IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
    Тоест кво? Да разбираме, че сега е много по-зле, отколкото беше през 98-а ли?
    Стига, моля ти се.
    Тц....В момента цъфтим и връзваме. Интересно е да слушам как уж разумни и начетени хора сравняват изкуствената криза от 97' със сегашната катастрофа, пика на която ще се усети в средата и края на тази година. Като работещ в Германия мога да потвърдя, че там също се усещат настроения в насока - Е, сега си еба майката!, а там все пак говорим за държава с РАБОТЕЩА икономика.

    Ако има все още недоразбрали. Цените на имотите се крепят благодарение на факта, че банките бясно прехвърлят лошите кредити на дъщерни дружества и никой дори не смее да си помисли, че някога в БГ ще се въведе частен ФАЛИТ. Ако имаше регулация в тази сфера, горното щеше да е факт и щеше да се види кристално ясно, колко в действителност струват нацвъканите навсякъде паметници на архитектурата. Да, ама не. Всички стискат кълки по веригата. Банки, строители и пишман собственици / инвеститори. В тази връзка и предвид изброените по-горе доводи с ръка на сърцето мога да заявя. Да, рязък СПАД на цените няма да има. Ще има бавна и продължителна агония, в която едните ще продават, а другите няма да купуват. Все пак не сме Америка, че да отпишем дълговете, да напечатаме нови бали с пари и да рестартнеме системата за още някоя година. Прекалено малки, бедни и зависими сме за да си го позволим. Така, че нека надхитряването да продължи.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
      Според мен,продължи до началото на 2005 г.Не се заяждам с никой.
      Поздрави
      Не съм съгласен. Точно 2003та продадохме апартамент в Полигона за повече пари отколкото щеше да е през 2002г. А 2004та, шест месеца по-късно бяха още поскъпнали но пък хванахме парцелите точно преди да почнат да поскъпват и те (всъщост бяха започнали на места) и си взехме един парцел на много ниска цена от днешна гледна точка, дори и след кризата, поне 5 по-ниска от днешната.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
        Така е!
        Според мен,продължи до началото на 2005 г.Не се заяждам с никой.
        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
          Нали това казвам и аз, няма нищо общо. Но в обратния смисъл на тоя, който влагаш. Сега проблема е много по-голям. И не бъркай София с провинцията, а тя също е в България.

          Кайзер, ти бъркаш хиперинфлация с дефлация и стагнация. Имаш някакви спомени он 97-ма от позицията на тоя, който е вземал заплата 10 долара. Аз не съм бил в това положение и може затова да не си спомням..... но пак казвам, това беше за кратко време.
          И да знаеш, хипер инфлацията пребива цените на имотите.......
          Тоест кво? Да разбираме, че сега е много по-зле, отколкото беше през 98-а ли?
          Стига, моля ти се.
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
            Предишният застой на цените продължи 5 години - от 1998 до 2003. И тогава имаше лоша демография, безработица, слабо кредитиране, междуфирмена задлъжнялост.... После видяхме какво стана.
            Така е!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
              Само господ ги владее тез неща … забелязал съм застой в цените, който с нищо не подсказва да се превърне в спад, не търся логика, защото сам по себе (застоя в момента) също е нелогичен ако за база вземеш букварите по микро/макро икономика, ама е факт, нямам обяснение, камо ли да прогнозирам – констатирам застой и то траен … 2-3 години си е период който не е за пренебрегване…
              Предишният застой на цените продължи 5 години - от 1998 до 2003. И тогава имаше лоша демография, безработица, слабо кредитиране, междуфирмена задлъжнялост.... После видяхме какво стана.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Каммен Разгледай мнение
                Накъде ще бъдат цените идните години, само Господ знае.Бъдещето е непредсказуемо, според източните философии.За себе си съм опростил нещата така.Ако ще купуваш кеш, т.е. знаеш "цената на парите си", купуваш щом ти е харесало нещо.Но ако ще теглиш кредити, има само едно нещо, което определя дали имота ще се превърне в актив или пасив и това са наемите на подобните жилища.
                +1

                Коментар


                • Каммен

                  Наема на имота е екстра, достатъчното условие е да не си си дал парите на някой срещу разписка..от това действие те освобождава инвестицията в имот и тя дългосрочно винаги, винаги побеждава защото всички банки са понцита и пирамидки. Прочети само как били инвестирали в лютата криза европейските банки в въвежните икономики които просто си напечатаха още пари сега и гарантирано ще изкарат една хубава хиперинфлация ...цели 3 трилиона евро !!!!
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                    Всички си играйкаме.....спада ти ли го отлагаш?.. Това автопсихотерапия ли е?...Чувал ли си за W-образна криза?...
                    На мен не ми е все едно, защото мога много да загубя. Или да спечеля ако предвидя правилно събитията през близките 12 месеца. Това важи за всеки от нас, нали? И не говоря точно за имотите, цената им е функция на ред други икономически фактори.
                    Само господ ги владее тез неща … забелязал съм застой в цените, който с нищо не подсказва да се превърне в спад, не търся логика, защото сам по себе (застоя в момента) също е нелогичен ако за база вземеш букварите по микро/макро икономика, ама е факт, нямам обяснение, камо ли да прогнозирам – констатирам застой и то траен … 2-3 години си е период който не е за пренебрегване…

                    Коментар


                    • Накъде ще бъдат цените идните години, само Господ знае.Бъдещето е непредсказуемо, според източните философии.За себе си съм опростил нещата така.Ако ще купуваш кеш, т.е. знаеш "цената на парите си", купуваш щом ти е харесало нещо.Но ако ще теглиш кредити, има само едно нещо, което определя дали имота ще се превърне в актив или пасив и това са наемите на подобните жилища.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                        ... играйкам си и аз, пък каквото стане, към момента спада се отлага
                        Всички си играйкаме.....спада ти ли го отлагаш?.. Това автопсихотерапия ли е?...Чувал ли си за W-образна криза?...
                        На мен не ми е все едно, защото мога много да загубя. Или да спечеля ако предвидя правилно събитията през близките 12 месеца. Това важи за всеки от нас, нали? И не говоря точно за имотите, цената им е функция на ред други икономически фактори.
                        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                          Сега може и да сме в криза, но ситуацията няма нищо, ама нищо общо с 98-а.
                          Нали това казвам и аз, няма нищо общо. Но в обратния смисъл на тоя, който влагаш. Сега проблема е много по-голям. И не бъркай София с провинцията, а тя също е в България.

                          Кайзер, ти бъркаш хиперинфлация с дефлация и стагнация. Имаш някакви спомени он 97-ма от позицията на тоя, който е вземал заплата 10 долара. Аз не съм бил в това положение и може затова да не си спомням..... но пак казвам, това беше за кратко време.
                          И да знаеш, хипер инфлацията пребива цените на имотите.......
                          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                            Маркетмейкър го играеш
                            ... играйкам си и аз, пък каквото стане, към момента спада се отлага

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                              Като наготви човек парите и тръгне да пазарува наистина, от имот - на имот…тогава разбира какви са реално цените …. и има ли тенденция която да сваля цените надолу.
                              Иначе видно е, икономическа мисъл имат повечето тук, изчели са букварите по икономическите специалности….търсене / предлагане, демография, работни места и т.н. …на тази база и аз, до голяма степен също, бих си направил подобни изводи като радетелите на спада . НО, момента на истината е като се метнеш на пазара с кинтите – тогава разбираш какво и на каква цена можеш да купиш и колко са склонни продавачите да клякат или не. Та така, затова не възприемам за чиста монета статии, публикации или платени статистики …. Чета ги и аз разбира се, но изводи си правя на терен … Спада приключи, цените според мои скромни наблюдения от 2011, са в застой, не знам на какво се дължи, констатация споделям, няма да цитирам букварите по икономика защото според тях, трябваше да не спира спада и към момента ?!
                              Иначе, късмет на всички , и на продавачите и на купувачите,..аз лично съм в позицията и на едните и на другите постоянно ( от 93 -та насам ) и никога не съм купувал, непременно за да продам но го правя ако е изгодно, та мога да намеря изгода и в двете вероятности, както търся да купувам в същото време, имам и такива които са ми вече за продаване …
                              Маркетмейкър го играеш
                              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                              Коментар


                              • Като наготви човек парите и тръгне да пазарува наистина, от имот - на имот…тогава разбира какви са реално цените …. и има ли тенденция която да сваля цените надолу.
                                Иначе видно е, икономическа мисъл имат повечето тук, изчели са букварите по икономическите специалности….търсене / предлагане, демография, работни места и т.н. …на тази база и аз, до голяма степен също, бих си направил подобни изводи като радетелите на спада . НО, момента на истината е като се метнеш на пазара с кинтите – тогава разбираш какво и на каква цена можеш да купиш и колко са склонни продавачите да клякат или не. Та така, затова не възприемам за чиста монета статии, публикации или платени статистики …. Чета ги и аз разбира се, но изводи си правя на терен … Спада приключи, цените според мои скромни наблюдения от 2011, са в застой, не знам на какво се дължи, констатация споделям, няма да цитирам букварите по икономика защото според тях, трябваше да не спира спада и към момента ?!
                                Иначе, късмет на всички , и на продавачите и на купувачите,..аз лично съм в позицията и на едните и на другите постоянно ( от 93 -та насам ) и никога не съм купувал, непременно за да продам но го правя ако е изгодно, та мога да намеря изгода и в двете вероятности, както търся да купувам в същото време, имам и такива които са ми вече за продаване …

                                Коментар

                                Working...
                                X