IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    колкото до това, че имота е "затворен", това не е проблем.
    П.П. Не пия уиски
    Имам впредвид, че парцела не е толкова апетитен - поради това, че е затворен.
    Пък той ако беше апетитен - те акулите досега да са го надушили. Аз живея тук от повече от година, сградата е построена 2008. За това време - никакъв интерес към парцела - за мен това означава, че не е много апетитен и за това питам де. То ако има големи акули, аз няма да се хвърлям в локва с акули, освен ако Мечо не помогне с Лъва - той лъва е котка, котката обича рибка...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Аз имам скица, имам и номерата на съседните парцели, включително и този, който е "изоставен".
      Ама това са само номера, какво да правя с нещо от рода на 401.11.201.332? Има кадастриални номера, ама няма имена?!?!
      Относно апетита - според мен не е апетитен имот/земя - защото е ограден отвсякъде с парцели, достъпа е труден, демек строителство - не. Гледка - не. То си е земя оградена от всички страни с къщи и нашия блок.
      Значи отиваш в кадастъра и питаш на кого е съседния имот. При добро желание могат да ти дадат справка. Обясняваш, че има сграда, която се руши и търсиш собственика.
      Друг, който може да ти даде информация е фирмата , която поддържа цифровия модел на землището - те могат по кадастрален номер на имот да изкарат собственика.
      колкото до това, че имота е "затворен", това не е проблем.
      Общината е длъжна да осигури сервитутно право на достъп до всеки имот.

      П.П. Не пия уиски
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
        Ако парцелът ти граничи с имота, който те интересува, най-лесния начин е да отидеш до Агенцията по кадастър и да поискаш да издадат скица на твоя имот. В нея ще фигурират съседните кадастрални номера със собствениците им.
        Другият начин е да прибегнеш до услугите на общината
        Пускаш уведомление, че в съседен имот има опасна постройка и те са длъжни да издирят собственика, да му възложат укрепването или събарянето й и да ти отговорят да предприетите действия. Но това е нож с две остриета - ако парцела е апетитен, може да възникнат ИНТЕРЕСИ и от други лица
        Аз имам скица, имам и номерата на съседните парцели, включително и този, който е "изоставен".
        Ама това са само номера, какво да правя с нещо от рода на 401.11.201.332? Има кадастриални номера, ама няма имена?!?!
        Относно апетита - според мен не е апетитен имот/земя - защото е ограден отвсякъде с парцели, достъпа е труден, демек строителство - не. Гледка - не. То си е земя оградена от всички страни с къщи и нашия блок.

        П.П. Това за уведомлението до общината ми изглежда много полезно. За много причини.
        Last edited by luboil; 30.11.2013, 12:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          Добър ден,

          Имам едно запитване.

          Към задния ни двор има парцел, към половин декар, изоставен. Той е вътрешен, така, че е ограден отвсякъде, достъпа е с една пътека между два парцела (там си има къщи).
          Живея повече от година тук, питах наоколо комшиите и в блока и в къщите наоколо - никой не знае собственика на парцела (в него има една полусъборена едноетажна,едностайна постройка с покрив и комин). За повече от година не съм виждал човек там.
          Та въпросът ми е - мога ли да намеря собственика и как, какви са статусите на земята - има ли изоставена, без собственик и т.н. - та идеята ми е ако може да намеря собственика/ците и да я купя земята и да направя детска зелена площадка там - разбира се най-тънко защото освен да строя площадки трябва и да гледам и храня децата си.
          Имаше някаква тема тука наскоро за питане за изоставени парцели - нещо подобно, ама не мога да я намеря.

          Особено очаквам бай Грую да си каже професионалното мнение, щото ако стане - има едно гостуване у нас с гледка - море и детска площадка и разбира се един чивас по дърт от него!!
          Сериозно...
          Ако парцелът ти граничи с имота, който те интересува, най-лесния начин е да отидеш до Агенцията по кадастър и да поискаш да издадат скица на твоя имот. В нея ще фигурират съседните кадастрални номера със собствениците им.
          Другият начин е да прибегнеш до услугите на общината
          Пускаш уведомление, че в съседен имот има опасна постройка и те са длъжни да издирят собственика, да му възложат укрепването или събарянето й и да ти отговорят да предприетите действия. Но това е нож с две остриета - ако парцела е апетитен, може да възникнат ИНТЕРЕСИ и от други лица
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Добър ден,

            Имам едно запитване.

            Към задния ни двор има парцел, към половин декар, изоставен. Той е вътрешен, така, че е ограден отвсякъде, достъпа е с една пътека между два парцела (там си има къщи).
            Живея повече от година тук, питах наоколо комшиите и в блока и в къщите наоколо - никой не знае собственика на парцела (в него има една полусъборена едноетажна,едностайна постройка с покрив и комин). За повече от година не съм виждал човек там.
            Та въпросът ми е - мога ли да намеря собственика и как, какви са статусите на земята - има ли изоставена, без собственик и т.н. - та идеята ми е ако може да намеря собственика/ците и да я купя земята и да направя детска зелена площадка там - разбира се най-тънко защото освен да строя площадки трябва и да гледам и храня децата си.
            Имаше някаква тема тука наскоро за питане за изоставени парцели - нещо подобно, ама не мога да я намеря.

            Особено очаквам бай Грую да си каже професионалното мнение, щото ако стане - има едно гостуване у нас с гледка - море и детска площадка и разбира се един чивас по дърт от него!!
            Сериозно...

            Коментар


            • Домакинствата в България дължаха жилищни кредити на банковата й система:
              1)
              - в края на 2007г. на стойност 5,890,143 хил. лв.
              - в края на октомври 2008г. на стойност 8,028,089 хил. лв.
              Тоест за съжаление за 10 месеца имаше увеличение от над 2.1 МИЛИАРДА лв.
              2)
              - в края на 2012г. на стойност 9,441,757 хил. лв.
              - в края на октомври 2013г. на стойност 9,334,321 хил. лв.
              Тоест за щастие за 10 месеца имаше спад от над 107 МИЛИОНА лв.


              Чeстито!





              http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

              Коментар


              • Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
                1)
                - в края на 2005г. бяха на стойност 2,918,623 милиона евро
                - в края на октомври 2006г. бяха на стойност 3,171,080 милиона евро
                Тоест за 10 месеца тогава имаше увеличение от над 252 МИЛИАРДА евро.
                2)
                - в края на 2012г. бяха на стойност 3,830,924 милиона евро
                - в края на октомври 2013г. бяха на стойност 3,854,142 милиона евро
                Тоест за 10 месеца тази година имаше увеличение с по-малко от 24 МИЛИАРДА евро.


                Честито!





                http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2018773

                Коментар


                • Нов дом излиза по-евтино от кола на старо

                  Да си купиш дом може да излезе по-евтино отколкото кола на старо. Къщите в селата около големите градове поевтиняха с близо 50 на сто. Сред топпредложенията са запазени постройки, които се продават за 3500 лв. и 7000 лв., показа проверка на „Новинар”. За сравнение малък автомобил от 2009 г. може да се купи за 8 790 лв. Причината за драстичния спад в цената на имотите в селата е слабото търсене, обясниха брокери. В момента масово се продават къщи край Велико Търново. Намалението в стойностите им е до 37 на сто. Едноетажна реновирана къща с двор от близо 3 дка в село Кавлак може да се купи за 5000 евро вместо за 8000 евро. В село Михалци пък продават постройка в чудесно състояние за 6000 евро. Стара двуетажна вила в село Балканци излиза 4090 евро. Сред най-евтините предложения е тухлена къща на един етаж в добричкото село Росица, която е обявена за продажба за скромната сума от 3500 лв. За двойно повече пари може да се купи двуетажна постройка в бургарското село Войника. Апетитна е и офертата за къща в монтанско село, която разполага с лятна кухня и гараж. Имотът се състои от нова и стара постройка, намира се в близост до жп гарата и автобусна спирка на линията Монтана-Лом. Цената е 5369 евро, като собствениците са склонни да направят отстъпка. "Въпреки възможността да се сдобият с нов дом на рекордно ниска цена, хората предпочитат да отделят повече пари и да си купят жилище в голям град, отколкото на село. Трудното намиране на работа и скучният живот в запустелите населени места отблъскват хората", обясниха брокери. Междувременно анализатори обявиха, че най-търсените жилищни имоти са тристайните апартаменти в София. Според експертите най-честите купувачи са мъже на около 35 години с 2000 лв. заплата. Пазарът на бизнес площи също остава стабилен, коментираха брокери. При офисите дори се забелязва недостиг на терени в първокласния сегмент.

                  Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/168300-%D0...%80%D0%BE.html
                  Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

                  Коментар


                  • Абсолютно правилно!
                    Манталитета на едните и на другите е каренно различен. Не можеш да сравняваш / в общия случай / пенсии, лентяи шапкари и безработни / с хора, които знаят цената на парите.

                    Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                    Абсолютно съгласен.
                    В нашата кооперация (ново строителство с АКТ 16 от миналата година) има 15 апартамента и всички с изключение на един тарикат - адвокат, който държи апартамента празен и поради това не желае да плаща повече от 1/2 членски внос, си плащат чинно не само членския внос, но и пари за допълнителни ремонти и довършителни работи. Членският внос е 25 лв. на апартамент на месец, допълнително събрахме още по 200 лева и никой не прорева. А парите са за "глезотийки" - гранитогрес пред входа, декоративни первази и прочие. В панеляка не можеш да събереш и 5 лв на семейство членски внос, камо ли някакви допълнителни средства. Та идеята ми е, че когато човек се е ръснал сума си пари, в общия случай и с ипотечен кредит, гледа на имота си по един начин, а когато го е получил на ведомствен начала от Кремиковци/БДЖ/Войската/МВР преди 30 години - по съвсем друг. И когато в блока мнозинството хора са от първия тип, нещата се случват, а когато са от втория - всичко се проваля. Между другото, това за панелите важи с почти същата сила и за старите тухлени сгради. Затова за мен лично новото строителство е без алтернатива.
                    Last edited by Avalaon; 26.11.2013, 23:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
                      Някой може ли да ми каже приблизително колко излиза данъчната оценка на апартамент за който се плаща 500 лева (данък сгради + такса смет).
                      Това за София, Лозенец -мисля е 2 зона, на око около 130 кв., старо строителство, с идеални части от парцел около 600кв.м.
                      около 200 000

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                        Лицето Х, полуграмотен цървул от село Y, който е имал късмета да наследи от дядо си 5 декара ниви, които днес са на магистрала Тракия и Шел са му ги купили за 500 000 Евро, за да си направят бензиностанция, а той веднага е дошъл у Софето и си е купил апартамент в Докторски паметник за 200 000 Евро, щото там е елитът - та този човек, питам аз, автоматично ли става елитен софиянец?
                        Всъщност знаеш ли - аз много се кефя на подобен тип мислене. Един ден, дай Боже да не е скоро, когато с брат ми наследим апартамента на нашите в Докторски паметник, с кеф ще го продадем за баснословна сума на някой подобен пейзан.
                        Kрукси не мой те така.Не убивай елитното у хората.А иначе дали си грамотен полуграмотен или неграмотен няма нищо общо с това къде си роден и къде живееш.
                        Аз уважавам правото на всеки човек да харесва каквото си иска и да смята за елитно каквото реши.Моето мислене е друго и е подчинено на това какво е удобно за мен.Нямам желание да живея в колективна сграда и в града.Но с уточнението че съм си отгледал децата и никого не водя на градина или училище или пък прибирам.
                        Живота ми тече по различен начин.Но се учудвам как може да се робува на измислени неща примерно вместо да живея в тристаен в Надежда ще се свра в гарсониера ама при елита.Вместо да ми е лесно и удобно да пазарувам трябва да го правя с кола или на по високи цени.А това с отличните условия в комплекса на Рошко Офшоркин направо ме потриса.Нейде на къра между Симеоново и Бистрица и в грохота на околовръстното.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
                          Онзи ден имаше едно предаване по една нашенска телевизия точно за проблемните кредити и участваше политик от управляващата партия. Та той каза, че са в ход нови законодателни регулации за събирането на кредити. Изказваха се най-вече в полза на кредитополучателите.
                          Не се сещам за регулация, която да подпомогне по-дълбокото проникване. Досега нещата ставаха на тъмно, хората бяха неинформирани и съответно неприятно изненадани от липсата на рамене. С новата схема в най-добрия случай ще е ясно от самото начало дали ще се ползва вазелин (и евентуално пясък).
                          Няма земна сила, която да накара банките да работят на загуба. Може би кредитите ще станат по-прозрачни, но и по-скъпи (съответно по-недостъпни). Което аз лично напълно одобрявам.

                          Коментар


                          • ........84% от участниците в изследването заявяват, че не могат вече да спестяват.
                            http://banks.dir.bg/2013/11/25/news15600877.html

                            Рррррррррррррръст

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                              Лицето Х, полуграмотен цървул от село Y, който е имал късмета да наследи от дядо си 5 декара ниви, които днес са на магистрала Тракия и Шел са му ги купили за 500 000 Евро, за да си направят бензиностанция, а той веднага е дошъл у Софето и си е купил апартамент в Докторски паметник за 200 000 Евро, щото там е елитът - та този човек, питам аз, автоматично ли става елитен софиянец?
                              Всъщност знаеш ли - аз много се кефя на подобен тип мислене. Един ден, дай Боже да не е скоро, когато с брат ми наследим апартамента на нашите в Докторски паметник, с кеф ще го продадем за баснословна сума на някой подобен пейзан.
                              Че какво му е на човека. Наследил нива, а цената й неимоверно се покачила. Нещо подобно на въпросния апартамент... евентуално.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                                Ми аз общо взето съм с съгласен, затова съм извън София, и то не по престижния северен склон на Витоша, ами в полето, в калта.
                                Въпроса е ти какво правиш - хем си се нагласил, хем гледаш кооперации разни, райони разни, кой бил по-малко зле. Нещо не ти схващам идеята. Хем ги плюеш, хем си търсиш апартаментче?
                                Не търся апартамент нещо си се объркал

                                Коментар

                                Working...
                                X