IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Вкупом в тоя форум и повишители,и понижители намерихте врага-хората,които купуват жилища с ипотека, защото имат нужда от жилище, в което да живеят и да отглеждат децата си.А основната причина цените да са толкова високи е масовата покупка на жилища,в които никой не живее.Не случайно има и 250 хиляди необитаеми жилища само в София. Ако се облагат с високи данъци необитаемите жилища (както се случва в много от развитите държави по света)бързо балонът ще се спука. Ама вие търсите врага в хората, които купуват жилища, за да живеят в тях.
    те са ЖЕРТВИТЕ - прецаканите камилчета. Какъв враг на кой, на "инвеститорите" за наеми.
    за тяхната болест няма измислена диагноза
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
      Ох, аре стига вече. 20 апартамента ? Ти самия вярваш ли си ?
      Форумът е пълен с милионери и с хазяи, как!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Не се мъчи, и аз преди няк. дни сметнах (на Миро) още по-детайлно картинката как изглежда - няколко страници по-назад е.
        Вкупом в тоя форум и повишители,и понижители намерихте врага-хората,които купуват жилища с ипотека, защото имат нужда от жилище, в което да живеят и да отглеждат децата си.А основната причина цените да са толкова високи е масовата покупка на жилища,в които никой не живее.Не случайно има и 250 хиляди необитаеми жилища само в София. Ако се облагат с високи данъци необитаемите жилища (както се случва в много от развитите държави по света)бързо балонът ще се спука. Ама вие търсите врага в хората, които купуват жилища, за да живеят в тях.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
          П.С Аз съшо си направих труда да сметна лихвата
          150к на 2.5% с 30к даунпеймент са 948 лева на месец , при 5% са 1288 лева или 340 кинта разлика , което е 36% нагоре. Това с американски калкулатор без такси. Като знам как БГ банките слагат такси за влизане и излизане от офиса и лихвения процент е обявен 2% а реалния разход сигурно е 3.5%, очаквам сметката да е и по-зле.
          Не се мъчи, и аз преди няк. дни сметнах (на Миро) още по-детайлно картинката как изглежда - няколко страници по-назад е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.youtube.com/watch?v=k8uyEIx0_r8

            Гледайте гледайте -поредния брокер който НАДАВА ВОЙ че лошите медии плашат клиентелата
            Каврък , ти си се побъркал бе. Тоя е пуснал видеото преди 1 час и аз съм 12 човек, който го вижда и то през твоя линк. Ти първия ли беше ? Почни да живееш някакъв живот бе човек, няма да издържиш на това напреженние. Апартамента би трябвало да ти подобри живота, не да ти го обсеби и съсипе. Иначе каква е разликата с някой нямащ никакъв личен живот зашото изплаща апартамент на безумна цена ?

            А тоя, в по-нормална държава, сигурно щяха да го съсипят от дела за измама. Медиите не говорят за лихвите а за ръст на продажбите и тоя очевидно си ползва straw man стратегията. После за скока на лихвата , ако скочела двойно, вноската щяла да стане от 800 на 1000 лева демек като простотиите тук, к'во са 200 лева. Къф е тоя кредит с вноска 400 евро, 70k ? Кой взима 70, аз гледам масово цени по 200-300к. Даже по кварталите са 150к. Освен това не мисля , че ако се вдигнат лихвите ше се вдигнат на 5%, по-скоро 10% . Чувам за някакви такива цифри в Чехия и Унгария ( не съм сигурен) . Като ти светне , че дори и с наместените цифри е 25% а човека вече се е стречнал максимално при теглене на кредита сметките изглеждат по-друг начин,

            П.С Аз съшо си направих труда да сметна лихвата
            150к на 2.5% с 30к даунпеймент са 948 лева на месец , при 5% са 1288 лева или 340 кинта разлика , което е 36% нагоре. Това с американски калкулатор без такси. Като знам как БГ банките слагат такси за влизане и излизане от офиса и лихвения процент е обявен 2% а реалния разход сигурно е 3.5%, очаквам сметката да е и по-зле.
            Last edited by segato; 09.03.2023, 18:57.

            Коментар


            • https://www.youtube.com/watch?v=k8uyEIx0_r8

              Гледайте гледайте -поредния брокер който НАДАВА ВОЙ че лошите медии плашат клиентелата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                чували сме, че има разлика, но какво от това?
                имаш предвид, че няма да има банк рън ли?
                може и да няма ...веднага

                а, бе а ти чувал ли си че и лимоня бяха инвестиционна банка
                Какво от това?
                Ами това, че изобщо не предлагат депозити например, а са типичния финансов посредник.

                п.п.
                Тъй де - льохманите бяха инвестиц. фирма, но преди тях колко истински банки се гътнаха?
                Сигурно 20-на, и то търговски........... по-малки, но точно от тоя тип, с каквито ние сме свикнали.

                = = = = =
                Редакция:
                Тук лимончета няма да намериш. https://rb.gy/oqwjoy
                Last edited by Julius_BG; 09.03.2023, 17:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                  Не може всички да изкарваме 15-20к на месец. Някои се радваме и на 5-10-20 наема от по 700-800лв.
                  Ох, аре стига вече. 20 апартамента ? Ти самия вярваш ли си ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    5 имота х 150 000 евра= 750 000 евра. т.е 1 500 000 лв. От тези 1.5 млн ако вадиш само някакви пари за семки (3500 лв на месец) значи хич не те слуша главата.
                    прав си. ще взема да се отърва и ще чакам коня да стане 49 000 $$$ и ще се набълбоцам олл инн.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      бетерчо, гледай си хойновете и кой магазин е затворил в гранд мола
                      тая сложна материя я остави на нас
                      5 имота х 150 000 евра= 750 000 евра. т.е 1 500 000 лв. От тези 1.5 млн ако вадиш само някакви пари за семки (3500 лв на месец) значи хич не те слуша главата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        5 наема х 700 лв=3500 лв. на месец? Тва не е за радване, за съжаление сте.
                        бетерчо, гледай си хойновете и кой магазин е затворил в гранд мола
                        тая сложна материя я остави на нас
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Ако не ме лъже паметта Кредито е инвестиционна банка и се надявам, че правите разлика м/у такава и типичната търговска банка. При нас инвестиционни банки нямаме.
                          чували сме, че има разлика, но какво от това?
                          имаш предвид, че няма да има банк рън ли?
                          може и да няма ...веднага

                          а, бе а ти чувал ли си че и лимоня бяха инвестиционна банка
                          Last edited by ratten; 09.03.2023, 17:21.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Ако не ме лъже паметта Кредито е инвестиционна банка и се надявам, че правите разлика м/у такава и типичната търговска банка. При нас инвестиционни банки нямаме.

                            Коментар


                            • Юлка ти си спец по Понцитата, според теб колко още може да удържи тая Швейцарска пирамида?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                                Значи следващото вдигане ще бъде само с 0,25%?
                                В момента вероятността е 75% за 0.50% ....
                                Иначе тухлоглавите голям Х** ги чака....не случайно съм го написал с голямо Х

                                Коментар

                                Working...
                                X