IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпреки всичко пак са много ЕТО: 152 обяви
    1 - 40 от общо 152 обяви - Продава
    Резултат от Вашето търсене на:
    Вид имот: 2-СТАЕН, 3-СТАЕН,
    Местоположение: град София
    Под райони: ИВАН ВАЗОВ, ДОКТОРСКИ ПАМЕТНИК,
    Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

    Средна цена на имотите в извадката: 240228 euro
    Средна цена на кв.м: 2353 euro.
    Запази филтъра

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      А нещо за манталитета на нацията? За българина имота е крепост и ако може да си го позволи по един или друг начин го прави. Може и да са тъпи не ме интересуват. Гледам себе си за разлика от част от списващите в другата тема, които незнайно защо се местя постепенно в "мухлясалата" тема
      За манталитета съм съгласен...
      Пиша тук щото сумарно за града през 2020 очаквам 2-3% минус.... Писал съм го отдавна и не ми се е променило мнението. Тук е мястото , ако го напиша в другата тема Купата ще ме репортне :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Опитай да потърсиш пак. Вазов 2-3 стаен.
        [ATTACH=CONFIG]n3529110[/ATTACH]
        [ATTACH=CONFIG]n3529111[/ATTACH]
        Аааа ама защо само 2 и 3 стайни пусни всичко, говорим за НИ не за 2 и 3 стайни?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

          Не е нужно лихвите по ипотеките да минават 10% още на 5% ще стане страшно при този размер на отдадените ипотеки!!!
          Лихвите по депозитите дори нямат значение!!!
          Среден размер на една ипотека, колко беше...140 000лв. ли?Смятай кво ще става?
          Ако са с цел отдаване под наем си прав.... потоп и на 5%...Не мисля обаче че в близките 10 години ще се случи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Щото той прогнозира 30-40% спад, а аз на тези места очаквам плато или ръст....Има ''незначителна'' разлика в очакванията, а действията са еднакви.
            Предвид пренасищането на наемниятпазар е неизбежно да се живее под наем по-евтино и в по-качествени имоти. Един ипотекар на 80%+ кредит НЕ МОЖЕ да си позволи никакъв лукс или екстри щото банката не прави промота с лихвата и не прощава...
            Отново защо ПРЕСМЕТЛИВИТЕ немци не се набухват в 20 годишни ипотеки на ФИКСИРАН процент който никога няма да дойде у нас дори като плаващ , а си живеят под наем ? Те тъпи ли са или просто живота под наем дава повече предимства т ипотечката ?
            А нещо за манталитета на нацията? За българина имота е крепост и ако може да си го позволи по един или друг начин го прави. Може и да са тъпи не ме интересуват. Гледам себе си за разлика от част от списващите в другата тема, които незнайно защо се местя постепенно в "мухлясалата" тема

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

              Проверих 246 за двата квартала общо даже мисля, че са прекалено много Никога не е имало толкова много предлагане!
              Опитай да потърсиш пак. Вазов 2-3 стаен.
              Click image for larger version

Name:	graph_cgiida=1c155406034033896&pt=3~~~~&vi=3-СТАЕН, град София, Иван Вазов~~~~&nr=43~~~~&cr=21~~~~&pr=155000&kv=80&grt=5&grp=4.png
Views:	1
Size:	16.0 КБ
ID:	3529110

              Click image for larger version

Name:	graph_cgiida=1b157795005553837&pt=2~~~~&vi=2-СТАЕН, град София, Иван Вазов~~~~&nr=43~~~~&cr=21~~~~&pr=125000&kv=64&grt=5&grp=4.png
Views:	1
Size:	14.5 КБ
ID:	3529111

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Наистина ли мислиш, че по ипотеките лихвите ще минат 10% и че ще има 9% по депозити в близките 20-30 години ?
                Броят сделки 2012 не е чак толкова по-малък от сега.

                Всъщност не съм прав знам за няколко страни където лихвите по депозитите са 10-20%... е през периода валутите им се обезцениха 2-3 пъти....Детайли....
                Не е нужно лихвите по ипотеките да минават 10% още на 5% ще стане страшно при този размер на отдадените ипотеки!!!
                Лихвите по депозитите дори нямат значение!!!
                Среден размер на една ипотека, колко беше...140 000лв. ли?Смятай кво ще става?
                Last edited by Lemon's; 05.01.2020, 11:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  И бавно да повтаряш и бързо да го правиш все тая. Говориш едно, а правиш друго. Казваш изгодно под наем ама купуваш. Казвам го щото всеки си преценява, а ти що не продавал мадара.
                  Щото той прогнозира 30-40% спад, а аз на тези места очаквам плато или ръст....Има ''незначителна'' разлика в очакванията, а действията са еднакви.
                  Предвид пренасищането на наемниятпазар е неизбежно да се живее под наем по-евтино и в по-качествени имоти. Един ипотекар на 80%+ кредит НЕ МОЖЕ да си позволи никакъв лукс или екстри щото банката не прави промота с лихвата и не прощава...
                  Отново защо ПРЕСМЕТЛИВИТЕ немци не се набухват в 20 годишни ипотеки на ФИКСИРАН процент който никога няма да дойде у нас дори като плаващ , а си живеят под наем ? Те тъпи ли са или просто живота под наем дава повече предимства т ипотечката ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Виж колко оферти има във Вазов....или Докторската....
                    Проверих 246 за двата квартала общо даже мисля, че са прекалено много Никога не е имало толкова много предлагане!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Повтарям по-бавно да разбереш.
                      Как да живея под наем на място където мисля че цените ще се вдигат компенсирайки амортизацията , но не и ипотеката ? И нямам алтернатива за кеша.... Къде да сложа кеша който да компенсира нарастването на цените и да няма риск за него ?
                      Живял съм 6 години под наем, когато беше изгодно по подобен начин...Берти също....
                      И бавно да повтаряш и бързо да го правиш все тая. Говориш едно, а правиш друго. Казваш изгодно под наем ама купуваш. Казвам го щото всеки си преценява, а ти що не продавал мадара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                        Точно!
                        Аз имах до миналата година в изключително желан район, колегите тук знаят.
                        По време на кризата /2012/ съсед не знаеше на къде да хване банката чукаше
                        на вратата му, цените на всякъде бяха "под вода", никой не знаеше, колко
                        дълбока е кризата и колко дълго ще продължи това безвремие на никой не му
                        беше до НИ темите бяха други, а от КТБ и другите банки лихвите бяха 9%, е кой
                        ще ти гледа желани райони или каквито и да е НИ?
                        Наистина ли мислиш, че по ипотеките лихвите ще минат 10% и че ще има 9% по депозити в близките 20-30 години ?
                        Броят сделки 2012 не е чак толкова по-малък от сега.

                        Всъщност не съм прав знам за няколко страни където лихвите по депозитите са 10-20%... е през периода валутите им се обезцениха 2-3 пъти....Детайли....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          Цените ще падат навсякъде с различна скорост справка 2009та. Когато се "счупи" икономиката на никой няма да му е до купуване, а като няма купувачи всички знаем какво става...
                          Точно!
                          Аз имах до миналата година в изключително желан район, колегите тук знаят.
                          По време на кризата /2012/ съсед не знаеше на къде да хване банката чукаше
                          на вратата му, цените на всякъде бяха "под вода", никой не знаеше, колко
                          дълбока е кризата и колко дълго ще продължи това безвремие на никой не му
                          беше до НИ темите бяха други, а от КТБ и другите банки лихвите бяха 9%, е кой
                          ще ти гледа желани райони или каквито и да е НИ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Ама ти твърдиш, че наема ще е по-изгоден от собственост. Направи го без обаче да се оглеждаш за покупка и изгодни цени в желани райони в бъдеще. Живот под наем. Щото, като казваш, че наемателите са станали ипотекари, а не им е изгодно твърдиш, че е пп изгодно под наем без собственост. Да, изгодно е за теб, като наемодател и за никой друг. Колкото повече наематели стават ипотекари толкова твойте клиенти намаляват....
                            ​​​​​​Полемиката е безмислена. Лю

                            Цените ще падат навсякъде с различна скорост справка 2009та. Когато се "счупи" икономиката на никой няма да му е до купуване, а като няма купувачи всички знаем какво става...
                            Повтарям по-бавно да разбереш.
                            Как да живея под наем на място където мисля че цените ще се вдигат компенсирайки амортизацията , но не и ипотеката ? И нямам алтернатива за кеша.... Къде да сложа кеша който да компенсира нарастването на цените и да няма риск за него ?
                            Живял съм 6 години под наем, когато беше изгодно по подобен начин...Берти също....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Цените ще падат навсякъде с различна скорост справка 2009та. Когато се "счупи" икономиката на никой няма да му е до купуване, а като няма купувачи всички знаем какво става...
                              Остави 2009 тя не е показател за нищо. Цените 2009 са по-високи от тези през 2006 и първата половина на 2007. По-ниски са само от един 12-18 месечен период на менте ръст.... Сега такава случка няма.
                              Дори да се счупи икономиката във варианта който ти приемаш цените на желаните места няма да пострадат значително защото предложенията са лимитирани. В сградите където имам нещо ипотекарите са сумарно 3-5%. Няма кой да продава, няма причина затова, напротив навсякъде съседи искат да купуват от мен.... във всичките сгради - здравей здрасти ще продаваш ли са разговорите...10-тки пъти....Почти няма ново строителство. Единствено наследствени апарти може да излязат. Виж колко оферти има във Вазов....или Докторската....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Защото не мисля че цените на желаните места ще паднат или ще е незначително в краткосрочен план. В дългосрочен план капиталовата доходност ще компенсира амортизационната загуба.... без ипотека съм....Ако имаше и ипотека сметката не излиза. ...моята...Нямам нито един имот на нежелано място, за да го отърва. Ако имах такъв или панелка щях ВЕДНАГА да го разкарам. Нямам съмнение, че и Бацето или Берти мислят по същият начин , а само пишат глупости неясно защо..., а Бота го е направил макар и преждевременно малко....
                                Цените ще падат по Ливади, Вади и Долини където няма нищо освен кал и много строителство.
                                Ама ти твърдиш, че наема ще е по-изгоден от собственост. Направи го без обаче да се оглеждаш за покупка и изгодни цени в желани райони в бъдеще. Живот под наем. Щото, като казваш, че наемателите са станали ипотекари, а не им е изгодно твърдиш, че е пп изгодно под наем без собственост. Да, изгодно е за теб, като наемодател и за никой друг. Колкото повече наематели стават ипотекари толкова твойте клиенти намаляват....
                                ​​​​​​Полемиката е безмислена. Лю

                                Цените ще падат навсякъде с различна скорост справка 2009та. Когато се "счупи" икономиката на никой няма да му е до купуване, а като няма купувачи всички знаем какво става...
                                Last edited by polax; 05.01.2020, 11:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X