IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Трябва да се разровя, да намеря поне по 5 закъсали ипотекаря в двата квартала. Да отърва поне един от мъките му.
    Представяш ли си - паникьосан ипотекар разлепил обяви на входа - продава се, спешно!
    Финландската професорка или някой пенсиониран генерал ще ти звъннат и кажат Левчо спасявай ни че закъсахме....:-)
    Мисля че Бота и Полакс не са наясно какви са съседите в конкретните сгради....
    По Ливадите може да има такива случки ама какво ми пука като и без пари да ми го дават няма да го взема....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Наема ще става все по-изгоден.
      Имаше онзи ден обява в Хиподрума тристаен голям коптор за 500 лева наем при пазарна цена въпреки че е коптор за тотал ремонт 120-130К+. Това е супер изгодно за наемателя щото все пак може да се живее колкото и да е зле / не е шпакловка и замазка/. Обявата изчезна или е отдаден или може да е била фалшива.
      Надскачането с последващо закъсване е масово явление изхождайки от статистиките - средна цена около 90К евро на сделките и среден кредит 140К лева / средно 80% финансиране/. Тези хора НЯМАТ пари и как ще ремонтират имота ? Това е живот за десетилетия под напрежение / семейните години/. Недай си боже някаква криза да дойде / знаеш че мнението мие че нас не ни лови... много :-)/
      По-интересен е въпроса накъде сме се запътили. Добра насока дава положението в Германия. Защо 55% от населението, което е под наем не си купува имот с ипотечка с ФИКСИРАНА лихва под 1% ? Отговора според мен е че живота под наем е по-изгоден за немците....
      Според мен причината е че така ги възпитават немците. Да нямат собственост и да си плащат според възможностите и да си гледат професионалното развитие и семейството, а не да правят тънки сметки дали ако купят и плащат 20-30г ипотека няма да им излезе 50€ по евтино.
      Хем са притиснати да работят без да мрънкат, хем всички усилия са им за развитие, а не за дребна далавера. Като че ли всички печелят повече - и държавата, и хората, и банките. Имали хартиена задлъжнялост - ами тя се плаща от другите. Крадат им ресурсите на 3-тите страни - и човешки и природни богатства. Жалкото е че ние сме от 3-тите страни.
      С това строителство и ипотеките крадат БЪДЕЩЕТО на поредното младо поколение дръзнало да остане в БГ. То не че има много ама го обират до шушка - за 3 стайчета 20 години робство при това доброволно, че и се хвалят колко добри роби са станали.
      Евала за пропагандата - уникално добра е. А ако зачекна темата за качеството на кофторите. Направо си даваш парите за нов излъскан боклук

      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Остави 2009 тя не е показател за нищо. Цените 2009 са по-високи от тези през 2006 и първата половина на 2007. По-ниски са само от един 12-18 месечен период на менте ръст.... Сега такава случка няма.
        Дори да се счупи икономиката във варианта който ти приемаш цените на желаните места няма да пострадат значително защото предложенията са лимитирани. В сградите където имам нещо ипотекарите са сумарно 3-5%. Няма кой да продава, няма причина затова, напротив навсякъде съседи искат да купуват от мен.... във всичките сгради - здравей здрасти ще продаваш ли са разговорите...10-тки пъти....Почти няма ново строителство. Единствено наследствени апарти може да излязат. Виж колко оферти има във Вазов....или Докторската....
        Трябва да се разровя, да намеря поне по 5 закъсали ипотекаря в двата квартала. Да отърва поне един от мъките му.
        Представяш ли си - паникьосан ипотекар разлепил обяви на входа - продава се, спешно!
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение
          Въпреки всичко пак са много ЕТО: 152 обяви
          1 - 40 от общо 152 обяви - Продава
          Резултат от Вашето търсене на:
          Вид имот: 2-СТАЕН, 3-СТАЕН,
          Местоположение: град София
          Под райони: ИВАН ВАЗОВ, ДОКТОРСКИ ПАМЕТНИК,
          Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

          Средна цена на имотите в извадката: 240228 euro
          Средна цена на кв.м: 2353 euro.
          Запази филтъра
          Колко са били 2012 знаеш ли ? или 2014 ?или 2008 ? Изкарваш цифра която не е сравнена с нищо и имаш субективно мнение, че ти се струват много....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Ако са с цел отдаване под наем си прав.... потоп и на 5%...Не мисля обаче че в близките 10 години ще се случи.
            Много хора ама изключително много, Мислеха точно така 2008-2009г.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

              Аааа ама защо само 2 и 3 стайни пусни всичко, говорим за НИ не за 2 и 3 стайни?
              Щото са 90% от пазара и няма да спамя да пусна 20 графики за всеки тип имот., който не е показател за пазара...Сигурен съм че можеш сам да ги видиш всичките

              Коментар


              • Въпреки всичко пак са много ЕТО: 152 обяви
                1 - 40 от общо 152 обяви - Продава
                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 2-СТАЕН, 3-СТАЕН,
                Местоположение: град София
                Под райони: ИВАН ВАЗОВ, ДОКТОРСКИ ПАМЕТНИК,
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                Средна цена на имотите в извадката: 240228 euro
                Средна цена на кв.м: 2353 euro.
                Запази филтъра

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  А нещо за манталитета на нацията? За българина имота е крепост и ако може да си го позволи по един или друг начин го прави. Може и да са тъпи не ме интересуват. Гледам себе си за разлика от част от списващите в другата тема, които незнайно защо се местя постепенно в "мухлясалата" тема
                  За манталитета съм съгласен...
                  Пиша тук щото сумарно за града през 2020 очаквам 2-3% минус.... Писал съм го отдавна и не ми се е променило мнението. Тук е мястото , ако го напиша в другата тема Купата ще ме репортне :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Опитай да потърсиш пак. Вазов 2-3 стаен.
                    [ATTACH=CONFIG]n3529110[/ATTACH]
                    [ATTACH=CONFIG]n3529111[/ATTACH]
                    Аааа ама защо само 2 и 3 стайни пусни всичко, говорим за НИ не за 2 и 3 стайни?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                      Не е нужно лихвите по ипотеките да минават 10% още на 5% ще стане страшно при този размер на отдадените ипотеки!!!
                      Лихвите по депозитите дори нямат значение!!!
                      Среден размер на една ипотека, колко беше...140 000лв. ли?Смятай кво ще става?
                      Ако са с цел отдаване под наем си прав.... потоп и на 5%...Не мисля обаче че в близките 10 години ще се случи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Щото той прогнозира 30-40% спад, а аз на тези места очаквам плато или ръст....Има ''незначителна'' разлика в очакванията, а действията са еднакви.
                        Предвид пренасищането на наемниятпазар е неизбежно да се живее под наем по-евтино и в по-качествени имоти. Един ипотекар на 80%+ кредит НЕ МОЖЕ да си позволи никакъв лукс или екстри щото банката не прави промота с лихвата и не прощава...
                        Отново защо ПРЕСМЕТЛИВИТЕ немци не се набухват в 20 годишни ипотеки на ФИКСИРАН процент който никога няма да дойде у нас дори като плаващ , а си живеят под наем ? Те тъпи ли са или просто живота под наем дава повече предимства т ипотечката ?
                        А нещо за манталитета на нацията? За българина имота е крепост и ако може да си го позволи по един или друг начин го прави. Може и да са тъпи не ме интересуват. Гледам себе си за разлика от част от списващите в другата тема, които незнайно защо се местя постепенно в "мухлясалата" тема

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                          Проверих 246 за двата квартала общо даже мисля, че са прекалено много Никога не е имало толкова много предлагане!
                          Опитай да потърсиш пак. Вазов 2-3 стаен.
                          Click image for larger version

Name:	graph_cgiida=1c155406034033896&pt=3~~~~&vi=3-СТАЕН, град София, Иван Вазов~~~~&nr=43~~~~&cr=21~~~~&pr=155000&kv=80&grt=5&grp=4.png
Views:	1
Size:	16.0 КБ
ID:	3529110

                          Click image for larger version

Name:	graph_cgiida=1b157795005553837&pt=2~~~~&vi=2-СТАЕН, град София, Иван Вазов~~~~&nr=43~~~~&cr=21~~~~&pr=125000&kv=64&grt=5&grp=4.png
Views:	1
Size:	14.5 КБ
ID:	3529111

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Наистина ли мислиш, че по ипотеките лихвите ще минат 10% и че ще има 9% по депозити в близките 20-30 години ?
                            Броят сделки 2012 не е чак толкова по-малък от сега.

                            Всъщност не съм прав знам за няколко страни където лихвите по депозитите са 10-20%... е през периода валутите им се обезцениха 2-3 пъти....Детайли....
                            Не е нужно лихвите по ипотеките да минават 10% още на 5% ще стане страшно при този размер на отдадените ипотеки!!!
                            Лихвите по депозитите дори нямат значение!!!
                            Среден размер на една ипотека, колко беше...140 000лв. ли?Смятай кво ще става?
                            Last edited by Lemon's; 05.01.2020, 11:41.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              И бавно да повтаряш и бързо да го правиш все тая. Говориш едно, а правиш друго. Казваш изгодно под наем ама купуваш. Казвам го щото всеки си преценява, а ти що не продавал мадара.
                              Щото той прогнозира 30-40% спад, а аз на тези места очаквам плато или ръст....Има ''незначителна'' разлика в очакванията, а действията са еднакви.
                              Предвид пренасищането на наемниятпазар е неизбежно да се живее под наем по-евтино и в по-качествени имоти. Един ипотекар на 80%+ кредит НЕ МОЖЕ да си позволи никакъв лукс или екстри щото банката не прави промота с лихвата и не прощава...
                              Отново защо ПРЕСМЕТЛИВИТЕ немци не се набухват в 20 годишни ипотеки на ФИКСИРАН процент който никога няма да дойде у нас дори като плаващ , а си живеят под наем ? Те тъпи ли са или просто живота под наем дава повече предимства т ипотечката ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Виж колко оферти има във Вазов....или Докторската....
                                Проверих 246 за двата квартала общо даже мисля, че са прекалено много Никога не е имало толкова много предлагане!

                                Коментар

                                Working...
                                X