, които носят само пасиви - както и в моя случай. Ако има раздвижване при теб сподели, ако нещо стане при мен и аз ще споделя опита. Не е хубаво да оставяме тази наша хубава земя безстопанствена и то точно пред нашите врати.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                                Имам впредвид, че парцела не е толкова апетитен - поради това, че е затворен.
                                Пък той ако беше апетитен - те акулите досега да са го надушили. Аз живея тук от повече от година, сградата е построена 2008. За това време - никакъв интерес към парцела - за мен това означава, че не е много апетитен и за това питам де. То ако има големи акули, аз няма да се хвърлям в локва с акули, освен ако Мечо не помогне с Лъва - той лъва е котка, котката обича рибка...
                                Малко налудничаво ми се вижда да дадеш луди пари за да правиш детска площадка!
                                Зад и пред мой имот има празни парцели, мислил съм си този отпред да го усвоим някак си с други двама съседи отсреща, този отзад да си насадя зеленчуци примерно или да го използвам за нещо временно, но знам, че този отзад е невъзможно да го купя, щото един грък и един испанец преди 5 години на пика дадоха 250 000 евра за само за едни 300м2 от него за да го окрупнят. Представям си за колко биха се разделили с целия.

                                Коментар

                                Working...
                                X