IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • понижението на имотите започна: https://www.investor.bg/bylgariia/45...2019-g-296839/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      По поносимо е нещо такова.
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=55x9gy&f1=1
      А готово направо това.
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=55x9o6&f1=1
      хем 2-3 пъти по евтино и няма да се занимаваш и ще я стоплиш за под 1000лв.
      Ама и това от 1 година седи и не се продава.
      А за 200к си е оферта = малко по голям апартамент
      Ботчо, сори ама за 285 000 евра трябва човек наистина да е болен мпзък, да ги набие в някакво мизерно село в България, без канализация, щото в Кокаляне такава няма, но и да имамтова цифри за Барселона или Мадрид. На 40 км от Мадрид има палати за тия пари. Така че дори коментарите за излишни.

      Коментар


      • По поносимо е нещо такова.
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=55x9gy&f1=1
        А готово направо това.
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=55x9o6&f1=1
        хем 2-3 пъти по евтино и няма да се занимаваш и ще я стоплиш за под 1000лв.
        Ама и това от 1 година седи и не се продава.
        А за 200к си е оферта = малко по голям апартамент
        Last edited by bota156; 18.01.2020, 18:25.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Последни наблюдения от пазара - пълно е с търгаши, купили на зелено и продаващи на някакви абсурдни цени, ако се хване някой. Явно усещат, че са се набълбукали, но все още си дават вид, че не им пука. Ще ги видим след няколко месеца. Един такъв хубавец вече звъня да пита дали стои офертната ни цена от септември, ама не го огря - пазарът вече е друг и той избра да чака “друг купувач” Ще има да го почака.

          Иначе - пресен пример - на апартамент ново строителство, с разрешение за ползване 175000 евро в младост 4 - в пословично известен комплекс, построен доста некачествено, мой служител беше ходил да гледа 4-стаен апартамент и успя да си договори едва 15% отстъпка, до 150000 , при условие, че апартаментът не блестеше с абсолютно нищо и беше очевидно надценен първоначално. Е, отказа се от там и избра по-добре ситуиран апартамент пак в Младост, с по-добра квадратура, изложения и етаж и местоположение, само че директно от строител пак на акт 16 на 143000, като му лепнаха и 2 отделни закрити гаража + паркомясто. Като му сметнеш и спестяването от комисион...

          Така че, един съвет - винаги питайте защо се продава жилището, което гледате и пробвайте да надушите дали продавачът не е сериен търгаш, който се опитва да си върти парите през имоти или пък има “дете, за което го е купил, ама се е отказал, защото е взел друг апартамент/ то заминало е в чужбина”. Ако е нещо в този дух - бягайте - целта им е да си направят горница и рядко са склонни да преговарят Обикновено са и доста финансово неграмотни. Други такива са бившите BNB-та - ще ги познаете по това, че приличат на магазин ИКЕА отвътре.

          По мои наблюдения строителите в момента дават далеч по-адекватните цени, дори и на А16, защото просто не са бай Грую, който е чул по телевизора, че може да продаде апартамента на детето за луди пари. Не хранете такива търтеи
          Last edited by Дебнем на замаушка; 18.01.2020, 18:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Според мен с термопомпа 2к лв може и да те оправят по вероятно 2к€ в студа.
            За довършване поне 500к€, не върви да го направиш евтино за 300к€. Ама поне на север бих махнал стъклената фасада
            https://www.google.bg/maps/@42.59649...7i13312!8i6656
            Ама пък точно към езерото губиш гледката.
            Миришат ни крачката за такова нещо . Трябва поне 10 пъти повече да изкарвам - 1/2млн.
            С дребни капиталови печалби от 10-20к няма да стане
            Това ми прилича на паметника на Бузлуджа. Явно собственика се вдъхновява, от стила на Северна Корея, и бившия соц. в България.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Според мен с термопомпа 2к лв може и да те оправят по вероятно 2к€ в студа.
              За довършване поне 500к€, не върви да го направиш евтино за 300к€. Ама поне на север бих махнал стъклената фасада
              https://www.google.bg/maps/@42.59649...7i13312!8i6656
              Ама пък точно към езерото губиш гледката.
              Миришат ни крачката за такова нещо . Трябва поне 10 пъти повече да изкарвам - 1/2млн.
              С дребни капиталови печалби от 10-20к няма да стане
              Снимките на Гугъл са от 2012... и оградата е изпопадала...Явно къщата се строи от 10+ години.....как ли е специалният бетон..... и кандидати да я купят няма пък било то и на ''промо'' цена. Иначе уличката и мястото изглеждат ок....В същото време къщата е изяла парцела и се е превърнало в малко блокче....Бива ли такава къща да няма възможност за 50 квадрата тревичка....
              Тъпо е да прецакваш аквариума или поне нависоко...нали гледката е бонуса на къщата....
              Виждам 2 варианта - или трябва наистина да си Бентлия и тези няколко К за отопление да не те бъркат ако въобще можеш да я стоплиш или да я ползваш само за лятна къща няколко месеца в годината....
              Не мисля че ще се продаде тва нещо скоро / в близкото десетилетие/...хем лЮкс, хем големи разходи, хем за този тип клиенти , които могат да си го позволят има липси / малък парцел и само 2 гаража
              Ей за момент да се подлъжа по Швейцарията на София :-) ама беше за кратко и си се върнах в топлата тухла / тази година не съм пускал парно още... няма нужда.../ :-)

              ПП Продаваш Атинските и си готов... поне до Акт 15 :-) Въпроса е има ли смисъл мероприятието.... Гледката е супер , чист въздух ама трудно ще се къпеш в езерото... Като сравним вероятно къщата на Купата на морето е по-смислена от тази макар и Северното Черноморие да ми е студено..., а общият разход е вероятно много пъти по-малък от тотала за тази....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.01.2020, 17:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ботич, принципно не ща къщи още по-малко замъци....
                Ама това в някаква степен ме заинтригува....щото е на промо :-)))) Според теб колко пари грубо требат да се довърши да речем без последният етаж...и за топлене колко биха отивали ?
                Според мен с термопомпа 2к лв може и да те оправят по вероятно 2к€ в студа.
                За довършване поне 500к€, не върви да го направиш евтино за 300к€. Ама поне на север бих махнал стъклената фасада
                https://www.google.bg/maps/@42.59649...7i13312!8i6656
                Ама пък точно към езерото губиш гледката.
                Миришат ни крачката за такова нещо . Трябва поне 10 пъти повече да изкарвам - 1/2млн.
                С дребни капиталови печалби от 10-20к няма да стане
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Цифра е .. и на мен ми се въртеше нещо подобно....
                  Мисля че е по-малко квадрати и е послъгано с тях или просто са включени някои ''общи'' части.
                  Мииии да ще му сложа газ на Бентлито :-))) Има една офис сграда на Цариградско която не я довършваха 10-ина години с оправданието, че сметките за отопление ще бъдат умопомрачителни... Сега тази стъклена фасада гледам и се чудя дали сметката ще е 200 лева като на Лимона или 5200 на месец.... Има разлика дори за Бентлия....къвто не съм..., но мога да се напъна за къщата и да я довършвм Н брой години... то пък тогава няма да ми трябва вече щото чаветата ще са отлетели... Та май мерси ама нема нужда е туй замъче....
                  Мани го лимона, още не е живял, само е слушал лакърдиите на търговеца. При -40, каквато температура слава богу няма по нашите краища, ще е 200 лв ама на седмица, освен ако не се е облякъл с 30 см. изолации на стените, 100% южни прозорци от най-висок клас и разни други чудесии.
                  При мен на 400 м2 отопляема площ, 10 см изолации, троен стъклопакет и 30 см на тавана, го докарвам в най-студените месеци около 300 лв, но не всяка зима има толкова студено време, тази не е имало, по-скоро около 200 месечно. С термопомпа вода-вода.
                  Този аквариум по никакъв начин не може да се затопли със смислени разходи, освен ако цялата фасада не е всъщност прозрачни соларни фотоклетки дето да помагат. Ама не знам някой да е правил сметки колко би помогнало това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Без последния етаж и още компромиси може и да се вмести в 500 000 евро за довършване. 1300 м2 застроена площ, дори и да приемем че последния етаж е 300, пак остават 500 евро на квадрат само, така че работата е доста на кантар...
                    А за отопление - ти ако си купиш бентли питаш ли за разхода?
                    Цифра е .. и на мен ми се въртеше нещо подобно....
                    Мисля че е по-малко квадрати и е послъгано с тях или просто са включени някои ''общи'' части.
                    Мииии да ще му сложа газ на Бентлито :-))) Има една офис сграда на Цариградско която не я довършваха 10-ина години с оправданието, че сметките за отопление ще бъдат умопомрачителни... Сега тази стъклена фасада гледам и се чудя дали сметката ще е 200 лева като на Лимона или 5200 на месец.... Има разлика дори за Бентлия....къвто не съм..., но мога да се напъна за къщата и да я довършвм Н брой години... то пък тогава няма да ми трябва вече щото чаветата ще са отлетели... Та май мерси ама нема нужда е туй замъче....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ботич, принципно не ща къщи още по-малко замъци....
                      Ама това в някаква степен ме заинтригува....щото е на промо :-)))) Според теб колко пари грубо требат да се довърши да речем без последният етаж...и за топлене колко биха отивали ?
                      Без последния етаж и още компромиси може и да се вмести в 500 000 евро за довършване. 1300 м2 застроена площ, дори и да приемем че последния етаж е 300, пак остават 500 евро на квадрат само, така че работата е доста на кантар...
                      А за отопление - ти ако си купиш бентли питаш ли за разхода?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Донякъде си прав, само донякъде. Но историята е показвала, как света се променя, и то с голяма динамика. В чистите идеи на комунизма, няма нищо лошо. Не бъркай извратения БГ вариант, който няма нищо общо с комунизма и неговите чисти идеи, за свобода, равенство и братство.
                        Поколенията се сменят и с тях идва новото. Ти го осъждаш, но трябва да дадеш път на младите, защото живота го налага.
                        Всеки сам си прокарва пътя... с труд На никой не преча. Защо някой трябва да им го дава даром....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Айде имота в панчарево е намален с 30%.
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=55wnqd&f1=2
                          Само трябва да са намери начин да се топли, че с тая стъклена фасада
                          Ботич, принципно не ща къщи още по-малко замъци....
                          Ама това в някаква степен ме заинтригува....щото е на промо :-)))) Според теб колко пари грубо требат да се довърши да речем без последният етаж...и за топлене колко биха отивали ?
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 18.01.2020, 15:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Младото поколение вместо да си наляга парцалите и да учи и да работи , ЧЕ ми чека на готово... аре у лево....
                            На мен никой нищо не ми е дал даром.... и съм бачкал всичко и яко като ми трябваха пари...например едно лято докато бях в гимназията бях общак и после покривчия и редях керемиди... сега се чудя с кой акъл съм го правил...необезопасен на 10 метра от земята....ама тва е , а сега ще ми зяпат само по телефоните и мечтаят за революции = как да земат без да работят от този който е работил....

                            ПП Строежа на социални жилища със заем = с МОИТЕ данъци е КРАЖБА на труда ми и подарък за нехранимайковци :-)
                            Донякъде си прав, само донякъде. Но историята е показвала, как света се променя, и то с голяма динамика. В чистите идеи на комунизма, няма нищо лошо. Не бъркай извратения БГ вариант, който няма нищо общо с комунизма и неговите чисти идеи, за свобода, равенство и братство.
                            Поколенията се сменят и с тях идва новото. Ти го осъждаш, но трябва да дадеш път на младите, защото живота го налага.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Важни са идеите и мисленето. В момента глобално се заражда нов тип мислене, породено от младото поколение, което е анти на всичко, което сме изградили досега. Относно имотите, все повече ще има идеи които да подкопават спекулативните инвестиции в тях.

                              Държавната намеса е важна защото без нея се пораждат спекулативни балони.
                              Младото поколение вместо да си наляга парцалите и да учи и да работи , ЧЕ ми чека на готово... аре у лево....
                              На мен никой нищо не ми е дал даром.... и съм бачкал всичко и яко като ми трябваха пари...например едно лято докато бях в гимназията бях общак и после покривчия и редях керемиди... сега се чудя с кой акъл съм го правил...необезопасен на 10 метра от земята....ама тва е , а сега ще ми зяпат само по телефоните и мечтаят за революции = как да земат без да работят от този който е работил....

                              ПП Строежа на социални жилища със заем = с МОИТЕ данъци е КРАЖБА на труда ми и подарък за нехранимайковци :-)

                              Коментар


                              • Айде имота в панчарево е намален с 30%.
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=55wnqd&f1=2
                                Само трябва да са намери начин да се топли, че с тая стъклена фасада
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X